ثبت شرکت

ثبت شرکت در اتریش

ثبت شرکت در اتریش

ثبت شرکت در اتریش و بررسی انواع شرکت ها در اتریش و شرایط و هزینه های آن در سال 2021 را در این مقاله توضیح داده ایم. ابتدا مقاله را مطالعه فرمایید و در صورت داشتن هرگونه سوال می توانید در انتهای مقاله در بخش دیدگاه ها از ما بپرسید. همچنین می توانید از راه های ارتباطی موجود در وب سایت به صورت مستقیم با مشاوران ما در ارتباط باشید.

در این مقاله موارد زیر موارد زیر را بررسی می کنیم:

 1. مزایای ثبت شرکت در اتریش
 2. نرخ مالیات شرکت ها در اتریش
 3. ثبت شرکت در اتریش و استانداردهای سرمایه گذاری
 4. شرایط ثبت شرکت در اتریش
 5. حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در اتریش
 6. انواع شرکت در اتریش
 7. مدارک لازم برای ثبت شرکت در اتریش
 8. طرح تجاری لازم برای ثبت شرکت در اتریش
 9. مراحل ثبت شرکت در اتریش
 10. شرایط لازم برای تمدید مجوز اقامت در اتریش
 11. گرفتن اقامت دائم اتریش از طریق ثبت شرکت
 12. ویزای همراه اتریش
 13. هزینه زندگی در اتریش

 

اتریش یکی از ثروتمندترین کشورهای اروپایی است. سیستم سیاسی و اقتصادی پایدار اتریش، این کشور را به یکی از مقاصد سرمایه گذاری در دنیا تبدیل کرده است. سیستم شفاف و منعطف ثبت شرکت در اتریش، مسیر سرمایه گذاری در این کشور را هموار کرده است. پس اگر متقاضی سرمایه گذاری در اروپا هستید؛ اتریش را در اولویت قرار دهید. اتریش عضو سازمان های بین المللی بانک جهانی و تجارت جهانی است. بنابراین تجارت در اتریش به معنای تجارت در فضایی با استانداردهای بین المللی است. البته مزایای ثبت شرکت به همین موارد ختم نمی شود. در ادامه خواهیم دید که ثبت شرکت در اتریش چه مزایایی دارد.

مزایای ثبت شرکت در اتریش

ثبت شرکت در اتریش، مزایای مختلفی برای شما دارد که در ادامه به تعدادی از آنها اشاره می کنیم:

 • تجارت در فضایی با استانداردهای جهانی
 • بهره بردن از نظام اقتصادی پایدار اتریش
 • دریافت اقامت یک ساله و قابل تمدید اتریش
 • ارتباطات بین‌المللی با سایر کشورهای اتحادیه اروپا و منطقه شینگن
 • نرخ مناسب نیروی کار در اتریش
 • امکان تحصیل رایگان فرزندان متقاضی در اتریش

علاوه بر اینها، از نرخ پایین مالیات نیز می توان به عنوان یکی از مزایای ثبت شرکت در اتریش نام برد. در بخش بعدی، نرخ مالیات شرکت ها در اتریش بررسی می شود.

نرخ مالیات شرکت ها در اتریش

شاخص مالیات یکی از استانداردهای سرمایه گذاری در دنیا بشمار می رود. خوشبختانه نرخ مالیات شرکت در اتریش نسبت به سایر کشورهای اروپایی مناسب است. نرخ مالیات برحسب درآمد سالانه شما محاسبه می شود. به عنوان مثال اگر درآمد سالانه شرکت شما بین ۱۱هزار تا ۱۸هزار یورو باشد؛ نرخ مالیات ۲۵ درصد است. اما اگر درآمد شما بین ۱۸هزار تا ۳۱هزار یورو در سال باشد؛ نرخ مالیات ۳۵ درصد است. با افزایش درآمد، نرخ مالیات نیز افزایش می باید. تا جایی که اگر درآمد سالانه شما به بالای یک میلیون یورو برسد؛ نرخ مالیات ۵۱ درصد می شود.

دولت اتریش برای برخی از مشاغل، تخفیف مالیاتی در نظر گرفته است. به عنوان مثال، مشاغل آموزشی مشمول ۲۰ درصد تخفیف مالیاتی هستند.

علاوه بر نرخ مالیات، جهت سرمایه گذاری در اتریش باید به استانداردهای دیگری نیز توجه کنید. در بخش بعدی با استانداردهای سرمایه گذاری در اتریش آشنا می شویم.

ثبت شرکت در اتریش و استانداردهای سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در کشورهای خارجی یکی از راه های مهاجرت است. اما قبل از انتخاب مقصد باید شرایط سرمایه گذاری در کشور موردنظر را بسنجید. در بین شاخص های سرمایه گذاری در اتریش می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

نرخ مصادره اموال در اتریش: نرخ مصادره اموال بیانگر احتمال مصادره اموال شما توسط دولت اتریش است. نرخ مصادره برحسب عددی بین ۱ تا ۷ اعلام می شود. هرچه این عدد کوچکتر باشد؛ احتمال مصادره اموال کمتر است. آمار نشان می دهد که از سال ۲۰۱۴ به بعد، نرخ مصادره اموال در اتریش ۱ است.

نرخ ریسک: نرخ ریسک نشان می دهد که سرمایه گذاری در کشور موردنظر تا چه اندازه مخاطره انگیز است. طبق آمار، نرخ ریسک در اتریش پایین است. اتریش یکی از امن ترین کشورهای اروپایی برای سرمایه گذاری بشما می رود.

نرخ تورم: قبل از سرمایه گذاری حتما نرخ تورم در کشور مقصد را بررسی کنید. نرخ تورم در اتریش ۲ است. پایین بودن نرخ تورم، بستری مناسب برای ثبت شرکت در اتریش فراهم کرده است.

استانداردهای سرمایه گذاری نشان می دهند که اتریش مقصد مناسبی برای سرمایه گذاری است. پس اگر مایل به ثبت شرکت در اتریش هستید؛ ابتدا باید شرایط سرمایه گذاری در این کشور را بررسی کنید. در بخش بعدی با شرایط ثبت شرکت در اتریش آشنا می شویم.

شرایط ثبت شرکت در اتریش

خوشبختانه برای ثبت شرکت در اتریش به شریک اتریشی نیاز ندارید. اما سن شما به عنوان متقاضی ثبت شرکت باید بالای ۱۸ سال باشد. همچنین، هیچ سوپیشینه ای نیز نباید در پرونده شما دیده شود. علاوه بر این ها باید دارای حداقل سرمایه برای ثبت شرکت در اتریش باشید. در ادامه خواهیم دید که برای سرمایه گذاری در اتریش چقدر سرمایه لازم داریم.

حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در اتریش

سرمایه لازم برای ثبت شرکت در اتریش به نوع فعالیت و شرکت شما بستگی دارد. اما حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در این کشور ۳۵هزار یورو است. این مبلغ بسته به نوع شرکت ممکن هست که افزایش پیدا کند. پس در قدم اول باید نوع شرکت موردنظر را انتخاب کنید. در بخش های بعدی، انواع شرکت های قابل ثبت در اتریش را معرفی می کنیم.

انواع شرکت در اتریش

برای ثبت شرکت در اتریش ابتدا باید نوع شرکت را انتخاب کنید. نوع شرکت باید متناسب با فعالیت، اهداف و سرمایه شما باشد. پس ابتدا باید با انواع شرکت در اتریش آشنا شوید.بدین منظور با ما همراه باشید.

1. شرکت با مسئولیت محدود

شرکت با مسئولیت محدود در دو نوع خصوصی و سهامی عام قابل ثبت است. شرکت با مسئولیت محدود خصوصی به اختصار GmbH  نامیده می شود. شرکت با مسئولیت محدود خصوصی حداقل به یک سهام دار نیاز دارد. حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت GmbH، ۳۵هزار یورو است. ضمناً فروش سهام شرکت GmbH در بازار بورس امکان پذیر نیست.

شرکت با مسئولیت محدود عام به اختصار AG نامیده می شود. این نوع شرکت نیز باید شامل حداقل یک سهام دار باشد. حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت AG ۷۰هزار یورو است. سهام این نوع شرکت را می توان در بورس معامله کرد.

2. شرکت مشارکت محدود

شرکت مشارکت محدود در اتریش تحت عنوان KG شناخته می شود. برای ثبت شرکت مشارکت محدود به حداقل یک شریک نیاز دارید. شریک شما باید عهده دار بخشی از مسئولیت های شرکت باشد. مابقی شرکا در صورت وجود دارای مسئولیت محدود هستند. در واقع سطح مسئولیت بقیه شرکا به میزان سرمایه آنها بستگی دارد.

3. شرکت مشارکت آزاد

شرکت مشارکت آزاد در اتریش به اختصار OG نامیده می شود. برای ثبت شرکت مشارکت آزاد به حداقل یک شریک دارای صلاحیت نیاز دارید. مسئولیت شرکا در شرکت OG فردی است.

4. شرکت مشارکت غیرفعال

شرکت مشارکت غیرفعال در اتریش تحت عنوان STGES شناخته می شود. ثبت تجارت در این نوع شرکت الزامی نیست. همچنین این نوع شرکت، شخصیت حقوقی ندارد. افراد مختلف می توانند در STGES سرمایه گذاری کنند اما مسئولیتی نخواهند داشت. مسئولیت تمام امور شرکت بر عهده مالک اصلی است.

تا اینجا با شرایط عمومی ثبت شرکت در اتریش و انواع شرکت در این کشور آشنا شدیم. با این تفاسیر اگر مایل به سرمایه گذاری در اتریش هستید؛ باید مدارک لازم را فراهم کنید. در بخش بعدی با مدارک لازم برای سرمایه گذاری در اتریش آشنا می شویم.

مدارک لازم برای ثبت شرکت در اتریش

مدارک لازم برای ثبت شرکت در اتریش بسته به نوع شرکت متفاوت است. اما به طور معمول به مدارک زیر نیاز خواهید داشت:

 • مدارک شناسایی تمام اعضای شرکت
 • مدارکت تحصیلی سهامداران
 • گواهی عدم سوپیشینه
 • نمونه امضای سهامداران
 • انتخاب مدیرعامل شرکت
 • توافق نامه بین سهامداران
 • گواهی پرداخت سهم هریک از سهامداران
 • مجوز اقامت در اتریش
 • پاسپورت معتبر
 • اخذ تاییدیه از بیمه اجتماعی اتریش جهت بیمه کردن پرسنل
 • اساسنامه شرکت
 • آدرس شرکت در اتریش
 • گواهی پرداخت هزینه ثبت شرکت

علاوه بر اینها برای سرمایه گذاری در اتریش به یک طرح تجاری نیز نیاز دارید. در ادامه بیشتر در مورد طرح تجاری لازم برای ثبت شرکت صحبت می کنیم.

طرح تجاری لازم برای ثبت شرکت در اتریش

طرح تجاری یا بیزنس پلان یکی از مهمترین مدارک لازم برای ثبت شرکت در اتریش است. طرح تجاری باید نشان دهد که فعالیت تجاری شما برای دولت اتریش سودآور است. همچنین باید محل تامین سرمایه را نیز به روشنی بیان کند. اگر دولت اتریش، طرح تجاری شما را رد کند؛ به هیچ عنوان مجاز به ثبت شرکت نخواهید شد. پس بهتر هست که برای نوشتن طرح تجاری از وکلای ثبت شرکت کمک بگیرید.

اگر شرایط و مدارک لازم برای سرمایه گذاری در اتریش را دارید؛ برای ثبت شرکت دست به کار شوید. در ادامه با مراحل ثبت شرکت در اتریش آشنا می شویم.

مراحل ثبت شرکت در اتریش

برای ثبت شرکت در اتریش باید مراحل زیر را به ترتیب پیگیری کنید:

 • انتخاب نوع شرکت
 • رزرو اسم شرکت (اسم انتخابی نباید تکراری باشد و باید به تایید اداره ثبت اتریش برسد. این مرحله را می توانید به صورت آنلاین انجام دهید)
 • ارائه درخواست برای ثبت شرکت
 • ارائه طرح تجاری
 • تنظیم اساسنامه شرکت
 • افتتاح حساب بانکی (برای افتتاح حساب باید مدارک شناسایی سهامداران، پاسپورت، اجاره نامه یا سند مالکیت ساختمان شرکت، مدارک ثبتی شرکت و قبوض شرکت را به بانک ارائه دهید)
 • ثبت نام در اداره مالیات اتریش
 • ثبت نام در اتاق بازرگانی اتریش یا WKO
 • ثبت نام در بیمه درمانی اتریش یا OGK
 • اخذ مجوز فعالیت شرکت

بعد از اخذ مجوز فعالیت می توانید شروع به کار کنید. همچنین به موجب ثبت شرکت در اتریش به شما مجوز اقامت کوتاه مدت نیز داده می شود که البته قابل تمدید است. در بخش بعدی در مورد شرایط لازم برای تمدید مجوز اقامت صحبت می کنیم.

شرایط لازم برای تمدید مجوز اقامت در اتریش

بعد از ثبت شرکت در اتریش، مجوز اقامت یک ساله به شما اعطا می شود. بعد از یک سال اگر ثابت کنید که در این مدت شرکت فعال بوده و کسب درآمد کرده است؛ مجوز اقامت تمدید می شود. اما هدف اکثر افراد از سرمایه گذاری در اتریش، گرفتن اقامت دائم این کشور است. اگر می خواهید بدانید که گرفتن اقامت دائم اتریش از طریق سرمایه گذاری ممکن هست یا خیر با ما همراه باشید.

گرفتن اقامت دائم اتریش از طریق ثبت شرکت در اتریش

به طور معمول، هدف افراد از سرمایه گذاری در کشورهای خارجی، مهاجرت به کشور مقصد است‌. اگر هدف شما هم مهاجرت به اتریش است؛ باید بگوییم که خوشبختانه انجام این امر از طریق سرمایه گذاری میسر است. البته برای انجام این امر باید ۵ سال در اتریش کار و زندگی کنید.

بعد از ۵ سال اگر ثابت کنید که شرکت فعال بوده، کسب درآمد کرده و مشکل حقوقی یا مالیاتی ندارید؛ می توانید اقامت دائم اتریش را دریافت کنید. همچنین ۵ سال بعد از اخذ اقامت دائم می توانید برای گرفتن پاسپورت اتریش اقدام کنید. بنابراین از ثبت شرکت در اتریش می توان به عنوان مسیری برای مهاجرت به اتریش یاد کرد. به همین دلیل اغلب متقاضیان تمایل دارند که برای خانواده خود نیز ویزا دریافت کنند. در ادامه در مورد شرایط اخذ ویزای همراه اتریش صحبت می کنیم.

ویزای همراه اتریش

اگر موفق به ثبت شرکت در اتریش شوید؛ می توانید همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را نیز به همراه ببرید. برای دریافت ویزای همراه اتریش باید سند ازدواج و مجوز اقامت خود در اتریش را به سفارت اتریش ارائه دهید. به موجب دریافت ویزای همراه اتریش، فرزندان شما می توانند به صورت رایگان در این کشور تحصیل کنند.

پس اگر هدف شما از سرمایه گذاری در اتریش، مهاجرت خانوادگی به این کشور است. احتمالاً مایلید که اطلاعاتی نیز در مورد هزینه زندگی در اتریش کسب کنید. در بخش پایانی به بحث هزینه زندگی در اتریش می پردازیم.

هزینه زندگی در اتریش

اگرچه اتریش یکی از ثروتمندترین کشورهای اروپایی است اما هزینه زندگی در اتریش بیشتر از سایر کشورهای اروپایی نیست. هزینه زندگی در اتریش به سبک زندگی و شهر محل سکونت شما بستگی دارد. اما به طور متوسط، هزینه زندگی یک نفر در اتریش حدود ۱۲۰۰ یورو در ماه است. همچنین هزینه زندگی یک خانواده ۴ نفره در اتریش حدود ۲۵۰۰ یورو در ماه برآورد می شود.

در این مطلب سعی کردیم؛ اطلاعات مفیدی در مورد ثبت شرکت در اتریش ارائه دهیم. امیدواریم مطالب مذکور مفید واقع شده باشد. در صورت نیاز برای بررسی جنبه های مختلف ثبت شرکت در اتریش با وکلای حرفه ای این حوزه تماس بگیرید. شما می توانید به صورت مستقیم با ما در تماس باشید یا اینکه فرم ارزیابی مهاجرتی را تکمیل نموده و منتظر تماس مشاوران لتس مایگریت باشید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *