مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
ثبت شرکت در چین

ثبت شرکت در چین

ثبت شرکت در چین

ثبت شرکت در چین و اقامت کشور چین از طریق راه های مختلف مانند ثبت شرکت در چین و سرمایه گذاری در چین امکان پذیر است . شما عزیزان سوالاتی در خصوص سرمایه گذاری در چین راه های مهاجرت به چین  امور بازرگانی در چین را ازموسسه مهاجرتی آوات پرسیدید ما لازم دانستیم مقاله ای را در خصوص ثبت شرکت در چین آماده نماییم پس با ما هراه باشید.در ادامه میپردازیم به بحث ثبت شرکت در چین

ثبت شرکت در چین

کشور چین یک کشور شگفت انگیز که دروازه ورود به شرق آسیاست .چین با نام رسمی جمهوری خلق چین پرجمعیت ترین کشور دنیا با جمعیت بیش از 1.3میلیارد نفر است .

کشور چین این روزها به عنوان یکی از صنعتی ترین کشورهای دنیا نامیده شده است .

آب و هوای کشور چین فوق العاده است از آب و هوای استوایی مناطق جنوبی این کشور گرفته تا آب و هوای شمالی در مناطق شمالی کشور بسیار زیبا و دلنشین است .

پایتخت کشور چین پکن و از مشهورترین شهرهای کشور چین است زبان رسمی مردم کشور چین ماندارین و زبان رسمی نوشتاری بوی چینی و خط رسمی کشور چین ، چینی ساده می باشد و البته پول رایج کشور چین رنمینبی می باشد .

از بزرگترین شهرهای کشور چین شانگهای و با قدمتی قدیمی در دهانه ی رود یانگ واقع شده است.

سومین شهربزرگ کشور چین بعد از پکن و شانگهای ، گوانجو که قطب تجارت چین در این شهر واقع شده است .

کشور چین از نظر راه های ارتباطی و حمل و نقل دارای قطارهای سریع السیر هستند که تمامی شهرها و استان های کشور چین به یکدیگر متصل می کنند .

 

اطلاعاتی درباره ویزای کشور چین :

ویزا چیست ؟

ویزا مدرکی معتبر است که از طریق سازمان های دولتی کشورهای مهاجر پذیر به اتباع بیگانه داده می شود تا بتوانند با استفاده از ویزا به کشور مهاجر پذیر ورود و خروج و عبور کنند .

-برای ورود به کشور چین، دریافت ویزا الزامی است. هر شهروند خارجی باید قبل از سفر به کشور چین، نسبت به دریافت ویزا اقدام کند به جز؛ مواردی که طبق توافقات یا مققرات خاص اجازه ورود بدون روادید را دارند.

انواع ویزا صادره در کشور چین :

1- ویزای دیپلمات 2 – ویزای خدماتی 3- ویزای عادی 4 – ویزای حسن نیت

ثبت شرکت در چین :

ثبت شرکت در کشور چین به همراه اخذ اقامت کشور چین و افتتاح حساب بانکی 3 تا 4 ماه کاری زمان می برد.

چین یکی از کشورهای جهان به لحاظ ثبت شرکت و جذب سرمایه است و در صف مقدم جهان در این زمینه قرار دارد.

 

سرمایه گذاران خارجی برای آغاز فعالیت تجاری خود در بازار کشور چین چندین گزینه دارند:

1- دفتر نمایندگی  در کشور چین (RO)  
دفتر نمایندگی شرکت در چین محلی است به نمایندگی از شرکت مادر که روابط بین شرکت مادر و دفتر نمایندگی را مدیریت می‌کند.

شرکت مادر خارجی باید سابقه‌ای بیش از ۲ سال فعالیت را داشته باشد.

یک دفتر نمایندگی به عنوان یک نهاد مجزای قانونی شناخته نمی‌شود بلکه وابسته به مالک اصلی خود می باشد و نمی‌تواند هر فاکتوری را صادر کند و هر درآمدی را بدون مالیات متعلق به خود بداند.

تمامی هزینه‌های یک دفتر نمایندگی باید توسط شرکت مادر تامین شوند.

این نهاد نمی تواند مستقیم وارد قرار دادهای خرید و فروش کاری ، صادر کننده های خارجی و دریافت پول و بازگرداندن پول خارجی به کشور مبدا باشد.

دفتر نمایندگی در کشور چین نیازی به سرمایه اولیه ندارد اما راه اندازی دفتر نمایندگی در کشور چین نیاز به یک پروسه 2 الی 3 ماهه و طبق برنامه آیین دادرسی کشور چین است و طبق این آیین دادرسی دفتر مادر باید تا 2 سال قبل از دفتر نمایندگی تاسیس شده باشد و مدارک شرکت و تاییدیه حساب بانکی (موجودی حساب کافی ) بایددر وزارت خانه خارجی ترجمه رسمی شود و به دست سفرت خانه کشور چین در کشور مبدا برسد .

اما به هر حال یک دفتر نمایندگی می‌تواند حساب بانکی مجزا داشته باشد و برای حفظ ارتباط با مشتریان به استخدام نیروی محلی بپردازد.

آسان ترین و اقتصادی ترین راه  ورود قانونی به کشور چین دفتر نمایندگی است .

دفتر نمایندگی در کشور چین باید در محلی دایر شود که آن مکان اجازه قانونی اداری برای اجاره را داشته باشد گواهی اجاره و قرارداد مورد نیاز است و باید مورد تاییدیه مقامات دولتی قرار بگیرد.

چنانجه مالک آن قادر به فراهم کردن چنین گواهی اجاره‌ای نباشد توصیه می‌شود که با مقامات مسئول در باب قرار گرفتن دفتر در آن محل صحبت شود.

جداً از امضا کردن قرارداد اجاره قبل از اطمینان اینکه دفتر نمایندگی قابلیت ثبت در آن محل را داراست یا نه، خودداری کنید. در کشور چین هر دفتر نمایندگی باید آدرس مربوط به خود را داشته باشد.

هر آدرس دفتر: یک شرکت ثبت شده قانونی .

برای شرکت‌ های تازه تاسیس ، در ابتدا تاسیس یک مرکز تجاری که شامل اتاق گردهمایی باشد توصیه می‌شود. به علاوه قابلیت تغییر پذیری در صورت نیاز به گسترش یا کوچک کردن را دارا باشد.

قابل ذکر است که برای سرمایه گذاری‌ های بزرگ‌تر یک دفتر واقعا مناسب باید اجاره شود و به ویژه هزینه‌های بازسازی اولیه ، مبلمان ، نصب و راه اندازی تاسیسات و هرآنچه که مورد نیاز یک مرکز تجاری است باید در نظر گرفته شود .

در بعضی از شهر‌ها مثل  شانگهای ، شنزن و گوانجو یک تاییدیه املاک واقعی باید توسط مقامات دولتی آماده گردد و مالک ملک باید پیگیر این پروسه باشد.

لازم به ذکر است که اگر زمانی نیاز به تغییر آدرس دفتر نمایندگی و تغییر نماینده ارشد و … صورت بگیرد باید هرچه سریعتر باید توسط نهاد دولتی کشور چین و مدارک وسندات دفتر نمایندگی به روز و واضح و روشن باشد .

دفتر نمایندگی در کشور چین نیازمند یک نماینده ارشد می باشد ، نماینده ارشدی که آشنایی کاملی با تجارت و اقتصاد کشور چین داشته باشد نماینده ارشد باید توسط شرکت مادر منصوب شود.

این شخص درقبال تمام فعالیت‌های دفتر نمایندگی مسئول می‌باشد و باید در نظر گرفته شود که یک وجهه قانونی به فرد مورد نظر، اجازه امضا کلیه فرم‌های دولتی و هرگونه پرونده مورد درخواست نهاد های دولتی را دهد .

این بدان معناست که شخص مورد نظر به صورت خودکار قادر به دسترسی به حساب‌های بانکی و همچنین ایجاد هرگونه وکالت می‌ باشد والبته این بدان علت است که  زمانی که بازرسی‌های پایان سال و بسته شدن دفتر نمایندگی فرا می‌رسد، عموما مقامات مالیاتی از فرد بابت پرداخت مالیات بر درآمد شخصی سوال خواهند کرد.

نیاز است که نماینده ارشد خودش مسئولیت پرداخت مالیات بر درآمد شخصی درکشور چین را به عهده بگیرد .

حتی اگر مقیم کشور چین نباشد. اگر نماینده ارشد مقیم کشور چین نباشد با توجه به میزان درآمدش از تمام مکان ها و کشورهای تحت معامله وی و طبق تعداد روزها در ماه‌های مشخص شده در کشور چین  مالیات بر درآمد خود را باید بپردازد.

اگرشخص در کشور چین باشد مالیات به صورت ماهانه طبق دستمزد سازمان حقوق و درآمد کشور چین پرداخت خواهد شد.

 

2-شرکت کاملا خارجی : (WOFE  )

یک شرکت مسئولیت محدود با سرمایه گذاران کاملا خارجی است. این شرکت محبوب ‌ترین نوع شرکت در میان سرمایه گذارانی است که تمایل دارند در یکی از زمینه‌های زیر به فعالیت بپردازند:

 • تجارت
 • تولید
 • گسترش نرم افزار
 • خدمات مشاوره‌ای و مدیریتی
 • سایر فعالیت‌های سود ده.

بسیاری از شرکت‌های خارجی این نوع شرکت محدود را انتخاب می‌کنند؛ به دلیل اینکه این نوع شرکت امکان این را به آن‌ها خواهد داد که تمام و کمال سهام شرکت را به نام سهامداران خارجی ثبت کنند.

3 شرکت  بازرگانی با سرمایه خارجی ( JV )

این مدل از شرکت‌ها دو یا چند مليتی هستند که متداول‌ترین شيوه حضور خارجيان در کشور دیگری بعنوان سرمایه گذار می‌باشند.

در این شرکت که بر اساس سهام متقابل و روابط تجاری برابر تاسیس می شود، کشور چين همواره سرمایه گذارن خارجی را به انتخاب این روش تجاری تشویق کرده است و آنرا بھترین شيوه حضور خارجی‌ها در عرصه توليد محصولات و بکارگيری تکنولوژی‌های مدرن می‌داند بطوری که بسياری از توليدات ارزان قيمت چينی همواره محصول شرکتھای JV  بوده‌اند همچنین در برخی از موارد که کشور چین ، کنترل فعالیت در آن زمینه را در دست دارد تنها راه تاسیس شرکت ، شیوه شرکتهای JV است مانند رستوارن داری، ساختمان و راه‌سازی و تولیدات صنایع خودرو و وابسته به آن و لوازم بهداشتی و آرایشی و …

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در کشور چین :                        

 • درخواست کتبی ثبت شرکت در کشور چین
 • گزارش امکان سنجی
 • مدارک مربوط به تامین بودجه ثبت شرکت در کشور چین از منابع خارج از کشور چین
 • اسامی افرادی که قرار است در هیئت مدیره فعالیت کنند
 • مدارک قانونی افراد سرمایه گذار
 • جوابیه کتبی از جانب دولت محلی که در آن محل شرکت قرار است بر پا شود
 • لیست وسایلی که قرار است به کشور چین وارد شود
 • سایر مدارکی که ممکن است مورد نیاز باشد

مدارک مورد نیاز برای اداره مالیات در کشور چین :

 • افتتاح حساب بانکی
 • درخواست کاهش میزان مالیات، معافیت یا باز پرداخت
 • درخواست افزایش زمان پرداخت
 • خرید برگه‌های فروش
 • در خواست اتمام یا تعلیق فعالیت
 • سایر اموری که به مالیات مربوط شوند

تمامی کارگران و کارمندان شرکت خارجی می‌بایستی بطور جداگانه نسبت به پرداخت مالیات خود اقدام کنند. مواردی نظیر ماشین آلات، وسایط نقلیه، مواد خام و… که جهت تولید محصولات وارد کشور چین می شوند از پرداخت مالیات معاف و یا مالیات آنها کاهش می یابد .

 

 

پیشنهاد میکنیم پیش از هرگونه اقدامی در خصوص امر مهاجرت حتما تحقیقات لازم را بعمل بیاورید … ویدیوهای مناسب در خصوص کشور مورد نظر خود حتما ببینید و از مشاوران عالی رتبه و بین المللی بهره مند شوید.

شما عزیزان میتوانید سوالات ذهنی خود را در زمینه   ثبت شرکت در چین   در زیر همین مقاله برای ما مطرح نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت نسبت به پاسخگویی شما اقدام نمایند.

همچنین جهت کسب اطلاعات بشتر در زمینه  ثبت شرکت در چین  میتوانید از طریق شماره های وبسایت آوات با کارشناسان سازمان مهاجرتی آوات (موسسه مهاجرتی لتس مایگریت ) تماس گرفته و درخواست مشاوره حضوری دهید.

سازمان مهاجرتی آوات ( موسسه مهاجرتی لتس مایگریت ) با بهره مندی از برترین وکلا و مشاورین بین المللی آماده هرگونه خدمات مهاجرتی به شما عزیزان و همراهان گرامی خواهد بود.

به امید زندگی بهتر و جدید با آرامش خاطر .

 

 • آگوست 24, 2018
 • بازدید : 160
 • ثبت شرکت,چین