ثبت شرکت

جدیدترین شرایط ثبت شرکت در سنگاپور

ثبت شرکت در سنگاپور

در این مقاله به طور کامل به بررسی ثبت شرکت در سنگاپور می پردازیم. اگر می خواهید مطالب بروز و کاملی در این زمینه کسب کنید با ما همراه باشید.

معرفی کشور سنگاپور

سنگاپور در جنوب شرقی آسیا قرار دارد. تقریباً نیمی از جمعیت سنگاپور خارجی هستند. اغلب بومی های سنگاپور نسبتاً فقیر اما اکثر خارجی ها ثروتمند هستند؛ به گونه ای که تقریباً یک خانواده از هر ۶ خانواده میلیاردر محسوب می شود. در واقع سیاست های دولت سنگاپور متکی بر جذب سرمایه گذاران خارجی است. راه های مختلفی برای سرمایه گذاری در سنگاپور وجود دارد. ثبت شرکت در سنگاپور یکی از این راه ها است.

سنگاپور با وجود اینکه کشوری کوچک و واقع در همسایگی مناطق فقیر است اما از اقتصادی قدرتمند بهره می برد. طبق گزارش بانک جهانی در سال ۲۰۱۴، سنگاپور به عنوان آسان ترین کشور برای سرمایه گذاری و دومین کشور از حیث اقتصاد رقابتی در دنیا شناخته شد. به همین دلیل، ثبت شرکت در سنگاپور معمولاً متقاضیان زیادی دارد. البته هدف گروهی از افراد از ثبت شرکت در سنگاپور، مهاجرت به این کشور است. اگر می خواهید در مورد مهاجرت به سنگاپور از طریق ثبت شرکت بیشتر بدانید؛ با ما همراه شوید.

مهاجرت به سنگاپور از طریق ثبت شرکت در سنگاپور

روش های مختلفی برای مهاجرت به سنگاپور وجود دارد. ثبت شرکت و سرمایه گذاری در سنگاپور یکی از این روش ها است. اگر موفق به ثبت شرکت در سنگاپور شوید می توانید ویزای کارآفرینی سنگاپور را دریافت کنید. اعتبار ویزای کارآفرینی سنگاپور یک سال است و به مدت ۳ تا ۵ سال قابل تمدید است. البته در صورتی که شرکت در این مدت فعال باشد. بعد از ۳ تا ۵ سال نیز می توان اقامت دائم سنگاپور را اخذ کرد.

طبق آنچه گفته شد؛ ثبت شرکت منجر به گرفتن اقامت دائم سنگاپور می شود. اما توصیه می کنیم در صورتی برای ثبت شرکت در سنگاپور اقدام کنید که واقعاً قصد راه اندازی کسب و کار را دارید. ولی اگر هدف شما صرفاً مهاجرت به سنگاپور است؛ شاید بهتر باشد از سایر روش های مهاجرت مانند مهاجرت تحصیلی استفاده کنید.

به هر حال، سرمایه گذاری در سنگاپور می تواند مقدمه توسعه کسب و کار شما باشد. بنابراین اگر می خواهید با شرایط انجام این امر آشنا شوید؛ بخش بعدی مقاله را بخوانید.

شرایط ثبت شرکت در سنگاپور

طبق قوانین دولت سنگاپور، سن متقاضیان بومی یا غیربومی ثبت شرکت باید بالای ۱۸ سال باشد. همچنین حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در سنگاپور ۱ دلار سنگاپور است. برای اداره شرکت لازم نیست که حتماً مقیم سنگاپور باشید. اما حداقل یکی از مدیران شرکت باید مقیم سنگاپور باشد. ضمناً اعضای هیئت مدیره نباید ورشکسته یا دارای سوسابقه باشند.

اگر می خواهید که خودتان به عنوان مدیر در سنگاپور حاضر شوید؛ می بایست ویزای کارآفرینی سنگاپور و اصطلاحاً اشتغال رمز سنگاپور را دریافت کنید. در غیر این صورت نمی توانید به عنوان مدیر شرکت در سنگاپور فعالیت کنید. سهامداران شرکت نیز می توانند اشخاص حقیقی یا حقوقی باشند. همچنین خود هیئت مدیره نیز می توانند سهامدار هم باشند.

علاوه بر شرایط عمومی مذکور برای ثبت شرکت به یک طرح اقتصادی نیز نیاز دارید. در ادامه به بررسی طرح اقتصادی لازم می پردازیم.

طرح اقتصادی یا بیزنس پلان لازم برای ثبت شرکت در سنگاپور

طرح تجاری یا بیزنس پلان یکی از فاکتورهای موثر بر پروسه ثبت شرکت در هر کشوری است‌. در واقع شما باید اداره بازرگانی کشور مقصد را متقاعد کنید که طرح ارائه شده سودآور است‌. برای ثبت شرکت در سنگاپور نیز باید در وهله اول ثابت کنید که تجارت موردنظر سالم و سودآور است. همچنین شما باید به رقبای تجاری خود اشاره کنید و ذکر کنید که چه برتری هایی نسبت به رقبا دارید.

تحت چنین شرایطی با طرح شما موافقت می شود. همچنین سرمایه گذاران نیز راغب به سرمایه گذاری روی طرح شما می شوند. با توجه به اهمیت طرح تجاری بهتر است که در نگارش طرح از شرکت های فعال در زمینه ثبت شرکت و نگارش بیزنس پلان کمک بگیرید.

اگر شرایط مذکور را دارید؛ می توانید برای سرمایه گذاری در سنگاپور اقدام کنید. اما اجازه دهید ببینیم که انجام این امر چه مزایایی دارد.

مزایای ثبت شرکت در سنگاپور

سنگاپور سومین مقصد سرمایه گذاری در آسیا است. ثبت شرکت در این کشور، فرصتی برای کار و زندگی در دل یکی از پیشرفته ترین اقتصادهای آسیا بشمار می رود. البته مزایای ثبت شرکت به همین ختم نمی شود. در ادامه به تعدادی از مزایای آن اشاره می کنیم:

 • پروسه ثبت شرکت در سنگاپور نسبتاً آسان و کم هزینه است.
 • سنگاپور بعد از دانمارک، فنلاند، نیوزلند و سوئد دارای کمترین فساد اقتصادی در دنیا است.
 • هزینه پایین اداره شرکت
 • دستمزد پایین نیروی کار
 • اجازه افتتاح حساب بانکی شخصی
 • دسترسی به بازارهای جهانی و یکی از بزرگترین بنادر تجاری دنیا
 • امکان اخذ اقامت دائم سنگاپور
 • امکان دریافت ویزا برای همسر و فرزندان
 • امکان دریافت پاسپورت سنگاپوری
 • امکان اخذ آسان ویزای سایر کشورها بعد از دریافت پاسپورت سنگاپوری

علاوه بر اینها، پایین بودن نرخ مالیات یکی دیگر از مزایای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در این کشور است. در بخش بعدی، بیشتر در مورد نرخ مالیات در سنگاپور صحبت می کنیم.

نرخ مالیات در سنگاپور

سنگاپور یکی از منصف ترین سیستم های مالیاتی دنیا را دارد. نرخ مالیات در سنگاپور به مراتب کمتر از کشورهای اروپایی است. نرخ مالیات وارد بر درآمد شرکت تا ۳۰۰ هزار دلار در سال ۵/۸ درصد است. نرخ مالیات وارد بر درآمد سالانه بیش از ۳۰۰ هزار دلار ۱۷ درصد می باشد. همچنین سود سهام شرکت معاف از مالیات است.

علاوه بر نرخ مالیات لازم است که سایر استانداردها و شاخص های سرمایه گذاری را نیز بررسی کنید. در ادامه به این موضوع می پردازیم.

استانداردهای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در سنگاپور

نرخ مالیات یکی از مهمترین شاخص های مهم در بحث ثبت شرکت است. اما نباید از سایر استانداردهای سرمایه گذاری نیز غفلت کرد. در این بخش با تعدادی از استانداردهای ثبت شرکت در سنگاپور آشنا می شویم:

نرخ مصادره اموال

نرخ مصادره اموال احتمال مصادره دارایی های شما در صورت بروز مشکلات مالی یا سیاسی توسط دولت سنگاپور را نشان می دهد. نرخ مصادره اموال با عددی بین ۱ تا ۷ اعلام می شود. هرچه نرخ مصادره بیشتر باشد؛ احتمال مصادره اموال بالاتر است. نرخ مصادره اموال در سنگاپور در کمترین حد ممکن یعنی ۱ است.

نرخ تولید ناخالصی داخلی

رشد نرخ تولید ناخالصی داخلی، رشد اقتصاد را نشان می دهد. نرخ تولید ناخالصی داخلی در سنگاپور از سال ۲۰۰۹ به بعد در حال افزایش است.

علاوه بر اینها، توجه به نرخ بیکاری، نرخ تورم، نرخ بهره بانکی و… الزامی است. به طور کلی باید بگوییم که طبق استانداردهای سرمایه گذاری، سنگاپور مقصد مناسبی برای ثبت شرکت است‌. اما قبل از اقدام به ثبت شرکت لازم هست با انواع شرکت ها در سنگاپور آشنا شوید.

انواع شرکت های قابل ثبت در سنگاپور:

1. ثبت شرکت با مسئولیت محدود در سنگاپور

برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در سنگاپور به حداقل ۲ شریک نیاز دارید که یکی از شرکا به عنوان شریک عمومی و دیگری به عنوان شریک محدود شناخته می شود. شریک محدود می تواند یک شخصیت حقیقی یا حقوقی خارج از سنگاپور باشد. مسئولیت هریک از شرکا در قبال امور شرکت به اندازه توافق شده در توافقنامه است.

2. ثبت شرکت مشارکت عمومی در سنگاپور

ثبت شرکت مشارکت عمومی در سنگاپور با حداقل ۲ و حداکثر ۲۰ شریک امکان پذیر است‌. در این نوع شرکت، مسئولیت افراد در برابر امور شرکت، شخصی و نامحدود است‌.

3. ثبت شرکت با مالکیت انحصاری در سنگاپور

ثبت شرکت با مالکیت انحصاری در سنگاپور به تنهایی و بدون هیچ شریکی انجام می شود. تمام امور شرکت اعم از سود و زیان بر عهده خود فرد است.

4. ثبت شرکت محلی در سنگاپور

در شرکت های محلی، شخصیت حقوقی مالکان و شرکت از هم مستقل است‌. مسئولیت افراد در این نوع شرکت می تواند محدود یا نامحدود باشد. حداقل یک نفر از مدیران شرکت محلی باید مقیم سنگاپور یا دارای اشتغال رمز باشد‌.

5. افتتاح شعبه جدید در سنگاپور

اگر در ایران شرکت دارید و می خواهید بدون منحل کردن شرکت، تجارت خود را در سنگاپور توسعه دهید؛ می توانید یک شعبه جدید در سنگاپور افتتاح کنید. در این صورت، مسئولیت تمام امور و قراردادهای شعبه سنگاپوری بر عهده شرکت مادر در ایران است.

علاوه بر شناخت انواع شرکت ها در سنگاپور، بررسی هزینه های ثبت نیز ضروری است. اگرچه حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در سنگاپور زیاد نیست اما ثبت و اداره شرکت هزینه هایی در پی دارد. در بخش بعدی مقاله به این نکته می پردازیم.

هزینه ثبت شرکت در سنگاپور

روال اداری ثبت  و اداره شرکت در سنگاپور قاعدتاً هزینه هایی دارد. در این بخش به بعضی از هزینه های ثبت شرکت در سنگاپور اشاره می کنیم:

 • هزینه رزرو اسم شرکت: ۱۵ دلار
 • هزینه ثبت نام تجاری: ۱۰۰ دلار
 • هزینه انطباق برای شرکت های کوچک و متوسط (با ۳ تا ۵ سهامدار): ۲۰۰ دلار
 • هزینه صدور مجوز سالانه برای شرکت های بزرگ: ۲۰۰ دلار
 • حقوق ماهانه منشی (بعد از ثبت شرکت موظف به استخدام یک منشی برای شرکت هستید. منشی شرکت باید مقیم سنگاپور باشد): بین ۵ هزار تا ۷ هزار دلار
 • هزینه اجاره دفتر شرکت در سنگاپور (در زمان عقد قرارداد باید اجاره ۳ ماه اول را به طور کامل پرداخت کنید.)

علاوه بر هزینه ثبت شرکت باید مدارک موردنیاز را نیز فراهم کنید. در ادامه، مدارک لازم برای ثبت را ذکر می کنیم.

مدارک لازم برای ثبت شرکت در سنگاپور

مدارک لازم عبارتند از:

 • مدارک شناسایی مدیران و سهامداران خاص
 • مدارک شناسایی منشی شرکت (منشی شرکت باید حداقل ۶ ماه سابقه کار داشته باشد.)
 • پاسپورت
 • گواهی عدم سوپیشنیه
 • گواهی رزرو اسم شرکت
 • طرح تجاری یا بیزنس پلان
 • آدرس دفتر شرکت در سنگاپور

بعد از فراهم کردن مدارک لازم می توانید برای ثبت شرکت اقدام کنید. در بخش پایانی مقاله با مراحل ثبت شرکت در سنگاپور آشنا می شویم.

مراحل ثبت شرکت در سنگاپور

مراحل آن عبارتند از:

 • ارائه طرح توجیهی یا بیزنس پلان به اداره بازرگانی سنگاپور
 • رزرو اسم شرکت ( اسم شرکت نباید تکراری و حاوی علائم تجاری باشد. در اسم شرکت از اسم سهامداران استفاده نکنید. بهتر است که اسم شرکت یادآور نوع فعالیت شما باشد. در حالت عادی، پروسه رزرو اسم چند ساعت زمان می برد. اما اگر اسم شرکت وابسته به یک قدرت خارجی باشد؛ رزرو اسم ممکن هست چند روز و یا حتی بیشتر به طول انجامد. مدت اعتبار استفاده از اسم رزرو شده ۶۰ روز است.)
 • ارسال مدارک و ثبت شرکت
 • افتتاح حساب بانکی (بهتر است که در یکی از بانک های معتبر سنگاپور مانند UOB، HSBC، DBS، Standard و… حساب باز کنید. در اغلب موارد برای افتتاح حساب باید در سنگاپور حضور داشته باشید.)
 • اخذ مجوز کسب و کار (در بعضی از مشاغل قبل از شروع کار موظف به دریافت مجوز از ادارات مربوطه هستید. به عنوان مثال صاحبین رستوران ها، آژانس های مسافرتی، شرکت های صادرات و واردات، موسسات آموزشی و خدمات مالی موظف به اخذ مجوز کسب و کار هستند.)
 • ثبت در اداره مالیات
 • ثبت در خدمات مالیاتی GST (اگر میزان درآمد سالانه شرکت بیش از ۱ میلیون دلار در سال باشد؛ موظف به ثبت در GST نیز هستید‌‌. شرکت هایی که در GST ثبت می شوند؛ مشمول پرداخت مالیات بر ارزش افزوده هستند. مالیات بر ارزش افزوده ۷ درصد است‌.)

امیدواریم در این مطلب اطلاعات مفیدی ارائه کرده باشیم. در صورت نیاز با وکلای متخصص این حوزه مشورت کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *