ثبت شرکت

ثبت شرکت در نیوزلند

ثبت شرکت در نیوزلند

در این مقاله به طور جامع و کامل به ثبت شرکت در نیوزلند می پردازیم. اگر می خواهید با شرایط ثبت شرکت در نیوزلند آشنا شوید؛ با ما همراه باشید. نیوزلند یا زلاندنو به تنهایی در جنوب غربی اقیانوس آرام قرار دارد. نزدیکترین کشور به نیوزلند، استرالیا است که در چند کیلومتری این کشور قرار دارد. شرایط اقتصادی پیشرفته و مطلوب نیوزلند منجر به جذب سرمایه گذاران خارجی شده است‌. دولت نیوزلند نیز از سرمایه گذاران خارجی به گرمی استقبال می کند.

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در نیوزلند مقدمه ای برای گرفتن اقامت دائم این کشور است. پس اگر به فکر مهاجرت به نیوزلند هستید؛ بد نیست که به ثبت شرکت در نیوزلند نیز فکر کنید. البته ثبت شرکت در نیوزلند، شرایط خاص خود را می طلبد. اگر می خواهید با شرایط ثبت شرکت در نیوزلند آشنا شوید؛ با ما همراه باشید.

شرایط ثبت شرکت در نیوزلند

در سال ۲۰۰۶، نیوزلند از نظر کیفیت زندگی به عنوان دهمین کشور دنیا معرفی شد. در سال ۲۰۱۳ نیز نیوزلند رتبه هفتم شاخص توسعه انسانی را به خود اختصاص داد. همچنین نیوزلند در سال ۲۰۱۵ به عنوان ساده ترین کشور برای راه اندازی کسب و کار شناخته شد.

بنابراین کاملاً طبیعی است که مهاجرت و ثبت شرکت در نیوزلند متقاضیان زیادی داشته باشد. البته برای ثبت شرکت در نیوزلند به حداقل ۱۰۰ هزار دلار نیوزلند نیاز دارید‌.

علاوه بر تمکن مالی، مدرک تحصیلی، سن و سایر شرایط شما نیز بررسی می شود. در واقع برای ثبت شرکت و سرمایه گذاری در نیوزلند باید حداقل ۱۲۰ امتیاز بیاورید. در این بخش با آیتم های امتیازآور آشنا می شویم:

1. شرایط سنی

به سن کمتر از ۲۴ سال ۱۵ امتیاز، سن بین ۲۵ تا ۴۹ سال ۲۰ امتیاز و به سن بین ۵۰ تا ۵۹ سال ۱۰ امتیاز تعلق می گیرد.

2. سابقه کاری مرتبط

به سابقه کاری بین ۳ تا ۴ سال ۱۰ امتیاز، بین ۵ تا ۹ سال ۲۰ امتیاز و بیشتر از ۱۰ سال ۳۰ امتیاز اختصاص داده می شود.

3. میزان سرمایه اولیه

به سرمایه بین ۱۰۰ هزار تا ۱۹۹ هزار دلار صفر امتیاز و به سرمایه بین ۲۰۰ هزار تا ۲۹۹ هزار دلار ۱۰ امتیاز تعلق می گیرد و به همین ترتیب با افزایش میزان سرمایه، امتیاز نیز افزایش می یابد.

4. میزان صادرات

به صادرات بین ۲۰۰ هزار تا ۲۹۹ هزار دلار ۱۰ امتیاز و به ۳۰۰ هزار تا ۳۹۹ هزار دلار ۲۰ امتیاز داده می شود. به همین ترتیب با افزایش میزان صادرات، امتیاز نیز افزایش پیدا می کند.

5. اشتغال زایی

به اشتغال زایی برای ۱ نفر ۱۰ امتیاز، برای ۲ نفر ۲۰ امتیاز، برای ۳ تا ۴ نفر ۳۰ امتیاز، برای ۵ تا ۹ نفر ۵۰ امتیاز و برای ۱۰ نفر به بالا ۸۰ امتیاز تعلق می گیرد.

علاوه بر اینها اگر شرکت را خارج از اوکلند تاسیس کنید؛ ۴۰ امتیاز دیگر نیز به شما اختصاص می یابد‌.

علاوه بر شرایط ثبت لازم است که شرایط مدیران و سهامداران را نیز بررسی کنیم.

شرایط هیئت مدیره و سهامداران در نیوزلند

برای ثبت شرکت در نیوزلند لازم ‌نیست که هیئت مدیره حتماً مقیم نیوزلند باشند. اما افراد با خصوصیات زیر نمی توانند عضو هیئت مدیره باشند:

 • افراد ورشکسته
 • افراد زیر ۱۸ سال
 • افرادی که صلاحیت آنها توسط قانون اساسی تایید نمی شود.
 • افرادی که مشمول مفاد ۳۰ و ۳۱ قوانین حمایت از حقوق مالی و شخصی هستند.

در صورتی که در گروه های مذکور قرار ندارید می توانید عضو هیئت مدیره شوید. علاوه بر مدیر، برای ثبت شرکت در نیوزلند در هر قالبی غیر از تاجر انحصاری به حداقل یک سهام دار نیز نیاز دارید. سهام دار می تواند یک شخصیت حقیقی یا حقوقی باشد‌.

بنابراین ثبت شرکت به تنهایی ممکن نیست و به حداقل یک مدیر و یک سهام دار نیاز دارید.

حال که با شرایط سرمایه گذاری در نیوزلند آشنا شدیم؛ اجازه دهید ببینیم که انجام این امر چه مزایایی دارد.

مزایای ثبت شرکت در نیوزلند

در بین مزایای آن می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • اخذ اقامت نیوزلند
 • امکان دریافت ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر ۲۴ سال
 • امکان تحصیل رایگان در دانشگاه های معتبر و بین المللی نیوزلند
 • امکان اخذ پاسپورت نیوزلندی
 • اجازه سفر به ۱۱۷ کشور مختلف دنیا بدون اخذ ویزا بعد از دریافت پاسپورت نیوزلندی

ثبت شرکت و سرمایه گذاری در نیوزلند در کنار مزایا، معایبی نیز دارد که در بخش بعدی به آنها اشاره می کنیم.

معایب ثبت شرکت در نیوزلند

معایب آن عبارتند از:

 • کسب امتیاز لازم در سیستم امتیازدهی نیوزلند نسبتاً سخت است‌.
 • فاصله زیاد نیوزلند با ایران امکان رفت و آمد راحت را سلب کرده است‌.
 • هزینه زندگی در نیوزلند نسبت به هزینه زندگی در کشورهای اروپایی بیشتر است.

طبق آنچه گفته شد؛ مزایای ثبت شرکت در این کشور به مراتب بیشتر از معایب آن است. البته علاوه بر مزایا و معایب لازم هست که استانداردها و شاخص های سرمایه گذاری در نیوزلند را نیز بررسی کنیم. در ادامه به این موضوع می پردازیم.

استانداردها و شاخص های اقتصادی موثر بر ثبت شرکت در نیوزلند

در این بخش با بعضی از استانداردهای سرمایه گذاری در نیوزلند آشنا می شویم:

نرخ ریسک مصادره اموال: نرخ ریسک مصادره اموال، احتمال مصادره دارایی های شما در شرایط خاص توسط دولت نیوزلند را نشان می دهد. این استاندارد با عددی بین ۱ تا ۷ بیان می شود و هرچه کمتر باشد؛ احتمال مصادره اموال کمتر است. نرخ مصادره اموال در نیوزلند از سال ۲۰۱۴ تا به حال ۱ بوده است.

نرخ کنترل فساد: نرخ کنترل فساد، میزان نظارت دولت بر فسادهای مالی در موسسات دولتی و خصوصی را نشان می دهد. این استاندارد با عددی بین منفی ۵/۲ تا مثبت ۵/۲ بیان می شود و هرچه مثبت تر باشد؛ نظارت و کنترل دولت بیشتر است‌. نرخ کنترل فساد در نیوزلند ۲۴/۲ است.

نرخ تولید ناخالصی داخلی: نرخ تولید ناخالصی داخلی به نوعی میزان پویایی اقتصاد و تولیدات کشوری را بازتاب می کند. نرخ تولید ناخالصی داخلی نیوزلند در سال ۲۰۱۸ بالغ بر ۳۶ هزار دلار آمریکا بود.

نرخ تورم: نرخ تورم، تعادل بین درآمد و هزینه ها را بیان می کند. نرخ تورم در نیوزلند بسیار پایین و حدود ۸۴/۱ درصد است.

علاوه بر اینها، بررسی نرخ مالیات نیز بسیار مهم است. بخش بعدی را به این بحث اختصاص می دهیم.

نرخ مالیات شرکت ها در نیوزلند

نرخ مالیات یکی از فاکتورهای موثر بر ثبت شرکت در نیوزلند است. شرکت های نیوزلندی موظف به پرداخت مالیات به صورت ماهانه هستند. خوشبختانه نرخ مالیات وارد بر درآمد شرکت ها کمتر از نرخ مالیات وارد بر درآمد اشخاص است.

در واقع نرخ مالیات برای شخصیت های حقیقی حدود ۵۲ درصد اما نرخ مالیات وارد بر درآمد شرکت ها ۲۸ درصد است.

نرخ مالیات ارزش افزوده نیز حدود ۱۵ درصد هست که شامل اکثر کالاها اعم از لوازم پزشکی و مواد غذایی می شود. البته بعضی از شرکت های تازه تاسیس ممکن است که از پرداخت مالیات معاف شوند. به طور کلی باید بگوییم که نیوزلند با لقب بهشت مالیاتی شناخته می شود.

طبق آنچه گفته شد؛ ثبت شرکت و سرمایه گذاری در نیوزلند، امری مطمئن و سودآور است. حالا اجازه دهید ببینیم که سرمایه گذاری در کدام حوزه ها سود بیشتری دارد.

حوزه های تجاری سودآور در نیوزلند

آمار نشان می دهد که در سال ۲۰۲۱، شرکت های فعال در حوزه ها زیر بیشترین درآمد را کسب کرده اند:

 • آژانس های خرید، فروش و اجاره املاک
 • شرکت های حسابداری
 • شرکت های ارائه کننده خدمات حقوقی
 • مراکز فروش لوازم یدکی خودرو

علاوه بر اینها، فروش محصولات کشاورزی و ماهی نیز در ردیف تجارت های پرسود در نیوزلند قرار دارند.

حال که با جنبه های مختلف اعم از مزایا، معایب، استانداردها و حوزه های سودآور آشنا شدیم. بد نیست که در بخش بعدی ببینیم که انجام این امر به چه نحوی منجر به گرفتن اقامت نیوزلند می شود.

اخذ ویزای کارآفرینی و اقامت نیوزلند از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت در نیوزلند منجر به اخذ اقامت ۳ ساله نیوزلند می شود. در واقع به موجب ثبت شرکت، ویزای کارآفرینی نیوزلند به شما اختصاص پیدا می کند. این ویزا در ابتدا به صورت ۱ ساله صادر می شود و فرصتی برای ثبت و راه اندازی شرکت است.

اگر موفق به انجام این امر شوید؛ ویزا به مدت ۲ سال دیگر نیز تمدید می شود. بعد از ۲ سال اگر شرایط زیر را داشته باشید می توانید برای گرفتن اقامت دائم نیوزلند اقدام کنید:

 • شرکت فعال باشد.
 • مشکل حقوقی و مالیاتی نداشته باشید.
 • دارای مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل ۵ باشید.
 • سن شما کمتر از ۶۵ سال باشد.

۵ سال بعد از گرفتن اقامت دائم نیوزلند می توانید برای اخذ پاسپورت نیوزلندی به اداره مهاجرت نیوزلند درخواست دهید. شایان ذکر است که برای خانواده خود نیز می توانید ویزا بگیرید که در ادامه در این مورد صحبت می کنیم.

اخذ ویزای همراه به موجب ثبت شرکت در نیوزلند

اگر موفق به ثبت شرکت در نیوزلند شوید می توانید برای همسر و فرزندان زیر ۲۴ سال خود نیز ویزای همراه دریافت کنید. البته برای فرزندان ۱۹ تا ۲۴ سال در صورتی می توانید ویزا بگیرید که مجرد باشند و از نظر مالی به شما وابسته باشند‌. فرزندان شما می توانند به صورت رایگان در دانشگاه های تراز اول نیوزلند تحصیل کنند.

با این تقاسیر،مزایای متعددی دارد که برای انجام این امر لازم است ابتدا با انواع شرکت های قابل ثبت در نیوزلند آشنا شوید.

انواع شرکت های قابل ثبت در نیوزیلند

1. ثبت شرکت با مسئولیت محدود در نیوزلند

شرکت با مسئولیت محدود یکی از موفق ترین انواع ثبت شرکت در نیوزلند است. موفقیت این نوع شرکت از روابط حاکم بر هیئت مدیره، سهامداران و مشتریان نشات می گیرد. شرکت با مسئولیت محدود، شخصیتی حقوقی است که مستقل از اعضای و هیئت مدیره نیست.

در صورت بروز ضرر و زیان، مسئولیت سهامداران به اندازه سرمایه آنها است. هزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود در نیوزلند ۱۵۰ دلار است‌.

2. ثبت شرکت تاجر انحصاری یا sole trade در نیوزلند

شرکت تاجر انحصاری یا sole trade مختص افرادی است که می خواهند به تنهایی فعالیت خود را راه اندازی کنند. البته فرد بازرگان می توانند از شهروندان نیوزلند نیروی کار استخدام کند. اما خودش به تنهایی مسئول تمام سود و بدهی های شرکت است.

جالب است بدانید که اغلب شرکت ها در نیوزلند ابتدا به صورت انحصاری شروع به کار می کنند و بعد از کسب پیشرفت به مسئولیت محدود تغییر شکل می دهند.

بعد از انتخاب ساختار شرکت می توانید برای ثبت اقدام کنید. در بخش پایانی، مراحل ثبت شرکت را بررسی می کنیم.

مراحل ثبت شرکت در نیوزلند

مراحل آن عبارتند از:

 • ارائه طرح تجاری یا بیزنس پلان
 • معرفی سهامداران و اعضای هیئت مدیره
 • پرداخت هزینه ثبت شرکت در نیوزلند
 • اخذ کد لازم جهت ثبت شرکت
 • ثبت آنلاین درخواست ثبت شرکت
 • انتخاب و رزرو اسم شرکت
 • انتخاب و رزرو نشان تجاری شرکت
 • ارائه آدرس شرکت در نیوزلند
 • افتتاح حساب بانکی
 • ثبتنام در اداره مالیات

توصیه می کنیم که از شرکت های فعال در زمینه ثبت شرکت کمک بگیرید تا در نهایت موفق به انجام این امر و مهاجرت به نیوزلند شوید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *