خرید ملک

خرید ملک در قبرس

خرید ملک در قبرس

در این مقاله به بررسی شرایط و هزینه های خرید ملک در قبرس و همچنین شرایط اخذ اقامت و تابعیت قبرس از طریق خرید ملک می پردازیم. با ما همراه باشید.

در حال حاضر، قبرس دو نوع ویزا اقامت از طریق خرید ملک ارائه می دهد که شما به واسطه یکی از آن ها می توانید تابعیت قبرس را به دست آورید. ما در این مقاله از لتس مایگریت قصد داریم شما را با هر دو نوع اقامت خرید ملک قبرس آشنا کنیم. پس اگر قصد اخذ اقامت دائم یا تابعیت این کشور را دارید با ما در این مقاله همراه باشید.

درباره قبرس

قبرس یک کشور پیشرفته اروپایی است که از دو بخش شمالی و جنوبی تشکیل می شود. در واقع در بخش شمالی این کشور افراد ترک تبار ساکن هستند و بخش جنوبی قبرس یونانی ها مستقر می باشند. این کشور در بین مردم اروپا به عنوان یکی از بهترین کشورها برای گذراندن تعطیلات شناخته می شود. یورو واحد پول رسمی این کشور است و دین مردم ترک تبار قبرس اسلام، دین مردم یونانی تبار این کشور نیز ارتودوکس می باشد.

از آنجا که این کشور اروپایی دارای سیستم آموزشی عالی، سطح بالا کیفیت زندگی و… است، مهاجرت به قبرس می تواند برای شما مزایای بسیاری داشته باشد.

در حال حاضر راه های بسیاری برای مهاجرت به قبرس وجود دارد اما اگر به دنبال راهی سریع و مطمئن هستید، پیشنهاد ما به شما خرید ملک در قبرس است.

خرید ملک و مستغلات در قبرس

اگر می خواهید در سریع ترین زمان ممکن شهروند یکی از کشور های اروپایی شوید، خرید ملک در قبرس می تواند یکی از بهترین انتخاب های شما باشد. با استفاده از این ویزا شما می توانید تنها ظرف 6 ماه به یکی از شهروندان قبرس تبدیل شوید.

خرید ملک در قبرس امکان اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور را برای شما فراهم می کند. هم اکنون دو سطح خرید ملک و مستغلات برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. تفاوت آن ها تنها در میزان سرمایه مورد نیاز است. اگر هدف شما از خرید ملک در قبرس اخذ تابعیت قبرس است، حداقل باید ملکی به ارزش 2 میلیون یورو در این کشور خریداری کنید. اما اگر تنها اخذ اقامت دائم قبرس هدف شما است، با خرید ملکی به ارزش 300000 یورو هم می توانید به هدف خود برسید.

مزایای مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری در بازار ملک و مستغلات

 • می توانید کارت اقامت دائم یا تابعیت قبرس را به دست آورید و از حقوق یک شهروند قبرسی بهره مند شوید.
 • می توانید در هر جای اتحادیه اروپا به زندگی، کار و تحصیل بپردازید.
 • می توانید به سایر کشورهای اتحادیه اروپا به راحتی سفر کنید.
 • تنها با هر دو سال یک روز مراجعه به قبرس می توانید اقامت مادام العمر قبرس را حفظ کنید.
 • نیازی به شرکت در آزمون های مهارت زبان ندارید.
 • می توانید همسر و فرزندان خود را با خود به قبرس ببرید و حتی برای آن ها تابعیت قبرس را اخذ کنید.
 • می توانید فرزندان 18 تا 28 سال خود را که ازدواج نکرده اند را نیز با خود به قبرس ببرید.
 • می توانید از طریق این برنامه مهاجرتی پدر و مادر خودتان و والدین همسرتان را نیز با خود به قبرس ببرید.
 • با گذشت 5 سال می توانید 500000 یورو از سرمایه اولیه خود را از بازار ملک قبرس خارج کنید و به عبارتی ملک خود را بفروشید.
 • در نهایت می توانید پاسپورت قبرس را به دست آورید.

شرایط دریافت تابعیت قبرس از طریق خرید ملک

برای اینکه تابعیت قبرس را به دست آورید لازم است که شرایط زیر را داشته باشید:

 • به اندازه 2 میلیون یورو در بازار ملک و مستغلات قبرس سرمایه گذاری کنید. حال با خرید یک ملک که ارزشش معادل با 2 میلیون یورو باشد یا چند ملک که مجموع ارزششان برابر این مبلغ شود. البته این مبلغ برای فرد متقاضی است. اگر می خواهید والدین خود یا والدین همسرتان را نیز با خود به قبرس ببرید، باید به اندازه 500000 یورو دیگر به سرمایه خود اضافه کنید. (توجه داشته باشید این میزان سرمایه بدون در نظر گرفتن مالیات بر ارزش افزوده است.)
 • به صندوق تحقیق و توسعه قبرس 100000 یورو و همچنین به سازمان توسعه زمین قبرس نیز 100000 یورو دیگر کمک مالی کنید.
 • قبل از اقدام به خرید ملک و مستغلات در قبرس متعهد به انجام سرمایه گذاری در بازار ملک و مستغلات قبرس شوید.
 • سوابق کیفری نداشته باشید.
 • سرمایه شما از خارج از قبرس به این کشور وارد شود.
 • مدارک و اسناد معتبر ارائه دهید.

اگر این شرایط را داشته باشید دیگر نیازی به شرکت در آزمون های مهارت زبان ندارید و می توانید ظرف 6 ماه جز شهروندان قبرس قرار بگیرید.

شرایط دریافت اقامت قبرس از طریق خرید ملک

شرایط اخذ اقامت دائم قبرس از طریق خرید ملک و مستغلات به شرح زیر است:

 • ملکی به حداقل ارزش 300000 یورو در قبرس خریدا کنید.
 • 30000 یورو در بانک قبرس سپرده گذاری کنید و این سپرده را به مدت سال دست نخورده بگذارید بماند.
 • حداقل درآمد سالانه شما برابر با 30000 یورو باشد و بتوانید آن را ثابت کنید. البته به اعضای هر فرد از اعضای خانواده تان که قصد دارید او را به با خود به قبرس ببرید، 5000 یورو به حداقل درآمد سالانه شما اضافه می شود. همچنین برای اینکه این برنامه شامل پدر یا مادر خوادتان و یا حتی پدر یا مادر همسرتان شود، 8000 یورو به حداقل درآمد سالانه شما اضافه می شود.
 • سوابق کیفری نداشته باشید.

نکته قابل توجهی در رابطه با دریافت این نوع اقامت از طریق خرید ملک و مستغلات در قبرس وجود دارد. آن هم این است که با اخذ این ویزا شما و خانواده تان مجاز به کار در قبرس نیستید و باید درآمد خود را از خارج از قبرس به دست آورید.

مدارک لازم برای خرید ملک و مستغلات در قبرس

مدارک مورد نیاز با توجه به شرایط هر متقاضی ممکن است متفاوت باشد. با این حال مدارکی که عموما برای دریافت این ویزا نیاز است، به شرح زیر می باشد:

 • مدارکی جهت اثبات دارا بودن سرمایه لازم، داشتن مالکیت سرمایه، امکان انتقال آن به قبرس و…
 • اثبات سرمایه گذاری در بازار ملک قبرس با خرید ملک، کمک مالی و…
 • رزومه تحصیلی و کاری تان که در آن حتما مهارت هایتان و مدارک دانشگاهی تان بیان شده باشد.
 • چند قطعه عکس به اندازه عکس پاسپورت
 • اثبات نداشتن سابقع کیفری
 • مدارکی چون شناسنامه، سند ازدواج و…

توجه داشته باشید که تمامی این مدارک به زبان انگلیسی یا یونانی باید ارائه شوند. از این رو شما باید مدارک خود را توسط مترجمی معتبر به انگلیسی ترجمه فرمایید.

روند دریافت اقامت از طریق خرید ملک در قبرس

بعد از اینکه سرمایه خود را مشخص کردید باید درخواست خود را به وزارت کشور قبرس اعلام کنید. این درخواست می تواند توسط خود شما مطرح شود یا از سوی یک نماینده قانونی از طرف شما.

بعد از اینکه درخواست شما اعلام شد، درخواست شما به شورای وزیران ارسال می گردد. این شورا در خصوص درخواست شما تصمیم گیری می کند.

در صورتی که درخواست شما در مرحله اول تایید شود شما اجازه اقامت قبرس را دریافت می کنید. این اجازه اقامت به مدت 6 ماه اعتبار دارد. در طی این مدت تا نهایی شدن درخواستتان می توانید با استفاده از این ویزا به مدت 6 ماه در قبرس اقامت داشته باشید.

سر انجام با نهایی شدن درخواستتان شما اقامت دائم یا تابعیت این کشور را دریافت می کنید و می توانید به سراغ اخذ پاسپورت و کارت شناسایی قبرس بروید. البته لازم است بدانید قبل از اینکه شما کاملا به یکی از شهروندان قبرس تبدیل شوید، باید در مراسمی قبل از ثبت یک دادگاه در قبرس شرکت کنید.

توجه داشته باشید که اگر می خواهید اعضای خانواده خود را هم به قبرس ببرید، از همان لحظه اول که باید تمامی درخواست های شما همزمان اعلام شود.

در پایان

نا گفته نماند که روند خرید ملک این کشور برای اخذ اقامت دائم کمی با روند خرید ملک در قبرس برای دریافت تابعیت متفاوت است.

در خصوص ثبت درخواست خود برای دریافت این ویزا، به طور کلی می توانید از موسسه مهاجرتی لتس مایگریت یاری بگیرید. شما می توانید از طریق راه های ارتباطی در وب سایت با ما تماس بگیرید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی را تکمیل نموده و منتظر تماس مشاوران ما باشید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *