ثبت شرکت

ثبت شرکت در انگلستان

ثبت شرکت در انگلستان

اگر به فکر ثبت شرکت در انگلستان و اخذ اقامت هستید این مقاله از لتس مایگریت را از دست ندهید. شرایط، هزینه ها و مدارک لازم ذکر شده است. ما در این مقاله توضیحات لازم را ذکر کرده ایم. شما می توانید سوالات خود را در انتهای مقاله در بخش دیدگاه ها مطرح کنید یا اینکه به صورت مستقیم با مشاوران تماس بگیرید.

انگلیس چهارمین اقتصاد برتر دنیا و دومین کشور قدرتمند جهان است. فضای تجارت در انگلیس، فضایی ایده آل با حداکثر استانداردهای جهانی است. دولت انگلیس از سرمایه گذاران خارجی به گرمی استقبال می کند. به گونه ای که بالغ بر ۹۰ درصد از شرکت های معتبر دنیا در انگلیس شعبه دارند. پروسه ثبت شرکت در انگلستان ساده و سریع است. برای ثبت شرکت در انگلستان از حضور در این کشور معاف هستید. برای ثبت آنلاین شرکت با مسئولیت محدود خصوصی فقط به ۲۴ ساعت زمان نیاز دارید. افتتاح شعبه جدید در انگلیس نیز نهایتاً ۴ هفته زمان می برد. البته سرعت و سادگی تنها مزایای ثبت شرکت در انگلستان نیستند. در ادامه خواهیم دید که سرمایه گذاری در انگلیس چه مزایایی دارد.

مزایای ثبت شرکت در انگلستان

همانطور که گفتیم؛ پروسه ثبت شرکت در انگلستان، سریع و راحت است. اما مزایای سرمایه گذاری در انگلیس به همین ختم نمی شود. در ادامه به تعدادی از مزایای ثبت شرکت در انگلستان اشاره می کنیم:

 • ثبت شرکت در انگلیس به تنهایی و بدون نیاز به شریک
 • امکان ثبت شرکت بدون حضور در انگلیس
 • هزینه پایین ثبت شرکت در انگلیس
 • تحویل مدارک ثبت شرکت در تهران از طریق پست
 • عدم نیاز به پرداخت مالیات در صورت اثبات عدم فعالیت شرکت
 • عدم نیاز به استخدام نیروی کاری و پرداخت حق بیمه
 • امکان انتخاب اعضای خانواده به عنوان سهامدار
 • اجازه ایجاد سایت با پسوند UK
 • دسترسی به بازار اروپا
 • امکان دریافت ویزای استارت آپ انگلیس
 • امکان دریافت سیم کارت انگلیسی یا کارت اعتباری شخصی
 • امکان گرفتن اقامت دائم انگلیس

علاوه بر اینها، نرخ پایین مالیات شرکت ها یکی دیگر از مزایای سرمایه گذاری در انگلیس است. در بخش بعدی، نرخ مالیات شرکت های انگلیسی را بررسی می کنیم.

نرخ مالیات شرکت های انگلیسی

نرخ مالیات یکی از شاخص های اقتصادی قابل تامل برای ثبت شرکت در دنیا بشمار می رود. نرخ مالیات شرکت های انگلیسی نسبت به سایر کشورهای اروپایی مقرون بصرفه است‌. دولت انگلیس، نرخ مالیات را برحسب درآمد شما محاسبه می کند. اگر درآمد شما کمتر از ۱۲۵۰۰ پوند باشد از پرداخت مالیات معاف هستید. اما اگر درآمد شما بین ۱۲۵۰۰ تا ۵۰ هزار پوند باشد؛ باید ۲۰ درصد از درآمد خود را به عنوان مالیات پرداخت کنید. چنانچه درآمد شما بین ۵۰ هزار تا ۱۵۰ هزار پوند باشد؛ موظف به پرداخت ۴۰ درصد مالیات هستید. در صورتی که درآمد شما بیش از ۱۵۰ هزار پوند باشد باید ۴۵ درصد مالیات بپردازید. بنابراین نرخ مالیات شرکت های انگلیسی به میزان درآمد بستگی دارد. اما به طور معمول، اکثر شرکت ها مشمول پرداخت ۲۰ درصد مالیات وارد بر درآمد می باشند.

علاوه بر نرخ مالیات، جهت ثبت شرکت در انگلستان به استانداردهای دیگری نیز باید توجه کنید. در بخش بعدی با سایر استانداردهای سرمایه گذاری در انگلیس آشنا می شویم.

استانداردهای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در انگلستان

امنیت و استانداردهای سرمایه گذاری از مباحث مهم دنیای تجارت بشمار می روند. قبل از ثبت شرکت در انگلستان حتماً به استانداردهای سرمایه گذاری در این کشور توجه کنید. در این بخش، تعدادی از استانداردهای سرمایه گذاری در انگلیس را معرفی می کنیم:

نرخ مصادره اموال: نرخ مصادره اموال احتمال مصادره دارایی های سرمایه گذار توسط دولت را نشان می دهد. کمترین احتمال نرخ مصادره اموال با عدد ۱ و بیشترین احتمال با عدد ۷ بیان می شود. خوشبختانه نرخ مصادره اموال در انگلیس ۱ است.

نرخ کنترل فساد: نرخ کنترل فساد، سطح سلامت قوه قضاییه و نحوه برخورد دولت با فساد مالی را نشان می دهد. نظارت بالای دولت بر پرونده های مالی، شانس موفقیت سرمایه گذار را بالا می برد. نرخ کنترل فساد انگلیس در سال ۲۰۱۸ کمتر از ۲ اعلام شد.

نرخ تولید ناخالصی داخلی: رشد نرخ تولید ناخالصی ملی، رشد اقتصاد را نشان می دهد. نرخ تولید ناخالصی داخلی انگلیس از سال ۲۰۰۰ به بعد رو به افزایش است.

نرخ تورم: نرخ تورم بیانگر ثبات اقتصادی است. کاهش نرخ تورم، شرایط اقتصادی پایدار را نشان می دهد. میانگین نرخ تورم در انگلیس کمتر از ۶ است.

به طور کلی، آمار نشان می دهد که انگلیس مقصد مناسبی برای سرمایه گذاری است. پس اگر مایل به سرمایه گذاری در این کشور هستید؛ باید حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در انگلستان را فراهم کنید. در ادامه به بحث حداقل سرمایه لازم برای سرمایه گذاری در انگلستان می پردازیم.

حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در انگلستان

سرمایه لازم برای ثبت شرکت در انگلستان به نوع شرکت و فعالیت سرمایه گذار بستگی دارد. اما به طور کلی، حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در انگلیس ۵۰ هزار پوند است. پس اگر توانایی تامین این هزینه را دارید؛ می توانید برای ثبت شرکت اقدام کنید. خوشبختانه ثبت شرکت در انگلیس به صورت آنلاین امکان پذیر است. یعنی برای انجام این امر از اخذ مجوز اقامت در انگلیس معاف هستید. جالب تر اینکه به تنهایی و بدون نیاز به شریک مقیم انگلیس می توانید برای ثبت شرکت اقدام کنید. همچنین برای ثبت شرکت از معرفی سهامدار نیز بی نیاز هستید. در واقع مدیرعامل و سهامدار می توانند یک نفر باشند. پس با این تفاسیر اگر مایل به سرمایه گذاری در انگلستان هستید؛ در قدم اول باید نوع شرکت را انتخاب کنید. در ادامه انواع شرکت در انگلیس را معرفی می کنیم.

انواع شرکت در انگلستان

انتخاب نوع شرکت قبل از ثبت شرکت در انگلیس الزامی است. نوع شرکت باید با اهداف شما سازگار باشد. هر نوعی از شرکت، امتیازات و محدودیت های خاص خود را دارد. پس شناخت انواع شرکت در انگلستان ضروری است. بدین منظور می توانید با ما همراه باشید.

1. شرکت سهامی خاص با مسئولیت محدود یا LTD

شرکت سهامی خاص با مسئولیت محدود یا LTD انواع مختلف فعالیت های تجاری را پوشش می دهد. به همین دلیل به یکی از رایج ترین انواع ثبت شرکت در انگلستان تبدیل شده است‌‌. برای ثبت شرکت LTD تنها به یک مدیرعامل و سهامدار نیاز دارید. همچنین در انتخاب اسم شرکت آزادی عمل خواهید داشت. ضمناً مالیات وارد بر شرکت های سهامی خاص با مسئولیت محدود کم است. در حالیکه این نوع شرکت ها عموماً سوددهی بالایی دارند و دارای دفاتر همکاری در نقاط مختلف دنیا هستند.

2. شرکت خصوصی با مسئولیت محدود آماده به کار

روند کار شرکت خصوصی با مسئولیت محدود آماده به کار تقریباً شبیه به شرکت سهامی خاص است. با این تفاوت که شرکت خصوصی گرانتر و روند ثبت این شرکت طولانی تر است. همچنین در انتخاب اسم این نوع شرکت محدودیت دارید. علاوه بر اینها، پروسه معرفی مدیرعامل جدید یا انتقال سهم به سهامداران جدید پیچیده تر است.

3. شرکت خصوصی با مسئولیت محدود با گارانتی

این نوع ثبت مناسب باشگاه ها، انجمن های ورزشی و خیریه هایی است که عضو می پذیرند‌. شرکت های تضامنی به اعضا تعلق ندارند. در نتیجه اعضا مجاز به انتقال دارایی های شرکت به افراد دیگر نیستند. ثبت شرکت خصوصی با مسئولیت محدود با گارانتی طی فقط یک روز امکان پذیر است.

4. شرکت سهامی عام یا PLC

شرکت سهامی عام یا PLC مناسب انواع فعالیت های تجاری است؛ البته در صورتی که معامله سهام شرکت با عموم مردم مدنظر باشد. برای ثبت شرکت PLC به حداقل دو مدیر و یک سهامدار نیاز دارید. در انتخاب اسم شرکت آزادی عمل خواهید داشت‌.

شرایط ثبت شعبه جدید در انگلستان

برای ثبت شعبه جدید در انگلستان، شرکت مادر موظف به ارائه تصویر آخرین حساب ها و اساسنامه شرکت و آدرس محلی ثبت شده در انگلیس است. همچنین وجود حداقل یک مدیر مقیم انگلیس برای ثبت شعبه الزامی است.

ثبت نمایندگی یا RO در انگلستان

اگر قبل از ثبت شرکت در انگلستان می خواهید بازار این کشور را ارزیابی کنید؛ بهترین گزینه ثبت نمایندگی است. نمایندگی نیز باید در اداره ثبت شرکت ها و اداره دارایی به ثبت برسد. شخص نماینده نیز باید مقیم انگلیس باشد.

تا اینجا با مزایا و انواع ثبت شرکت در انگلستان آشنا شدیم. با این تفاسیر اگر مایل به سرمایه گذاری در این کشور هستید باید مدارک لازم را فراهم کنید. در بخش بعدی با مدارک لازم برای ثبت شرکت در انگلستان آشنا می شویم.

مدارک لازم برای ثبت شرکت در انگلستان

برای ثبت شرکت در انگلستان به مدارک زیر نیاز دارید:

 • مدارک شناسایی اعضا و سهامداران
 • پاسپورت اعضا و سهامداران
 • آدرس محلی ثبت شده در انگلیس
 • گواهی پرداخت هزینه ثبت شرکت در انگلیس

در صورتی که مدارک مذکور و حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در انگلیس را دارید؛ می توانید برای انجام این امر اقدام کنید. در ادامه، روند ثبت شرکت در انگلستان را بررسی می کنیم.

مراحل ثبت شرکت در انگلستان

برای ثبت شرکت در انگلیس باید مراحل زیر را به ترتیب پیگیری کنید:

 • انتخاب ساختار شرکت (سهامی خاص، سهامی عام، شعبه جدید، نمایندگی و…)
 • انتخاب اسم شرکت (اسم شرکت باید بامعنی و بیانگر نوع فعالیت شما باشد. همچنین اسم شرکت باید تا حد ممکن کوتاه باشد. ضمناً از انتخاب اسم هایی که به سختی هجی می شوند؛ پرهیز کنید.)
 • تعیین آدرس واقعی شرکت در انگلیس
 • معرفی مدیر یا مدیران شرکت (شرکت باید حداقل یک مدیر داشته باشد.)
 • معرفی سهامداران شرکت (شرکت باید حداقل یک سهامدار داشته باشد. البته سهامدار می تواند خود مدیر نیز باشد.)
 • تقسیم سهام شرکت بین سهامداران (هر سهامدار باید حداقل یک سهم به ارزش یک پوند داشته باشد.)
 • تنظیم اساسنامه شرکت
 • اقدام برای ثبت شرکت در انگلستان به صورت آنلاین یا حضوری

اگر موفق به ثبت شرکت در انگلستان شوید؛ می توانید برای گرفتن ویزای استارت آپ انگلیس اقدام کنید. در بخش بعدی با این بحث بیشتر آشنا می شویم.

دریافت ویزای استارت آپ از طریق ثبت شرکت در انگلستان

ثبت شرکت در انگلیس یکی از راه های مهاجرت به انگلیس است. پس اگر هدف شما از سرمایه گذاری، مهاجرت به انگلیس است؛ بعد از ثبت شرکت باید برای دریافت ویزای استارت آپ انگلیس درخواست دهید. ویزای استارت آپ جایگزین ویزای Tire1 انگلیس شده است. اعتبار اولیه ویزای استارت آپ ۳ ساله است. اگر ۳ سال در انگلیس کار کنید و بیمه و مالیات بپردازید؛ ویزای شما به مدت ۲ سال دیگر نیز تمدید می شود. جالب است بدانید که بعد از ۲ سال می توانید برای گرفتن اقامت دائم انگلیس اقدام کنید. در ادامه به نحوه گرفتن اقامت دائم انگلیس می پردازیم.

گرفتن اقامت دائم انگلستان از طریق ثبت شرکت

به موجب اخذ ویزای استارت آپ انگلیس می توانید ۵ سال در این کشور اقامت کنید. بعد از ۵ سال اگر مشکل حقوقی یا مالیاتی نداشته باشید؛ می توانید برای گرفتن اقامت دائم انگلیس درخواست دهید. برای انجام این امر به مدارک زیر نیاز دارید:

 • مدارک شناسایی
 • پاسپورت معتبر
 • گواهی عدم سوپیشینه
 • گواهی ازدواج (در صورتی که متاهل هستید.)
 • مدرک زبان آیلتس با نمره بالای ۴
 • مدارک ثبت شرکت در انگلستان
 • گواهی پرداخت مالیات

اگر مدارک شما کامل و بدون نقص باشد؛ موفق به گرفتن اقامت دائم انگلیس می شوید. بنابراین ثبت شرکت در انگلیس راهی برای مهاجرت دائمی به این کشور محسوب می شود‌.

در پایان امیدواریم که اطلاعات مفیدی در مورد ثبت شرکت در انگلستان ارائه کرده باشیم. در صورت تمایل به سرمایه گذاری در انگلیس حتماً با وکلای مجرب حوزه مهاجرت مشورت کنید. شما می توانید به صورت مستقیم با ما تماس بگیرید یا اینکه فرم ارزیابی مهاجرتی را تکمیل نموده و منتظر تماس ما باشید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *