مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
تحصیل کودکان در کانادا

تحصیل کودکان در کانادا

تحصیل کودکان در کانادا

تحصیل کودکان در کانادا-ویزای تحصیلی دانش آموزی، تحصیل دانش آموزان و اقامت والدین آنها، تحصیل کودکان و اخذ ویزای همراه برای والدین در کانادا، تحصیل کودکان دوره پیش دبستانی در کانادا، تحصیل کودکان دوره دبستان در کانادا، تحصیل دانش آموزان دوره دبیرستان در کانادا، ویزای تحصیلی در کانادا، تحصیل دانش آموزان در کانادا چگونه است؟آیا شما تمایل دارید که فرزندتان در کشور کانادا به تحصیل بپردازد؟

تحصیل کودکان در کانادا

اگر شما می خواهید فرزندتان از امکانات آموزشی با کیفیت عالی برخوردار شود کشور کانادا برای تحصیل کودک زیر سن بلوغ شما مکان مناسبی خواهد بود اما برای اینکه امکان تحصیل در کشور کانادا برای فرزندتان ایجاد شود باید مجوز برای تحصیل درخواست داده شود.

ابتدا باید بدانیم که سن بلوغ در کشور کانادا چه سنی در نظر گرفته می شود.

در کشور کانادا هر ایالت و منطقه برای خود سنی را برای بلوغ در نظر می گیرد و افرادی را که زیر سن بلوغ هستند را کودک خردسال می نامند.

تحصیل کودکان در کانادا

ایالت / منطقه سن بلوغ
Alberta, Manitoba, Ontario, Prince Edward Island, Quebec, Saskatchewan 18
British Columbia, New Brunswick, Newfoundland and Labrador, Northwest Territories, Nova Scotia, Nunavut, Yukon 19

 

موضوع تحصیل دانش آموزانی که به سن بلوغ نرسیده اند به حضور و یا عدم حضور این افراد در کانادا می باشد و بستگی به وضعیت اقامتی والدین آنها در کشور کانادا دارد طبق قانون مهاجرت و حمایت از پناهندگان کانادا همه افرادی که زیر سن بلوغ هستند حق تحصیل در کشور کانادا را خواهند داشت به غیر از کسانی که والدین آنها با ویزای موقتی در کشور کانادا می باشند به آنها اجازه تحصیل نمی دهند به عبارت دیگر اگر دانش آموزی به همراه والدین خود وارد کانادا شود و پدر و مادر ویزای توریستی گرفته باشند دانش آموز نمی تواند در کانادا تحصیل کند اما در صورتی که پدر یا مادر دانش آموز اجازه کار موقت و یا تحصیل را داشته باشند کودکشان هم می تواند در کانادا تحصیل کند.

 

این قانون فقط برای کودکانی است که به واسطه والدین خود در کانادا می باشند

اگر دانش آموزی که خارج از کانادا زندگی می کند و مقیم کشور کانادا نیست قصد تحصیل در کشور کانادا را داشته باشد با او نیز مانند دیگر دانش آموزان رفتار خواهد شد به عبارت دیگر باید نسبت به ویزای تحصیلی اقدام کنند و نمی توانند با ویزای توریستی در کانادا تحصیل کودکان در کانادابه تحصیل بپردازند

تحصیل کودکان در کانادا

دانش آموزانی که به سن بلوغ نرسیده اند باید نشان دهند که برای زندگی کردن در کشور کانادا مشکل معیشتی و هزینه های لازم برای تحصیل برایشان وجود ندارد اگر این دانش آموزان به همراه والدین خود وارد کشور کانادا می شوند شرط معیشتی بستگی به نوع ویزای والدین دارد و  در صورتی که پدر و مادر همراهی نکنند باید نشان دهند که در کانادا یک قیم دارند و موافقتنامه ای بین والدین و قیمشان در کشور مبداء با قیمشان در کشور کانادا امضاء شده است به طوری که این موافقتنامه تأمین هزینه های ایشان را تضمین کند.

دانش آموزان بین المللی

 

بسیاری از دانش آموزان خارجی به دنبال آموزش در کشور کانادا هستند دلیل این امر آن است که در مرحله اول دسترسی به آموزش با کیفیت بالا در کشور کانادا وجود دارد مدارس کانادا در سطح بین المللی از نظر پیشرفت علمی شناخته شده هستند.

در مرحله دوم تجربه زندگی در کشور کانادا و دریافت اعتبار در کشور کانادا دریافت اجازه اقامت دائم را آسان تر خواهد کرد قسمتی از روند درخواست برای مجوز اقامت دائم که ارزیابی مدارک توسط ECA (Education Credential Assessment) می باشد و در صورتی که شما در کشور کانادا به تحصیل پرداخته باشید دیگر نیازی به انجام این مرحله نخواهید داشت.

تحصیل کودکان در کانادا

در خواست تحصیل در کانادا، مجوز تحصیلی

تعداد متقاضیان تحصیل در کشور کانادا در حال افزایش است برای تحصیل در کانادا باید مجوز تحصیلی که یک سندی است که توسط اداره مهاجرت و شهروندی کانادا صادر می شود.

ابتدا باید برنامه و مؤسسه ای که برای تحصیل در نظر گرفته اید را ارائه دهید.

وقتی مکان لازم برای تحصیل را مشخص گردید شما باید پذیرش از طریق مؤسسه را دریافت کنید.

هنگامی که درخواست شما توسط چند مدرسه تأیید شد شما می توانید مجوز تحصیل و در صورت لزوم برای ویزای اقامت موقت اقدام کنید (TRV) . امکان دارد که یک سری معاینات پزشکی نیز برای دریافت مجوز تحصیلی برای ارائه به CIC لازم می باشد.

تحصیل کودکان در کانادا

 

تحصیل رایگان در کانادا

آموزش در مقطع ابتدایی تا پایان دوره دبیرستان در مدارس دولتی کشور کانادا به صورت رایگان برگزار می شود این آموزش منحصر به کودکان زیر سن بلوغ می باشد (18 یا 19).

در اصطلاح به مدارس دولتی  Public school می گویند. علاوه بر این مدارس کاتولیک Catolic school هم این دوره های آموزشی را به صورت رایگان برگزار می کند.

برخی از مدرسه ها هم وجود دارند که به صورت خصوصی می باشند  بعضی از مدارس هم که متعلق به اقلیت های مذهبی هستند که به واسطه کمک های دولتی و یا مردمی به رایگان و یا با تخفیف قابل ملاحظه ای به ارائه خدمات می پردازند. که به این نوع از مدرسه ها Faith-based School گفته می شود.

 

مدارس عمومی

در کشور کانادا طبق قانون کودکان باید دوره ابتدایی و متوسطه را در مدارس آموزش و پرورش دولتی بگذرانند تغییرات جزئی در برخی از ایالت ها وجود دارد به طور کلی کودکان از سن پنج، شش سالگی تا زمانی که به سن بلوغ یعنی 18 یا 19 سالگی می رسند باید به تحصیل بپردازند.

در پایان دوره متوسطه در کشور کانادا، دانش آموزان دیپلم دوره دبیرستان را دریافت خواهند کرد پس از این دوره دانش آموزان دوره کارآموزی را خواهند داشت یا در یکی از دانشگاه های کشور کانادا برای تکمیل آموزش حرفه ای خود به ادامه تحصیل می پردازند.

آیا می دانید: والدین حق آموزش کودکان خود در خانه را به جای فرستادن به یک مدرسه دولتی را دارند. البته قبل از اینکه تصمیم به این کار بگیرند باید از قوانینی که در آن ایالت برقرار می باشد اطلاع داشته باشند.

سال تحصیلی در ماه سپتامبر شروع می شود و در ماه ژوئن به پایان می رسد کودکان در طول سال تحصیلی از دوشنبه تا جمعه به مدرسه می روند به غیر از روزهای تعطیل در هفته. ساعات مطالعه متفاوت می باشد معمولاً از 8 صبح تا 3 بعد از ظهر می باشد در مدارس به طیف گسترده ای از فعالیت های ورزشی و فرهنگی نیز می پردازند.

تحصیل کودکان در کانادا

ثبت نام کودکان در مدرسه

برای ثبت نام فرزندتان در یک مدرسه دولتی شما باید با هیأت مدیره مدرسه خود تماس بگیرید شورای مدرسه مدیریت مدرسه دولتی را در یک ایالت بر عهده دارند. هیأت مدیره مدرسه قادر است به شما در انتخاب کمک کند از آنجایی که کشور کانادا یک کشور دو زبانه است شما می توانید انتخاب کنید که فرزندتان در یک مدرسه انگلیسی زبان تحصیل کند یا در مدرسه ای که به زبان فرانسه تدریس می شود. شما همچنین می توانید فرزند خود را در یک مدرسه خصوصی و گران قیمت ثبت نام کنید.

تحصیل کودکان در کانادا

چه مدارکی برای تحصیل در کشور کانادا لازم می باشد؟

علاوه بر مدارکی که برای ورود به کشور کانادا لازم است یک سری مدارک برای کسانی که زیر 17 سال سن دارند و به کشور کانادا سفر می کنند باید یک فرد بزرگسالی مسئول مراقبت را بر عهده بگیرد که در برخی موارد فرزند بدون والدین یا سرپرست قانونی به کشور کانادا می رود یا در اختیار یک افسر نگهبان یا افسر مهاجرت در یک منطقه مؤسسه آموزشی و جایی که قصد تحصیل در آن مکان را دارد.

 

مجوز تحصیل تا چه زمانی معتبر است؟

برای کودکان از کلاس اول تا هشتم: مجوز تحصیل به طور معمول برای یک سال معتبر می باشد.

برای کودکان از کلاس نهم تا دوازدهم و تحصیل در دوره دبیرستان: مدت اجازه تحصیل به طور معمول در حدود طول دوره تحصیل و به علاوه 90 روز است.

برای کودکانی که در شهر کبک تحصیل می کنند مجوز تحصیل به اندازه طول دوره تحصیل که به عنوان CAQ می باشد.

تحصیل کودکان در کانادا

اقدامات لازم قبل از ورود به کانادا

پیش از ورود به کشور کانادا باید دقیقاً وضعیت فرزندتان بررسی کنید:

اگر در کشور مبداء در حال تحصیل بوده است ریز نمرات و یا گواهی پایان دوره ابتدایی فرزندتان را از آموزش و پرورش در یافت و به صورت رسمی ترجمه کنید که به شما در کانادا کمک بزرگی خواهد کرد.

کارت واکسیناسیون و بهداشت فرزندتان را همراه خود بیاورید و به انگلیسی ترجمه کنید مدارس دولتی کانادا باید در مورد واکسیناسیون فرزندتان اطمینان حاصل کنند حتی می توانید قبل از مهاجرت از پزشک کودک تان در مورد اینکه لازم است فرزندتان واکسن خاصی دریافت کند، سؤال کنید.

 

از لحاظ اجتماعی هم در نظر داشته باشید که کودک شما به محیط جدیدی وارد می شود اما بچه ها می توانند در مدت کمی خود را با محیط اطراف خود وفق بدهند.

اگر کودک شما با زبان انگلیسی مشکل داشته باشد می توانید کودک تان را در کلاس های ESL: English as a Second Language که معمولاً در داخل مدرسه برگزار می شود ثبت نام کنید این خدمات رایگان می باشد.

 

استثناء: مطالعه بدون مجوز

در برخی موارد کودکان خردسال به مجوز تحصیل برای تحصیل در کشور کانادا نیازی ندارند که عبارتند از:

کودکانی که به مهد کودک می روند، کودکانی که پناهنده و یا متقاضی پناهندگی هستند و یا پدر و مادر آنها متقاضی پناهندگی یا پناهنده هستند، کودکانی که پدر و مادر آنها در حال کار و یا تحصیل در کشور کانادا می باشند.

کودکانی که بدون مجوز به تحصیل در کشور کانادا مشغول می باشند وقتی به سن بلوغ رسیدند بسته به ایالتی که در آن زندگی می کنند باید برای ادامه تحصیل دانشگاهی در کشور کانادا مجوز تحصیل در کشور کانادا را دریافت کنند.

  • اکتبر 1, 2018
  • بازدید : 110
  • تحصیلی,کانادا