ثبت شرکت

ثبت شرکت در مجارستان

ثبت شرکت در مجارستان

اگر می خواهید اطلاعات جامع و کاملی در خصوص شرایط ثبت شرکت در مجارستان شامل هزینه ها و مزیت های آن در سال 2121 بدست آورید با ما همراه باشید. در ابتدا کمی با کشور مجارستان و شرایط اقتصادی آن آشنا شویم.

توضیح مختصر درباره کشور مجارستان

مجارستان در اروپای مرکزی قرار دارد و با کشورهای اسلواکی، صربستان، کرواسی، اسلوونی، رومانی و اتریش همسایه است. مهاجرت به مجارستان معمولاً متقاضیان زیادی از نقاط مختلف دنیا دارد. ثبت شرکت در مجارستان یکی از راه های مهاجرت به این کشور است. مجارستان به عنوان یکی از اعضای اتحادیه اروپا، دروازه ای برای ورود به بازاری با بیش از ۵۰۰ میلیون مصرف کننده بشمار می رود.

سرمایه گذاران به ۲۵۰ میلیون مصرف کننده در شعاع هزار کیلومتری مجارستان دسترسی دارند. این موقعیت استراتژیک در کنار زیرساخت ها، صنعت و فضای علمی قدرتمند، مجارستان را به مقصدی ایده آل برای سرمایه گذاری تبدیل کرده است. اگر شما هم مایل به سرمایه گذاری و ثبت شرکت در مجارستان هستید؛ لازم است که اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل کنید. بدین منظور می توانید

مزایای ثبت شرکت در مجارستان

 • مالکیت ۱۰۰ درصدی شرکت بدون نیاز به شریک مجارستانی
 • استفاده از برند تجاری اروپایی
 • بهره بردن از قوانین گمرک آزاد در اتحادیه اروپا
 • افتتاح حساب بانکی برای شرکت و شخص
 • هزینه پایین اداره شرکت
 • امکان سفر و تجارت در منطقه شینگین
 • اخذ اقامت مجارستان
 • امکان دریافت پاسپورت مجارستانی

علاوه بر اینها، مالیات وارد بر درآمد شرکت ها در مجارستان نیز بسیار پایین است. با توجه به اهمیت این موضوع، در بخش بعدی در مورد مالیات شرکت ها صحبت می کنیم.

نرخ مالیات شرکت های مجارستانی

مجارستان یکی از کشورهای پرطرفدار در دنیای سرمایه گذاری های خارجی است. هزینه استخدام نیروی کار متخصص در مجارستان مقرون بصرفه هست. جالب است بدانید که حقوق افراد متخصص در زمینه های مختلف اعم از پزشکی، اقتصاد و مهندسی ۶۰ درصد کمتر از سایر کشورهای اتحادیه اروپا است‌.

به همین دلیل، معمولاً متقاضیان زیادی دارد. علاوه بر اینها، مالیات پایین شرکت ها نیز منجر به جذب هرچه بیشتر سرمایه گذاران شده است. مالیات  وارد بر درآمد شرکت ها در مجارستان فقط ۹ درصد است.

علاوه بر نرخ مالیات، لازم است که سایر استانداردها و شاخص های سرمایه گذاری در مجارستان را نیز بررسی کنیم. در بخش بعدی به این مبحث می پردازیم.

استانداردهای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در مجارستان

پایداری سیستم مالی مجارستان یکی دیگر از نکات موردتوجه سرمایه گذاران است. مجارستان دارای یکی از پیشرفته ترین سیستم های مالی در اروپا است و در بعضی از زمینه ها مانند خودروسازی، علوم زیست شناسی، R&D، خدمات، داروسازی، پزشکی، فناوری اطلاعات، الکترونیک، مدیریت و انرژی های تجدیدپذیر به سرعت در حال رشد است.

اما در کنار این پیشرفت ها نباید از بررسی استانداردهای موثر بر ثبت شرکت در مجارستان غفلت کرد. در ادامه تعدادی از این استانداردها را معرفی می کنیم.

1. نرخ تولید ناخالصی داخلی

نرخ تولید ناخالصی داخلی میزان رشد سیستم اقتصادی را بیان می کند. افزایش نرخ تولید ناخالصی، رشد سیستم اقتصادی را نشان می دهد. نرخ تولید ناخالصی داخلی مجارستان از سال ۲۰۰۹ به بعد در حال افزایش است.

2. نرخ بیکاری

پایین بودن نرخ بیکاری بیانگر شرایط اقتصادی ایده آل است. نرخ بیکاری مجارستان از سال ۲۰۱۰ رو به کاهش است. در حال حاضر، نرخ بیکاری مجارستان زیر ۵ درصد هست. بنابراین احتمال موفقیت سرمایه گذاری و ثبت شرکت در مجارستان بالا است.

3. نرخ مصادره اموال

نرخ مصادره اموال با عددی بین ۱ تا ۷ بیان می شود. هرچه نرخ مصادره اموال کمتر باشد؛ فساد اداری نیز کمتر هست و در نتیجه احتمال موفقیت سرمایه گذاری بالاتر است. نرخ مصادره اموال در مجارستان ۲ است.

با توجه به آنچه گفته شد؛ مجارستان مقصد مناسبی برای سرمایه گذاری است‌. اما برای ثبت شرکت در مجارستان به یک طرح تجاری قوی نیاز دارید. در بخش بعدی بیشتر در مورد طرح تجاری یا بیزنس پلان موردنظر صحبت می کنیم.

طرح تجاری یا بیزنس پلان لازم برای ثبت شرکت در مجارستان

طرح تجاری یا بیزنس پلان باید هدف شما از ثبت شرکت در مجارستان و راه اندازی کسب و کار موردنظر را بیان کند. بیزنس پلان باید اطلاعات کاملی در مورد هدف فعالیت موردنظر، نحوه راه اندازی، چگونگی انجام کار، نحوه تامین هزینه اداره شرکت و میزان سوددهی ارائه دهد. همچنین بهتر است که به سایر طرح های مشابه ای که در ایران اجرا کرده اید و موفق بوده اند نیز اشاره کنید.

طرح تجاری باید به صورت مکتوب تهیه و به اداره بازرگانی مجارستان ارائه شود. اگر طرح موردنظر، اداره بازرگانی را متقاعد کند که طرح برای کشور مجارستان سودآور است به شما اجازه ثبت شرکت می دهد؛ در غیر این صورت مجاز به ثبت شرکت در این کشور نیستید. با توجه به اهمیت طرح تجاری توصیه می کنیم که برای نگارش طرح از وکلای حرفه ای این زمینه کمک بگیرید.

اگر طرح تجاری شما تصویب شود می توانید برای سرمایه گذاری در مجارستان اقدام کنید. قبل از اقدام به ثبت شرکت باید نوع شرکت را انتخاب نمایید. در بخش بعدی در مورد انواع ثبت شرکت در مجارستان صحبت می کنیم.

انواع ثبت شرکت در مجارستان

شرکت های مختلفی در مجارستان با الگوهای متفاوت مدیریتی فعالیت می کنند. نوع شرکت باید متناسب با نوع فعالیت باشد. در این بخش با رایج ترین انواع ثبت شرکت در مجارستان آشنا می شویم:

1. شرکت سهامی عام و خاص

شرکت سهامی عام یا خاص برای اشخاص حقیقی مناسب است که می خواهند یک شرکت بزرگ در مجارستان تاسیس کنند. هیئت مدیره مسئول امور این نوع شرکت ها هستند. برای ثبت شرکت سهامی عام یا خاص به حداقل ۳ هیئت مدیره نیاز دارید.

2. شرکت تابعه

شرکت تابعه برای شخصیت های حقوقی و شرکت های خارجی ایده آل است که می خواهند یک شعبه جدید در مجارستان افتتاح کنند.

3. شرکت با مسئولیت محدود

شرکت با مسئولیت محدود یکی از رایج ترین انواع ثبت شرکت در مجارستان است. این نوع شرکت با یک یا چند موسس قابل ثبت هست. مسئولیت شرکا محدود به میزان سرمایه اولیه آنها است و در مقابل بدهی های شرکت لازم نیست که از اموال شخصی خود هزینه کنند.

4. شرکت تک مالکیتی

شرکت تک مالکیتی برای متقاضیانی مناسب است که می خواهند به تنهایی و بدون شریک اقدام به سرمایه گذاری در مجارستان کنند.

5. شرکت های تضامنی و نسبی

قوانین حاکم بر شرکت های تضامنی و نسبی شبیه به هم است. برای ثبت این نوع شرکت ها به حداقل ۲ شریک نیاز دارید.

بعد از انتخاب نوع شرکت باید هزینه لازم برای ثبت شرکت را نیز بررسی کنید. در ادامه با هزینه لازم برای ثبت شرکت در مجارستان آشنا می شوید.

حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در مجارستان

حداقل سرمایه لازم به نوع شرکت بستگی دارد. به عنوان مثال حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت سهامی ۵ میلیون فورینت است. اما برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود فقط با یک موسس باید ۱۰۰ هزار فورینت بپردازید. همچنین برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود با بیش از یک موسس باید ۵۰۰ هزار فورینت هزینه کنید.

برای تخمین دقیق هزینه ثبت شرکت در مجارستان با شرکت های فعال در حوزه ثبت شرکت تماس بگیرید. در صورتی که تصمیم شما مبنی بر سرمایه گذاری در مجارستان قطعی است باید مدارک لازم را فراهم کنید. در بخش بعدی، مدارک لازم برای ثبت شرکت در مجارستان را معرفی می کنیم.

مدارک لازم برای ثبت شرکت در مجارستان

مدارک لازم عبارتند از:

 • ترجمه رسمی مدارک شناسایی به انگلیسی
 • مدارک تحصیلی
 • گواهی عدم سوپیشینه
 • سند ازدواج متقاضی (در صورت وجود)
 • پاسپورت هیئت مدیره و سهامداران
 • طرح تجاری یا بیزنس پلان
 • گواهی تامین سرمایه اولیه شرکت
 • گواهی پرداخت هزینه بانکداری به مدت یک سال
 • آدرس دفتر کار شرکت در مجارستان
 • قبض تلفن یا یکی از قبوض رسمی دفتر کار شرکت در مجارستان

بعد از تهیه مدارک لازم می توانید برای ثبت شرکت اقدام کنید.

مراحل ثبت شرکت در مجارستان

برای ثبت شرکت در مجارستان باید مراحل زیر را پیگیری کنید:

 • تنظیم اسناد شرکت (اساسنامه، تقسیم سهام، درخواست ثبت شرکت و…)
 • افتتاح حساب بانکی (هزینه افتتاح حساب به بانک موردنظر بستگی دارد. افتتاح حساب بانکی حدود ۱ روز زمان می برد.)
 • ثبت شرکت در دادگاه ثبت (هزینه ثبت شرکت در مجارستان بسته به نوع شرکت از ۱۷۲ تا ۳۳۵ یورو است.)
 • ثبت در اداره مالیات، شهرداری و اتاق بازرگانی (انجام این مرحله رایگان است و حدود ۱ روز به طول می انجامد.)
 • استخدام نیروی کار و ارائه اطلاعات کارمندان به اداره مالیات

بعد از ثبت شرکت می توانید برای گرفتن اقامت اقدام کنید. در بخش پایانی مقاله در مورد گرفتن اقامت مجارستان صحبت می کنیم.

اخذ اقامت مجارستان از طریق ثبت شرکت در مجارستان

ثبت شرکت در مجارستان یکی از راه های مهاجرت به مجارستان و گرفتن اقامت این کشور است‌. بعد از ثبت شرکت با ارائه مدارک ثبتی به سفارت مجارستان می توانید اقامت یک ساله این کشور را دریافت کنید.

این اقامت یک ساله به مدت ۵ سال قابل تمدید است. البته در صورتی که شرکت فعال و سودآور باشد و مشکل حقوقی و مالیاتی نداشته باشد. بعد از ۵ سال می توانید برای گرفتن اقامت دائم مجارستان درخواست دهید. همچنین ۵ سال بعد از اخذ اقامت دائم می توانید برای گرفتن پاسپورت مجارستانی اقدام کنید.

طبق آنچه گفته شد؛ ثبت شرکت در مجارستان، مسیری برای توسعه تجارت خود در اتحادیه اروپا و گرفتن اقامت مجارستان است‌. پس در صورتی که مایل به انجام این امر هستید از وکلا و شرکت های فعال در زمینه مهاجرت و ثبت شرکت کمک بگیرید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *