متفرقه

رفع ریجکتی ویزای اسپانیا

رفع ریجکتی ویزای اسپانیا

درج مهر قرمز روی پاسپورت ممکن است که حتی سفرهای آتی فرد را نیز با مشکل مواجه کند. بنابراین رفع ریجکتی ویزا، فرآیندی تخصصی است که باید به درستی انجام شود. به همین دلیل قصد داریم که در این مطلب، رفع ریجکتی ویزای اسپانیا را بررسی کنیم. اگر مسافر اسپانیا هستید و هنوز ویزا دریافت نکرده اید؛

بهتر است که با دلایل ریجکتی ویزای اسپانیا آشنا شوید تا از آنها پیشگیری کنید. اگر هم درخواست ویزای شما ریجکت شده است باید با نحوه رفع آن آشنا شوید؛ بدین منظور می توانید با ما همراه شوید. در ادامه ابتدا دلایل اصلی ریجکتی ویزای اسپانیا را بررسی می کنیم؛ سپس پروسه رفع ریجکتی ویزای اسپانیا را توضیح می دهیم.

دلایل اصلی ریجکتی ویزای اسپانیا

اسپانیا در حوزه شینگن قرار دارد. بنابراین دریافت ویزای شینگن اسپانیا به معنای مجوز ورود به بیش از 30 کشور اروپایی است. اگرچه اسپانیا از نظر صدور ویزای شینگن رتبه دوم را دارد؛ ولی باز هم پرونده هایی وجود دارد که ریجکت می شوند.

دلایل اصلی ریجکتی ویزای اسپانیا عبارتند از:

 • تکمیل ناقص فرم (فرم درخواست ویزا را باید به طور کامل پر کنید. گذاشتن جای خالی در فرم، پروسه صدور ویزا را به تاخیر می اندازد یا حتی منجر به ریجکت شدن ویزا می شود)
 • اسناد و مدارک ناقص
 • ارائه مدارک و اطلاعات نادرست (ارائه مدارک و اطلاعات اشتباه حتی می تواند منجر به قرار گرفتن اسم شما در لیست سیاه شود)
 • عدم تشابه امضا (امضا شما در فرم باید مطابق با امضا شما در پاسپورت باشد)
 • پاسپورت آسیب دیده با نامعتبر (پاسپورت باید سالم و دارای حداقل 6 ماه اعتبار باشد و از زمان صدور پاسپورت نباید بیش از 10 سال گذشته باشد)
 • عدم ارائه گواهی تمکن مالی برای سفر به اسپانیا
 • نداشتن دلایل کافی برای بازگشت به کشور مبدا (باید به سفارت اثبات کنید که برای بازگشت به کشور دارای وابستگی های شغلی، خانوادگی و… هستید)
 • داشتن سوء سابقه
 • نداشتن بیمه مسافرتی (ارائه بیمه با سقف حداقل 30000 یورو به ازای تمام مدت اقامت در اسپانیا الزامی است)
 • مشخص نبودن محل اقامت در اسپانیا
 • واضح نبودن دلیل سفر به اسپانیا

آنچه گفته شد؛ بخشی از دلایل ریجکتی ویزای اسپانیا هستند. بنابراین برای جلوگیری از وقوع این امر بهتر است که نکات گفته شده را رعایت کنید.‌ علاوه بر اینها بد نیست که با قوانین ریجکتی سفارت اسپانیا نیز آشنا شوید. در بخش بعدی به این موضوع می پردازیم.

رفع ریجکتی ویزای اسپانیا و قوانین سفارت

آمار نشان می دهد که بیشترین ریجکتی های ویزای اسپانیا به بندهای 2، 8 و 9 قوانین سفارت مربوط هستند. طبق بند 2 قوانین سفارت اسپانیا، محل اقامت فرد در اسپانیا موردتایید سفارت نیست. به عنوان مثال، اگر به منظور بازدید از جاذبه های توریستی اسپانیا بخواهید به این کشور سفر کنید اما محل اقامت شما یک شهر صنعتی باشد؛ ویزا ریجکت می شود. بند 8 قوانین سفارت در مورد عدم تایید برنامه مسافرتی متقاضی است.

به عنوان مثال، سفر هنری یک فرد ورزشکار احتمالاً براساس بند 8 ریجکت می شود‌. اما بند 9 قوانین سفارت در مورد عدم اثبات بازگشت فرد به کشور مبدا است. در صورتی که متقاضی دلایل قانع کننده ای برای تضمین بازگشت به کشور نداشته باشد؛ درخواست وی ریجکت می شود.

در هر حال به هر دلیلی که ویزای شما ریجکت شود؛ لازم است که برای رفع آن اقدام کنید. در ادامه به این موضوع می پردازیم.

نحوه رفع ریجکتی ویزای اسپانیا

اگر درخواست ویزای شما ریجکت شود تا 2 ماه وقت دارید که برای رفع ریجکتی اقدام کنید. احتمال موفقیت شما در پروسه رفع ریجکتی ویزای اسپانیا به دلیل رد شدن ویزا بستگی دارد. اگر مطمئن هستید که اشتباهی رخ داده پس دست به کار شوید. اما اگر ویزای شما مثلاً به دلیل داشتن سوء سابقه کیفری ریجکت شده احتمالاً با درخواست تجدیدنظر شما نیز موافقت نشود. در هر حال برای رفع ریجکتی باید در ظرف حداکثر 2 ماه یک نامه تجدیدنظر برای سفارت ارسال کنید.

نوشتن نامه تجدیدنظر

نوشتن نامه تجدیدنظر کاملاً تخصصی است. به همین دلیل توصیه می کنیم که از مشاورین حقوقی کمک بگیرید. نامه تجدیدنظر نباید خیلی طولانی باشد زیرا سفارت روزانه صدها نامه دریافت می کند. بنابراین آفیسر سفارت وقت کافی برای خواندن نامه های طولانی را ندارد.

البته نامه تجدیدنظر نباید خیلی هم کوتاه مثلاً در حد یک پاراگراف باشد. به طور معمول، نامه تجدیدنظر را به صورت یک صفحه ای می نویسند. اگر می خواهید بدانید که نامه تجدیدنظر ویزای اسپانیا باید شامل چه مواردی باشد؛ بخش بعدی مقاله را نیز بخوانید.

رفع ریجکتی ویزای اسپانیا و نامه تجدیدنظر

نامه تجدیدنظر ویزای اسپانیا باید شامل اطلاعات زیر باشد:

 • اطلاعات شخصی (نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، شماره پاسپورت، آدرس محل اقامت فعلی، شماره تلفن و آدرس ایمیل)
 • تاریخ ریجکت شدن ویزا (ذکر تاریخ ریجکت شدن ویزا و تاریخ دریافت نامه از طرف شما الزامی است)
 • دلایل ریجکت شدن ویزا (دلایل ریجکت شدن ویزا از طرف سفارت باید به وضوح بیان شوند)
 • دلایل تجدیدنظر (باید به روشنی بیان کنید که چرا ریجکت شدن ویزای شما نادرست است. اطلاعات ارائه شده در این بخش باید ثابت کند که سفارت اشتباه کرده است. بنابراین این بخش، مهمترین بخش نامه است)
 • امضا نامه (امضا و ذکر نام درخواست دهنده الزامی است)

همانطور که گفتیم؛ باید نامه تجدیدنظر را در وقت معین و با ساختار مذکور نوشته و ارسال کنید.

نامه تجدیدنظر ویزای اسپانیا را به کجا ارسال کنیم؟

نامه تجدیدنظر ویزای اسپانیا را باید حداکثر تا 2 ماه بعد از ریجکت شدن ویزا به آدرس سفارت اسپانیا ارسال کنید. نامه تجدیدنظر را باید به همان سفارتی بفرستید که درخواست ویزای خود را آنجا ارائه کرده اید.

در پایان

در پایان امیدواریم که اطلاعات مفیدی در مورد رفع ریجکتی ویزای اسپانیا ارائه کرده باشیم. به دلیل اهمیت این موضوع و جلوگیری از درج مهر قرمز در پاسپورت توصیه می کنیم که از مشاوران حقوقی کمک بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره می توانید همین حالا فرم ارزیابی مهاجرتی ما را تکمیل نمایید. همچنین می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت با ما تماس بگیرید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *