متفرقه

رفع ریجکتی ویزای اتریش

رفع ریجکتی ویزای اتریش

در این مطب، پروسه رفع ریجکتی ویزای اتریش را تحلیل و بررسی می کنیم. طبق قوانین ویزای شینگن، اگر سفارت از صدور ویزا امتناع کند؛ فرد می تواند به این تصمیم اعتراض نماید. پروسه اعتراض و رفع ریجکتی ویزای اتریش معین و مشخص است. اگر می خواهید با روند اعتراض به ریجکت شدن ویزای اتریش آشنا شوید؛ این مطلب را بخوانید.

اتریش یا جمهوری اتریش در کنار رشته کوه های آلپ شرقی قرار دارد و بین کشورهای آلمان، ایتالیا، لیختن اشتاین، چک، اسلواکی، مجارستان، اسلوونی و سوئیس محصور شده است. اتریش مملو از جاذبه های اقتصادی، دانشگاهی و توریستی است. به همین دلیل به عنوان یکی از مقاصد اصلی گردشگری و مهاجرت در دنیا شناخته می شود. شهروندان ایرانی برای ورود به اتریش ملزم به دریافت ویزا هستند.

با توجه به اینکه اتریش عضو معاهده شینگن است؛ برای ورود به این کشور باید ویزای شینگن اتریش را دریافت کنید. اما متاسفانه همه افراد موفق به دریافت ویزای شینگن اتریش نمی شوند. به همین منظور در این مطلب می خواهیم شما را با نحوه رفع ریجکتی ویزای اتریش آشنا کنیم. در ادامه ابتدا دلایل رد شدن ویزای شینگن اتریش را بررسی می کنیم؛ سپس به اقدامات بعد از ریجکت ویزا می پردازیم و در نهایت با چگونگی رفع ریجکت ویزای اتریش آشنا خواهیم شد.

دلایل ریجکت ویزای اتریش

اگر نگران رد شدن ویزای شینگن اتریش هستید؛ شاید بد نباشد که با دلایل ریجکت ویزا آشنا شوید. دلایل اصلی ریجکت ویزای شینگن اتریش عبارتند از:

1. ریجکت ویزا به دلایل امنیتی

اگر سوسابقه دارید یا قبلاً عضو یک گروه تروریستی بوده اید؛ ممکن هست که ویزای شما رد شود. همچنین اگر افسر سفارت فکر کند که شما امنیت یا اقتصاد منطقه شینگن را به خطر می اندازید از صدور ویزا امتناع خواهد کرد. در هر حال هنگام مصاحبه صادق باشید زیرا با پنهان کاری شرایط را بدتر می کنید.

2. ریجکت ویزا به دلایل مالی

اگر افسر احساس کند که توان مالی لازم برای زندگی و اقامت در اتریش را ندارید؛ ویزای شما را ریجکت می کند. برای اثبات توان مالی به گواهی بانک، فیش حقوقی، اسناد مالکیت و… نیاز دارید. همچنین سوالاتی که افسر از شما می پرسد نیز موثر هستند. به عنوان مثال اگر افسر از شما سوال کند که کجا اقامت خواهید داشت؟ در صورتی که بگویید در منزل دوست خود خواهید ماند؛ پول کمتری نیاز خواهید داشت. اما برای مقاصد گردشگری به مبلغ بیشتری نیاز دارید.

3. ریجکت ویزا به دلیل نداشتن دلایل کافی برای ترک منطقه شینگن

اگر ثابت نکنید که بعد از اتمام اعتبار ویزا از منطقه شینگن خارج می شوید؛ درخواست شما رد می شود. برای اثبات این نکته باید به روابط خانوادگی، کاری و تحصیلی خود در کشور مبدا اشاره کنید. داشتن بلیط به مقاصدی خارج از حوزه شینگن نیز می تواند به روشن شدن این قضیه کمک کند.

4. ریجکت ویزا به دلیل دروغ گفتن

از گفتن دروغ جداً پرهیز کنید! افسر سفارت، اطلاعات و مدارک شما را دو مرتبه چک می کند. بنابراین جایی برای دروغ گفتن باقی نمی ماند! در مورد تمکن مالی، برنامه سفر و… کاملاً صادق باشید.

5. ریجکت ویزا به دلیل کامل نبودن مدارک

اگر پرونده شما ناقص باشد؛ ویزا ریجکت می شود. ارائه تمام مدارک لازم مانند بیمه نامه مسافرتی الزامی است.

6. ریجکت ویزا به دلیل عدم پرداخت هزینه ویزا و سفارت

آنچه گفته شد؛ دلایل اصلی ریجکت ویزای شینگن اتریش هستند. به هر حال، افسر سفارت در صورتی که مدارک شما را ناقص یا جعلی قلمداد کند؛ یا دلیل و برنامه سفر شما را نامفهوم بداند؛ ویزا را رد می کند. اگر شما هم چنین تجربه ای دارید و مهر ریجکت ویزای اتریش در پاسپورت شما درج شده است؛ ناامید نشوید! در ادامه راه حل های موجود را به شما خواهیم گفت.

اقدامات بعد از ریجکتی ویزای اتریش

اگر سفارت اتریش از صدور ویزا امتناع کند؛ نامه ای تحت عنوان نامه ریجکتی برای شما ارسال خواهد کرد. همچنین مهری تحت عنوان مهر ریجکت ویزای اتریش در پاسپورت شما درج خواهد شد. درج مهر قرمز ریجکت ویزای اتریش ممکن هست که درخواست های آتی شما را نیز به چالش بکشد. پس بهتر است که در صورت امکان برای رفع ریجکتی ویزای اتریش اقدام کنید.

برای اعتراض به ریجکت ویزای اتریش مطمئن باشید که حق با شما است زیرا ممکن است که پروسه رفع ریجکتی ویزای اتریش حدود یک سال زمان ببرد. اما اگر فکر می کنید که تصمیم سفارت مبنی بر ریجکت ویزا درست است؛ بهتر هست که از اول برای دریافت ویزا درخواست دهید. برای انجام این امر ابتدا نامه ریجکتی اتریش را با دقت بررسی کنید و نواقص و ایرادات موجود را برطرف نمایید. سپس درخواست مجدد دهید.

در هر حال اگر انتخاب شما رفع ریجکتی ویزای اتریش است؛ با ما همراه باشید تا با روند انجام این امر آشنا شوید.

نحوه رفع ریجکتی ویزای اتریش

در صورت دریافت نامه ریجکتی و مهر ریجکت ویزای اتریش می توانید ظرف مدت معینی برای اعتراض به این امر اقدام کنید. برای اعتراض به ریجکت ویزای شینگن اتریش باید نامه ای تحت عنوان نامه تجدیدنظر بنویسید. برای انجام این امر باید مراحل زیر را پیگیری کنید:

  • بررسی دقیق نامه ریجکتی و دلایل رد شدن ویزا
  • فراهم کردن مدارک و اطلاعاتی که نشان می دهد افسر سفارت اشتباه یا خلاف قانون عمل کرده است.
  • تنظیم و نگارش نامه تجدیدنظر
  • ضمیمه کردن مدارک جمع آوری شده به نامه تجدیدنظر
  • ارسال نامه به سفارت اتریش

محتوای نامه تجدیدنظر تاثیر بسزایی روی تصمیم نهایی دارد. نامه را نه خیلی کوتاه مثلاً در حد یک پاراگراف و نه خیلی بلند مثلاً بیش از دو صفحه بنویسید. در نامه تجدیدنظر به دلایل رد شدن ویزا و دلایل شما مبنی بر اشتباه بودن این تصمیم اشاره کنید. همچنین این نامه باید شامل اطلاعات شناسایی و امضای شما نیز باشد. به تاریخ ریجکت شدن ویزا و تنظیم نامه تجدیدنظر نیز اشاره کنید. شاید بهتر باشد که نوشتن نامه تجدیدنظر را به یک فرد متخصص بسپارید. بعد از تنظیم و ارسال نامه باید متنظر بمانید. اگر با درخواست تجدیدنظر شما موافقت شود؛ موفق به دریافت ویزا خواهید شد. در غیر این صورت باید دوباره برای گرفتن ویزا اقدام کنید. فقط اول نواقص قبلی را برطرف کنید.

بعضی از افراد تصور می کنند که اگر برای گرفتن ویزای شینگن به سفارت دیگری مراجعه کنند؛ بهتر است. باید بگوییم که این تصور اشتباه است زیرا سفارت ها تمام اطلاعات را با هم به اشتراک می گذارند و سابقه ریجکت ویزا در پرونده شما ماندگار می شود. پس بهتر است که ابتدا نواقص را رفع کنید.

در هرحال اگر رفع ریجکتی ویزای اتریش بی فایده باشد؛ باید ببینم که تکلیف هزینه های پرداختی چه می شود. در بخش پایانی به این موضوع می پردازیم.

آیا هزینه ویزای اتریش برگشت داده می شود؟

اگر ویزای شما رد شود و درخواست شما برای رفع ریجکتی ویزای اتریش هم پذیرفته نشود؛ هیچ هزینه ای به شما عودت داده نمی شود. بنابراین بهتر است که از اول کار را به کاردان بسپارید تا متحمل پرداخت هزینه های بیهوده نشوید!

در پایان

در پایان امیدواریم اطلاعات مفیدی در مورد رفع ریجکتی ویزای اتریش ارائه کرده باشیم. اگر مهر ریجکت ویزای اتریش در پاسپورت شما درج شده است؛ برای اعتراض به این موضوع از مشاوران حقوقی توانمند کمک بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره می توانید همین حالا فرم ارزیابی مهاجرتی ما را تکمیل نمایید. همچنین می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت با ما تماس بگیرید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *