ثبت شرکت

ثبت شرکت در اسلواکی

ثبت شرکت در اسلواکی

شرایط ثبت شرکت در اسلواکی در سال 2021 به همراه جدیدترین اطلاعات در خصوص ثبت انواع شرکت ها، هزینه ها، مدارک و مزایای مختلف توضیح داده شده است. در صورتی که به فکر اخذ اقامت اسلواکی از طریق ثبت شرکت هستید با ما همراه باشید.

آشنایی با کشور اسلواکی

جمهوری اسلواکی کشوری در اروپای مرکزی است. اسلواکی از شمال با لهستان، از جنوب با مجارستان، از غرب با اتریش و چک و از شرق با اوکراین همسایه است. پایتخت آن شهر براتیسلاواست. جمعیت این کشور در حدود 5.4 میلیون نفر است. مردم آن به زبان اسلوواک که یک زبان هندو-اروپایی است صحبت می‌کنند. دین بیش‌تر مردم مسیحیت است. واحد پول اسلواکی یورو است. در تاریخ 1993 از سلطه چکسلواکی خارج شد و اعلام استقلال کرد. در سال 2004 هم به اتحادیه اروپا پیوست و عضو شنگن شد. اسلواکی از نظر سیاسی، جمهوری مبتنی بر دموکراسی پارلمانی است. اسلواکی کشوری کوهستانی است. از نظر آب و هوا کشوری است با آب و هوایی که میانگین دمای سالانه آن 9-10 درجه سانتی‌گراد است. اسلواکی دارای 8 استان است.

اقتصاد اسلواکی

در اسلواکی بیش‌تر گردش چرخ اقتصاد مدیون تولید و صادرات وسایل الکترونیکی، ماشین‌آلات و خودرو است که حجم بیش‌تر این صادرات به کشور آلمان انجام می‌شود.

اسلواکی همچنین دارای معادن طبیعی از جمله آهن، منگنز، مس، زغال‌سنگ، نمک و … است، به میزان کمی هم استخراج نفت و گاز دارد. اسلواکی در زمینه کشاورزی هم فعالیت دارد. تعدادی از تولیدات کشاورزی این کشور شامل چغندرقند، سیب‌زمینی، جو، میوه و … است.

نرخ تورم در اسلواکی حدود 2.2 درصد است. طبق رده‌بندی بانک جهانی کشور اسلواکی بیستمین کشور مورد تقاضای سرمایه‌گذاران خارجی است. به‌طوری‌که بیش‌تر از 120 شرکت آمریکایی در این کشور سرمایه‌گذاری کرده‌اند. این کشور همچنین بالاترین رشد اقتصادی بین سایر کشورهای اروپایی را دارد. نرخ مالیات کمی دارد. نرخ بیکاری هم نسبت به سایر کشورهای اروپایی پایین است و حدود 7 درصد برآورد شده است. پس می‌توانید به پیدا کردن شغل مناسب خود در این کشور امیدوار باشید.

مشاغل خدماتی رشد بسیار خوبی در سال‌های اخیر داشته به‌طوری‌که 70 درصد مشاغل در حال حاضر در بخش خدمات فعال هستند. صنعت گردشگری هم در طی این سال‌ها رشد بسیار چشم‌گیری داشته است.

مزیت‌های ثبت شرکت در اسلواکی

با ثبت شرکت در کشور اسلواکی مزایایی به دست می‌آورید که شامل موارد زیر است:

 • می‌توانید اقامت کشور اسلواکی را اخذ کنید.
 • شما به همرا خانواده خود امکان تحصیل، کار و زندگی در کل کشورهای حوزه شنگن را خواهید داشت.
 • برای ثبت شرکت در اسلواکی نیازی به اقامت در این کشور ندارید پس به راحتی می‌توانید از این طریق اقامت هرکدام از کشورهای اروپایی را به دست بیاورید.
 • نیازی به دریافت مدرک زبان ندارید.
 • می‌توانید به راحتی در تمام کشورهای اروپایی حساب بانکی باز کنید.
 • هزینه‌های زندگی در این کشور به نسبت سایر کشورهای اروپایی بسیار پایین است.
 • به راحتی می‌توانید با سایر کشورهای اروپایی به دلیل یکی بودن واحد پولی (یورو) معامله داشته باشید.
 • رشد اقتصادی در این کشور بالاست پس محیط مناسبی برای کسب و کار و تجارت شماست.
 • پس از 5 سال اقامت موقت می‌توانید اقامت دائم خود و خانواده‌تان را اخذ کنید.
 • پاسپورت کشور اسلواکی در رده پنجم قرار دارد و شما می‌توانید به 169 کشور دنیا بدون اخذ ویزا سفر کنید.
 • 3 سال پس از اقامت دائم خود درصورتی‌که مرتکب جرمی نشده باشید و همچنین به زبان اسلوواک مسلط شده باشید، می‌توانید اقدام به اخذ پاسپورت اسلواکی کنید.
 • می‌توانید با شرکتی که در اسلواکی به ثبت رسانده‌اید در کشور دیگری از اتحادیه اروپا مشغول به کار و تجارت شوید.
 • میزان مالیات اسلواکی نسبت به سایر کشورهای اروپایی پایین است. نرخ مالیات بر درمدآتدنتاد دآمد حدوداً 25 درصد است.
 • نرخ مصادره اموال و ریسک‌پذیری در این کشور بسیار پایین است.

انواع شرکت های قابل ثبت در اسلواکی

1. شرکت با مسئولیت محدود

شما با 2 نفر سهام‌دار می‌توانید شرکت خود را با سرمایه اولیه 5000 یورو به ثبت برسانید. درنظر داشته باشید که مدیرعامل شرکت باید حتماً شهروند اتحادیه اروپا باشد ولی برای بقیه سهام‌داران یا مدیران الزامی بر این امر وجود ندارد.

2. شرکت سهامی خاص (دولتی و خصوصی)

سرمایه موردنیاز برای ثبت این شرکت 25000 یورو است. در این نوع شرکت شما به دو هیئت نیاز دارید. یکی هیئت مدیره و دیگری هیئت نظارت. تفاوت شرکت سهامی خاص دولتی با شرکت سهامی خاص عمومی در انجام تجارت‌های آزاد است که شرکت‌های خصوصی اجازه ندارند تجارت آزاد انجام دهند ولی در انجام این امر ممانعتی برای شرکت‌های عمومی وجود ندارد.

3. شرکت سهامی عام

در این نوع شرکت کلیه سهام‌داران نسبت به فعالیت‌های شرکت و بدهی‌ها مسئولیت دارند. قیمت هر سهم در این شرکت 250 یورو است.

4. شرکت تضامنی

شما با 1 یا 2 نفر هم می‌توانید این شرکت را به ثبت برسانید.

5. نمایندگی شرکت‌های خارجی (شعبه)

برای این‌که کسب و کار خود را گسترش دهید، ثبت شعبه انتخاب خوبی است. در این نوع شرکت مسئولیت تمام بدهی‌ها با شرکت مادر است. این نوع ثبت به سرعت انجام می‌شود. همانند شرکت با مسئولیت محدود در این نوع شرکت هم مدیرعامل باید شهروند اتحادیه اروپا باشد ولی برای بقیه مدیران محدودیتی وجود ندارد. بهتر است شرکت مادر خارج از اروپا باشد.

به این نکته توجه داشته باشید که شما باید در زمینه فعالیت شرکت خود، سابقه کار مرتبط داشته باشید تا راحت‌تر بتوانید مراحل ثبت شرکت در اسلواکی را طی کنید.

یکی از نکات مهمی که در ثبت شرکت در اسلواکی باید درنظر داشته باشید این است که حتماً باید ثبت‌‌نام مالیاتی انجام دهید. سهام‌داران باید در اداره مالیات برای انجام فعالیت‌های خود در شرکت تایید شوند. همچنین شما حتماً باید شماره مالیاتی و شماره مالیات بر ارزش افزوده برای شرکت خود بگیرید.

شرایط ثبت شرکت در اسلواکی

در زیر شرایطی که برای ثبت شرکت و درنتیجه اخذ اقامت در اسلواکی را باید داشته باشید به اختصار گفته شده است:

 1. باید سن متقاضی ثبت بالای 18 سال باشد.
 2. داشتن گواهی عدم سوء‌پیشینه اجباری است.
 3. شما باید 6 ماه از سال را در خاک اسلواکی حضور داشته باشید.

مقاله مرتبط: خرید ملک در اسلواکی

سخن آخر

ثبت شرکت در اسلواکی گزینه‌ای برای اخذ اقامت اروپاست ولی با توجه به قوانینی که این کشور برای ثبت شرکت و درنتیجه اخذ اقامت برای شما و خانوادتان دارد و همچنین زمان طولانی حدوداً تا دو سال که برای وقت سفارت به ایرانی‌ها می‌دهند، شاید گزینه مناسبی برای اخذ اقامت اروپا نباشد. از طرفی این کشور شرایط مثبتی هم دارد که در بالا ذکر شد. درنتیجه شما حتماً این موارد را باید به دقت بررسی کنید و نهایتاً با وکیل مهاجرتی خود مشورت کرده و به تصمیمی درست دست یابید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *