مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
خرید ملک در یونان

خرید ملک در یونان

خرید ملک در یونان
Rate this post

خرید ملک در یونان

خرید ملک در یونان مدارک لازم جهت خرید ملک در یونان شرایط خرید ملک در یونان اقامت اروپا از طریق خرید ملک در یونان مهاجرت به یونان از طریق خرید ملک در یونان سرمایه گذاری خرید ملک در یونان.

یکی از راه های اقامت به یونان ، اقامت از طریق سرمایه گذاری خرید ملک در یونان میباشد. اطلاعاتی در خصوص خرید ملک در یونان و سرمایه گذاری در این کشور برایتان آماده نموده ایم که در این مقاله به بحث در این خصوص خواهیم پرداخت

خرید ملک در یونان

موضوع مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت این قاره کوچک اما توسعه یافته، سال­ها است که مورد توجه بسیاری از ایرانیان قرار گرفته است. کشور یونان به عنوان مهد تاریخ و فرهنگ که البته ریشه­های آن به دوران باستان باز می­گردد، از مهمترین مقاصد گردشگری در جنوب شرقی اروپا است. توجه گردشگران به این کشور در سال­های اخیر و رونق صنعت توریسم در این سرزمین موجب شده، یونان نه تنها به عنوان مقصدی توریست پذیر بلکه به عنوان کشوری برای مهاجرت و زندگی مورد توجه مهاجران ایرانی بگیرد. این کشور با آلبانی، مقدونیه، بلغارستان و ترکیه دارای مرز مشترک است. اما به دلیل قرار گرفتن در موقعیت ارتباطی سه قاره آسیا، اروپا و آفریقا و سابقه­ای طولانی مدت که به یونان باستان باز می­گردد، جایگاه قابل توجهی در میان کشورهای توریست پذیر به خود اختصاص داده است. به­طوری­که  یونان به عنوان سرزمین فلاسفه و با تمدنی طویل در شبه جزیره بالکان است، به لحاظ توسعه صنعت توریسم حتی با دیگر بخش­های مدیترانه مانند ایتالیا و اسپانیا نیز رقابت می­کند. یونان با داشتن آب و هوایی آفتابی در بیشترین ایام سال میزبان گردشگران بسیاری است. توسعه صنعت گردشگری در این کشور و ثبات اقتصادی آن در سال­های اخیر موجب اقبال بسیاری از ایرانیان برای مهاجرت به این کشور شده است.

روش­های مختلفی برای مهاجرت به یونان وجود دارد که از آن جمله می­توان به مهاجرت از طریق خرید ملک در یونان اشاره کرد. بر اساس قوانین مهاجرتی کشور یونان اتباع کشورهای غیر از حوزه شینگن می­توانند از طریق خرید ملک در یونان اقدام به اخذ اقامت یونان و اقامت در اروپا را داشته باشند.

قیمت املاک مسکونی در یونان  بسته به نوع و مکان آن بسیار متغیر است.  قیمت خانه در آتن، پایتخت یونان  در مقایسه با سایر مناطق در این کشور بسیار زیاد است و اغلب مهاجران ترجیح می­دهند در شهر آتن خانه نخرند و برای خرید ملک مسکونی نواحی حومه شهر را انتخاب کنند.

مزایای خرید ملک در یونان

بر اساس قوانین مهاجرتی کشور یونان، خرید ملک در این کشور منجر به دریافت ویزای 5 ساله یونان موسوم به ویزای طلایی می­شود. که به واسطه سرمایه­گذاری از طریق خرید ملک تا سه نسل از اعضای خانواده متقاضی شامل همسر، فرزندان، پدر و مادر و پدر و مادر همسر می­توانند واجد شرایط دریافت اقامت در یونان باشند. مدت زمان این اقامت 5 ساله است و پس از آن امکان تمدید وجود دارد. از آنجایی که کشور یونان عضو محدوده شینگن است، با دریافت ویزای طلایی می­توان به راحتی در سایر کشورهای اتحادیه اروپا و حوزه شینگن سفر کرد. از طرفی امکان فروش و واگذاری ملک به غیر با شرط واگذاری اجازه اقامت نیز وجود دارد.

مزیت دیگر اخذ اقامت از طریق خرید ملک در یونان این است که صاحبان ملک نیازی به سکونت در ملک خود را ندارند، بلکه می­توانند با اجاره آن مجوز اقامت خود را حفظ کنند  اما باید هر سال یک بار برای تجدید کارت شناسایی ملی اتحادیه اروپا اقدام کنند. متقاضیان پس از 7 سال می­توانند برای دریافت اقامت شهروندی یونان اقدام نمایند.

دیگر مزیت خرید ملک در یونان این است که هزینه خرید ملک در این کشور در مقایسه با سایر کشورهای حوزه شینگن که حق اقامت از طریق خرید ملک را صادر می­کنند کمتر است. اما این هزینه در مقایسه با کشورهایی نظیر پرتغال مشمول پرداخت مالیات بیشتری می­گردد.

علاوه بر این که در مقایسه با سایر کشورهای شینگن، سطح هزینه­های زندگی در یونان کمتر و ارزان­تر است و  در عین حال با اخذ اقامت این کشور، می­توان از همه مزایای اقامت در حوزه شینگن از جمله کار، ادامه تحصیل رایگان در کشورهای حوزه شینگن، سفر به کشورهای اتحادیه اروپا بدون نیاز به دریافت ویزا نیز برخوردار شد. لازم به یادآوری است که مهاجرت به یونان از طریق خرید ملک محدودیت سنی ندارد، نیاز به سطح زبان نیست و اخذ ویزای آمریکا، کانادا و انگلستان برای شهروندان این کشور آسان­تر است. برخورداری از قوانین تجاری و گمرکی آزاد شینگن و اتحادیه اروپا، برخورداری از تسهیلات بانکی در همه کشورهای عضو و افتتاح حساب بین­المللی بانکی نیز از مزایای اقامت از طریق خرید ملک در یونان است. یکی دیگر از مزیت­های خرید ملک در یونان این است که متقاضیان  می­توانند بعد از انتقال سند،  ملک خود را به اجاره گذاشته و از این راه کسب درآمد کنند.

توجه داشته باشید که فرایند مهاجرت امری پیچیده است و نیاز به تحقیقات جامع و گسترده­ای دارد. توصیه می­شود قبل از هر اقدامی اطلاعات خود را در خصوص منطقه، قیمت و جزئیات ملک کامل کنید و از یک مشاور حقوقی آشنا به مقررات خرید و فروش املاک و مستغلات و قوانین مهاجرتی یونان راهنمایی بخواهید.

 

شرایط سر­مایه­گذاری از طریق ملک در یونان

روش­های مختلفی برای سرمایه­گذاری در این کشور وجود دارد که یکی از آن­ها خرید ملک در یونان است. علاوه بر آن با امضاء قرارداد 10 ساله سهام نیز می­توان در این کشور سرمایه­گذاری کرد. روش مالکیت مشترک نیز در بخش سرمایه­گذاری خارجی این کشور مرسوم است به این صورت که هر یک از طرفین باید معادل 50 درصد از سرمایه اولیه ملک را پرداخت کنند که این مبلغ معادل حداقل 250 هزار یورو می­باشد. خرید ملک در یونان به منظور دریافت اقامت این کشور نیز باید با پرداخت حداقل ارزش 250 هزار یورو باشد. پس از آن مجوز اقامت سالانه برای متقاضی و اعضاء خانواده او صادر می­گردد و این اقامت تا مادامی­که ملک در اختیار متقاضی باشد به قوت و اعتبار خود باقی است. بعد از خرید ملک و انتقال سند به نام مالک جدید، مدت زمانی معادل 40 روز تا صدور مجوز اقامت صرف خواهد شد. همچنین علاوه بر پرداخت سرمایه اولیه، برای دریافت مجوز اقامت داشتن پوشش هزینه­های پزشکی برای حضور در کشور یونان و عدم سوء پیشینه نیز الزامی است. خرید ملک در یونان شامل پرداخت مالیات بر ارزش افزوده، هزینه­های  استخدام وکیل، هزینه­های اداره ثبت و هزینه­های دولتی نیز می­گردد.

اگر قصد خرید ملک در یونان را دارید قبل از هر اقدام جدی برای خرید توصیه می­شود سفری به یونان داشته باشید و  با اختصاص زمان کافی برای بازدید از املاک  در منطقه مورد نظرتان تصمیم گیری  نهایی خود را انجام دهید.  اهمیت این موضوع با توجه به برخی گزارشات مبنی بر سوء استفاده­های انجام شده در خصوص  خرید ملک در یونان اکیدا توصیه می­گردد.

 

سخن پایانی در خصوص سرمایه گذاری و خرید ملک در یونان

پیشنهاد میکنیم پیش از هرگونه اقدامی در خصوص امر مهاجرت حتما تحقیقات لازم را بعمل بیاورید … ویدیوهای مناسب در خصوص کشور مورد نظر خود حتما ببینید و از مشاوران عالی رتبه و بین المللی بهره مند شوید.

شما عزیزان میتوانید سوالات ذهنی خود را در زمینه   خرید ملک در یونان   در زیر همین مقاله برای ما مطرح نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت نسبت به پاسخگویی شما اقدام نمایند.

همچنین جهت کسب اطلاعات بشتر در زمینه  خرید ملک در یونان  میتوانید از طریق شماره های وبسایت آوات با کارشناسان سازمان مهاجرتی آوات (موسسه مهاجرتی لتس مایگریت ) تماس گرفته و درخواست مشاوره حضوری دهید.

سازمان مهاجرتی آوات ( موسسه مهاجرتی لتس مایگریت ) با بهره مندی از برترین وکلا و مشاورین بین المللی آماده هرگونه خدمات مهاجرتی به شما عزیزان و همراهان گرامی خواهد بود.

به امید زندگی بهتر و جدید با آرامش خاطر .

 

  • آگوست 20, 2018
  • بازدید : 139
  • خرید ملک,یونان