مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
دانشگاه ها و کالج های مجارستان

دانشگاه ها و کالج های مجارستان

دانشگاه ها و کالج های مجارستان
4.9 (98%) 10 votes

دانشگاه ها و کالج های مجارستان

مجارستان به عنوان یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا که از دانشگاه های معتبر و با قدمتی بالا برخورداراست سالیان سال است که به عنوان یکی از مقاصد دانشجویان خارجی انتخاب میشود، دانشگاه ها و کالج های مجارستان از مدرن ترین سیستم آموزشی در سطح اروپا برخوردار میباشند و با داشتن اساتید مجرب و دانش دیده ، دانشگاه ها و کالج های مجارستان در دنیا شهرت پیدا کرده است به همین خاطر در این مقاله تنها در خصوص دانشگاه ها و کالج های مجارستان اطلاعاتی را به صورت کلی در اختیار علاقمندان تحصیل در دانشگاه ها و کالج های مجارستان ارائه خواهیم داد.

یکی از علت هایی که دانشگاه ها و کالج های مجارستان را در بین دانشجویان دنیا محبوب کرده است ، تحصیل به زبان انگلیسی میباشد، در دانشگاه ها و کالج های مجارستان تمامی رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی تدریس میشود و این موضوع برای دانشجویان خارجی حائز اهمیت میباشد.

شایان ذکر میباشد هموطنان ایرانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه ها و کالج های مجارستان را دارند باید ابتدا اطلاعاتی در خصوص دانشگاه و کالج ورد نظر خود جمع آوری نمایند چرا که تعداد دانشگاه ها و کالج های مجارستان که مورد تایید وزرات علوم ایران میباشد، محدود است .

Universities and colleges in Hungary

Magyarországon működő egyetemek és főiskolák

رنکینگ دانشگاه های مجارستان

مهمترین نکته ای که در خصوص دانشگاه ها و کالج های مجارستان میتوان گفت تدریس به زبان انگلیسی در تمام مقاطع تحصیلی در این کشور میباشد و متقاضیان برای تحصیل در هر یک از مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری نیازی به ارائه مدرک IELTS نخواهند داشت .

ارائه مدرک IELTS برای متقاضیان ضروری نمیباشد اما باید متقاضیان تحصیل در دانشگاه ها و کالج های مجارستان یک دوره یک ساله در کالج های این کشور بگذرانند.

در خصوص رنکینگ دانشگاه های مجارستان باید اینگونه بیان کنیم که دانشگاه های این کشور برای تحصیل در رشته های پزشکی به عنوان یکی از برترین کشورها که پیشرفته ترین دانشگاه ها در سطح اروپا  دارا میباشد در جهان زبانزد کرده است.

دانشگاه ها و کالج های مجارستان بی شک به عنوان برترین دانشگاه ها در دنیا شهرت گرفته است و بیشتر شهرت این دانشگاه ها در خصوص تحصیل در رشته هایی مانند پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی نیز میباشد.

 

دانشگاه های معتبر مجارستان

در این قسمت قصد داریم تا برخی از دانشگاه ها و کالج های مجارستان که به عنوان برترین دانشگاه ها شهرت گرفته اند را معرفی نماییم :

دانشگاه DEBRECEN

این دانشگاه در سالهای 2016-2017 رتبه 700 را به خود اختصاص داده است، در این دانشگاه که در قسمت شرقی مجارستان قراردارد اصولا در رشته های پزشکی و دندانپزشکی سرمایه گذاری میکنند اما به رشته هایی مانند کشاورزی و صنایع هم نیز توجه ای ویژه دارند، در این دانشگاه زبان تدریس انگلیسی میباشد.

 

دانشگاه SZEGED

در این دانشگاه هم نیز همانند دانشگاه Debrecen زبان تدریس انگلیسی بوده است و به عنوان یکی از برترین دانشگاه های مجارستان معرفی گردیده است که در سال 2016-2017 رتبه 550 را دراختیار گرفت.

 

دانشگاه SEMMELWISE

این دانشگاه که در پایتخت کشور مجارستان، شهر بوداپست قرار دارد در سال 1635 میلادی تاسیس گردید، جالب است بدانید که این دانشگاه در بین دانشگاه های برتر پزشکی در دنیا رتبه 245 را به خود اختصاص داده است.

 

دانشگاه PECS

دانشگاه Pecs به عنوان یکی از قدیمی ترین دانشگاه های کشور مجارستان میباشد که رده بندی EECA رده 58 این رتبه بندی را به خود و کشورش تعلق داده است، در این دانشگاه هم همانند دانشگاه های دیگر مجارستان ،زبان تدریس انگلیسی میباشد و متقاضی برای دریافت پذیرش نیازی به ارائه مدرک IELTS نخواهد داشت.

 

دانشگاه های مهندسی مجارستان

یکی از معروف ترین دانشگاه های مهندسی مجارستان، دانشگاه مهندسی بوداپست میباشد، شاید برایتان جالب باشد که این دانشگاه یکی از معروف ترین دانشگاه های مهندسی در اروپای مرکزی است و تدریس در این دانشگاه به زبان های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، مجاری و ایتالیایی میباشد.

دانشگاه فنی و مهندسی میشکولس هم نیز یکی دیگر از دانشگاه های مهندسی برتر در مجارستان میباشد که از قدمت بالاتری برخوردار است، این دانشگاه که در نزدیکی کرواسی و در جنوب مجارستان قرار دارد، از شهریه پایین تری به نسبت دانشگاه فنی و مهندسی بوداپست برخوردار است .

 

پیشنهاد ویژه : تحصیل در کالج اوسینا مجارستان

آیا برای تحصیل در دانشگاه ها و کالج های مجارستان مدرک زبان مورد نیاز میباشد؟

تحصیل در دانشگاه ها و کالج های مجارستان دارای چه شرایطی میباشد؟

همانطور که قبلتر هم گفتیم برای تحصیل در دانشگاه های مجارستان متقاضیان نیازی به ارائه مدرک زبان نخواهند داشت اما باید طبق قوانین آموزشی در مجارستان ، فرد باید یک دوره یک ساله را در کالج های مجارستان سپری کنند که این یک سال شامل دو ترم میشود.

تحصیل در کالج اوسینا مجارستان که یکی از کالج های معروف این کشور است برای بسیار ی از متقاضیان در الویت قرار دارد، چرا که در این کالج از اساتید برتر مجارستان بهره گرفته شده است و سخنرانان معروفی در همایش ها در این کالج شرکت میکنند .

همچنین برگزاری کلاس های تعاملی در این کالج سبب شده است تا متقاضیان نحوه برقراری ارتباط را در این کلاس ها آموزش ببینند.

 

در ادامه:

حتما ویدیو های ما را دنبال کنید و ما را از نظرات-انتقادات خود مطلع سازید و همچنین در صورت داشتن هر گونه سوال در خصوص این مطلب میتوانید در انتهای مقاله سوالات خود را برای ما مطرح نمایید تا در کمترین زمان پاسخ آن را دریافت نمایید .

و همینطور

خواهشمندیم:

اگر قصد دارید تا در دانشگاه ها و کالج های مجارستان ادامه تحصیل دهید بهتر است قبل از هر اقدام ابتدا مشاوره ای با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی آوات انجام دهید، چرا که کارشناسان با تجربه و دانشی که دارند میتوانند سریعترین و مناسب ترین روش ها را برای شما پیشنهاد کنند، شما میتوانید برای تماس با کارشناسان با شماره هایی که همین وبسایت و در قسمت ارتباط با ما موجود میباشد تماس حاصل فرمایید و در صورت تمایل به دریافت مشاوره حضوری میتوانید با تعیین وقت قبلی از نزدیک تمام سوالاتی که در ذهن دارید را مطرح نمایید.

  • جولای 11, 2018
  • بازدید : 213
  • تحصیلی,مجارستان