مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
تحصیل رشته پزشکی در آمریکا

تحصیل رشته پزشکی در آمریکا

تحصیل رشته پزشکی در آمریکا

تحصیل رشته پزشکی در آمریکا- مهاجرت به آمریکا از طریق پزشکی، شرایط پذیرش پزشکان در آمریکا، مهاجرت از طریق کار در آمریکا، شرایط تخصص پزشکی در آمریکا، ویزای کار متخصصان در آمریکا (H1B)، ویزای پزشکی در آمریکا، اقامت و تحصیل و  کار پزشکی در آمریکا، مهاجرت پزشکان به آمریکا را با هم در این مقاله مطالعه خواهیم کرد.

 

کار پزشکی در آمریکا

یکی از راه هایی که برای مهاجرت وجود دارد از طریق اقدام برای کار در کشور مورد نظر می باشد با توجه به این موضوع بسیاری از فارغ التحصیلان رشته پزشکی پس از اتمام دوره یا در دوره دانشجویی مایل به کار در کشور آمریکا هستند کشور آمریکا نیز با توجه به اینکه نیاز روز افزونی به نیروهای متخصص و نخبه در زمینه های علمی و پژوهشی را دارا است مایل به جذب افراد متقاضی برای مهاجرت به کشور آمریکا می باشد اما کشور آمریکا شرایط خاصی را برای کسانی که رشته پزشکی را در خارج از کشور آمریکا تحصیل کرده اند را قرار داده است و کسانی که متقاضی کار پزشکی در آمریکا هستند باید ابتدا با موفقیت این مراحل را طی کنند.

تحصیل رشته پزشکی در آمریکا

در ابتدا باید آزمون هایی که کشور آمریکا برای متقاضیان کار پزشکی که مدارکشان را در خارج از آمریکا دریافت کرده اند برگزار می کند و این آزمون برای همه متقاضیان پزشکی می باشد که می خواهند به کشور آمریکا مهاجرت کنند اعم از پزشک عمومی، متخصص و یا فوق تخصص باید در آزمون ها شرکت کنند تا بتوانند در کشور آمریکا به عنوان یک پزشک به کار طبابت خود مشغول بشوند در ابتدا مدارک تحصیلی توسط مؤسسه (ECFMG: Educational Comission for Foreign Medical Graduates)     مورد بررسی قرار خواهد گرفت و پس از تأیید می توانید در آزمون   (USMLE: United States Medical Licensing Examination)  شرکت کنید.

 

تحصیل رشته پزشکی در آمریکا

USMLE چیست؟

USMLE آزمون سه مرحله ای است که برای اخذ مجوز کار پزشکی در کشور آمریکا برگزار می شود آزمونی که توسط دو سازمان فدراسیون انجمن پزشکی دولتی (FSMB) و انجمن ملی پزشکی (NBME) تحت حمایت می باشد این آزمون برای ارزیابی توانایی یک پزشک در استفاده از مفاهیم و اصول آموزش دیده برای مهارت تشخیص در بیماری که برای امر پزشکی ضروری و مهم می باشد  که در واقع اساس امنیت و مراقبت از بیمار را در نظر می گیرد هر یک از مراحلی آزمون در واقع برای تکمیل مرحله قبلی است و هیچ مرحله ای  به تنهایی قابل قبول نمی باشد و در ارزیابی آمادگی برای دریافت مجوز طبابت در کشور آمریکا گذراندن تمام مراحل الزامی است.

 

آزمون USMlE دارای مراحل زیر است:

STEP1، STEP2 (ck, cs)، STEP3 همانطور که مشاهده می کنید مرحله دوم دارای دو مرحله می باشد در واقع چهار مرحله آزمون برگزار می شود در مرحله اول STEP1 اطلاعات علوم پایه ای در زمینه سنجش بالینی مورد ارزیابی قرار می گیرد که آزمون یک روزه می باشد که در هشت ساعت که هفت ساعت آن آزمون و استراحتی در حدود ده دقیقه خواهند داد.

مرحله دوم STEP2 ارزیابی اینکه علم و دانش پزشکی، مهارت ها و اینکه درک درستی از علوم بالینی برای درک و تشخیص صحیح بیماری ارائه دهید و این مرحله برای ارتقاء سلامتی و پیشگیری از بیماری ها دارای اهمیت می باشد. که دارای دو مرحله STEP2 ck یعنی دانش و علم کلینیکالی  Clinical Knowledge   بررسی می شود و STEP2 cs که Clinical Skills مهارت های مورد نظر بالینی مورد بررسی قرار می گیرد در این مرحله تمام دانش و مهارت پزشکی و رفتار با بیمار مورد بررسی قرار می گیرد و باید تسلط کامل بر زبان انگلیسی نیز داشته باشید.

مرحله سوم  STEP3 در این مرحله ارزیابی اینکه آیا شما قادر خواهید بود که درک درستی از معاینات بالینی و ضروری بدون نظارت پزشک دیگر انجام دهید و چگونگی مدیریت بیماران به صورت سرپایی بررسی می شود با این مرحله آزمون به شما مجوز کار پزشکی در آمریکا ارائه خواهد شد در این مرحله باید از سیستم پزشکی و کار بیمارستانی در کشور آمریکا آگاهی داشته باشید تا بتوانید کارهای لازم را به طور صحیح انجام دهید.

 

به دلیل اینکه کار و حرفه پزشکی دارای مسؤلیت پذیری بسیار زیادی می باشد و در کشور آمریکا به این موضوع اهمیت زیادی می دهند و به همین دلیل شرایط سختی را برای ورود به آمریکا و دریافت مجوز کار پزشکی برای متقاضیان این امر در نظر گرفته شده است.

برای شرکت در آزمون USMLE شما باید یک دوره سه ماهه را در نظر بگیرید و وقت خود را طوری تنظیم کنید که بتوانید در آن زمان امتحان را برگزار کنید.

تحصیل رشته پزشکی در آمریکا

ویزای حرفه ای پزشکی

طبق تغییراتی که در قوانین مهاجرتی فدرال از سال 1976 تا 1991 در کشور آمریکا صورت گرفته است برای پزشکانی که در خارج از آمریکا زندگی می کنند می توانند ویزای کار موقت H1B را دریافت کنند یک پزشک با دارا بودن این نوع ویزا می تواند برای آموزش و یا انجام پژوهش در آمریکا برای یک مؤسسه که عمومی، خصوصی، غیر انتفاعی و یا تحقیقاتی و یا کارهای مراقبتی و تشخیصی از بیمار را انجام دهند به کار و فعالیت بپردازد. این نوع از ویزا برای افراد پژوهشگر و پزشکانی که مایل به کار پزشکی در آمریکا هستند صادر می شود.

 

بنابراین همانطور که در این مجال به بررسی آنها پرداختیم افرادی که متقاضی شغل پزشکی در کشور آمریکا هستند باید مراحل زیر را برای رسیدن به هدف خود با موفقیت پشت سر بگذرانند:

بررسی و معادل سازی مدارک توسط مؤسسه بهداشت و خدمات انسانی و صدور مجوز توسط (FLEX: Federation Licensing Examination) و انجمن ملی پزشکی (NBME) و گذراندن آزمون USMLE.

با توجه به مراحلی که بیان شد  متقاضی کار پزشکی راه سختی را در پیش رو خواهد داشت و باید هزینه و وقت زیادی را در این پروسه برای رسیدن به هدف خود در نظر بگیرد.

 

همانطور که می دانید شما می توانید با توجه به شرایط سختی که کار پزشکی در آمریکا دارا می باشد شرایط موجود برای مهاجرت به کشورهای دیگر را بررسی کرده که هم زمان بر نباشد و هم به صرفه تر باشد این موضوع خیلی واضح است که برای قدم گذاشتن در چنین مسیری وجود یک وکیل کارآزموده می تواند راه گشا باشد با توجه به این مسأله شما می توانید در این زمینه با وکلای ما در امور حقوق بین الملل در هلدینگ حقوقی آوات در تماس باشید.

  • اکتبر 1, 2018
  • بازدید : 92
  • آمریکا,تحصیلی