مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

تحصیل دندانپزشکی در ترکیه
Rate this post

تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

تحصیل دندانپزشکی در ترکیه اقامت تحصیلی ترکیه مهاجرت به ترکیه مهاجرت تحصیلی به ترکیه اقامت تحصیلی ترکیه

تحصیل دندانپزشکی در ترکیه یکی دیگر از راه های مهاجرت به ترکیه میباشد. ازلاعات در این خصوص برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی بسیار مهم میباشد.

 

در این مقاله و نوشته قصد داریم در خصوص تحصیل دندانپزشکی در ترکیه   مطالب و اطلاعات مختصری را به اشتراک بگذاریم * امیدواریم اطلاعات فوق برای شما عزیزان متقاضی مهاجرت مثمــر ثــمر واقع باشد.

در ادامه میپردازیم به بحث تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

از لحاظ هزینه و کیفیت و کارایی مدرک در دنیا، تحصیل دندانپزشکی در ترکیه یکی از مناسب ترین گزینه ها است. برای ورود به دانشگاه در رشته دندانپزشکی عمومی نیاز به دیپلم تجربی یا ریاضی است. با دارا بودن این دیپلم ها افراد می توانند در آزمون یوس YOS شرکت  بکنند و پس از کسب نمره قبولی مورد نیاز در این آزمون منتظر اعلام نتیجه دانشگاه باشند. مواد آن ریاضی هندسه هوش و زبان است. در پذیرش دانشگاه های ترکیه بیشتر به نمره بخش اول آزمون یوس یعنی ریاضی هندسه و هوش توجه می شود و نمره زبان کمتری نیاز است. اما اگر فرد، متقاضی شرکت در دوره ارائه شده به زبان ترکی باشد باید در بخش زبان ترکی هم نمره قابل قبولی کسب کند.

زمان ثبت نام این آزمون معمولا اردیبهشت است و پاسخ ان 2 تا 8 هفته بعد می رسد. برخی دانشگاه ها نمره یوس یکدیگر را تایید می کنند. متقاضی باید دقت بکند پیش از اقدام برای هر رشته و دانشگاهی آزمون مورد نیاز همان را بررسی و در آزمون اشتباه شرکت نکند.

برخی دانشگاه ها نیز آمون ست SAT را مبنای پذیرش قرار می دهند. این آزمون دشوارتر از آزمون یوس است. آزمون ست توسط ایالات متحده طراحی شده. ست 1 برای پذیرش در دانشگاه های امریکا و ست 2 برای پذیرش در دانشگاه های ترکیه استفاده می شود.

در رشته هایی مثل پزشکی و دندانپزشکی که رقابت شدید است، به دلیل ارزان بودن شهریه دانشگاه های دولتی و برخورداری از رنکینگ بالا و امکانات زیاد، و تلعق گرفتن بورسیه های تحصیلی متعدد، در رشته هایی مثل دندانپزشکی و پزشکی که رقابت زیادی دارد، امکان قبولی و تحصیل درندانپزشکی در دانشگاه های دولتی در ترکیه محدود است.

یکی از مسائلی که شانس پذیرش در رشته دندانپزشکی را افزایش می دهد، افزایش مهارت زبان ترکی برای دانشجویان بین المللی است. اقدام برای گرفتن دیپلم زبان ترکی رسمی تومر TOMER یک گاه مثبت و امتیازی در پرونده متقاضی محسوب می شود. تقویت زبان ترکی باعث می شود در آزمون یوس YOS نیز متقاضی رتبه بهتری کسب بکند.

در دانشگاه های خصوصی ظرفیت پذیرش دانشجویان بین المللی بیشتر از دانشجویان بومی است. احتمالا این باید بخاطر شهریه سنگین دانشگاه های خصوصی به نسبت قدرت پرداخت بومیان باشد.

 

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

زبانی که دانشگاه ها دروس خود را تدریس می کنند متفاوت است. برخی دانشگاه ها دروس خود را به زبان ترکی تدریس می کنند. برای این دانشگاه ها ارائه مدرک تومر TOMER نیاز است. برخی دانشگاه ها دروس خود را به زبان انگلیسی تدریس می کنند. برای این دسته ارائه مدارک معتبر بین المللی زبان مثل تافل TOEFL و آیلتس IELTS نیاز است. برخی دانشگاه ها به هر دو زبان تدریس دارند. در این دانشگاه ها دانشجو باید در یکی از زبانها که زبان اصلی است در سطح خوب و در زبان دیگر در سطح قابل قبول باشد.

 

شهریه دانشگاه های خصوصی و دولتی برای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

شهریه هر ترم تحصیل دندانپزشکی در ترکیه در دانشگاه خصوصی از 15000 تا 25000 دلار امریکا متغیر است. شهریه هر ترم تحصیل دندانپزشکی در ترکیه در دانشگاه دولتی از 5000 لیر تا 25000 لیر ترکیه متفاوت است.

هزینه زندگی در ترکیه برای مسکن 200 الی 300 دلار برای خوابگاه و 300 الی 500 دلار برای منزل استیجاری، برای تغذیه نزدیک به 300 دلار و برای حمل و نقل و کتاب نیز نزدیک 300 دلار است. این هزینه در شهرهای مختلف متفاوت است. در مجموع هر ترم نزدیک 1000 دلار هزینه زندگی و گذران امور به اضافه شهریه ای که مشخص است هزینه زندگی تحصیلی در ترکیه را تشکیل می دهد.

تحصیل دندانپزشکی در ترکیه بدون کنکور

دندانپزشکی از رشته هایی است که امکان تحصیل بدون آزمون در آن در برخی دانشگاه های ترکیه فراهم شده است. این دانشگاه ها اغلب خصوصی هستند. بیشتر آنها اعتبار مدرک بین المللی پایینی دارند و شهریه های سنگینی بابت تحصیل از دانشجویان دریافت می کنند. تعدادی از آنها در قبرس قرار دارند. تعداد زیادی هم در استانبول و ازمیر و آنکارا و بقیه شهرهای ترکیه قرار گرفته اند.

این امکانی است که چندسالی است برای برخی دانشگاه های ترکیه ایجاد شده باشد. شرط پذیرش در این دانشگاه ها داشتن حداقل معدل قابل قبول به همراه مدرک زبان انگلیسی یا ترکی مورد نیاز، یا فقط کسب حداقل معدل، یا فقط دارا بودن مدرک زبان است. البته با توجه به افزایش تعداد تقاضا، در این دانشگاه ها نیز تا حدی رقابت ایجاد شده و افرادی که مدارک با کیفیت تری داشته باشند شانس بیشتری خواهند داشت. زبان تدریسی در ای دانشگاه ها نیز در اکثر قریب به اتفاق موارد انگلیسی است. چرا که این دانشگاه ها پذیرش زیادی از دانشجویان بومی ندارند و بیشتر دانشجویان بین المللی را جذب می کنند. اکثر آنها در لیست مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیستند.

 

ورود به دوره تخصصی تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

برای ورود به دوره تخصص دندانپزشکی آزمون مخصوص به دندانپزشکان به نام دوس DUS برگزار می شود. متقاضیان بعد از کسب نمره قبولی در این آزمون می توانند وارد مرحله تخصص شوند. این آزمون نیز شامل دو بخش زبان و علمی است. تنها بعد از سپری کردن بخش زبان با موفقیت است که متقاضی می تواند وارد آزمون علمی شود.

پس از قبولی در آزمون اولیه بسته به زبانی که در دانشگاه تدریس می شود مدرک آزمون تافل یا آیلتس یا نمره آزمون دیپلم ترکی تومر باید ارائه شود.

دانشگاه ها معمولا خوابگاه دانشجویی ارائه می دهند اما اگر هم ارائه ندهند مکان های مناسب و پانسیون های خود گردان در ترکیه وجود دارند.

طول دوره رشته دندانپزشکی مثل رشته داروسازی 5 سال است. سیستم تحصیل ترمی-واحدی است. در این مدت دانشجو با استفاده از امکانات دانشگاه هم در دروس تئوری و واحدهای درسی شرکت می کند هم کارورزی عملی می کند.

در پایان تحصیل دندانپزشکی در ترکیه به فارغ التحصیلان کارت بین المللی طبابت داده می شود که مزبت بزرگی است. با این کارت در هر نقطه دنیا می توانند به کار دندانپزشکی مشغول شوند و در واقع مدرکشان تبدیل به یک مدرک معتبر بین المللی می شود. این یکی از بزرگترین مزایای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه است.

پایان مقاله در خصوص تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

پیشنهاد میکنیم پیش از هرگونه اقدامی در خصوص امر مهاجرت حتما تحقیقات لازم را بعمل بیاورید … ویدیوهای مناسب در خصوص کشور مورد نظر خود حتما ببینید و از مشاوران عالی رتبه و بین المللی بهره مند شوید.

شما عزیزان میتوانید سوالات ذهنی خود را در زمینه    تحصیل دندانپزشکی در ترکیه  در زیر همین مقاله برای ما مطرح نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت نسبت به پاسخگویی شما اقدام نمایند.

همچنین جهت کسب اطلاعات بشتر در زمینه   تحصیل دندانپزشکی در ترکیه میتوانید از طریق شماره های وبسایت آوات با کارشناسان سازمان مهاجرتی آوات (موسسه مهاجرتی لتس مایگریت ) تماس گرفته و درخواست مشاوره حضوری دهید.

سازمان مهاجرتی آوات ( موسسه مهاجرتی لتس مایگریت ) با بهره مندی از برترین وکلا و مشاورین بین المللی آماده هرگونه خدمات مهاجرتی به شما عزیزان و همراهان گرامی خواهد بود.

به امید زندگی بهتر و جدید با آرامش خاطر .

 

  • آگوست 24, 2018
  • بازدید : 131
  • تحصیلی,ترکیه