مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
خود اشتغالی در کانادا

خود اشتغالی در کانادا

خود اشتغالی در کانادا

خود اشتغالی در کانادا-مهاجرت به کشور کانادا از طریق خود اشتغالی-مهاجرت خود اشتغالی در کشور کانادا، خود اشتغال (خویش فرما) در کشور کانادا کیست؟، مهاجرت ورزشکاران به کشور کانادا، مهاجرت دست اندرکاران ورزشی به کشور کانادا، مهاجرت مربیان به کشور کانادا، مهاجرت قهرمانان به کشور کانادا، مهاجرت افراد فرهنگی به کشور کانادا، مهاجرت دست اندرکاران امور فرهنگی به کشور کانادا، مهاجرت فعالان هنری به کشور کانادا، مهاجرت کشاورزان به کشور کانادا، مهاجرت تجاری به کشور کانادا در کدام دسته از مهاجرت جا میگیرد؟ با ما همراه باشید تا سوالات خود را پاسخ دهید.

خود اشتغالی در کانادا

یکی از روش هایی که برای مهاجرت به کشور کانادا وجود دارد روش خود اشتغالی در کانادا است این نوع از مهاجرت به کشور کانادا برای آن دسته از افرادی طراحی شده است که مایل و قادر به برنامه ریزی خود اشتغالی (self employed) می باشند. کسانی که می خواهند در کبک برنامه خود اشتغالی را داشته باشند باید طبق برنامه موجود در این شهر رفتار کنند.

برای اینکه بتوانید از  این طرح مهاجرت خود اشتغالی در کشور کانادا استفاده کنید باید شرایط لازم کشور کانادا را داشته باشید یعنی شما باید تجربه مرتبط و توانایی مورد نیاز را دارا باشید.

بیشترین سهم در این مورد کشاورزان و دامداران، ورزشکاران و هنرمندان دارا می باشند.

تجربه مرتبط با فعالیت های فرهنگی، هنری و ورزشی

قصد و توانایی لازم برای کار فرهنگی، هنری و ورزشی در کشور کانادا.

و یا تجربه مرتبط در امور مربوط به مزرعه داری

قصد و توانایی خرید مزرعه ای در کشور کانادا.

مراحلی که برای خود اشتغالی در کانادا بررسی می شود:

 1. تعیین واجد شرایط بودن متقاضی
 2. درخواست
 3. بررسی زمان های پذیرش

بعد از اینکه این مراحل طی شد شما باید گام های بعدی را انجام دهید:

باید بدانید که بعد از ورود به کشور کانادا باید چه کارهایی انجام دهید.

خود را برای ورود به کشور کانادا آماده کنید.

آیا می دانید بعد از ورود به کشور کانادا چه در انتظار شما می باشد. (شرایط سازگاری با محیط)

خود اشتغالی در کانادا

در اینجا سؤالی که مطرح می شود این است که خود اشتغال (خویش فرما) به چه کسی می گویند؟

اصولاً به کسی خود اشتغال (self-employment) می گویند که کارمند کسی نباشد و خودش بتواند برای خود کار انجام دهد و درآمد کسب کند مانند کسی که یک آتلیه نقاشی دارد و تابلوهای هنری خود را به افراد یا شرکت ها به فروش می رساند و از این را کسب درآمد می کند چنین شخصی، یک فرد خود اشتغال است. یا یک ورزشکار که کار مربی گری را به صورت خصوصی یا عمومی در مکانی برگزار می کند و کارمند کسی نیست باز هم یک خود اشتغال است و یا کشاورزی که روی زمین زراعی خود فعالیت می کند نیز یک خود اشتغال است.

 

حال اگر همین افراد از یک مؤسسه یا محل دولتی درآمد دریافت کنند دیگر شرایط خود اشتغالی را دارا نخواهند بود مثلاً اگر ورزشکار با یک تیم قرارداد ببندد و حقوق ثابت دریافت نماید دیگر خود اشتغال نخواهد بود.

خود اشتغالی در کانادا

در بحث خود اشتغالی یکی از منابع معتبری که می تواند به سؤالات مورد نیاز شما، مشاور مهاجرت یا افسر مهاجرت کمک کند، فدراسیون کانادایی تجارت مستقل CFIB: Canadian Federation of Independent Business است طبق نظر این فدراسیون در مورد خود اشتغالی باید موارد زیر بررسی گردد:

 1. آیا متقاضی در فعالیت های خود دارای استقلال است یا تحت نظارت کارفرما به کار می پردازد؟
 2. وسایل مورد نیاز در کار به چه کسی تعلق دارد؟
 3. آیا متقاضی نیاز برای فعالیت خود نیاز به همکاری افراد یا شرکت های دیگر دارد؟
 4. آیا متقاضی ریسک پذیر است؟
 5. چقدر متقاضی می تواند سرمایه گذاری کند و تا چه حدی می تواند مدیریت کارها را بر عهده داشته باشد؟
 6. چه فرصت هایی از نظر سود دهی و ضرر در کار برای متقاضی وجود خواهد داشت؟

پاسخ به این سؤالات نشان می دهد که می توان به فردی خود اشتغال گفت یا نه. در مواردی هم که ابهامی وجود داشته باشد افسر مهاجرت تصمیم نهایی را خواهد گرفت.

مهاجرت ورزشکاران و دست اندرکاران امور ورزشی، مهاجرت دست اندرکاران امور فرهنگی و هنری و مهاجرت کشاورزان و دامداران  از طریق خود اشتغالی

روش خود اشتغالی در کشور کانادا به دو صورت فدرال و استانی وجود دارد که در سطح استانی هر منطقه شرایط خاص خود را برای خود اشتغالی دارا می باشد در اینجا در مورد خود اشتغالی در سطح فدرال اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم:

خود اشتغالی در کانادا

در ابتدا این سؤال مطرح می شود خود اشتغال به چه کسی می گویند؟

طبق قانون مهاجرت IRPR: Immigration and Refugee Protection Regulations

خود اشتغال به کسی می گویند که تا پنج سال قبل از زمان ارسال مدارک مربوط به مهاجرت و بررسی اولیه توسط اداره مهاجرت شخص متقاضی باید حداقل یکی از شرایط زیر را دارا باشد:

 • دو سال تمام فعالیت های حرفه ای (ورزشی، هنری) در سطح بین المللی داشته باشد.
 • دو سال تمام فعالیت های حرفه ای (ورزشی، هنری) در زمینه فعالیت های خود داشته و از این طریق کسب درآمد داشته باشد.
 • یک سال تمام در زمینه فعالیت حرفه ای (ورزشی، هنری) خود اشتغالی داشته باشد و یک سال تمام در سطح بین المللی فعالیت داشته باشد.

همچنین شخص متقاضی باید نشان دهد که قصد خود اشتغالی در کشور کانادا را دارد و چنین امکانی نیز برای او وجود خواهد داشت.

حال چه نوع فعالیت هایی، ورزشی یا فرهنگی هنری محسوب می شوند؟

بر اساس طبقه بندی مشاغلی که در کشور کانادا NOC: National Occupational Classifications وجود دارد فعالیت های مختلف در رده های مختلف شغلی قرار گرفته اند:

 

در مورد فعالیت های ورزشی:

قهرمانان ورزشی (رشته های بوکس، فوتبال، اسکیت باز، گلف باز، سوارکاری، دوومیدانی و …)

مربیان ورزشی (رشته های فوتبال، شنا، والیبال، هاکی، ژیمناستیک، هاکی، اسکیت و …)

داوران و دست اندرکاران ورزشی

برنامه ریزان و مدیران فعالیت های ورزشی، تفریحی و تندرستی.

 

در مورد فعالیت های فرهنگی-هنری:

 1. فعالیت های مربوط به کتابداری، بایگانی و حفظ و مرمت آثار تاریخی و هنری (کتابداران، کارهای فنی مربوط به موزه، بایگانان و …)
 2. فعالیت های مرتبط با کتاب و روزنامه نگاری (نویسندگان، ویراستاران، روزنامه نگاران، مترجمان و…)
 3. فعالیت های مرتبط با هنر بازیگری و کارهای خلاقانه (تهیه کننده گان، کارگردانان، رهبران ارکستر، هنر پیشگان، نقاشان، عکاسان، فیلمبرداران، مجسمه سازان، مجریان و …)
 4. و زمینه هایی که به کارهای فرهنگی-هنری مربوط می شوند (طراحی گرافیک، طراحی داخلی، الگوسازی برای پارچه، طراحی تئاتر و …)

 

نکته ای که در اینجا حائز اهمیت است این است که باید این افراد شرایط گفته شده در مورد خود اشتغالی را دارا باشند تا بتوانند در این زمینه برای مهاجرت اقدام کنند.

 

امتیاز بندی که برای افراد متقاضی صورت می گیرد بر اساس:

 1. تحصیلات (25 امتیاز)
 2. سابقه کار (35 امتیاز)
 3. سن (10 امتیاز)
 4. آشنایی به زبان انگلیسی یا فرانسه (24 امتیاز)
 5. سازگاری با شرایط (6 امتیاز)

 

و باید فرد متقاضی حداقل 35 امتیاز را برای ورود به کشور کانادا کسب کند و ممنوعیت ورود به کشور کانادا را نداشته باشند.

خود اشتغالی در کانادا

کشاورز خود اشتغال به چه کسی گفته می شود؟

باید شخص متقاضی در پنج سال قبل از ارسال مدارک مهاجرتی خود حداقل دو سال به کار در مزرعه مشغول بوده باشد و توانایی داشته باشد بعد از ورود به کشور کانادا نسبت به خرید مزرعه اقدام کرده و به اداره مزرعه بپردازد. طبق طبقه بندی مشاغل  NOC این افراد مسؤل کشت و داشت و برداشت محصولات کشاورزی، انجام فعالیت های دامداری، پرورش طیور و یا سایر حیوانات و نیز فروش محصولات کشاورزی می باشند و کسی که این مشخصات را دارا می باشد می تواند مدیر یکی از موارد زیر نیز باشد:

 1. باغ میوه
 2. گاوداری
 3. مرغداری
 4. زنبورداری

پرورش ماهی در این لیست قرار ندارد و مشخص نمی باشد که در این گروه قرار دارد یا خیر. کسانی که متقاضی در این زمینه می باشند باید اثبات کنند که توانایی خرید و اداره مزرعه یا دامداری را در کشور کانادا دارا می باشند افرادی که در این گروه اقدام می کنند باید شرایط مالی خود را بررسی کنند و ترجیحاً از یک مشاور حقوقی مناسب در این مورد کمک بگیرند و اطلاعات لازم برای این کار را دریافت کنند.

امتیاز بندی هم مانند دو گروهی که بیان شد، می باشد.

 

مسائلی که در مهاجرت از طریق خود اشتغالی از اهمیت زیادی برخوردار هستند:

 • متقاضی در پنج سال قبل از اقدام به مهاجرت باید حداقل دو سال به طور پیوسته در تعریفی که برای خود اشتغالی ذکر کردیم، قرار بگیرد.
 • درآمدی که شخص متقاضی از خود اشتغالی کسب می کند طوری باشد که شخص بتواند زندگی خود و خانواده اش را تأمین کند حتی اگر همسرش هم مشغول به کار باشد.
 • شخص متقاضی نشان دهد که بعد از ورود به کشور کانادا می خواهد و می تواند فعالیت خود اشتغالی خود را ادامه دهد و در مورد گروه کشاورزی داشتن سرمایه ای برای خرید یک مزرعه در کشور کانادا ضروری است.

روش خوداشتغالی برای کسانی مناسب است که بتوانند ثابت کنند که خود اشتغال بوده اند (در یکی از زمینه های هنری، ورزشی و کشاورزی) و بعد از ورود به کشور کانادا می خواهند و می توانند (از لحاظ اقتصادی، سطح زبان انگلیسی یا فرانسه و تجربه کاری) در فعالیت های مربوط به خود اشتغالی شرکت کنند و به پیشرفت هنر، ورزش و یا کشاورزی و دامداری در کشور کانادا کمک کنند.

این روش برای اینکه راهی برای به اشتباه انداختن نظام مهاجرتی کشور کانادا باشد، روش مناسبی نمی باشد و پرونده کسانی که قصد چنین کاری را داشته باشند و سعی برای مدرک سازی داشته باشند و یا شرایط لازم را نداشته باشند رد خواهد شد و ممکن است به مدت پنج سال به کشور کانادا ممنوع الورود شوند هنگام اقدام برای این روش به این نکته مهم دقت داشته باشید.

 • اکتبر 1, 2018
 • بازدید : 115
 • کاری,کانادا