مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا
Rate this post

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا * اقامت تحصیلی کانادا * مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل * وکیل مهاجرت به کانادا * مدارک لازم در خصوص تحصیل در کانادا را در این مقاله مورد بررسی قرار خواهیم داد.

یکی از راه های مهاجرتی و اقامت به کانادا اقامت تحصیل در کانادا میباشد که اطلاعاتی در خصوص ویزای تحصیل در کانادا را در ادامه با هم میخوانیم

تحصیل در کانادا

بعضی از دانش جویان به دلایل متعدد علاقه‌مند به تحصیل در خارج کشور هستند. برای این کار گزینه های زیادی از کشورها و دانشگاه های متفاوت پیش روی هر فرد است که با توجه به رشته مورد نظر و میزان بودجه ی او بستگی دارد. یکی از این گزینه ها تحصیل در کانادا است که دانشگاه های سطح بالای بسیاری دارد. در اینجا به ارائه ی اطلاعاتی که برای تحصیل در کانادا به آن نیازمندید می پردازیم.

شرایط تحصیل در کانادا

برای تحصیل در دانشگاه کانادایی مورد نظر باید مدارک و شرایط مورد نیاز از طرف دانشگاه را ارائه کنید. توصیه می شود حداقل از دو سال قبل برای تهیه مدارک و… اقدام کنید؛ زیرا بررسی پرونده و سایر کارهای مربوط به اعزام دانشجو مدت زیادی طول می کشد و اگر کارهایتان را به موقع انجام دهید می توانید از کمک هزینه های تحصیلی در کانادا بهره مند شوید.

برای تحصیل مقطع لیسانس باید شرایط زیر را داشته باشید:

برای دیپلم و پیش دانشگاهی باید حداقل دارای معدل 14 باشید.

مدرک زبان بین المللی شامل تافل و آیلتس: حداقل نمره تافل باید 73 و حداقل نمره آیلتس 6 باشد. البته برای دانشگاه های کانادا مدرک تافل مناسب تر از آیلتس است. اگر مدرک زبان ندارید و سطح زبان متوسطی دارید، می توانید دوره زبان را در دانشگاه مورد نظرتان بگذرانید و پس از گرفتن نمره مورد نیاز، دوره چهارساله اصلی را شروع کنید.

برخی دانشگاه ها برای سنجش بیشتر، نیاز به مدرک SAT دارند. این آزمون معلومات فرد را در زمینه ریاضی، انشا و مهارت خواندن مشخص می کند. البته SAT بیشتر برای گرفتن بورسیه و کمک هزینه تحصیل در دانشگاه های ممتاز، مورد نیاز است.

متقاضی تحصیل در کانادا باید توانایی مالی برای پرداخت هزینه زندگی و تحصیل را داشته باشد. البته امکان کار برای دانشجویان وجود دارد که مجاز به هفته ای بیست ساعت کار پاره وقت هستند و در ترم تابستان هفته ای چهل ساعت می توانند کار کنند. هزینه تحصیل در رشته های مختلف، متفاوت است.

در ضمن متقاضیان باید دارای مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی باشند. هر دانشجو حداقل باید 12 واحد برای هر ترم انتخاب کنند.

 

دانشگاه های معتبر برای تحصیل در کانادا

 

در این قسمت لیست چند دانشگاه معتبر در کانادا و محل آنها را آورده ایم.

 1. دانشگاه آلبرتا: در شهر آلبرتا واقع شده است و یکی از دانشگاه های برتر دنیاست.
 2. دانشگاه کبک: در مونترآل قرار دارد و یکی از چهار دانشگاه مونترآل است. در این دانشگاه به زبان انگلیسی و فرانسوی تدریس می شود که زبان اول آن فرانسوی است.
 3. دانشگاه بریتیش کلمبیا: در پوینت گری و شهر ونکووراست و در همسایگی بسیاری از دریا کنارهای محلی است.
 4. دانشگاه لاوال: اولین و قدیمی ترین دانشگاه فرانسه زبان در کانادا است.
 5. دانشگاه شربروک: در استان کبک است و شرایط خوبی را برای تحصیل دانشجویان هم از لحاظ رفاهی و هم از لحاظ علمی فراهم کرده است.
 6. و …

تعداد دانشگاه ها زیاد است که برای اطلاعات بیشتر در رابطه با دانشگاه های معتبر و مورد تائید وزارت علوم، می توانید به سایت وزارت علوم مراجعه کنید.

تحصیل در کانادا در رشته های پزشکی و دندان پزشکی

 

تحصیل پزشکی در کانادا دارای چالش های بسیاری است. در این مورد، سخت کوشی نقش بسیار مهمی ایفا می کند.

داوطلبان برای تحصیل پزشکی در کانادا، باید در آزمون MCAT شرکت کنند. این آزمون برای پذیرش در دانشگاه های پزشکی کانادا نیاز است. این آزمون برای ارزیابی توانایی داوطلبان در صریح نوشتن، حل مسائل، تفکر انتقادی و نیز میزان دانش آن ها در علوم مختلف می باشد.

بهتر است قبل از انتخاب و درخواست برای تحصیل، به معایب آن هم توجه شود و فقط مزایای آن را در نظر نگیرید؛ به عبارت دیگر، نسبت مزایا و معایب انتخابتان را بسنجید.

لازم به ذکر است که بعضی از دانشگاه های پزشکی دولتی، دانشجویان بین المللی را نمی پذیرند.

 

موارد لازم برای پذیرش از دانشگاه های پزشکی کانادا

 • مدرک لیسانس
 • نمره گرفته شده در آزمون MCAT
 • توصیه نامه
 • فعالیت های فوق برنامه

 

هزینه تحصیل در کانادا  در رشته های پزشکی و دندان پزشکی

تحصیل پزشکی در کانادا یکی از گران ترین تحصیلات در جهان است؛ زیرا هیچ گونه حمایت مالی برای دانشجویان در نظر نمی گیرند. امکان بورسیه برای رشته های پزشکی در کانادا، بسیار سخت و تقریباً غیرممکن است.

لازم است که داشتن 250000 دلار در سال برای متقاضی، اثبات شود. در این صورت دانشگاه اطمینان می یابد که دانشجو از پس هزینه ها و شهریه دانشگاه برمی آید. بسیاری از دانشگاه هایی که دانشجو می پذیرند، خصوصی هستند و شهریه آنها حدود 40000 دلار در سال است.

به علاوه، دانشجویان باید خرج و مخارج زندگی در کانادا را نیز در نظر بگیرند.

 

تحصیل در کانادا در رشته مهندسی

رشته های مهندسی تنوع زیادی دارند. البته متقاضی برای تحصیل در کانادا در رشته های مهندسی نسبت به رشته های پزشکی کمتر است.

مهندسی مکانیک رشته پرکاربردی است که در سراسر جهان و نیز کانادا مورد استقبال است. این رشته شاخه های زیادی دارد و به دلیل گرایشات زیاد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر آن نسبت به سایر مهندسی ها بیشتر است.

مهندسی نفت رشته مفیدی است و نقش مهم و غیر قابل انکار نفت در جهان، رشته مهندسی نفت را به یک رشته حساس تبدیل کرده است. البته در حال حاضر به دلیل تحریم های کانادا علیه ایران، امکان گرفتن ویزا برای این رشته وجود ندارد.

 

دلایل تحصیل در کانادا:

دلایل بسیار متنوعی برای مهاجرت به کشورهای خارجی وجود دارد که یکی از این دلایل تحصیل است. تحصیل در کشورهای خارجی نیز به نوبه خود دارای دلایل متنوعی است که به طور خیلی مختصر به چند دلیل مهاجرت به کانادا می پردازیم که می توانیم آن را به کشور های دیگر نیز بسط دهیم.

یکی از این دلایل، برگزاری کنکور بسیار دشوار در ایران است که بیشتر به دلیل تعداد زیاد داوطلبان و رقابت بسیار شدید، تعدادی از داوطلبانی که شرایط تحصیل خارج کشور را داشته باشند، برای آن اقدام می کنند. در صورتی که فرد دارای موقعیت مالی خوبی باشد نیز بیشتر به سمت کشورهای پیشرفته تر می رود.

بعضی خانواده ها هم جدا از بحث کنکور، فرزندانشان را برای تحصیلات در دانشگاه های برتر جهان به خصوص تحصیل در کانادا یا هر کشور پیشرفته دیگری می فرستند.

پیشنهاد میکنیم پیش از هرگونه اقدامی در خصوص امر مهاجرت حتما تحقیقات لازم را بعمل بیاورید … ویدیوهای مناسب در خصوص کشور مورد نظر خود حتما ببینید و از مشاوران عالی رتبه و بین المللی بهره مند شوید.

شما عزیزان میتوانید سوالات ذهنی خود را در زمینه  تحصیل در کانادا    در زیر همین مقاله برای ما مطرح نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت نسبت به پاسخگویی شما اقدام نمایند.

همچنین جهت کسب اطلاعات بشتر در زمینه   تحصیل در کانادا میتوانید از طریق شماره های وبسایت آوات با کارشناسان سازمان مهاجرتی آوات (موسسه مهاجرتی لتس مایگریت ) تماس گرفته و درخواست مشاوره حضوری دهید.

سازمان مهاجرتی آوات ( موسسه مهاجرتی لتس مایگریت ) با بهره مندی از برترین وکلا و مشاورین بین المللی آماده هرگونه خدمات مهاجرتی به شما عزیزان و همراهان گرامی خواهد بود.

به امید زندگی بهتر و جدید با آرامش خاطر .

 • آگوست 13, 2018
 • بازدید : 147
 • تحصیلی,کانادا