خرید ملک

خرید ملک در اسلواکی

خرید ملک در اسلواکی

خرید ملک در اسلواکی، یکی از راه های آسان و سریع برای مهاجرت به این کشور و اخذ اقامت و تابعیت اسلواکی است که در این مقاله توضیح داده ایم.

با پیوستن کشور کوچک و کم جمعیت اسلواکی به اتحادیه اروپا، افراد زیادی خواستار مهاجرت به این کشور شده اند. چرا که مهاجرت به اسلواکی مزایای بسیاری چون اخذ اقامت اروپا و زندگی در کشوری راحت و آسان را برایشان به ارمغان می آورد. اگر شما نیز از جمله این افراد هستید، باید بدانید سرمایه گذاری در اسلواکی و خرید ملک و مستغلات در این کشور، یکی از راه های آسان و سریع برای مهاجرت به این کشور است. البته جدای از مهاجرت و اخذ اقامت اسلواکی، شما به عنوان یک فرد خارجی امکان خرید ملک و مستغلات چون آپارتمان، گاراژ، باغ، زمین و… را در اسلواکی دارید.

با توجه به تعداد بالا متقاضیان در خصوص خرید ملک در اسلواکی، ما در این مقاله از وب سایت گروه مهاجرتی لتس مایگریت به سیر تا پیاز این ویزا و مهاجرت به اسلواکی از طریق خرید ملک و مستغلات خواهیم پرداخت.

مهاجرت به اسلواکی از طریق سرمایه گذاری در املاک

خرید ملک در اسلواکی می‌تواند یک گزینه بسیار خوب برای سرمایه گذاری موفق باشد که بستری خوب برای مهاجرت شما به کشوری اروپایی را نیز فراهم می کند.

برای خرید ملک در اسلواکی، فرقی نمی کند که در کدام شهر یا روستا این کشور، ملکی را خریداری می کنید اما تجربه نشان داده است که بهترین مکان برای خرید ملک و سرمایه گذاری، شهر براتیسلاوا یعنی پایتخت اسلواکی، می باشد.

چرا مهاجرت از طریق خرید ملک در اسلواکی؟

به طور کلی مهاجرت به کشور اسلواکی در مقایسه با مهاجرت به سایر کشورهای اروپایی، آسان تر است. همچنین برای افراد خارجی شرایط خرید ملک و مستغلات در اسلواکی نیز راحت تر می باشد. پس اگر قصد دارید اقامت اروپا را به دست آورید،  مهاجرت به اسلواکی راحت ترین راه برای اخذ اقامت اروپا و رسیدن به خواسته هایتان است.

البته راه های بسیاری مانند ثبت شرکت یا ثبت استارت آپ و… برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. اگر مایل به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص راه های مهاجرت به اسلواکی هستید، می توانید در بخش مقالات، نوشته های مربوط به کشور اسلواکی را مطالعه فرمایید یا همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مدارک لازم برای خرید ملک و مستغلات در اسلواکی

برای هر متقاضی با توجه به شرایط و میزان سرمایه ای که دارد، شرایط و مدارک مورد نیاز متفاوت است اما به طور عمومی مدارک مورد نیاز به شرح زیر است.

 • پاسپورت معتبر
 • دو قطعه عکس رنگی
 • گواهی عدم سو پیشینه کیفری
 • سندی که هدف شما از اقامت در اسلواکی را به طور واضح بیان کند.
 • سندی که میزان سرمایه شما را برای خرید ملک و مستغلات در اسلواکی نشان دهد.
 • سندی که به طور شفاف بیان کند شما توان پرداخت هزینه های زندگی در اسلواکی را طی اقامتتان در این کشور، دارید.
 • سندی که پرداخت هزینه پردازش درخواستتان را نشان دهد.

چه نوع ملکی را می‌توانیم در اسلواکی خریداری کنیم؟

دولت اسلواکی برای خرید ملک هیچ گونه محدودیتی برای افراد خارجی در نظر نگرفته است. بنابراین افراد خارجی در هر شهر و روستایی که می خواهند، می توانند ملک مورد نظر خود را خریداری کنند. تنها موضوع مهمی که وجود دارد این است که قوانین سختی برای خرید زمین‌ های کشاورزی و جنگلی توسط افراد خارجی وجود دارد و به طور معمول افراد خارجی نمی توانند چنین ملک هایی را در اسلواکی خریداری کنند.

شرایط خرید ملک و مستغلات در اسلواکی

شما به عنوان یک فرد خارجی، در صورت داشتن سرمایه کافی می توانید هر ملکی را در اسلواکی خریداری نمایید. تنها در صورتی نمی توانید این کار را انجام دهید که خرید آن ملک با توجه به مقررات به خصوصی غیر ممکن شده باشد. به طور مثال اگر فرد خارجی قصد خرید زمین کشاورزی در اسلواکی را داشته باشد، در صورتی که سیستم حقوقی کشوری که تابع آن است، اجازه مالکیت زمین های کشاورزی به افراد تابع اسلواکی را ندهد، آن فرد نمی تواند در کشور اسلواکی زمین کشاورزی خریداری کند.

شرایط خرید زمین های کشاورزی و جنگلی در اسلواکی

افراد خارجی تنها در شرایط خاص می توانند چنین ملک هایی را خریداری کنند.

 • اقامت دائم اسلواکی را دریافت کرده باشند.
 • 3 سال از زمان دریافت اقامت دائمشان گذشته باشد.
 • اسلواکی اولین کشوری باشد که به آن مهاجرت کرده اند.

حداقل سرمایه لازم برای خرید ملک و مستغلات در اسلواکی

در حال حاضر برای خرید خانه در اسلواکی، حداقل به 12000 یورو سرمایه نیاز دارید. البته اگر قصد خرید آپارتمان های لوکس و جدید را دارید، می توان گفت خرید چنین آپارتمان هایی در اسلواکی حدود 400000 یورو سرمایه می خواهد.

البته علاوه بر این هزینه های دیگری هم وجود دارد که باید نسبت به پرداخت آن ها اقدام کنید. برخی از آن ها به شرح زیر می باشند.

 • تصمیم گیری مقدماتی در مورد اجازه ثبت املاک غیر منقول: 66 یورو
 • ارائه الکترونیکی پیشنهاد تصمیم گیری مقدماتی در مورد اجازه ثبت املاک غیر منقول: 33 یورو
 • تصمیم گیری مقدماتی در مورد اجازه ثبت املاک غیر منقول (ظرف 15 روز): تقریبا 266 یورو
 • ارائه الکترونیکی اجازه مقدماتی ثبت املاک غیر منقول (ظرف 15 روز): 130 یورو

نحوه خرید ملک در اسلواکی برای اخذ اقامت دائم و تابعیت

با خرید ملک و مستغلات اسلواکی، می توانید به این کشور مهاجرت کنید اما اگر خواستار اخذ اقامت دائم و تابعیت اسلواکی هستید، باید بدانید دریافت آن ها تنها با خرید ملک امکان پذیر نیست. شما به عنوان فردی که تابعیتی غیر از تابعیت کشور اسلواکی دارد و قصد دارد تابعیت این کشور را به دست آورد، می توانید از دو راه نسبت به خرید ملک و مستغلات اقدام فرمایید.

 • ملکی را خریداری کنید و از آن برای کسب درآمد استفاده کنید.
 • ملکی را خریداری کنید و آن را به گذراندن تعطیلات و اوقات فراغت خود اختصاص دهید.

لازم توجه داشته باشید که در هر صورت زمانی که ملکی را خریداری می کنید، از شما انتظار می رود 10 درصد قیمت کل ملک را به عنوان ودیعه برای شروع مراحل قانونی و انتقال مالکیت پرداخت کنید. البته خرید ملک در اسلواکی هزینه هایی را در پی دارد که به شرح زیر است:

 • حق الزحمه وکلا
 • هزینه کارگزار املاک و مستغلات
 • هزینه دفتر اسناد رسمی
 • هزینه ثبت
 • مالیات (نرخ استاندارد مالیات بر ارزش افزوده در اسلواکی 20 درصد است)
 • و…

نکاتی در خصوص خرید ملک در اسلواکی

 • دقت کنید که هم خریدار و هم فروشنده قبل از خرید ملک باید قرار داد را امضا کنند.
 • حتما توسط یک نقشه برداز از ملک باید گزارشی تهیه شود.
 • هزینه ای که در ابتدا پرداخت کرده اید (10 درصد ارزش کل ملک) در صورتی که از خرید ملک مورد نظر منصرف شده باشید، بعد از کم شدن هزینه های انجام شده توسط فروشنده تا زمان اعلام انصرافتان، به شما بازگردانده می شود.
 • گزارش kataster، گزارشی است که همه اطلاعات مربوط به آن ملک مانند مالک آن را بیان می کند. قبل از خرید ملک مورد نظر حتما این گزارش را از فروشنده بخواهید و دقت داشته باشید که گزارش در سه ماه گذشته دریافت شده باشد.
 • حق الزحمه وکلا، هزینه کارگزار املاک و مستغلات و سایر موارد این چنینی همه و همه جز هزینه های مربوط به خرید ملک در اسلواکی محسوب می شوند و شما موظف به پرداخت آن ها هستید.

توضیحات تکمیلی

با وجود تمام اطلاعاتی که در خصوص خرید ملک در اسلواکی به دست آوردید، همیشه از یک وکیل با تجربه و کاربلد برای خرید ملک در این کشور کمک بگیرید. زیرا تنها وکلایی که با قوانین روز اسلواکی آشنا هستند می توانند از مصادره شدن اموال شما یا لغو اقامتتان جلوگیری کنند. هیچ وقت فکر نکنید یک وکیل در این موضوع نقش کم رنگی دارد و شما بدون داشتن هیچ دانش تخصصی و تجربه ای می توانید از عهده این کار بربیایید. در واقع یک وکیل باید شما را همراهی کند تا مسئله ای در خصوص انتقال مالکیت ملک معامله شده پیش نیاید.

تیم لتس مایگریت از کارشناسان و وکلای مهاجرتی با تجربه و ماهری تشکیل شده است که می توانند با در نظر گرفتن قوانین روز اسلواکی در خصوص خرید ملک و مهاجرت به این کشور، شما را برای خرید ملک و در نهایت اقامت و تابعیت اسلواکی همراهی کنند.

علاوه بر تمامی این ها در پایان لازم است که تاثیر شیوع ویروس کرونا بر محدودیت های ورود به اسلواکی را بدانید.

محدودیت های ورود به اسلواکی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا

از اواسط مارس 2020، کشور اسلواکی به همراه سایر اعضای اتحادیه اروپا و منطقه شینگن، برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ورود اتباع کشورهای ثالث را محدود کرده اند. از این رو تنها افرادی می توانند به این کشور ورود کنند که شرایط زیر را داشته باشند:

افرادی که…

 • اقامت معتبری در اسلواکی دارند.
 • از بستگان شهروندان اسلواکی هستند یا اقوامشان دارای اقامت دائم یا موقت اسلواکی می باشند.
 • به واسطه موقعیت شغلی خود باید وارد اسلواکی شوند.
 • برای ادامه درمان یا تشخیص بیماری و درمان فوری باید به اسلواکی ورود پیدا کنند.

حال که مطالعه این مقاله را به پایان رسانید می توانید سوالات خود را در بخش دیدگاه ها بپرسید. همچنین در صورتی که نیاز به مشاوره دارید با ما تماس بگیرید یا اینکه فرم ارزیابی مهاجرتی را تکمیل نموده و منتظر تماس مشاوران لتس مایگریت باشید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *