متفرقه

رفع ریجکتی ویزای سوئیس

رفع ریجکتی ویزای سوئیس

در این مقاله می خواهیم پروسه رفع ریجکتی ویزای سوئیس را بررسی و تحلیل کنیم. اگر شما هم با چنین مشکلی مواجه هستید؛ لازم است که با نحوه رفع ریجکتی ویزای سوئیس آشنا شوید. بدین منظور می توانید با ما همراه باشید.

سوئیس با جمعیتی بالغ بر ۸ میلیون نفر بین کشورهای آلمان، فرانسه، ایتالیا و اتریش قرار دارد. مردم سوئیس به زبان های فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی و رومانیایی صحبت می کنند و براساس سنت بی طرفی سیاسی پرورش یافته اند. سوئیس از اقتصادی قوی، طبیعتی زیبا، دهکده هایی شگفت انگیز و کوه هایی باشکوه بهره می برد. عدم تمایل سوئیس برای عضویت در اتحادیه اروپا نیز به دلیل بی طرفی سیاسی این کشور است.

زوریخ، ژنو و برن مهمترین شهرهای سوئیس هستند. سوئیس در سال ۲۰۰۴ معاهده شینگن را امضا کرد و در سال ۲۰۰۸ به بخشی از منطقه شینگن تبدیل شد. بنابراین برای بازدید از سوئیس باید ویزای شینگن سوئیس را دریافت کنید. اگر الزامات سفارت سوئیس را رعایت کنید احتمالاً موفق به دریافت ویزا می شوید. اما گاهی هم افسر سفارت به هر دلیلی درخواست افراد را رد می کند. تحت چنین شرایطی باید برای رفع ریجکتی ویزای سوئیس اقدام کنید. اما اگر می خواهید با ردی ویزای شینگن سوئیس مواجه نشوید؛ لازم است که با دلایل ریجکت ویزا آشنا شوید. در بخش بعدی به این موضوع می پردازیم.

دلایل ریجکت ویزای سوئیس

در این بخش با دلایل اصلی ریجکت ویزای شینگن سوئیس آشنا می شویم:

 • ریجکت ویزا به دلیل عدم ارائه تمام مدارک لازم: اگر همه مدارک لازم برای دریافت ویزای شینگن سوئیس را ارائه نکنید؛ ویزا ریجکت می شود.
 • ریجکت ویزا به دلیل ارائه بیمه نامه نامعتبر: ارائه بیمه مسافرتی معتبر در تمام کشورهای عضو شینگن الزامی است.
 • ریجکت ویزا به دلیل ارائه پاسپورت نامعتبر: در صورتی پاسپورت شما پذیرفته می شود که حداقل دو صفحه خالی و ۳ ماه اعتبار داشته باشد. همچنین از زمان صدور پاسپورت نباید بیش از ۱۰ سال گذشته باشد.
 • ریجکت ویزا به دلیل نداشتن دلیل کافی برای ترک حوزه شینگن بعد از اتمام اعتبار ویزا: برای اثبات این نکته به دلایل قانع کننده و حرفه ای نیاز دارید.
 • ریجکت ویزا به دلیل نداشتن منابع مالی کافی: داشتن تمکن مالی برای سفر و اقامت در منطقه شینگن ضروری است‌.
 • ریجکت ویزا به دلیل ناقص بودن فرم ویزا: آخرین نسخه فرم ویزا را از سایت سفارت دانلود کنید. تمام بخش های فرم را با دقت تمکیل نمایید. فراموش نکنید که در پایان فرم را امضا کنید.
 • ریجکت ویزا به دلیل قابل قبول نبودن هدف شما از سفر به سوئیس: هدف و شرایط شما برای سفر به سوئیس باید قابل باور باشد.
 • ریجکت ویزا به دلیل اینکه در شش ماه اخیر نود روز در شینگن اقامت داشته اید: طبق قوانین ویزای شینگن در هر دوره شش ماهه حداکثر نود روز اجازه اقامت در این منطقه را دارید.
 • ریجکت ویزا به دلیل داشتن سوابق کیفری: اگر حضور شما امنیت اجتماعی شینگن را به خطر بیندازد؛ ویزای شما ریجکت می شود.

علاوه بر ویزای شینگن، ویزای تحصیلی سوئیس نیز متقاضیان زیادی در کشور ما دارد. از این رو در ادامه بحث رفع ریجکتی ویزای سوئیس به بررسی دلایل ریجکت ویزای تحصیلی می پردازیم.

دلایل ریجکت ویزای تحصیلی سوئیس

درصد ریجکتی ویزای تحصیلی سوئیس بالا نیست اما باز هم باید مراقب باشید! دلایل زیر منجر به رد شدن ویزای تحصیلی سوئیس می شوند:

 • داشتن سوسابقه
 • کامل نبودن مدارک
 • جعلی بودن مدارک
 • مشخص نبودن هدف
 • ارتباط نداشتن رشته تحصیلی موردنظر با مقاطع قبلی
 • تحصیل مجدد در مقطعی که قبلاً گذرانده اید
 • نداشتن منابع مالی یا بورسیه لازم برای تحصیل و زندگی در سوئیس
 • پاسپورت نامعتبر یا آسیب دیده
 • نداشتن توصیه نامه از طرف اساتید مقاطع قبلی
 • توصیه نامه جعلی یا فاقد امضا از طرف اساتید مقاطع قبلی
 • عملکرد ضعیف در مصاحبه: طی مصاحبه، رفتار، ظاهر، اعتمادبنفس و زبان بدن شما سنجیده می شود.
 • پایین بودن سطح زبان

بعد از بررسی دلایل اصلی رد ویزای سوئیس اجازه دهید به بحث اصلی مقاله یعنی رفع ریجکتی بپردازیم. در بخش بعدی، پروسه رفع ریجکتی ویزای سوئیس را توضیح می دهیم.

نحوه رفع ریجکتی ویزای سوئیس

طبق آنچه گفته شد؛ هر نوع نقص و ابهامی در پرونده شما منجر به ریجکت ویزا می شود. طبق قوانین دولت سوئیس، متقاضیان اجازه دارند که به ریجکت ویزا اعتراض کنند.  سفارت سوئیس در صورتی که با درخواست شما موافق نباشد؛ نامه ای تحت عنوان نامه ریجکتی برای شما ارسال می کند. اگر فکر می کنید که تصمیم افسر سفارت اشتباه یا غیرمنصفانه بوده است؛ برای رفع ریجکتی اقدام کنید. دلایل ریجکت ویزا در نامه ریجکتی ذکر می شود. بنابراین ابتدا نامه ریجکتی را با دقت بخوانید. سپس باید نامه ای تحت عنوان نامه تجدیدنظر تنظیم کنید. برای ارسال نامه تجدیدنظر از زمان دریافت نامه ریجکتی فقط سی روز وقت دارید.

نامه تجدیدنظر در ریجکت ویزای سوئیس باید به صورت یک یا دو صفحه ای نوشته شود. در پاراگراف اول اطلاعات شناسایی خود اعم از نام و نام خانوادگی، کد ملی، شماره پاسپورت، شماره تماس، آدرس محل سکونت، آدرس پست الکترونیکی و… را بیان کنید. سپس دلایل ریجکت ویزا توسط سفارت را شرح دهید. در ادامه باید دلایل خود مبنی بر اشتباه یا ناعادلانه بودن تصمیم افسر سفارت را ذکر کنید. همچنین این نامه باید شامل تاریخ دریافت نامه ریجکتی و تاریخ تنظیم نامه تجدیدنظر نیز باشد. در پایان نامه را پرینت و امضا کنید. علاوه بر این، مدارکی که ادعای شما را اثبات می کند را ضمیمه کنید. در نهایت نامه را باید به اداره مهاجرت سوئیس ارسال کنید. ضمناً باید هزینه تجدیدنظر را نیز پرداخت کنید. هزینه اعتراض به ریجکت ویزای سوئیس حدود ۲۰۰ فرانک است.

بعد از بررسی نامه تجدیدنظر اگر شکایت شما پذیرفته شود؛ می توانید برای گرفتن ویزا اقدام کنید. اگر نامه تجدیدنظر هم ریجکت شود؛ ممکن است بخواهید که در مورد هزینه های پرداختی بدانید. در بخش بعدی به این موضوع می پردازیم.

آیا هزینه ویزا و رفع ریجکتی ویزای سوئیس قابل برگشت است؟

همانطور که گفتیم اگر درخواست شما پذیرفته شود می توانید برای گرفتن ویزا اقدام کنید. اما در صورتی که درخواست شما رد شود؛ متاسفانه هیچ هزینه ای به حساب شما برگشت داده نمی شود‌. بنابراین بهتر است که در پروسه دریافت ویزا یا رفع ریجکتی ویزای شینگن سوئیس از افراد متخصص کمک بگیرید.

در صورتی که ویزای شما رد شود؛ علاوه بر اعتراض، راه دیگری نیز دارید که در بخش پایانی به آن می پردازیم.

ارائه مجدد درخواست برای دریافت ویزای سوئیس

بعد از ریجکت ویزای سوئیس دو راه پیش رو دارید. یکی اینکه به این تصمیم اعتراض کنید و دیگری اینکه از ابتدا برای گرفتن ویزا تقاضا دهید. برای ارائه مجدد درخواست ابتدا نواقص و ایرادات پرونده قبلی را برطرف کنید. اگر بلافاصله درخواست مجدد دهید؛ احتمالاً ویزای شما دوباره ریجکت می شود زیرا تغییر خاصی در شرایط شما صورت نگرفته است.

در پایان

در پایان امیدواریم که اطلاعات مفیدی در مورد رفع ریجکتی ویزای سوئیس ارائه کرده باشیم. در صورتی که با چنین مشکلی مواجه هستید؛ حتماً با وکلای توانمند این حوزه مشورت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره می توانید همین حالا فرم ارزیابی مهاجرتی ما را تکمیل نمایید. همچنین می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت با ما تماس بگیرید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *