ثبت شرکت

ثبت شرکت در قبرس

ثبت شرکت در قبرس

اگر می خواهید بدانید که ثبت شرکت در قبرس منجر به اخذ اقامت این کشور می شود یا نه با ما همراه شوید. در ادامه ثبت شرکت در قبرس را بررسی می کنیم. قبرس با ۱۰ هزار کیلومتر مربع مساحت به دو بخش قبرس شمالی و جنوبی تقسیم می شود. موقعیت جغرافیایی قبرس، این کشور را به نقطه اتصال تجار آسیایی، اروپایی و آفریقایی تبدیل کرده است. به همین دلیل، سرمایه گذاری در قبرس مورد توجه سرمایه گذاران خارجی قرار دارد. هدف از سرمایه گذاری در بیشتر موارد، مهاجرت به کشور مقصد است. اما فقط بعضی از راه های سرمایه گذاری زمینه مهاجرت را فراهم می کنند. یکی از راه های سرمایه گذاری در قبرس، ثبت شرکت در قبرس است. 

اخذ اقامت قبرس از طریق ثبت شرکت

راه های مختلفی مانند ثبت شرکت، خرید ملک، خرید اوراق دولتی و… برای سرمایه گذاری در قبرس وجود دارد. اگر هدف شما از ثبت شرکت در قبرس، گرفتن اقامت دائمی این کشور است؛ باید بگوییم که ثبت شرکت به خودی خود منجر به اخذ اقامت دائم قبرس نمی شود. در واقع با ثبت شرکت در قبرس می توانید ویزای اقامتی یک ساله دریافت کنید. ویزا تا زمانی که شرکت فعال باشد و مشکل حقوقی یا مالیاتی نداشته باشد؛ قابل تمدید است.

اما اگر می خواهید سریع و راحت اقامت قبرس را بگیرید؛ بهتر است که از سایر راه های سرمایه گذاری مانند خرید ملک اقدام کنید. به هر حال، ثبت شرکت در بعضی از حوزه ها در قبرس بسیار سودآور است. در بخش بعدی، حوزه های تجاری سودآور قبرس را معرفی می کنیم.

بخش های سودآور تجارت در قبرس

به طور معمول شرکت های فعال در بخش های زیر در قبرس درآمد بالایی دارند:

 • شرکت های حمل و نقل دریایی
 • شرکت های فعال در حوزه های گردشگری
 • بنگاه های مشاور املاک

علاوه بر اینها، فعالیت در حوزه های برق، فناوری اطلاعات، مخابرات و امور مالی نیز سودآور است. همچنین صادرات محصولات کشاورزی اعم از گندم، جو، سیب زمینی و مرکبات نیز رونق زیادی دارد. از طرف دیگر، واردات محصولات نفتی مورد توجه است. با این تفاسیر اگر مایل به ثبت آن هستید؛ اجازه دهید با مزایای این امر آشنا شویم.

مزایای ثبت شرکت در قبرس

مزایای آن عبارتند از:

 • امکان مالکیت صد درصدی شرکت بدون نیاز به شریک قبرسی
 • فعالیت در دل یکی از برترین نظام های اقتصادی در حال پیشرفت دنیا
 • امکان تجارت بدون محدودیت در اتحادیه اروپا
 • بهره بردن از موقعیت جغرافیایی قبرس (قبرس به عنوان محل تلاقی تجارت در آسیا، اروپا و آفریقا شناخته می شود)
 • بهره بردن از نیروی کار تحصیلکرده و ماهر قبرس
 • استفاده از زیرساخت های حمل و نقل پیشرفته در قبرس
 • نرخ پایین مالیات شرکت ها در قبرس

معایب ثبت شرکت در قبرس

در بین محدویت ها و معایب آن می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • عدم عضویت قبرس در پیمان شینگین
 • تنش های اقتصادی و سیاسی بین قبرس شمالی و قبرس جنوبی
 • بالا بودن هزینه ثبت شرکت در قبرس

حالا که صحبت از هزینه ثبت شرکت شد؛ اجازه دهید در ادامه به این موضوع بپردازیم.

هزینه ثبت شرکت در قبرس

قبرس، کشوری زیبا، امن، متمدن و در حال پیشرفت است که به یکی از مقاصد اصلی سرمایه گذاری در دنیا تبدیل شده است. زبان تجارت در قبرس معمولاً زبان انگلیسی است. مردم قبرس تقریباً همگی دارای تحصیلات عالی و مسلط به دو زبان هستند. بنابراین هم شرایط اقتصادی و هم نیروی کار متخصص در قبرس منتظر سرمایه گذاران خارجی هستند. اما برای انجام این امر تقریباً باید سرمایه زیادی داشته باشید.

حداقل سرمایه لازم

حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در قبرس به نوع شرکت بستگی دارد. به عنوان مثال برای ثبت شرکت صادرات و واردات به حداقل ۱۷۱ هزار یورو نیاز دارید اما برای ثبت شرکت خدماتی باید ۶۵ هزار یورو بپردازید. علاوه بر این، روال اداری ثبت شرکت در قبرس نیز هزار یورو هزینه دارد. همچنین برای استخدام حسابدار، ترجمه مدارک، اجاره دفتر شرکت، تنظیم اساسنامه و افتتاح حساب بانکی نیز باید مبالغی پرداخت کنید.

علاوه بر بررسی مزایا، معایب و هزینه ثبت شرکت باید استانداردهای سرمایه گذاری در قبرس را نیز بررسی کنید. در بخش بعدی به این موضوع می پردازیم.

استانداردهای سرمایه گذاری و ثبت شرکت

ثبت شرکت در قبرس شمالی، فرصتی ایده آل برای تجارت در اتحادیه اروپا است. اما بررسی شرایط سیاسی و اقتصادی قبرس قبل از سرمایه گذاری الزامی هست. در ادامه تعدادی از استانداردهای ثبت شرکت در قبرس را معرفی می کنیم.

نرخ تورم: نرخ تورم میزان تغییرات قیمت مصرفی برای مصرف کنندگان را بیان می کند. نرخ تورم کمتر از ۲، شرایط اقتصادی پایدار را نشان می دهد. نرخ تورم در قبرس پایین است.

نرخ بیکاری: هرچه نرخ بیکاری کمتر باشد؛ شرایط مشاغل مختلف بهتر است. نرخ بیکاری در قبرس در حال کاهش است.

نرخ رشد اقتصادی: نرخ رشد اقتصادی، میزان بازدهی مشاغل مختلف در اقتصاد کشور را بیان می کند. هرچه نرخ رشد اقتصادی بیشتر باشد؛ شرایط اقتصادی مطلوب تر است. نرخ رشد اقتصادی در قبرس در سال های اخیر مثبت بوده است.

علاوه بر اینها، نرخ مالیات یکی دیگر از فاکتورهای موثر بر سرمایه گذاری و ثبت شرکت در قبرس است. در بخش بعدی به این موضوع می پردازیم.

نرخ مالیات شرکت ها

همانطور که گفتیم؛ موقعیت جغرافیایی و اقتصاد در حال رشد قبرس مورد توجه سرمایه گذاران خارجی قرار دارد. علاوه بر این، نرخ پایین مالیات در قبرس نیز به جذب سرمایه گذاران کمک می کند. نرخ مالیات شرکت ها در قبرس از سال ۲۰۱۳ به بعد حدود ۱۳ درصد است که نسبت به سایر کشورهای اتحادیه اروپا نسبتاً کمتر هست. با این تفاسیر اگر مایل به ثبت شرکت در قبرس هستید؛ پس لازم است که با شرایط ثبت آن نیز آشنا شویم. در بخش بعدی، شرایط ثبت شرکت را مطرح می کنیم‌.

شرایط ثبت شرکت در قبرس 

شهروندان خارج از اتحادیه اروپا مانند شهروندان اتحادیه اروپا مجاز به ثبت آن هستند. شما به عنوان یک فرد خارجی برای راه اندازی هر نوع فعالیتی در قبرس حتی افتتاح یک فروشگاه نیز ملزم به ثبت شرکت هستید. با توجه به حساسیت بالای دولت قبرس روی مفاسد مالی و پولشویی، حساب بانکی تمام فعالیت های تجاری و خدماتی با دقت کنترل می شود.

شما به عنوان شهروند خارج از اتحادیه اروپا در صورتی می توانید اقدام به ثبت شرکت در قبرس کنید که بتوانید حداقل ۱۲۰ هزار یورو را در یک حساب بانکی در قبرس به مدت دو تا سه ماه سپرده گذاری کنید. همچنین بعد از ثبت شرکت نیز باید ۱۰ هزار یورو را به حساب واریز کنید که این مبلغ تا زمانی که شما بخواهید در قبرس کار کنید؛ در این حساب بلوکه خواهد ماند.

علاوه بر اینها برای ثبت شرکت به یک طرح تجاری نیز نیاز دارید که در ادامه بیشتر به این موضوع می پردازیم.

 

مقاله پیشنهادی: خرید ملک در قبرس

 

طرح تجاری یا بیزنس پلان لازم برای ثبت شرکت

طرح تجاری یا بیزنس پلان لازم برای آن باید بیانگر تمام فعالیت ها و اقدامات شرکت و نحوه انجام این امور باشد. همچنین این طرح باید چشم انداز کاری شرکت به مدت دو تا سه سال آینده را شرح دهد. طرح تجاری یا بیزنس پلان را باید به اداره بازرگانی قبرس ارائه دهید. اگر اداره بازرگانی، طرح را مثبت و سودآور ارزیابی کند؛ می توانید برای ثبت شرکت اقدام کنید. اما قبل از هر اقدامی باید نوع شرکت را انتخاب کنید.

به طور کلی دو نوع شرکت در قبرس قابل ثبت است که در این بخش معرفی می شوند:

شرکت های تجاری: شرکت های تجاری، شرکت هایی هستند که در حوزه صادرات، واردات و سایر فعالیت های تجاری کار می کنند‌. برای ارائه طرح تجاری جهت ثبت این نوع شرکت ها هیچ محدودیتی وجود ندارد. حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت های تجاری در قبرس ۱۷۱ هزار یورو است.

شرکت های خدماتی: شرکت های خدماتی، شرکت هایی هستند که فقط از طریق ارائه خدمات می توانند فعالیت کنند. در واقع این نوع شرکت ها مجاز به خرید و فروش کالا نیستند. حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت های خدماتی ۶۵ هزار یورو است.

بعد از انتخاب نوع شرکت باید مدارک لازم برای آن را فراهم کنید. در بخش بعدی با مدارک لازم برای سرمایه گذاری در قبرس آشنا می شویم‌.

مدارک لازم برای ثبت شرکت در قبرس

برای ثبت شرکت به مدارک زیر نیاز دارید:

 • مدارک شناسایی
 • پاسپورت با اعتبار حداقل ۲ سال
 • ترجمه آخرین مدرک تحصیلی
 • مدارک شغلی و سوابق کاری
 • گواهی عدم سوپیشینه
 • پرینت تمام حساب های بانکی
 • طرح تجاری یا بیزنس پلان
 • اسم شرکت
 • فرم ثبت شرکت در قبرس

بعد از فراهم کردن مدارک لازم می توانید برای ثبت شرکت اقدام کنید. در بخش پایانی مقاله با مراحل آن آشنا می شویم.

مراحل ثبت شرکت در قبرس

توصیه می کنیم که برای ثبت شرکت و سرمایه گذاری در قبرس از وکلای ماهر این حوزه کمک بگیرید. اگر بخواهید انجام این امر را به یک وکیل خبره بسپارید باید مراحل زیر را طی کنید:

 • ارائه مدارک و هزینه های لازم به وکیل
 • ثبت اولیه شرکت توسط وکیل
 • اخذ ویزا و مسافرت فرد متقاضی به قبرس جهت تکمیل فرآیند ثبت شرکت
 • افتتاح حساب بانکی در قبرس
 • پرداخت سرمایه اولیه شرکت و دریافت گواهی بانک

در پایان

بعد از ثبت شرکت می توانید اقامت یک ساله قبرس را دریافت کنید. در هر حال توصیه می کنیم که قبل از هر اقدامی با وکلای فعال در آن زمینه  مشورت کنید. شما می توانید برای دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید یا اینکه فرم ارزیابی مهاجرتی را تکمیل نموده و منتظر تماس کارشناسان ما باشید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *