متفرقه

رفع ریجکتی ویزای ایتالیا

رفع ریجکتی ویزای ایتالیا

پیشینه تاریخی و هنری ایتالیا سالانه هزاران توریست را راهی این کشور می کند. اتباع اکثر کشورهای خارج از حوزه شینگن و اتحادیه اروپا برای ورود به ایتالیا ملزم به اخذ ویزا هستند. اگر شما هم متقاضی سفر به ایتالیا هستید باید برای دریافت ویزا درخواست دهید. برای انجام این امر می توانید از طریق سفارت ایتالیا واقع در ایران اقدام کنید. اگر اسناد و مدارک شما کامل باشد و فرم های ویزا را کامل و به درستی تکمیل کنید؛ احتمالاً موفق به دریافت ویزا می شوید. در غیر این صورت ممکن است که ویزای شما ریجکت شود. تحت چنین شرایطی باید برای رفع ریجکتی ویزای ایتالیا اقدام کنید.

روند رفع ریجکتی ویزای ایتالیا معین و مشخص اما زمان بر است. پس در صورتی برای اعتراض به رای ریجکتی ویزای ایتالیا درخواست دهید که مطمئن هستید افسر سفارت اشتباه کرده است. اما اگر دلیل افسر درست و قانع کننده است؛ بهتر هست مجدداً برای گرفتن ویزا تقاضا دهید. افسر سفارت برای ریجکت ویزا دلایل مختلفی دارد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

دلایل ریجکت ویزای ایتالیا

همان طور که گفتیم؛ دلایل مختلفی برای ریجکت ویزای شینگن ایتالیا وجود دارد که در این بین می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

1. عدم تطابق هدف شما از سفر به ایتالیا با مدت اقامت شما در این کشور

اگر دلیل قانع کننده ای برای سفر به ایتالیا نداشته باشید؛ ویزای شما رد می شود. برای اثبات هدف خود به مدارک مختلفی مانند دعوتنامه، گواهی مرخصی کاری، رسید رزرو هتل، رسید رزرو بلیط هواپیما و… نیاز دارید. همچنین طول مدت اقامت شما در ایتالیا باید با هدف شما سازگار باشد.

2. داشتن سوء پیشینه در دریافت ویزای شینگن

اگر قبلاً در پروسه اخذ ویزای شینگن تخلفی مرتکب شده باشید؛ برای ارائه مجدد درخواست با مشکل مواجه می شوید. بعضی از افراد فکر می کنند که اگر در دریافت ویزای شینگن مثلاً فرانسه تخلف کرده و ویزای آنها ریجکت شده، حال می توانند از طریق سفارت ایتالیا ویزای شینگن بگیرند. این تصور کاملاً اشتباه است زیرا سفارت های شینگن اطلاعات خود را با هم به اشتراک می گذارند.

3. نداشتن تمکن مالی لازم برای سفر و زندگی در ایتالیا

داشتن اسپانسر مالی شانس شما برای دریافت ویزا را افزایش می دهد اما کافی نیست. اثبات توان مالی برای سفر و زندگی در ایتالیا الزامی است.

4. نداشتن سابقه سفر به خارج از کشور

اگر تا به حال به خارج از کشور سفر نکرده اید؛ احتمال ریجکت ویزای شما وجود دارد. کشورهای شینگن ترجیح می دهند به افرادی ویزا دهند که تجربه سفرهای خارجی را دارند. پس بهتر است که اول سفری به کشورهای نزدیک مانند امارات داشته باشید. البته داشتن تجربه سفر خارجی به اندازه داشتن توان مالی مهم نیست.

5. نداشتن رسید رزرو هتل و بلیط هواپیما

ارائه رسید رزرو بلیط هواپیما و هتل نشان دهنده برنامه سفر شما است.

6. ارائه مدارک جعلی و نامعتبر

ارائه مدارک جعلی ممکن است که شما را برای همیشه از دریافت ویزای شینگن ایتالیا و سایر کشورهای این منطقه محروم کند.

7. نداشتن بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی باید در تمام کشورهای شینگن معتبر باشد و تمام طول اقامت شما در این منطقه را پوشش دهد.

8. نداشتن کاور لتر

فقط چند مورد از کشورهای حوزه شینگن مانند فرانسه و اتریش با درخواست کننده مصاحبه می کنند. سایر کشورها مصاحبه ای برگزار نمی کنند. در این موارد، فرد فرصت کافی برای ارائه اطلاعات لازم را ندارد. بنابراین ارائه کاور لتر ضروری است.

اگر موارد گفته شده را مدنظر قرار دهید؛ موفق به دریافت ویزای ایتالیا می شوید. در غیر این صورت ممکن است که ویزای شما ریجکت شود. تحت چنین شرایطی می توانید برای رفع ریجکتی ویزای ایتالیا اقدام کنید. در بخش بعدی با روند اعتراض به ریجکتی ویزای ایتالیا آشنا می شویم.

رفع ریجکتی ویزای ایتالیا و نامه تجدیدنظر

اگر سفارت ویزای شما را رد کند؛ نامه ای تحت عنوان نامه ریجکتی برای شما ارسال خواهد کرد. دلیل رد شدن ویزا داخل نامه ریجکتی ذکر می شود. پس در قدم اول باید دلیل ریجکت ویزا را بررسی کنید. اگر فکر می کنید که افسر سفارت اشتباه کرده و دلیلی برای رد ویزا وجود ندارد می توانید به این رای اعتراض کنید. برای انجام این امر ۶۰ روز وقت دارید. اگر فاصله ارسال نامه تجدیدنظر تا زمان دریافت نامه ریجکتی بیش از ۶۰ روز باشد؛ درخواست شما بررسی نخواهد شد.

نامه ریجکتی باید شامل اطلاعات زیر باشد:

  • اطلاعات شخصی از جمله نام و نام خانوادگی، کد ملی، شماره پاسپورت و…
  • تاریخ دریافت نامه ریجکتی
  • دلایل افسر برای ریجکت ویزا
  • دلایلی که نشان می دهد افسر اشتباه کرده یا خلاف قانون عمل کرده است.
  • امضای درخواست دهنده

توجه داشته باشید که نامه تجدیدنظر نباید خیلی طولانی باشد و بهتر است که به صورت یک صفحه ای تنظیم شود. فرآیند نوشتن نامه اعتراض به ریجکتی ویزای ایتالیا تخصصی است و بهتر هست که انجام این امر را به یک وکیل توانمند محول کنید. در هر حال برای رفع ریجکتی ویزای ایتالیا باید مدارک زیر را فراهم کنید:

مدارک رفع ریجکتی ویزای ایتالیا

  • تصویر نامه ریجکتی
  • پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
  • نامه تجدیدنظر
  • تصویر مدارک جانبی

منظور از مدارک جانبی، مدارکی است که ثابت می کند افسر سفارت اشتباه یا خلاف قانون عمل کرده است. پس ضمیمه مدارک لازم به نامه تجدیدنظر نیز الزامی است. بعد از تنظیم نامه تجدیدنظر و فراهم کردن مدارک موردنیاز باید نامه را ارسال کنید. در بخش بعدی با مرجع رسیدگی به اعتراضات ریجکتی ویزای ایتالیا آشنا می شویم.

نامه تجدیدنظر در ریجکتی ویزای ایتالیا را به کجا ارسال کنیم؟

مرجع رسیدگی به نامه تجدیدنظر در ریجکت ویزای ایتالیا، دادگاه اداری رم (TAR) است. بنابراین اعتراض خود را باید به این نهاد ارسال کنید. البته شما مجاز به ارسال نامه به دادگاه اداری ایتالیا نیستید. انجام این امر را باید به یک وکیل قانونی ایتالیایی محول کنید. بنابراین بعد از تنظیم نامه اعتراض باید با یک وکیل ایتالیایی قرارداد ببندید تا مراحل شکایت شما را پیگیری کند. در نتیجه برای رفع ریجکتی ویزای ایتالیا باید مبلغی هم به یک وکیل ایتالیایی بپردازید. از طرف دیگر انجام این امر زمان بر نیز هست. پس فقط در صورتی برای اعتراض به رای ریجکتی ویزای ایتالیا اقدام کنید که از اشتباه یا تخلف افسر سفارت اطمینان دارید. در غیر این صورت بهتر است که مجدداً برای دریافت ویزا درخواست دهید. در بخش بعدی در این مورد بیشتر صحبت می کنیم.

آیا بعد از ریجکت ویزای ایتالیا می توان مجدد برای دریافت ویزا درخواست داد؟

طبق قوانین ویزای شینگن، چنانچه ویزای شینگن شما رد شود؛ می توانید بعد از ۶ ماه مجدداً درخواست دهید. فقط قبل از ارائه درخواست حتماً نواقص موجود در پرونده قبلی خود را برطرف کنید تا دوباره با ریجکتی ویزا مواجه نشوید. همانطور که گفتیم؛ سفارت های تمام کشورهای حوزه شیگن، اطلاعات متقاضیان را با هم به اشتراک می گذارند؛ پس اگر نواقص را برطرف نکرده باشید و فقط از طریق سفارت دیگری اقدام کنید؛ باز هم ویزای شما ریجکت می شود.

در پایان

در پایان امیدواریم که اطلاعات مفیدی در مورد رفع ریجکتی ویزای ایتالیا ارائه کرده باشیم. اگر به ریجکتی ویزای ایتالیا اعتراض دارید؛ برای رفع آن از وکلای حرفه ای این حوزه کمک بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره می توانید همین حالا فرم ارزیابی مهاجرتی ما را تکمیل نمایید. همچنین می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت با ما تماس بگیرید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *