مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
شرایط تحصیل در ایتالیا

شرایط تحصیل در ایتالیا

شرایط تحصیل در ایتالیا
5 (100%) 8 votes

شرایط تحصیل در ایتالیا

شرایط تحصیل در ایتالیا مطابق سایر کشورهای اروپایی طبق اصول و قوانین خاصی تنظیم شده است که افرادی که علاقه‌مند هستند در ایتالیا ادامه تحصیل دهند باید با این قوانین و شرایط آشنایی کافی داشته باشند. به عنوان مثال افرادی که قصد دارند به ایتالیا مهاجرت کنند و کودکانشان در این کشور از ابتدا وارد مدرسه شوند، باید با شرایط تحصیل در ایتالیا برای کودکان آشنایی کافی داشته باشند. به عنوان مثال کودکان از پنج سالگی می‌توانند وارد مدارس این کشور شوند و تحصیلات ابتدایی را آغاز کنند.

شرایط ادامه تحصیل برای گروه‌های سنی دیگر متفاوت‌تر از دورهای ابتدایی است. به عنوان مثال فردی که تحصیلات 12 ساله را در ایران سپری کرده است و اکنون قصد دارد وارد دانشگاه‌های ایتالیا شود، باید قوانین دانشگاه‌های این کشور را مطالعه کند. تا بتواند در یک دانشگاه معتبر ثبت نام کند و مدرک تحصیلی مناسبی را دریافت کند.

بیشترین گروه سنی که علاقه‌مند هستند در رابطه با شرایط تحصیل در ایتالیا آگاهی بیشتری به دست بیاورند، دانشجویانی هستند که قصد دارند در مقاطع تحصیلی ارشد و دکتری در ایتالیا ادامه تحصیل دهند.

 

شرایط تحصیل در ایتالیا به زبان ایتالیایی یا انگلیسی

اگر علاقه‌مند هستید که درباره شرایط تحصیل در ایتالیا به زبان ایتالیایی اطلاعات بیشتری کسب کنید باید به خوبی بر این امر واقف باشید که با یادگیری این زبان شما تنها می‌توانید با شهروندان ایتالیایی ارتباط برقرار کنید و از کتاب‌ها و مقالاتی که به این زبان نوشته شده‌اند استفاده کنید.

قبل از این که به تحصیل در دبیرستان‌ها و دانشگاه‌های این کشور زیبا و هیجان انگیز بپردازید باید آزمون Esterni که توسط مدارس ایتالیا برگزار می‌شوند را با موفقیت سپری کنید و نمره لازم را کسب کنید تا بتوانید در مدرسه یا دانشگاه دلخواهتان مشغول به ادامه تحصیل شوید.

اما بسیاری از افرادی که علاقه‌مند هستند از دانشگاه‌های معتبر ایتالیا جهت ادامه تحصیل بورسیه دریافت کنند به زبان انگلیسی مسلط هستند و مدرک IELTS یا TOEFL را با نمره مناسب کسب کرده‌اند؛ بنابراین امکان تحصیل به زبان انگلیسی این دانشجویان سبب می‌شود که آن‌ها بتوانند مقاطع تحصیلی را با سرعت بیشتری پشت سر بگذرانند.

زیرا کسب مدرک زبان ایتالیایی برای افرادی که کوچکترین آشنایی با این زبان ندارند تا حدودی زمان‌بر است و ممکن است دانشجو مجبور شود سال‌ها جهت ادامه تحصیل در دانشگاه مد نظرش منتظر بماند.

 

شرایط تحصیل در ایتالیا برای دانشجویان ارشد و دکتری

اگر قصد دارید که در مقطع ارشد یا دکتری در دانشگاه‌های ایتالیا ادامه تحصیل دهید باید ابتدا کلیه مدارک تحصیلی‌تان را به همراه مدرک زبان به صورت ترجمه شده به دانشگاه مقصد ارسال نمایید. سپس دانشگاه شرایط فرد مد نظر را با دقت بررسی می‌کند و در صورت کامل بودن مدارک با درخواست وی جهت ادامه تحصیل موافق می‌نماید.

توجه داشته باشید که شرایط تحصیل در ایتالیا برای تمام رشته‌های مهندسی وجود دارد؛ بنابراین محدودیتی در این رابطه نخواهید داشت؛ اما ذکر این نکته از اهمیت زیادی برخوردار است که دانشگاه‌های ایتالیا تنها در ماه‌های خاصی شرایط پذیرش دانشجوهای جدید از سرتاسر جهان را دارند.

بنابراین در صورتی که علاقه‌مند هستید حتماً وارد دانشگاه‌های عالی رتبه این کشور شوید قبل از هر چیزی سایت دانشگاه را چک کنید، تا در زمان تعیین شده بتوانید مدارک مد نظر را به همراه توصیه نامه‌های استاتیدتان برای دانشگاه ارسال نمایید. در صوتی که مدارک در زمانی غیر از زمان تعیین شده ارائه شده باشند دانشگاه هیچ ترتیب اثری برای آن‌ها قائل نخواهد شد.

 

شرایط تحصیل در ایتالیا و چگونگی تأمین هزینه‌های زندگی

شرایط تحصیل در ایتالیا به گونه‌ای تنظیم شده است که دانشجویان می‌توانند جهت تأمین هزینه‌های زندگی ساعاتی از هفته به کار مشغول باشند. بنابراین اگر علاقه‌مند هستید که در یکی از دانشگاه‌های مطرح ایتالیا مشغول به تحصیل شوید می‌توانید در کنار درس خواندن در یک محیط دیگر نیز فعالیت اجتماعی داشته باشید.

از سوی دیگر بسیاری از دانشجویان ارشد یا دکتری بیشتر زمانشان را در آزمایشگاه یا کتابخانه سپری می‌کنند و ساعت‌ها مشغول تحقیق و مطالعه هستند. بنابراین ممکن است نتوانند علاوه بر تحصیل در محیط بیرون نیز به کار بپردازند.

بنابراین دانشگاه‌های مطرح ایتالیا شرایطی را برای دانشجویان برتر فراهم کرده‌اند که بتوانند با دریافت بورسیه تحصیلی بخشی از هزینه‌های تحصیل و زندگی­شان را برآورده کنند.

درازای هر ساعت کار در کشور ایتالیا دستمزدی در حدود 7 تا 10 یورو به فرد پرداخت می‌شود. در صورتی که هزینه زندگی در کشور ایتالیا که یک کشور اروپایی است در حدود 500 یورو در ماه است.

بنابراین دانشجو باید مابقی هزینه‌های زندگی را از طریق خانواده‌اش یا پس‌اندازی که دارد تأمین کند؛ زیرا کار کردن بیشتر از 10 ساعت، 20 ساعت و 25 ساعت برای دانشجویان لیسانس، ارشد و دکتری غیرمجاز خواهد بود.

اگر از سوی دانشگاه بورسیه‌ای دریافت نکرده باشید باید بدانید که هزینه تحصیل در دانشگاه‌های ایتالیا حدود 3000 تا 4000 به ازای هر سال تحصیلی است. بنابراین در صورتی می‌توانید در دانشگاه مورد علاقه‌تان تحصیل کنید که بتوانید علاوه بر هزینه‌های جانبی زندگی شخصیتان هزینه تحصیل در دانشگاه را نیز بپردازید.

 

شرایط تحصیل در ایتالیا و چگونگی دریافت اقامت این کشور

در صورتی که کلیه شرایط تحصیل در ایتالیا را داشته باشید و بتوانید مراحل تحصیلی را به پایان برسانید، اگر علاقه‌مند باشید که اقامت دائم این کشور را دریافت کنید می‌توانید ویزای تحصیلی را به ویزای کار یا اقامت تبدیل کنید.

تمدید ویزای تحصیلی پس از اتمام زمان تحصیلات تا 6 ماه امکان پذیر خواهد بود. بنابراین 6 ماه پس از اتمام مدارج تحصیلی‌تان زمان دارید تا بتوانید یک شغل مناسب در این کشور پیدا کنید.

توجه داشته باشید که ایتالیا عضو پیمان شنگن است و با دریافت ویزای تحصیلی این کشور می‌توانید وارد تمام کشورهایی که عضو این پیمان هستند شوید؛ بنابراین اگر علاقه‌مند هستید که در کشورهای اروپایی دیگر مشغول به کار شوید می‌توانید از ویزای ایتالیا استفاده کنید.

اما در صورتی که ویزای تحصیلی شما به پایان رسیده باشد و نتوانسته باشید شغل مناسبی به دست بیاورید یا ویزای تحصیلی‌تان را تبدیل به ویزای دیگری جهت اقامت نمایید، باید هر چه زودتر خاک این کشور را ترک کنید.

وکلای زبردستی که در زمینه ویزای تحصیلی کشور ایتالیا از تخصص کافی برخوردار هستند به خوبی می‌توانند شما را جهت دریافت ویزای این کشور یاری کنند.

اگر علاقه‌مند هستید که در رشته‌های فنی مهندسی یا کلیه رشته‌های پزشکی در ایتالیا مشغول به تحصیل شوید بهتر است از راهنمایی متخصصین این حوزه کمک بگیرید تا بتوانید کلیه مراحل را به سادگی پشت سر بگذارید.

  • ژوئن 14, 2018
  • بازدید : 249
  • ایتالیا,تحصیلی