مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
قوانین ثبت شرکت در آلمان

قوانین ثبت شرکت در آلمان

قوانین ثبت شرکت در آلمان
Rate this post

قوانین ثبت شرکت در آلمان

قوانین ثبت شرکت در آلمان مراحل ثبت شرکت در آلمان اقامت آلمان مهاجرت به آلمان سرمایه گذاری در آلمان سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در آلمان

یکی از راه های مهاجرت به آلمان ، سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان میباشد .

در این مقاله و نوشته قصد داریم در خصوص  قوانین ثبت شرکت در آلمان  مطالب و اطلاعات مختصری را به اشتراک بگذاریم * امیدواریم اطلاعات فوق برای شما عزیزان متقاضی مهاجرت مثمــر ثــمر واقع باشد.

در ادامه میپردازیم به بحث قوانین ثبت شرکت در آلمان

قوانین ثبت شرکت در آلمان

جهت راه‌اندازی کسب و کار جدید، باید با قانون تأسیس شرکت در آلمان از آشنایی کافی برخوردار باشید؛ زیرا قوانین تجارت و ایجاد کسب و کار نوین در کشورهای مختلف متفاوت است و حتی کشورهای اروپایی نیز از مقررات به خصوصی جهت راه‌اندازی شرکت برخوردار می‌باشند.

با توجه به این که آلمان یکی از کشورهای فوق پیشرفته صنعتی است. بسیاری از افراد علاقه‌مند هستند در این کشور سرمایه گذاری کنند و با بررسی قانون تأسیس شرکت در آلمان، یک کسب و کار جدید را در این کشور راه‌اندازی نمایند.

مطابق قانون تأسیس شرکت در آلمان، اخذ اقامت دائم برای متقاضی و خانواده وی امکان پذیر است؛ بنابراین با ثبت شرکت و سرمایه گذاری در آلمان می‌توانید یک زندگی آرام، مرفه و بی‌دغدغه را در یک کشور پیشرفته اروپایی تجربه کنید.

 

 

قانون تأسیس شرکت در آلمان و ثبت شرکت سهامی

یکی از روش‌هایی که اشخاص حقیقی یا حقوقی می‌توانند شرکت مد نظرشان را در کشور آلمان تأسیس کنند، ثبت شرکت به صورت سهامی است. در این روش، سهام شرکت می‌تواند به صورت کامل متعلق به یک نفر که سمت مدیریت را دارد تعلق داشته باشد. همچنین مطابق قانون تأسیس شرکت در آلمان امکان این که چندین نفر در یک شرکت سهامدار باشند وجود خواهد داشت.

برای ثبت شرکتی با سهامی عام در کشور آلمان نیاز به 5 نفر عضو می‌باشد و کل مبلغی که برای شروع کسب و کار در شرکت‌های سهامی عام مورد نیاز است مبلغ 50000 یورو تعین شده است.

برای تأسیس این شرکت باید از تجربه کافی برخوردار باشید. بنابراین افراد تازه‌کار که قصد ثبت شرکت جدید در آلمان را دارند، بهتر است گزینه دیگری را مد نظر داشته باشند.

 

مزایای ثبت شرکت سهامی در آلمان

از مهم‌ترین مزایای شرکت سهامی مطابق با قانون تأسیس شرکت در آلمان که سرمایه گذاران می‌توانند از آن‌ها بهره‌مند شوند می‌توان به گزینه‌های زیر اشاره کرد:

 • مالکیت 100 درصدی سهام شرکت ثبت شده در آلمان
 • بهره‌مندی از نیروی کار متخصص در این کشور
 • امکان توسعه کسب و کار و افزایش درآمد شرکت
 • امکان چند ملیتی بودن سرمایه گذاران
 • امکان این که مدیر شرکت به عنوان سهامدار اصلی نیز باشد.
 • امکان شرکت در مناقصه‌های بین المللی
 • امکان تجارت با کلیه کشورهای اروپایی
 • امکان اخذ اقامت برای سهامداران شرکت و خانواده آن‌ها
 • امکان تحصیل رایگان برای اعضای خانواده سهامداران شرکت در آلمان
 • امکان دریافت وام‌های تجاری با بهره کم
 • عدم محدودیت در زمینه نوع فعالیت‌های شرکت

مطابق قانون تأسیس شرکت در آلمان، باید ابتدا سهام شرکت در بازار بورس ثبت شده و اساسنامه شرکت مطابق با قوانین کشور آلمان در دفترخانه اسناد رسمی ثبت شود. در غیر این صورت دولت آلمان شرکت مورد نظر را به رسمیت نخواهد شناخت؛ و از فعالیت آن ممانعت به عمل خواهد آمد.

 

 

 

قانون تأسیس شرکت در آلمان و ثبت شرکت با مسئولیت‌های محدود

اگر در ابتدای راه تجارت قرار دارید و هنوز با قانون تأسیس شرکت در آلمان آشنایی کافی ندارید، بهتر است با کمک وکلای خبره در این زمینه نسبت به ثبت شرکت با مسئولیت‌های محدود اقدام کنید. با توجه به این که این شرکت‌ها تنها جهت فعالیت‌های به خصوصی در نظر گرفته می‌شوند؛ بنابراین میزان سرمایه گذاری در آن‌ها به نسب نیاز به مبلغ کمتری دارد.

مطابق قانون تأسیس شرکت در آلمان، برای تأسیس شرکت با مسئولیت محدود نیاز به مبلغی در حدود ۲۵۰۰۰ یورو خواهید داشت؛ که نیمی از این مبلغ که در حدود 12500یورو است، باید هنگام ثبت شرکت در حساب آلمانی متقاضی موجود باشد.

تعداد نفراتی که برای ثبت شرکت با سرمایه گذاری محدود در نظر گرفته شده سه نفر می‌باشد که هر کدام از آن‌ها می‌توانند به عنوان سرمایه گذاری اصلی و سهامداران شرکت در نظر گرفته شوند.

شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود

با توجه به این که ثبت شرکت با مسئولین محدود نسب به سایر سرمایه گذاری‌ها نیاز به زمان کمتری دارد؛ بنابراین افرادی که قصد مهاجرت به آلمان و اخذ اقامت این کشور را دارند این گزینه را انتخاب می‌کنند.

کل زمان مورد نیاز برای ثبت شرکت با مسئولیت‌های محدود حدود دو تا سه هفته خواهد بود و برای ثبت این شرکت باید هزینه‌ای بین 700 تا 800 یورو به دولت پرداخت کنید.

بنا بر قانون تأسیس شرکت در آلمان، کلیه اعضای شرکت و خانواده آن‌ها می‌توانند به کشور آلمان مهاجرت کنند؛ بنابراین با ثبت یک شرکت و سرمایه گذاری مقرون‌به‌صرفه، چندین خانواده می‌توانند به طور هم‌زمان اقامت این کشور اروپایی را به دست بیاورند.

مطابق قانون تأسیس شرکت در آلمان، برای ثبت شرکت با مسئولیت‌های محدود باید نام مناسبی را مد نظر داشته باشید. همچنین یک نفر به عنوان مدیر عامل باید در دفتر اسناد رسمی حاضر شود و مدارک مرتبط با ثبت شرکت را امضا کند.

مدیر عامل شرکت می‌تواند فردی با ملیت آلمانی باشد یا ملیت کشورهای دیگر را داشته باشد.  توجه به این نکته ضروری به نظر می‌رسد که میزان سهم هر کدام از سرمایه گذاران باید در اساسنامه شرکت مشخص شده باشد.

با ثبت این شرکت می‌توانید با کلیه کشورهای اروپایی در زمینه کاری مد نظر به داد و ستد بپردازید و به کشورهای عضو پیمان شنگن آزادانه سفر کنید. همچنین اعضای خانواده مدیر شرکت و سهامداران می‌توانند از امکان تحصیل رایگان در مدارس آلمان بهره‌مند شوند.

 

 

تأسیس شعبه شرکت در آلمان

با توجه به قانون تأسیس شرکت در آلمان، در صورتی که متقاضی در کشوری دارای شرکت تولیدی و… باشد. امکان افتتاح شعبه جدیدی را در شرکت آلمان دارا خواهد بود. اگر چه شعبه مورد نظر از لحاظ عملکردی شباهت زیادی به شعبه مادر یا شعبه اصلی دارد؛ اما جهت اداره آن باید از کلیه حقوق و مقرراتی که برای شرکت‌ها در آلمان به تصویب رسیده است پیروی کنید.

توجه به این نکته حائز اهمیت است که مطابق قانون تأسیس شرکت در آلمان، شرکتی که به عنوان یک شعبه جدید در این کشور افتتاح می‌شود. با شرکت‌هایی که به صورت مستقل ثبت  می­شوند، متفاوت خواهد بود.

بنابراین جهت افتتاح یک شعبه جدید باید درباره مقرراتی که جهت تجارت و داد و ستد برای این نمونه از شرکت‌ها در نظر گرفته شده است اطلاعات کافی داشته باشید.

اگر با قوانین کشور آلمان جهت افتتاح شرکت‌های جدید آشنایی کافی ندارید و علاقه‌مند به سرمایه گذاری در این کشور مدرن و پیشرفته هستید. به شما پیشنهاد می‌کنیم از وکلای متخصص در این زمینه کمک بگیرید. تا بتوانید شرکتتان را به بهترین نحو و در اسرع وقت در آلمان راه‌اندازی کنید و وارد عرصه تجارت بین المللی شوید.

 

پیشنهاد میکنیم پیش از هرگونه اقدامی در خصوص امر مهاجرت حتما تحقیقات لازم را بعمل بیاورید … ویدیوهای مناسب در خصوص کشور مورد نظر خود حتما ببینید و از مشاوران عالی رتبه و بین المللی بهره مند شوید.

شما عزیزان میتوانید سوالات ذهنی خود را در زمینه  قوانین ثبت شرکت در آلمان    در زیر همین مقاله برای ما مطرح نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت نسبت به پاسخگویی شما اقدام نمایند.

همچنین جهت کسب اطلاعات بشتر در زمینه قوانین ثبت شرکت در آلمان   میتوانید از طریق شماره های وبسایت آوات با کارشناسان سازمان مهاجرتی آوات (موسسه مهاجرتی لتس مایگریت ) تماس گرفته و درخواست مشاوره حضوری دهید.

سازمان مهاجرتی آوات ( موسسه مهاجرتی لتس مایگریت ) با بهره مندی از برترین وکلا و مشاورین بین المللی آماده هرگونه خدمات مهاجرتی به شما عزیزان و همراهان گرامی خواهد بود.

به امید زندگی بهتر و جدید با آرامش خاطر .

 • آگوست 24, 2018
 • بازدید : 132
 • آلمان,ثبت شرکت