ثبت شرکت

ثبت شرکت در هلند

ثبت شرکت در هلند

ثبت شرکت در هلند و اخذ اقامت این کشور موضوعیست که در این مقاله به طور کامل توضیح خواهیم داد. شرایط، هزینه ها و مزایا و… نیز بررسی می شود.

مهاجرت به هلند، متقاضیان زیادی از نقاط مختلف دنیا دارد. افراد از راه های مختلفی برای مهاجرت به هلند اقدام می کنند. ثبت شرکت یکی از راه های مهاجرت به این کشور است. هلند در ردیف برترین قدرت های اقتصادی اروپا قرار دارد؛ همچنین به عنوان یکی از آزادترین کشورها در زمینه تجارت شناخته می شود. از طرف دیگر، بالغ بر ۹۹ درصد مردم هلند مسلط به زبان انگلیسی هستند. بنابراین بستر رشد شرکت های بین المللی در این کشور مهیا است. پس اگر در فکر مهاجرت به هلند هستید؛ برای انجام این امر می توانید از طریق ثبت شرکت نیز اقدام کنید. اگر می خواهید با مزایای ثبت شرکت در هلند بیشتر آشنا شوید؛ با ما همراه باشید.

مزایای ثبت شرکت در هلند

هلند، کشوری کوچک و با جمعیتی حدود ۱۶ میلیون نفر است؛ اما یکی از قدرت های اقتصادی اروپا بشمار می رود. همچنین هلند عضو سازمان تجارت جهانی OECD است. بنابراین سرمایه گذاری و ثبت شرکت در هلند مزایای مختلفی برای شما خواهد داشت. در ادامه به تعدادی از مزایای آن اشاره می کنیم:

 • امکان ثبت شرکت بدون شریک هلندی
 • امکان ثبت شرکت بدون نیاز به مدرک زبان
 • امکان استفاده از مارک تجاری اروپایی
 • دسترسی به بازار کشورهای اروپایی
 • افتتاح حساب بانکی بین المللی
 • بهره بردن از قوانین گمرکی آزاد اتحادیه اروپا
 • امکان اخذ اقامت دائم هلند
 • اجازه سفر در کل منطقه شینگین
 • دریافت آسان ویزای کشورهایی مانند آمریکا و کانادا

طبق آنچه گفته شد؛ سرمایه گذاری در هلند، مزایای مختلفی دارد. اما قبل از هر اقدامی بهتر است که شاخص های سرمایه گذاری در این کشور را بررسی کنید. در ادامه تعدادی از استانداردهای سرمایه گذاری در هلند را معرفی می کنیم.

استانداردهای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در هلند

قبل از سرمایه گذاری حتماً به شاخص های سرمایه گذاری در کشور مقصد توجه کنید. در این بخش به تعدادی از شاخص های سرمایه گذاری اشاره می کنیم.

نرخ مصادره اموال: نرخ مصادره اموال نشان دهنده احتمال مصادره اموال سرمایه گذار خارجی توسط دولت است. نرخ مصادره اموال با عددی بین ۱ تا ۷ بیان می شود. هرچه اندازه این عدد کمتر باشد؛ احتمال مصادره اموال کمتر است. نرخ مصادره اموال در هلند ۱ است‌. بنابراین در صورت بروز مشکلات اقتصادی یا سیاسی بین ایران با هلند، احتمال مصادره اموال شما توسط دولت هلند تقریباً صفر است.

نرخ تورم: نرخ پایین تورم، فضایی مطمئن برای سرمایه گذاری ایجاد می کند. خوشبختانه نرخ تورم در هلند پایین و تقریباً ثابت است. ثبات نرخ تورم بیانگر ثبات شرایط اقتصادی است‌.

نرخ تولید ناخالصی ملی: نرخ صعودی تولید ناخالصی ملی بیانگر رشد اقتصاد است. آمار نشان می دهد که نرخ تولید ناخالصی هلند از سال ۲۰۱۲ به بعد رو به افزایش است.

علاوه بر موارد مذکور به مالیات وارد بر شرکت ها در کشور مقصد نیز توجه کنید. در بخش بعدی در مورد مالیات وارد بر شرکت های هلندی صحبت می کنیم.

مالیات وارد بر شرکت های هلندی

قبل از ثبت شرکت در هلند بهتر است که مالیات وارد بر شرکت را بررسی کنید. مالیات شرکت های هلندی برحسب درآمد شرکت محاسبه می شود. اگر درآمد شرکت کمتر از ۲۰۰هزار یورو در سال باشد؛ مالیات برابر با ۲۰ درصد سود است. اما مالیات وارد بر درآمدهای بالای ۲۰۰هزار یورو، ۲۵ درصد است.

براساس قوانین ثبت شرکت در هلند، سود سهام بین سهامداران تقسیم می شود. به همین دلیل، سود سهام شرکت مشمول مالیات نیست.

با این تفاسیر اگر مایل به ثبت شرکت در هلند هستید؛ لازم است که با انواع شرکت در این کشور آشنا شوید. در بخش بعدی، انواع شرکت در هلند را بررسی می کنیم.

انواع شرکت در هلند

شرکت ها در انواع مختلف قابل ثبت هستند. پس قبل از ثبت شرکت باید ببینید که کدام نوع با فعالیت شما سازگار است‌. انواع شرکت در هلند عبارتند از:

1. شرکت خصوصی محدود یا BV

شرکت خصوصی محدود یا BV رایج ترین نوع شرکت در هلند است. برای ثبت شرکت خصوصی محدود به شریک هلندی نیاز ندارید. اما در صورت وجود شرکا، مسئولیت افراد به میزان سرمایه آنها بستگی دارد.

2. شرکت سهامی عام یا NV

تعداد شرکا در شرکت سهامی عام یا NV محدود نیست. همچنین ملیت شرکا نیز اهمیت ندارد. بنابراین ثبت شرکت سهامی عام برای سرمایه گذاری عمومی مناسب است.

3. مشارکت

شرکت های مشارکتی خود در انواع مختلف مانند عمومی و حرفه ای قابل ثبت هستند. مسئولیت افراد در نوع عمومی نامحدود است. اما در شرکت مشارکت حرفه ای هر فردی فقط در قبال بدهی خود مسئول است.

تاسیس شعبه در هلند

دولت هلند از افتتاح شعب شرکت های خارجی در این کشور استقبال می کند. مسئولیت امور شعبه هلندی بر عهده شرکت خارجی است.

پس با توجه به انواع شرکت در هلند ابتدا باید ببینید که کدام نوع با هدف، فعالیت و سرمایه شما سازگار است. حال که صحبت از سرمایه شد؛ اجازه دهید به بررسی حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در هلند بپردازیم.

حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در هلند

سرمایه لازم برای ثبت شرکت در هلند به نوع شرکت بستگی دارد. همانطور که گفتیم؛ شرکت با مسئولیت محدود یکی از رایج ترین انواع شرکت در هلند است. در واقع اگر می خواهید به تنهایی اقدام به ثبت شرکت کنید؛ بهترین گزینه شرکت با مسئولیت محدود است. حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود ۱۸هزار یورو است. اما برای ثبت مشارکتی به شریک نیاز دارید. همچنین یکی از اعضای هیئت مدیره باید مقیم هلند باشد. حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت های مشارکتی ۴۵هزار یورو است‌. البته سرمایه اولیه در حساب شرکت بلوکه نمی شود و می توانید از این مبلغ در جهت پیشبرد فعالیت های اقتصادی شرکت استفاده کنید.

پس در صورتی که سرمایه لازم برای ثبت شرکت در هلند را دارید؛ می توانید برای انجام این امر اقدام کنید. در بخش بعدی با روند ثبت شرکت در هلند آشنا می شویم.

روند ثبت شرکت در هلند

برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در باید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

 • ارائه طرح تجاری یا بیزنس پلان
 • انتخاب نوع شرکت
 • احراز هویت مدیرعامل و سهامداران
 • انتخاب نام شرکت
 • پرداخت هزینه ثبت شرکت (هزینه حدود ۵۰ یورو است)
 • ارائه مدارکی دال بر آدرس واقعی شرکت در هلند
 • ثبت شرکت
 • ثبت نام در اداره مالیات

بعد از ثبت شرکت، سفارت هلند اقدام به صدور ویزای اقامتی یک ساله برای شما می کند. ویزای شما به مدت ۳ سال قابل تمدید است. اگر هدف شما از سرمایه گذاری در هلند، اخذ اقامت این کشور است؛ خوشبختانه این امر نیز امکان پذیر هست. در بخش بعدی در مورد گرفتن اقامت دائم هلند از طریق ثبت شرکت صحبت می کنیم.

گرفتن اقامت دائم هلند از طریق ثبت شرکت در هلند

ثبت شرکت در هلند راهی برای مهاجرت به این کشور است؛ راهی که در نهایت به گرفتن اقامت دائم این کشور ختم می شود. اگر ۳ سال در هلند بدون مشکل حقوقی یا مالیاتی کار و زندگی کنید؛ بعد از ۳ سال می توانید برای گرفتن اقامت دائم هلند اقدام کنید. همچنین ۵ سال بعد از گرفتن اقامت دائم هلند می توانید برای گرفتن پاسپورت هلندی درخواست دهید.

در پایان امیدواریم که اطلاعات مفیدی در مورد ثبت شرکت در هلند ارائه داده باشیم. در صورت تمایل به سرمایه گذاری در هلند حتماً با وکلای حرفه ای این حوزه مشورت کنید. شما می توانید به صورت مستقیم با لتس مایگریت تماس بگیرید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی را تکمیل کرده و منتظر تماس از طرف مشاوران مجرب ما باشید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *