مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
تحصیل پزشکی در ایتالیا

تحصیل پزشکی در ایتالیا

تحصیل پزشکی در ایتالیا
5 (100%) 6 votes

تحصیل پزشکی در ایتالیا

تحصیل پزشکی در ایتالیا برای دانش آموخته‌های رشته تجربی به عنوان یک رؤیا به نظر می‌رسد؛ زیرا دانشگاه‌های پزشکی ایتالیا از اعتبار جهانی برخوردار هستند و فردی که در این دانشگاه‌های پذیرش بگیرد آینده شغلی خوبی در پیش رو خواهد داشت. ایتالیا به عنوان یکی از مشهورترین کشورهای اروپایی سالیانه دانشجوها و توریست‌های زیادی را به سوی خود جذب می‌کند. به گونه ­ای که بسیاری از افرادی که علاقه‌مند هستند زندگی در یک کشور اروپایی را تجربه کنند، به طور حتم ایتالیا را به عنوان اولین گزینه در نظر می‌گیرند. مواردی را که در این مقاله مطالعه خواهید کرد بدین شرح می باشد: تحصیل پزشکی در ایتالیا به زبان انگلیسی ، هزینه تحصیل پزشکی در ایتالیا ، دانشگاه های مطرح پزشکی ایتالیا و …

همان‌گونه که بسیاری از دانشجویان مقطع ارشد و دکتری در رشته‌های فنی مهندسی می‌توانند از دانشگاه‌های برتر ایتالیا پذیرش بگیرند، امکان تحصیل پزشکی در ایتالیا نیز جهت علاقه‌مندان به این رشته تحصیلی فراهم شده است.

بنابراین هر ساله افراد بسیاری از قسمت‌های مختلف جهان به این کشور تاریخی و منحصر به فرد مهاجرت می‌کنند و مدرک پزشکی را از دانشگاه‌های مطرح ایتالیا دریافت می‌کنند. اگر شما هم علاقه‌مند هستید با چگونگی تحصیل در این رشته بیشتر آشنا شوید با ما همراه باشید.

 

تحصیل پزشکی در ایتالیا به زبان انگلیسی

درست است که ایتالیا یک کشور اروپایی است و زبان منحصر به فردی دارد، اما اگر به زبان انگلیسی تا حدودی مسلط باشید نیز می‌توانید تحصیل پزشکی در ایتالیا را مد نظر قرار دهید.

زیرا برخی از دانشگاه‌های ایتالیا دانشجویان بین المللی را در صورتی که به زبان انگلیسی تسلط داشته باشند پذیرش می‌کنند. در این دانشگاه‌ها کلیه دروس به زبان انگلیسی ارائه می‌شود و آزمون‌ها نیز مطابق این زبان برگزار می‌شوند.

با تحصیل پزشکی در ایتالیا به زبان انگلیسی می‌توانید از کلیه منابعی که به این زبان ارائه شده‌اند استفاده کنید. همچنین با وجود تسلط به انگلیسی می‌توانید با پزشکان در سرتاسر جهان ارتباط برقرار کنید و از راهنمایی‌های آن ها استفاده کنید.

 

شرایط تحصیل پزشکی در ایتالیا

یکی از مهم‌ترین شرایط تحصیل پزشکی در ایتالیا قبولی در آزمون وردی است که سالیانه برگزار می‌شود؛ زیرا با توجه به این که دانشکده‌های پزشکی ایتالیا از اعتبار جهانی برخوردار هستند افراد زیادی علاقه‌مند به ثبت نام در این دانشگاه‌های می‌باشند.

بنابراین یک آزمون جامع تحت عنوان IMAT جهت ورود به دانشگاه‌های پزشکی به صورت سالیانه و در کشورهای مختلف برگزار می‌شود.

بنابراین اگر علاقه‌مند هستید که به دانشگاه‌های پزشکی ایتالیا راه پیدا کنید باید برنامه‌ریزی دقیق داشته باشید و موارد آزمون را به خوبی مطالعه کنید.

سؤالات این آزمون بین 60 تا 70 عدد است که باید در مدت زمان 100 دقیقه به آن ها پاسخ دهید. در صورتی که بتوانید سؤالات را به درستی علامت بزنید و حد نصاب نمره لازم را به دست بیاورید شرایط تحصیل پزشکی در ایتالیا را دارا خواهید بود.

از مهم‌ترین نکات این آزمون می‌توان به این گزینه اشاره کرد که آزمونی که تحت عنوان آزمون رشته پزشکی جهت ورد به دانشگاه‌های این کشور برگزار می‌شود نمره منفی دارد. بنابراین دانشجویان باید دقت بیشتری هنگام پاسخ دهی به سؤالات داشته باشند.

پس از برگزاری این آزمون تنها 70 یا 80 نفر پذیرفته می‌شوند و اجازه ادامه تحصیل برای آن ها صادر خواهد شد؛ زیرا ظرفیت پذیرش دانشگاه‌های پزشکی ایتالیا بسیار محدود است.

 

موارد امتحانی جهت تحصیل پزشکی در ایتالیا

جهت تحصیل پزشکی در ایتالیا باید با دروسی که هنگام امتحان از آن ها سؤال طرح می‌شود آشنایی کافی داشته باشید، تا بتوانید به خوبی دروس امتحانی را مطالعه کنید و نمره حد نصاب را جهت پذیرش در دانشگاه‌های این کشور به دست بیاورید.

دانش عمومی و استدلال منطقی، زیست شناسی، شیمی و فیزیک و ریاضیات از مهم‌ترین موارد امتحانی هستند. جهت قبولی در برخی از درس‌ها باید تعداد سؤالات بیشتری را پاسخگو باشید و برخی از درس‌ها از سؤالات کمتری برخوردار خواهند بود.

هزینه آزمون در حدود 120 یورو است و سؤالات به زبان انگلیسی طرح می‌شوند. بنابراین جهت قبولی در این آزمون باید به زبان انگلیسی تسلط کافی داشته باشید.

 

هزینه تحصیل پزشکی در ایتالیا

هزینه تحصیل پزشکی در ایتالیا از مهم‌ترین گزینه‌هایی است که باید به آن توجه داشته باشید؛ زیرا هرساله باید مبلغی را به عنوان شهریه به دانشگاه پرداخت کنید تا بتوانید از امکانات دانشگاه، خوابگاه و… استفاده کنید.

با وجود این که ایتالیا یک کشور اروپایی است، اما هزینه تحصیل در رشته پزشکی در آن بسیار مناسب است. به گونه‌ای که با پرداخت هزینه‌ سالیانه­ای در حدود 4000 یورو می‌توانید در یکی از دانشگاه‌های مطرح ایتالیا ادامه تحصیل دهید.

همچنین دانشگاه‌هایی که تنها امکان تدریس به زبان ایتالیایی را دارا هستند، به نسبت هزینه کمتری نسبت به دانشگاه‌های انگلیسی زبان دریافت می‌کنند. بنابراین در صورتی که با زبان ایتالیایی آشنایی دارید بهتر است در دانشگاه‌های پزشکی که از زبان ایتالیایی برای تدریس استفاده می‌کنند ثبت نام کنید.

 

دانشگاه‌های مطرح پزشکی ایتالیا

بسیاری از علاقه‌مندان به تحصیل پزشکی در ایتالیا با دانشگاه‌هایی این کشور آشنایی کافی ندارند. بنابراین نمی‌توانند تصمیم گیری درستی جهت ادامه تحصیل در ایتالیا داشته باشند.

در ادامه نام برخی از دانشکده‌های پزشکی ایتالیا ذکر شده است، با مراجعه به وب سایت دانشگاه مربوطه و مطالعه قوانین آن می‌توانید اطلاعات دقیقی در رابطه با چگونگی تحصیل در آن به دست بیاورید.

دانشگاه باری

دانشگاه ساپینزا

دانشگاه میلان

دانشگاه ناپل فدریکو

دانشگاه دوم ناپل

 

چگونگی دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا

با توجه به این که کشور ایتالیا یک کشور اروپایی عضو پیمان شنگن است، بنابراین پس از دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا می‌توانید به سایر کشورهای اروپایی نیز سفر کنید.

جهت دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا باید با مراحل قانونی آن آشنایی کافی داشته باشید، در غیر این صورت ممکن است نتوانید وارد خاک این کشور شوید.

وکلای متخصص در زمینه ویزاهای تحصیلی، با مراحل قانونی ادامه تحصیل در ایتالیا آشنا هستند؛ بنابراین با طی مراحل قانونی در کمترین زمان ویزای تحصیلی را برای فرد دریافت می‌کنند، تا با استفاده از آن بتواند در دانشگاه‌های مطرح ایتالیا مشغول به تحصیل شود.

در صورتی که به تنهایی بخواهید مسیر سخت و دشوار دریافت ویزای تحصیلی را طی کنید، ممکن است در بین راه با مشکلات خاصی مواجه شوید که نتوانید آن ها را حل کنید و از ادامه تحصیل منصرف شوید.

در صورتی که راهنمایی دقیق وکلای زبردست می‌توانید به راحتی وارد دانشگاه‌های ایتالیا شوید و در آنجا ادامه تحصیل دهید.

  • ژوئن 14, 2018
  • بازدید : 236
  • تحصیلی