مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
خرید ملک در اسلوونی

خرید ملک در اسلوونی

خرید ملک در اسلوونی
5 (100%) 8 votes

خرید ملک در اسلوونی

اسلوونی یکی از کشور های عضو اتحادیه اروپا و یکی از ارزان‌ترین کشور هایی این حوزه برای مهاجرت می باشد. خرید ملک در اسلوونی یکی از راه های کسب اقامت در این کشور بوده که دارای شرایط ویژه خود است. فروش ملک به اتباع خارجی در این کشور از سال 2004 با پیوستن این کشور به اتحادیه اروپا آغاز شد، و با این تغییر، قیمت ملک و خرید زمین های کشاورزی  شروع به بالا رفتن کرد.

 

شرایط خرید ملک در اسلوونی

از سال 2003 به بعد، دولت اسلوونی به مهاجران خارجی اجازه خرید ملک را داده است. مطابق با قانون اساسی این کشور که توسط دادگستری اسلوونی بر اساس قانون متضرر تأیید شده است، خرید ملک توسط هر شهروندی که جز اتحادیه اروپا نیست، باید طبق قوانین این کشور مورد تأیید وزارت دادگستری اسلوونی قرار گیرد. در هنگام خرید ملک مصاحبه ای از شما صورت می گیرد، مبنی بر این که هدف شما از خرید ملک چیست و یا محل اقامت اولیه شما کجا بوده است، هم اکنون قصد دارید در کجا ساکن شوید. قبل از اینکه بتوانید ملکی را در اسلوونی خریداری کنید باید شماره مالیاتی و شمار EMSO ( این شماره در حد شماره امنیت اجتماعی است ) را از  مقامات محلی که ملک در آن جا واقع است، دریافت کنید. انجام این پروسه 3 روز به طول می انجامد.

 

خرید ملک در اسلوونی توسط نماینده املاک

اگر قصد خرید یک ملک خاص را در اسلوونی دارید، حتماً این کار را توسط نمایندگان املاک در اسلوونی انجام دهید. خرید این املاک خاص دارای قوانینی است که نمایندگان به راحتی می توانند از پس آن بر بیایند. در واقع این یک توصیه نیست، بلکه یک قانون است که خرید ملک های خاص و ویژه توسط نمایندگان املاک و یا همان nepremicnine صورت می گیرد. البته باید در نظر داشت که این نمایندگان حتماً باید دارای مجوز رسمی از وزارت دادگستری باشند. در این حالت نماینده فروش از جانب خریدار با فروشنده تماس گرفته و مبلغ مورد نظر خود را بیان می کند. در صورت موافقت و خرید ملک 10 درصد از کل خرید ملک به نماینده تعلق دارد.

 

خرید ملک در اسلوونی از طریق ثبت زمین

اعلام صحت مدارک زمین در اسلوونی از یک سیستم مدرنیستی تبعیت کرده و تمام کار های مربوط به استعلام زمین، فقط در ظرف دو روز شکل می گیرد. این کار هم می تواند توسط شما انجام شود و هم توسط نماینده شما. اما قبل از اقدام به انجام هر کاری، اطمینان یابید، که تمام مدارک شخصی شما به زبان انگلیسی ترجمه شده باشند. این کار مانع بروز هر گونه مشکل احتمالی می گردد. اگر این کار را به نماینده خود واگذار می کنید، او باید یک کپی از اعلام صحت مدارک زمین و یا همان ریجستری زمین را تهیه و بعد به تأیید جامعه برساند. این کار باعث می شود که شخص نشان دهد خرید این ملک خلاف حقوق جمعی و علیه اموال و مقررات رسمی برای پرداخت نیست.

 

قانون خرید ملک در اسلوونی

با توجه به قوانینی املاک در اسلوونی، در هنگام صدور سند و امضای طرفین، این کار باید در دفاتر ثبت اسناد رسمی این کشور صورت گیرد. هزینه دفتر ثبت اسناد رسمی دارای مقداری مصوب است و این گونه محاسبه می شود. کلیه هزینه های نماینده املاک توسط دولت کنترل شده حداکثر در آمدی که از هر خرید و فروش می تواند داشته باشد 4 درصد از کل هزینه معامله و 20 درصد از کل مالیات بر ارزش افزوده می باشد.

کلاً خرید ملک در اسلوونی یکی از راه های کسب اقامت در این کشور است. به شرط آن که به صورت قانونی و در متراژ مناسب باشد. کلاً خرید ملک در اسلوونی برای سرمایه گذاران و کسانی که قصد اقامت در این کشور را دارند به سه گروه تقسیم می شود.

  1. املاکی که در نواحی توریستی واقع شده اند
  2. املاکی که دارای ارزش تجاری هستند
  3. خرید زمین های صنعتی

خرید زمین های صنعتی

در کشور اسلوونی، تقسیمات زمین به بازه های مختلف از 1 تا متراژ 100 تقسیم شده و به 350 ناحیه تجاری پخش می شوند.

نواحی که متراژ آن ها کمتر از 20 متر باشد، جز نواحی کوچک در خرید ملک در اسلوونی محسوب می شوند.

زمین های 20 الی 50 متر که در نواحی صنعتی و در مجاورت راه های اصلی قرار دارند. این زمین ها بسیار ارزشمند بوده و اکثر سرمایه گذاران خارجی در جست و جوی این زمین ها برای انجام کار های خود هستند.

 

مکان های تجاری عمده در اسلوونی

اخیراً اسلوونی، مناطق تجاری به راه انداخته است، که در آن تجار  بین المللی می تواند، سرمایه گذاری کنند.  به این مناطق زمین های سبز نیز می گویند. زمین داران این بخش ها رؤسای محلی و املاکی های بزرگ در همان ناحیه می باشند. این زمین ها آن‌قدر با ارزش هستند که جدیداً کسانی که قصد ثبت شرکت را دارند، به سوی خرید این املاک روانه شده اند. بیشتر این زمین ها در مجاورت خطوط راه آهن اسلوونی می باشد. زیرا که این خطوط در کنار جاده های اصلی  و یا اتوبان واقع شده اند.

در برخی از مناطق قیمت این زمین های تجاری بسیار کم بوده که دلیل آن هم این است، که با خرید ملاک در اسلوونی که در این مکان ها واقع شده اند، باید به دولت و شهرداری سوبسید پرداخت نمایید. قیمت ها در این مناطق بسیار نوسان داشته و هر روزه در حال رقابت با یکدیگر است. البته قیمت ها از شهری به شهر دیگر متفاوت بوده و انتظار می رود که در پایتخت این کشور که شهر لیوبلینا می باشد، قیمت زمین های تجاری بین 100 الی 200 یورو باشند.

 

خرید ملک در اسلوونی در ناحیه توریستی

اسلوونی کشوری بسیار زیبا با مکان های توریستی زیادی است. داشتن مکان های برای اقامت و یا خرید توریست ها باعث می شود که تجار به سود بالایی دست یابند. منظور از خرید ملک در اسلوونی در ناحیه توریستی در واقع همان زمین ها و هتل هایی هستند که در نزدیکی یک منطقه توریستی واقع شده اند. این زمین ها دارای ارزش زیادی بوده و بسته به میزان گردشگری که بدان جا مراجعه می کند، دارای ارزش های متفاوتی است.

  • جولای 8, 2018
  • بازدید : 233
  • اسلوونی,خرید ملک