مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
شرایط تحصیل پزشکی در اسلوونی

شرایط تحصیل پزشکی در اسلوونی

شرایط تحصیل پزشکی در اسلوونی
5 (100%) 8 votes

شرایط تحصیل پزشکی در اسلوونی

اسلوونی یکی از کشور های اروپایی است که دارای دانشگاه های بین المللی و معتبر جهانی می باشد. پذیرش پزشکی از دانشگاه های این کشور نیاز به داشتن شرایط تحصیل پزشکی در اسلوونی داشته و از این طریق می توانید به اخذ ویزای تحصیلی اسلوونی نائل شوید. اما به راستی چه عواملی باعث می شود که بسیاری از دانشجویان این کشور به سایر کشور های اروپایی مانند دانمارک و یا آلمان ترجیح دهند. یکی از شرایط تحصیل پزشکی در اسلوونی که برای بسیار از دانشجویان و مهاجران به این کشور اهمیت دارد، بحث هزینه و شهریه دانشگاه می باشد. در این کشور به دانشجویان بورس تحصیلی تعلق نمی گیرد. زیرا که شهریه دانشگاه آنقدر کم است ( سالیانه 5000 یورو ) که دولت به دانشجویان بورس تحصیلی اعطا نمی نمایید.

 

شرایط تحصیل پزشکی در اسلوونی و وضعیت کار

یکی از بزرگترین دلایل اینکه دانشجویان تمایل دارند که به تحصیل پزشکی در اسلوونی بپردازند این است، که تحصیل در این کشور نیاز به مدرک زبان نداشته و اخذ پذیرش بدون آن نیز صورت می گیرد. اما اگر شما دارای این مدرک باشید، احتمال پذیرش شما بیشتر می شود. البته نداشتن مدرک زبان انگلیسی بدان معنی نیست که اصلاً نیازی به آن نباشد. بلکه برای تحصیل باید دارای یک سطح معین از این زبان باشید. گاهی دانشگاه با ارائه یک مصاحبه از شما، سطح تسلط شما را به انگلیسی مورد سنجش قرار می دهد.

اگر مشخص شود که نیاز به یادگیری بیشتر داشته باشید، قبل از ورود به دانشگاه باید در کلاس های زبان انگلیسی این کشور شرکت کنید. زیرا که تحصیل در این کشور هم به زبان انگلیسی بوده و هم اسلوونیایی، که دانستن زبان انگلیسی جز شرایط تحصیل پزشکی در اسلوونی برای تمام مقاطع و تمام رشته ها است. هر شخصی که به کشور اسلوونی مهاجرت می کند، باید به یادگیری زبان اسلوونیایی بپردازد. این زبان در دانشگاه های این کشور به صورت عمومی و خصوصی تشکیل شده و لازمه پرداخت هزینه می باشد.

از دیگر مزایا و شرایط تحصیل پزشکی در اسلوونی ارزان بودن هزینه های زندگی دانشجویی و شهریه ها می باشد. و همین سبب شده است که بسیار از متقاضیان رشته های پزشکی و دندان پزشکی به سوی این کشور مهاجرت کنند. اجازه کار برای دانشجویان پزشکی 20 ساعت در هفته بوده که در آمد هر ساعت  بین 7 الی 12 یورو می باشد.

 

بهترین دانشگاه‌های پزشکی در اسلوونی

دانشگاه های بزرگی در اسلوونی وجود دارند که به تحصیل علم پزشکی می پردازند. از جمله این دانشگاه ها می توان به دانشگاه های بزرگی مانند  لیوبلیانا ، دانشگاه ماریبور و دانشگاه پری مورسکا ، در اسلوونی اشاره کرد. این دانشگاه ها نه تنها در اسلوونی معتبر هستند، بلکه دارای رتبه بندی جهانی نیز می باشند. در میان این مؤسسات آموزشی، دانشگاه لیوبلینا دارای بیشترین جمعیت دانشجوی خارجی بوده و نزدیک به ایتالیا است. از این نظر این دانشگاه مورد توجه بسیاری از دانشجویان است.

 

شرایط تحصیل پزشکی در اسلوونی و مدارک مورد نیاز آن

داشتن مدارک زیر برای اخذ ویزای تحصیلی و پذیرش از سوی دانشگاه الزامی است.

  • داشتن اصل مدرک دیپلم که به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد.
  • دریافت ریز نمرات دبیرستان از آموزش و ترجمه آن به انگلیسی
  • ارائه اصل پاسپورتی که مدت انقضای آن بیش از 6 ماه مانده باشد.
  • ارائه دو قطعه 6*4 رنگی که در 6 ماه اخیر گرفته باشید. (در مورد عکس ها باید ذکر شود که عکس بدون هیچ گونه دست‌کاری با فتوشاپ و روتوش باشد ).
  • در صورتی که شما در حال حاضر در ایران دانشجو هستید باید از جانب دانشگاه، نامه اشتغال به تحصیل دریافت نمایید. همچنین ریز نمرات مقطع تحصیلی قبل را هم به صورت ترجمه شده ارائه دهید.
  • داشتن نامه تمکن مالی. از جمله شرایط تحصیل پزشکی در اسلوونی داشتن  نامه تمکن مالی است. که برای همه کشور های اروپایی وجود دارد و توسط بانک تائید می شود. مبلغ آن از کشوری به کشور دیگر متفاوت بوده و گاهی نیز بیشتر می شود. لذا همیشه آخرین نرخ را از طریق سایت سفارت بررسی کنید. در زمان دریافت ویزای تحصیلی این مبلغ باید در حساب شما باشد، و برای هر سال تمدید اقامت شما این مبلغ را باید در حساب داشته باشید.
  • داشتن برگه پذیرش از دانشگاه

مزایا و شرایط تحصیل پزشکی در اسلوونی

از جمله مزایایی تحصیل پزشکی در اسلوونی این است که شما بعد از دریافت اقامت دام این کشور، یک شهروند اروپایی به حساب آمده و در هر جای اروپا می توانید کار و یا اقامت کنید. یکی دیگر از مزایایی تحصیل در این رشته این است که هیچ شرایط سنی و یا داشتن مدارک پیشین شما مانعی برای تحصیل در رشته پزشکی ندارد. اما ترجیحاً نباید بازه زمانی زیادی میان دوره تحصیلی قبلی شما که به آن گپ تحصیلی نیز می گویند وجود داشته باشد.

مدارک دانشگاهی اسلوونی در تمامی دانشگاه های اتحادیه اروپا بدون ارزیابی معتبر هستند و با اخذ هر کدام از آن ها می توانید در هر کشوری که عضو اتحادیه اروپا باشد به کار بپردازید.

از مزایایی و شرایط تحصیل پزشکی در اسلوونی این است که ورود به این رشته نیاز به آزمون ورودی نداشته و نیاز به گذراندن دوره های خاص نیست. در واقع داشتن شرایط بالا برای پذیریش کفایت می کند. طول تحصیل در رشته پزشکی در اسلوونی 6 سال بوده که در 3 سال اول آن دروس پیش بالینی و در 2 سال بعد آن خود دروس بالینی اراده می شوند. یک سال آخر نیز به عنوان دوران انترنی در نظر گرفته می شود.

یکی از شرایط تحصیل پزشکی در اسلوونی این است که مدرک صادر شده از سوی دانشگاه های این کشور مورد تائید وزارت بهداشت ایران باشد. در واقع این شرط نه تنها برای این رشته بلکه برای تمامی رشته و تمامی دانشگاه های دنیا صادق است. در واقع اگر قصد باز گشت به ایران را داشته باشید، باید حتماً این نکته را مد نظر بگیرید. در میان دانشگاه های بین المللی واقع شده در اسلوونی، تنها دانشگاه لیوبلینا است که مدرکش مورد تائید وزارت بهداشت بوده و شما می توانید بعد از تحصیل در ایران نیز مشغول به کار شوید.

  • جولای 10, 2018
  • بازدید : 238
  • اسلوونی,تحصیلی