مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
شرایط پذیرش دانشگاههای سوئیس

شرایط پذیرش دانشگاههای سوئیس

شرایط پذیرش دانشگاههای سوئیس
Rate this post

شرایط پذیرش دانشگاههای سوئیس

جدیدترین شرایط پذیرش دانشگاههای سوئیس- ساختار شرایط پذیرش دانشگاههای سوئیس-مهم ترین شرایط پذیرش دانشگاههای سوئیس-لیست شرایط پذیرش دانشگاههای سوئیس-سخت ترین شرایط پذیرش دانشگاههای سوئیس-

آیا از جدیدترین شرایط پذیرش دانشگاههای سوئیس مطلع هستید؟ در نظر داشته باشید که قوانین پذیرش دانشگاههای سوئیس بسیار مشابه هم است و البته یک سری تغییرات جزیی برای هر یک از دانشگاه ها دیده می شود. در این مقاله جدیدترین شرایط پذیرش دانشگاههای سوئیس را بررسی کرده و تفاوت های موجود را به تفکیک هر دانشگاه توضیح می دهیم.

در این مقاله و نوشته قصد داریم در خصوص شرایط پذیرش دانشگاههای سوئیس   مطالب و اطلاعات مختصری را به اشتراک بگذاریم * امیدواریم اطلاعات فوق برای شما عزیزان متقاضی مهاجرت مثمــر ثــمر واقع باشد.

در ادامه میپردازیم به بحث شرایط پذیرش دانشگاههای سوئیس

 

شرایط پذیرش دانشگاههای سوئیس

بررسی شرایط پذیرش دانشگاههای سوئیس

در نظر داشته باشید که سوئیس از کشورهای سه زبانه در دنیا محسوب می شود این موضوع نشان می دهد که شما با فرهنگ های مختلفی روبرو هستید و باید در مسیر تحصیل خود تمامی شرایط را به طور دقیق دنبال کنید.

شرایط ثبت نام دانشگاههای سوئیس آسان است کافیست به تمامی شرایط موجود به طور دقیق توجه کنید. مهم ترین شرایط پذیرش دانشگاههای سوئیس مربوط به انتخاب رشته است، انتخاب رشته کار آسانی نیست، باید بررسی کنید که شرایط تحصیل در سوئیس به نسبت کشور خودتان چقدر متفاوت است و تمامی پیش نیاز ها را به طور دقیق رعایت کنید، در نظر داشته باشید اگر از دسته افرادی هستید که قرار است در رشته پزشکی مشغول به تحصیل شوید باید بدانید که باید در ابتدای امر مدرک زبان داشته باشید.

در انتخاب رشته عجله نکنید، رشته و دانشگاه انتخابی از سخت ترین شرایط پذیرش دانشگاههای سوئیس محسوب می شود.

 

مهم ترین شرایط پذیرش دانشگاههای سوئیس

پس از بررسی رشته و دانشگاه خود باید برای فرستادن تقاضی ثبت نام آماده شوید، رشته های مختلفی در دانشگاه های سوئیس برای تحصیل وجود دارد که هر یک دارای ساختار مخصوص به خود است. در مسیر انتخاب رشته می تواند به دنبال گزینه هایی که شامل بورس می شود باشد. نوبت به تهیه مدارک است ، مدارک از مهم ترین شرایط پذیرش دانشگاههای سوئیس محسوب می شود.

در ابتدای امر باید تقاضا نامه و یا فرم ثبت نام را تکمیل کنید، این فرم دارای دو بخش است بخش اول نام و اطلاعات شخص شما را می خواهد و بخش دوم مشخص می کند که چرا قرار است در کدام رشته تحصیل کنید تمامی فیلدها باید پر شود. در نظر داشه باشید که همه مدارک لازم را می بایست طبق شرایط اعلام شده در سایت آپلود کنید. پس از ارسال فرم باید حدودا یک هفته صبر کنید تا نتیجه اعلام شود در صورتی که زمان گذشته خیلی بیش تر از یک هفته بود باید بدانید که احتمال رد شدن درخواست شما زیاد است.

 

مدارک لازم برای پذیرش دانشگاههای سوئیس

اگر در لیست شرایط پذیرش دانشگاههای سوئیس دقت کنید مدارک همیشه پر رنگ است و این نشان می دهد که مدارک شما از دسته مسایل بسیار مهم محسوب می شود. شما باید یک نسخه پرینت شده از فرم تقاضا در پوشه مدارک خود داشته باشید. شناسنامه و کارت ملی فرد باید کپی شده و در لیست مدارک قرار بگیرد. نیاز به دو قطعه عکس دارید که عکس باید کمتر از 6 ماه گذشته گرفته شده باشد و وضعیت ظاهری عکس بسیار شبیه به چهره واقعیتان باشد.

اگر دوره لیسانس را در کشور خود گذرانده اید باید گواهی رسمی آکادمیک از دانشگاه دریافت کنید در این گواهی شرایط تحصیلی شما مشخص می شود.

مدرک دیپلم و کارشناسی هر دو از گزینه های ضروری در شرایط پذیرش دانشگاههای سوئیس محسوب می شود. مهارت زبان از دسته مدارکی است که بستگی به دانشگاه انتخابی شما دارد در واقع اگر دانشگاه از شما مدرک زبان بخواهد باید این مورد نیز در پوشه مدارک شما قرار داشته باشد.

افرادی که قصد دارند در مقطع دکتری در سوئیس تحصیل کنند باید به طور دقیق گواهی تایید از استاد راهنمای خود اخذ کنند.

تا به اینجای کار متوجه شدیم که شرایط پذیرش دانشگاههای سوئیس از نظر ثبت نام و مدارک فرق چندانی ندارد. اما در خصوص شهریه و نوع تحصیل شرایط تحصیل دانشگاههای سوئیس دارای تفاوت محدودی است.

 

ارزیابی شرایط پذیرش دانشگاههای سوئیس

در نظر داشته باشید که یکی دیگر از اصول مهم در شرایط پذیرش دانشگاههای سوئیس داشتن ویزای دانشجویی است به شما پیشنهاد می کنیم که همین حالا اقدام به درخواست ویزا و وقت سفارت کنید، بارها دیده شده است که دریافت پاسخ از سفارت 1 ماه طول می کشد.

پس از ورود به سوئیس تنها 14 روز زمان دارید تا به اداره مهاجرت مراجعه کنید و اجازه اقامت خود را دریافت کنید.

در شرایط پذیرش دانشگاههای سوئیس وجود بیمه سلامت بسیار مهم است، دانشجویان باید به صورت اتوماتیک وار به سراغ بیمه سلامت بروند. این بیمه برای شرایطی است که اگر از سوی دانشجو خسارتی به دانشگاه وارد شد و یا جریان فوتی برای دانشجو ایجاد شد بتوان از بیمه سلامت استفاده کرد.

 

شرایط پذیرش دانشگاههای سوئیس به تفکیک دانشگاه ها

همانطور که در بخش مقدمه قولش را داده بودیم بخشی را برای بررسی شرایط پذیرش دانشگاههای سوئیس به تفکیک دانشگاه های مختلف اختصاص دادیم. در نظر داشته باشید که دانشگاه زوریخ از دسته دانشگاه های قدرتمند در زمینه تحصیل است و از شرایط مهم این دانشگاه داشتن مدرک زبان است.

دانشگاه برن از دسته دانشگاه هایی است که شرایط پذیرش آسانتری دارد در این دانشگاه ارزیابی نمرات به صورت خاصی دنبال می شود مثلاً افرادی که قصد دارند در این دانشگاه تحصیلات پزشکی داشته باشند در بررسی ریز نمرات شان تنها دروسی که بسیار نزدیک به رشته پزشکی است بررسی می شود.

دانشگاه لوزان دارای بخش بندی های مختلفی است، این دانشگاه برای رشته های مهندسی یک سری شرایط عملی برای پذیرش در نظر گرفته است در صورتی که برای دانشجویان علوم پایه چنین گزینه ای دیده نمی شود.

از طرف دیگر در دانشگاه لوزان اینطور که مشخص شده است

افرادی که قصد دارند در رشته های هنر تحصیل کنند باید دارای نمونه کار بین المللی باشد و تمامی موارد گفته شده از دسته شرایط پذیرش دانشگاههای سوئیس محسوب می شود.

در نظر داشته باشید که ساختار شرایط پذیرش دانشگاههای سوئیس به صورت دوره ای تغییر می کند و این موضوع سبب می شود که یک سری از افراد در پذیرش دچار مشکل شوند

به این ترتیب تیم های مشاور قدرتمندی را راه اندازی کرده ایم تا بتوانید هر آنچه که برای تحصیل در دانشگاههای سوئیس نیاز است را برایتان توضیح دهد

اصلا نگران اخذ ویزای تحصیلی نباشید در صورت کامل بودن مدارک شما این امر به صورت دقیق و سریع صورت می پذیرد. در نظر داشته باشید که شرایط پذیرش دانشگاههای سوئیس باید به طور دقیق دنبال شود.

در پایان

پیشنهاد میکنیم پیش از هرگونه اقدامی در خصوص امر مهاجرت حتما تحقیقات لازم را بعمل بیاورید … ویدیوهای مناسب در خصوص کشور مورد نظر خود حتما ببینید و از مشاوران عالی رتبه و بین المللی بهره مند شوید.

شما عزیزان میتوانید سوالات ذهنی خود را در زمینه  شرایط پذیرش دانشگاههای سوئیس    در زیر همین مقاله برای ما مطرح نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت نسبت به پاسخگویی شما اقدام نمایند.

همچنین جهت کسب اطلاعات بشتر در زمینه شرایط پذیرش دانشگاههای سوئیس   میتوانید از طریق شماره های وبسایت آوات با کارشناسان سازمان مهاجرتی آوات (موسسه مهاجرتی لتس مایگریت ) تماس گرفته و درخواست مشاوره حضوری دهید.

سازمان مهاجرتی آوات ( موسسه مهاجرتی لتس مایگریت ) با بهره مندی از برترین وکلا و مشاورین بین المللی آماده هرگونه خدمات مهاجرتی به شما عزیزان و همراهان گرامی خواهد بود.

به امید زندگی بهتر و جدید با آرامش خاطر .

 

  • آگوست 15, 2018
  • بازدید : 151
  • تحصیلی,سوئیس