خرید ملک

خرید ملک در استرالیا

خرید ملک در استرالیا

حال که در حال خواندن این مقاله از وبسایت گروه مهاجرتی لتس مایگریت هستید، حتما این سوال برایتان پیش آمده است که چگونه می توانید در استرالیا ملکی را خریداری کنید؟ پس بگذارید بهتان بگوییم که شما می توانید این کار را انجام دهید، البته به شرط آنکه ویزای موقت (PR) یا ویزای دائم (TR) استرالیا را داشته باشید. اگر جزء ساکنان موقت استرالیا باشید یا تابعیت این کشور را دریافت کرده باشید، می توانید در این کشور ملک خریداری کنید. ما در این مقاله هر آنچه که لازم است در مورد خرید ملک در استرالیا در سال ۲۰۲۱ را بدانید در اختیارتان می گذاریم.

“اگر نه ویزای موقت و نه ویزای دائم استرالیا را دارید و با این حال می خواهید به خرید ملک در استرالیا بپردازید، کارشناسان مهاجرتی لتس مایگریت شما را یاری می کنند تا شرایط مورد نیاز برای خرید ملک در این کشور را به دست آورید.”

درباره خانه های استرالیایی

در استرالیا داشتن خانه شخصی، به عنوان داشتن یک زندگی رویایی شناخته می شود. از آنجا که بسیاری افراد خواهان یک زندگی رویایی هستند، طبیعی است که بخواهند، بعد از مهاجرت به استرالیا در آنجا خانه ای خریداری کنند.

خانه های استرالیا دارای ویژگی های بسیار خوب و امکانات رفاهی بالایی هستند، از این رو به دارا بودن راحتی بسیار و همچنین دارا بودن امنیت بالا، مشهور هستند.

مزایای خرید ملک در استرالیا نسبت به خرید ملک در سایر کشورها

با توجه به قوانین و شرایطی که بازار ملک در استرالیا دارد، خرید ملک یا مسکن در این کشور مزایای بسیاری برای افراد خارجی به همراه دارد. با این وجود، ۳ تا از مهم ترین مزایای خرید ملک در این کشور برای افراد خارجی به شرح زیر می باشد:

 • قیمت ملک در استرالیا، هرگز در یک سال بیش از ۲۰ درصد افزایش نداشته است. این یعنی در بازار ملک استرالیا شما ازایش سرمایه پیوسته و معقولی خواهید داشت.
 • می توانید در استرالیا برای خرید ملک یا توسعه مسکن، تسهیلات مالی و وام دریافت کنید. چیزی که در بسیاری از کشورها امری نا ممکن یا بسیار دشوار است.
 • سقوط قابل توجه قیمت ملک در استرالیا، امری بی سابقه است. یعنی با خرید ملک در این کشور شما با خسارت یا افت غیر باور سرمایه تان (چیزی که در بازار ملک هنگ کنگ یا ایالت متحده دیده می شود)، مواجه نمی شوید.

شرایط خرید خانه در استرالیا با توجه به اینکه شما مقیم استرالیا هستید یا نیستید، متفاوت است. برای همین ما در ابتدا شما را با گروه های مختلفی که می توانند در استرالیا به خرید ملک بپردازند، آشنا می کنیم و سپس به انواع ملک در استرالیا، شرایط خرید ملک در استرالیا و… می پردازیم.

چه کسانی افراد غیر مقیم در استرالیا محسوب می شوند؟

افراد غیر مقیم افرادی هستند که معمولا در استرالیا زندگی نمی کنند و به واسطه دارا بودن برخی از ویزاهای استرالیا می توانند برای مدت محدودی در این کشور اقامت داشته باشند.

در استرالیا به چه کسانی ساکن موقت گفته می شود؟

 • افرادی که دارای ویزای موقت (مانند ویزای منطقه ۴۹۱ و ۴۹۴، ویزای تحصیلی ۴۸۵ و…) است و اجازه دارد بیش از ۱۲ ماه در استرالیا بماند.
 • افرادی که در استرالیا اقامت دارند و نسبت به دریافت اقامت دائم استرالیا اقدام کرده اند و تا زمان اعلام نتیجه درخواستشان با استفاده از ویزای پل (bridging) اجازه دارند که در استرالیا بمانند.

افراد مقیم یا ساکنان دائمی استرالیا چه کسانی هستند؟

این افراد، افرادی هستند که توانسته اند ویزایی دریافت کنند که به آن ها اجازه زندگی و کار نا محدود در استرالیا را داده است. توجه داشته باشید این به معنی این نیست که آن ها شهروند استرالیا محسوب می شوند. این افراد محدودیتی در خرید ملک در استرالیا ندارند و هر نوع ملکی را که بخواهند می توانند در این کشور خریداری ونند.

انواع ملک در استرالیا

در استرالیا دو نوع ملک وجود دارد که ساکنان موقت، افراد غیر مقیم و مقیم می توانند آن ها را خریداری کنند:

 • مسکن ساخته شده: ملکی است که در زمین مسکونی قبلا ساخته شده و مسکن جدیدی محسوب نمی شود.
 • مسکن جدید: ملکی است که در زمین مسکونی ساخته خواهد شد یا در دست ساخت است یا حتی ساخته شده ولی قبلا تصرف نشده است.

خرید ملک در استرالیا برای زندگی

افرادی که مقیم استرالیا نیستند، نمی توانند خانه های مسکونی خریداری کنند. پس می توان گفت این افراد نمی توانند خانه ای که در مدت کوتاهی که در استرالیا در آن ساکن هستند را خریداری کنند.

ساکنان موقت به عنوان محل زندگی خود می توانند در استرالیا ملکی (مسکن ساخته شده- مسکن جدید) را خریداری کنند. البته تحت شرایطی از جمله اینکه آن ملک به عنوان محل اصلی اقامت خریداری شود و آن را اجاره ندهند. همچنین زمانی که آن ملک دیگر محل اصلی اقامت نبود، باید طی ۳ ماه به فروش برسد.

خرید ملک در استرالیا برای سرمایه گذاری

افراد غیر مقیم می توانند به منظور سرمایه گذاری در استرالیا ملک خریداری کنند. البته انجام این کار بستگی به این دارد که بتوانند تائیدیه ای از FIRB دریافت نمایند. با وجود دریافت این تائیدیه نیز تنها می توانند مسکن جدید در استرالیا خریداری کنند.

ساکنان موقت استرالیا می توانند در زمینه ملک سرمایه گذاری کنند. ساکنین موقت برای سرمایه گذاری در استرالیا از طریق خرید ملک، تنها مجاز به خرید مسکن جدید هستند و نمی توانند مسکن ساخته شده خریداری کنند. البته محدودیتی در میزان سرمایه گذاری در خرید مسکن جدید ندارند و می توانند هر تعدادی که می خواهند، مسکن جدید بخرند.

خرید ملک برای ساخت، بازسازی یا توسعه

به منظور توسعه ملک، افراد غیر مقیم استرالیا می توانند در این کشور زمین خالی خریداری کنند. البته انجام این کار نیازمند دارا بودن شرایط خاصی نیز می باشد.

در استرالیا ساکنین موقت می توانند برای ساخت مسکن، طبق شرایط به خصوصی زمین خالی خریداری کنند. البته به شرطی که تنها طی ۴ سال پس از دریافت تائیدیه بتوانند در آن زمین مسکن بسازند. همچنین ۳۰ روز بعد از دریافت تائیدیه شواهدی مبنی بر شروع پروسه ساخت و ساز ارائه دهند.

جدای از ساخت و ساز، ساکنان موقت برای بازسازی نیز می توانند ملکی را خریداری کنند، البته به شرط آنکه بازسازی آن ملک، سهام مسکن در استرالیا را افزایش دهد. نا گفته نماند که انجام این کار شرایط سختی دارد. به طور مثال، مسکنی که قصد توسعه آن وجود دارد، قبل از تخریب قابل اجاره دادن نیست.

میانگین قیمت ارزش ملک در استرالیا با توجه به اطلاعات منتشر شده در مارس ۲۰۲۱

 • سیدنی: ۹۲۸.۰۲۸ دلار استرالیا
 • ملبورن: ۷۳۶.۶۲۰ دلار استرالیا
 • آدلاید: ۴۸۶.۵۵۵ دلار استرالیا
 • پرت: ۵۰۵.۸۵۰ دلار استرالیا
 • هوبارت: ۵۴۸.۶۸۶ دلار استرالیا
 • داروین: ۴۵۱.۴۰۸ دلار استرالیا
 • کانبرا: ۷۲۷.۰۳۲ دلار استرالیا

هزینه FIRB

افرادی که شهروند استرالیا یا مقیم دائم استرالیا نیستند، باید این هزینه را بپردازند:

 • ۱ میلیون دلار یا کمتر: ۵.۷۰۰ دلار
 • ۱ میلیون دلار تا ۱.۹۹۹.۹۹۹ دلار: ۱۱.۳۰۰ دلار
 • ۲ میلیون دلار تا ۲.۹۹۹.۹۹۹ دلار: ۲۲.۷۰۰ دلار
 • ۳ میلیون دلار تا ۳.۹۹۹.۹۹۹ دلار: ۳۴.۰۰۰ دلار
 • ۴ میلیون دلار تا ۴.۹۹۹.۹۹۹ دلار: ۴۵.۴۰۰ دلار
 • ۵ میلیون دلار تا ۵.۹۹۹.۹۹۹ دلار: ۵۶.۷۰۰ دلار
 • ۶ میلیون دلار تا ۶.۹۹۹.۹۹۹ دلار: ۶۸.۱۰۰ دلار
 • ۷ میلیون دلار تا ۷.۹۹۹.۹۹۹ دلار: ۷۹.۵۰۰ دلار
 • ۸ میلیون دلار تا ۸.۹۹۹.۹۹۹ دلار: ۹۰.۹۰۰ دلار
 • ۹ میلیون دلار تا ۹.۹۹۹.۹۹۹ دلار: ۱۰۲.۳۰۰ دلار
 • ۱۰ میلیون دلار یا بیشتر: برای اطلاع باید با اداره مالیات استرالیا تماس گرفته شود.

هزینه تمبر مالیاتی

افراد خارجی که قصد خرید ملک در برخی از مناطق استرالیا را دارند باید مالیات بپردازند. این مالیات با توجه به منطقه تعیین می شود و به شرح زیر است:

 • منطقه ویکتوریا: ۷ درصد
 • منطقه نیو ساوت ولز: ۸ درصد+ ۲ درصد مالیات بر زمین
 • منطقه کوئینزلند: ۷ درصد
 • منطقه استرالیای جنوبی: ۷ درصد
 • منطقه استرالیای غربی: ۷ درصد
 • منطقه تاسمانی: ۳ درصد+ ۰.۵ درصد هزینه اضافی
 • منطقه قلمرو شمالی: در حال حاضر هیچ گونه تمبر مالیاتی ندارد.

توجه داشته باشید که این نرخ ها ممکن است به دلایل مختلفی تغییر پیدا کند، بنابراین حتما قبل از انجام هر اقدامی نسبت به بروز بودن آن ها اطمینان حاصل فرمایید.

مقاله پیشنهادی: شرایط و هزینه های زندگی در استرالیا

چه کسانی می توانند برای خرید ملک در استرالیا وام دریافت کنند؟

بسیاری از کشورهای جهان مقررات بانکی پیچیده ای را وضع کرده اند که دریافت وام و سرمایه گذاری در کشورشان را به امری دشوار تبدیل کرده است، اما در استرالیا اینگونه نیست. بانک های کشور استرالیا بابت خرید مسکن، تسهیلات خوبی ارائه می دهند و تمام افراد خارجی می توانند وام خرید ملک در استرالیا را دریافت کنند.

شرایط دریافت و مبلغ وام خرید مسکن در استرالیا با توجه به نوع ویزا و اقامتی که دارید، متفاوت است.

“برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص وام خرید ملک در استرالیا، می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت با کارشناسان لتس مایگریت صحبت کنید.”

افراد خارجی برای خرید ملک در استرالیا به چه میزان سپرده ای نیاز دارند؟

می توان گفت مبلغ سپرده مورد نیاز برای خرید ملک در این کشور، با توجه به قیمت خانه ای که قصد خرید آن را دارید، تعیین می شود.

مبلغ سپرده مورد نیاز برای دریافت وام مسکن در استرالیا، حدودا برابر با ارزش ۲۰ درصد ملک است. البته خرید ملک در این کشور با سپرده ای با مبلغ کم تر نیز امکان پذیر است.

“گروه مهاجرتی لتس مایگریت بیش از ۱۰ سال است در زمینه مهاجرت به استرالیا، سرمایه گذاری در استرالیا، خرید ملک در استرالیا و… فعالیت می کند. از این رو کارشناسان ما می توانند به راحتی اطلاعات کافی در خصوص مخرید مسکن در استرالیا را در اختیار شما بگذارند.”

نرخ بهره وام مسکن در استرالیا چقدر است؟

شاید خرید مسکن در استرالیا قیمت بالایی داشته باشد اما نرخ بهره فعلی در استرالیا، یکی از پایین ترین نرخ های وام مسکن در جهان است.

در حال حاضر نرخ بهره معمولی برای خرید ملک در استرالیا بین ۳ تا ۴ درصد است. با این وجود با دارا بودن شرایط به خصوصی این نرخ می تواند به ۲.۱۷ درصد هم برسد.

مقرون به صرفه ترین شهر استرالیا برای خرید ملک

یکی از فاکتور های مهم در تعیین قیمت ملک در استرالیا محلی است که ملک در آن واقع شده است. به عبارتی در استرالیا هر چه به مرکز شهر نزدیک تر شوید، قیمت ملک افزایش پیدا می کند.

به جرات می توان گفت، هوربات، داروین و آدلاید مکان هایی هستند که ارزان ترین ملک های استرالیا در آن قرار دارند. گران ترین مناطق برای خرید ملک در استرالیا، سیدنی، ملبورن و کانبرا هستند.

دریافت اقامت دائم استرالیا با خرید ملک

ممکن خیلی از موسسه های مهاجرتی به شما گفته باشند، یا در خیلی از وبسایت ها خوانده باشید که دریافت اقامت دائم استرالیا با خرید ملک در این کشور، امکان پذیر است. اما بگذارید که حقیقتی را با شما در میان بگذاریم، این کار امکان پذیر نیست. یعنی تنها با خرید ملک، نمی توان اقامت دائم این کشور را به دست آورد.

حقیقت ماجرا این است که شما با خرید ملک می توانید از طریق دو راه، نسبت به اخذ اقامت دائم استرالیا اقدام فرمایید.

اولین راه این است که در سیستم امتیازدهی استرالیا به متقاضیان با خرید ملک در برخی مناطق استرالیا، امتیاز اضافه دریافت کنید. با این کار در واقع شانس خود برای اخذ ویزا و موافقت با درخواستتان را افزایش می دهید.

دومین راه این است که به خرید ملک در استرالیا به چشم سرمایه گذاری نگاه کنید و از طریق آن ویزای سرمایه گذاری در استرالیا (ویزای ۱۸۸) دریافت کنید. دریافت این نوع ویزای استرالیا راهی است که می توانید به واسطه آن اقامت دائم استرالیا را دریافت نمایید.

مقاله پیشنهادی: شرایط ثبت شرکت در استرالیا

آیا برای خرید ملک در استرالیا و دریافت اقامت این کشور به کمک نیاز دارید؟

کارشناسان و وکلای مهاجرتی لتس مایگریت سال ها است که در زمینه مهاجرت به استرالیا و دریافت اقامت این کشور، همچنین سرمایه گذاری و خرید ملک در این کشور و…، فعالیت می کنند. از این رو می توانید روی کمک ما در این زمینه به خوبی حساب کنید.

گروه مهاجرتی لتس مایگریت هم اکنون بیش از ۱۰ سال است که در زمینه دریافت ویزای تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و… فعالیت می کند. کافی است از طریق یکی از شماره های درج شده در سایت با ما تماس بگیرید تا ما شما را از صفر تا صد پروسه مهاجرتتان همراهی کنیم.

البته برای یاری گرفتن از مشاوران ما می توانید همین حالا فرم ارزیابی مهاجرتی را تکمیل نمایید تا کارشناسان و مشاوران ما بعد از بررسی شرایطتان در کم ترین زمان ممکن، با شما تماس بگیرند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *