مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در بلژیک

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در بلژیک

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در بلژیک

موسسه حقوقی و بین المللی لتس مایگرت ، سعی بر این دارد تا در این مقاله در خصوص مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در بلژیک و مهاجرت تحصیلی در بلژیک و هزینه های تحصیلی در بلژیک ، اطلاعات جامعی را در اختیار شما متقاضیان عزیز قرار دهیم .

ویزای تحصیلی بلژیک و مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در بلژیک

متقاضیان عزیزی که قصد مهاجرت به بلژیک از طریق تحصیل را دارند ، می توانند برای اخذ ویزای تحصیلی بلژیک اقدام نمایند . اعتبار ویزای تحصیلی بلژیک براساس مدت زمان تحصیل دانشجویان صادر می شود . بعد از اتمام اعتبار ویزای تحصیلی بلژیک ، دانشجویان می توانند با مراجعه به اداره مهاجرت خارجیان برای تمدید ویزا تحصیلی مجددا ، اقدام نمایند .

هزینه تحصیل در کشور بلژیک و مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در بلژیک

کشور بلژیک با توجه به موقعیت اقتصادی ، علمی و فرهنگی که در بین کشور های عضو اتحادیه ی اروپا دارد ، می تواند گزینه ی مناسبی برای تحصیل و ادامه تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی باشد .

شهریه هایی که دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی باید پرداخت نمایند ، در هیچ صورتی از پنج برابر شهریه عادی که برای دانشجویان داخلی پرداخت می شود ، بیشتر نمی شود و مبلغ شهریه 4500 یورو در سال تعیین می شود  .

هزینه تحصیل در بلژیک در مقطع تحصیلی دکتری و phd  نیز در سال 900 یورو تخمین زده می شود .

البته دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی می توانند با اشتغال به صورت نیمه وقت در شغل مد نظر خود ، در برخی از هزینه های تحصیلی در بلژیک و هزینه های زندگی بلژیک صرفه جویی نمایند .

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در بلژیک در مقاطع مختلف

مقطع تحصیلی کارشناسی

متقاضیان می توانند با ارائه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود که به صورت ترجمه شده به زبان بلژیکی و آلمانی می باشد ، برای کسب پذیرش تحصیلی در بلژیک در مقطع کارشناسی اقدام به عمل آورد .

در رشته های هنر و مهندسی ، دانشجویان موظفند با قبولی در آزمون ورودی و کسب نمره قبولی  پذیرش تحصیلی در بلژیک در مقطع کارشناسی را کسب نمایند .

مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد

متقاضیان با گذراندن دوره سه ساله کارشناسی خود و ارائه مدرک کارشناسی در رشته مورد نظر به همراه ریز نمرات قبولی مدرک کارشناسی ، اقدام به پذیرش تحصیلی بلژیک در مقطع کارشناسی ارشد می نمایند .

البته لازم به ذکر می باشد که دانشجویی که قصد تحصیل کارشناسی ارشد ( اخذ مدرک متخصص ) را دارد باید مدرک کارشناسی ارائه نماید که نشانگر این باشد که حداقل 120 واحد درسی را در این مقطع گذرانیده است .

البته شایان ذکر می باشد که دانشجویانی که مدرک کارشناسی خود را در خارج از شهر های مهم بلژیک اخذ نموده اند ، نیازی به تاییدیه وزارت علوم بروکسل برای پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد ، ندارند .

مقطع تحصیلی دکتری

دانشجویان با ارائه مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد که 120 واحد درسی را در این مقطع پاس نموده اند ، می توانند برای اخذ پذیرش تحصیلی بلژیک در مقطع دکتری اقدام نمایند .

البته باید دانشجویان توجه داشته باشند که پایان نامه ای که برای  اخذ مدرک کارشناسی ارشد ارائه می دهند تحت نظر یک استاد راهنما مکتوب شده باشد .

البته دانشجویان نیز باید برای تایید و تصویب پروژه خود ، با استاد راهنما مشورتی حاصل نمایند و بعد از کسب موفقیت در ارائه پایان نامه دوره کارشناسی ارشد ، اگر در خواست پذیرش تحصیلی دانشجویان در دروره دکتری مورد تایید قرار بگیرد ، دانشجویان می توانند برای  ثبت نام در دانشگاه های معتبر بلژیک برای تحصیل در دوره دکتری ، اقدام نمایند .

مراحل اخذ پذیرش تحصیلی در بلژیک

دانشجویان در اولین مرحله برای اخذ پذیرش تحصیلی در بلژیک ، باید فرم پذیرش تحصیلی را تکمیل و بعد از آن به پرداخت شهریه بپردازند .

 شرایط و مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در بلژیک :

  • برای اخذ پذیرش تحصیلی در بلژیک ، متقاضیان باید برای اخذ ویزای تحصیلی بلژیک و اخذ ویزای دانشجویی بلژیک اقدام نمایند .
  • ارائه پذیرش تحصیلی در دانشگاه های بلژیک ، برای اخذ ویزای دانشجویی بلژیک الزامی می باشد .
  • ارائه اصل و کپی برابر اصل بودن پاسپورت و مدارک شناسایی متقاضی
  • ارائه گواهی تاییدیه تمکن مالی متقاضی در تمام طول سال تحصیلی
  • ارائه گواهی تاییدیه سلامت جسمی بیمه ای
  • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
  • ارائه مدارک مربوط به سوابق تحصیلی که متناسب با هر دوره تحصیلی می باشد .

البته دانشجویان باید در نظر داشته باشند ، که تمامی مدارک باید به صورت رسمی به زبان آلمانی ، فرانسوی و انگلیسی توسط وزارت خانه انجام و مورد تایید کنسولگری بلژیک قرار بگیرد .

 

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در تماس باشید و از مشاوره تلفنی رایگان ما بهره مند شوید.

  • اکتبر 20, 2018
  • بازدید : 82
  • بلژیک,تحصیلی