مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
تحصیل در چک

تحصیل در چک

تحصیل در چک
Rate this post

تحصیل در چک

تحصیل در چک * اقامت تحصیلی چک * مهاجرت تحصیلی چک * اقامت از طریق تحصیل در جمهوری چک *** راه های اقامت از طریق تحصیل در چک را برای متقاضیان تحصیل در چک در این مقاله مورد بررسی قرار خواهیم داد

امیدواریم نهایت استفاده را ببرید .

تحصیل در چک

کشور چک،، کشور زیبای در شرق اروپا بوده و سابقاً جزئی از کشور چک اسلواکی در نظر گرفته می شد. یکی از مقاصد بزرگ برای تحصیل اروپا، پذیرش از دانشگاه های چک می باشد. در حال حاضر این کشور کوچک با داشتن 39000 هزار دانشجوی بین المللی یکی از سردمداران اخذ پذیرش دانشجویی به حساب می آید. طبق آمار سال 2012 که توسط اتحادیه اروپا منتش شد. تحصیل در چک به عنوان 12 همین مقصد برای دانشجویان اراسموسی در اروپا بوده است. دلایل زیادی برای دانشجویان وجود دارد که آن ها تحصیل در چک را به دیگر نقاط اروپا ترجیح می دهند. از جمله عمده این دلایل می توان به پایین بودن هزینه های تحصیل و زندگی در چک، وجود دانشگاه های معتبر و داشتن فرهنگی غنی، مواردی هستند که باعث جذب آن ها می شود.

سیستم آموزشی تحصیل در چک

در این کشور بیش از 70 دانشگاه بین المللی وجود دارد که در رتبه بندی جهانی قرار دارند. از بین این 70 دانشگاه، حدود دو سوم آن ها دانشگاه های خصوصی هستند. در حدود 12 دانشگاه جمهوری چک در بین 200 دانشگاه برتر جهان بوده و دارای ارزش علمی بسیاری می باشند. دانشگاه های بیشترین رتبه بندی را در میان بسیاری از کشور های اروپایی و مرکز آسیا دارند. در میان این 12 دانشگاه 4 تای آن ها در رده بندی دانشگاه های QS جهانی قرار دارند. فارغ التحصیل شدن از دانشگاه های چک، یکی از عوامل موفقیت در زمینه کاری است. بنابراین شما می توانید با کمترین هزینه در یکی از بهترین دانشگاه های جهان تحصیل کرده و در یکی از کشور های اروپایی به کار مشغول شوید. در میان دانشگاه های بزرگ کشور چک، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دانشگاه چارلز (Charles )

دانشگاه چارلز یکی از بهترین دانشگاه ها در کشور جمهوری چک است، به علاوه بر این، دانشگاه چارلز رتبه چهارم را در رتبه بندی های  EECA اروپای شرقی و مرکز آسیا را دارا است. این دانشگاه در سال 1348 و توسط امپراتور چارلز IV تأسیس شد و بزرگ‌ترین دانشگاه کشور چک مشغول به فعالیت است، چرا که این دانشگاه دارای 17 دانشکده و بیش از 51400 دانشجوی می باشد. این دانشگاه یکی از مقاصد تحصیل در چک است که میان دانشجویان بین المللی بسیار مشهور می باشد. از جمله مزایایی تحصیل در این دانشگاه این است که، دانشگاه چارلز و برنامه های بین المللی آن با 200 دانشگاه برتر جهان در هماهنگ است. بنای اصلی این دانشگاه، در شهر پراگ ساخته شده است. این منطقه موجب جذب دانشجویان و گردشگران بسیاری می گردد .زیرا که شهر پراگ پایتخت جمهوری چک بوده و در میان گردشگران از شهرت والایی برخوردار است و علاوه بر داشتن جاذبه های بسیار زیبا، فرصت کار کردن را در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

 

تحصیل در چک در دانشگاه فناوری پراگ

دانشگاه فناوری پراگ در شهر پراگ بوده و  در سال 1707 تأسیس شده است. این دانشگاه نیز یکی دیگر از دانشگاه های قدیمی و بزرگ در جمهوری چک می باشد. دانشگاه فناوری جمهوری چک، رتبه دوم را در EECA  دارا است و در رتبه 7 کشور چک قرار گرفته است. این دانشگاه دارای 8 دانشکده بوده و بیش از 100 رشته تحصیلی  را در اختیار دانشجویان قرار می دهد. باید اذعان داشت که این دانشگاه، بیش تر بر تدریس در رشته های مهندسی و گرایش های مرتبط با آن تمرکز دارد. در حال حاضر حدود 24000 دانشجو در مقطع لیسانس و فوق لیسانس در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

دانشگاه ماساریک (Masaryk )

دانشگاه ماساریک دومین دانشگاه دولتی بزرگ جهت تحصیل در چک می باشد. این دانشگاه در دومین شهر بزرگ یعنی ” برنو ” واقع گردیده است. دانشگاه ماساریک، در سال 1919 تأسیس شده و به عضویت گروه دانشگاه های کامپوستلا و شبکه Utrecht در آمد. علاوه بر تمامی موارد بیان شده، این دانشگاه دارای همکاری های نزدیکی با سایر دانشگاه های اروپایی است. در حال حاضر دانشگاه ماساریک، در رتبه 10 EECA  قرار داشته و حدود 35800 دانشجو و 9 دانشکده دارد. اغلب رشته های تحصیلی در این دانشگاه به زبان انگلیسی و آلمانی می باشد، این نکته یک مزیت برای دانشجویان بین المللی است.

دانشگاه فناوری برنو

این دانشگاه همان طور که از نامش مشخص است، در شهر برنو واقع شده است. این دانشگاه در سال 1899 تأسیس شده و  دارای رتبه 19 را در EECA می باشد. در این دانشگاه بیشتر دوره های مهندسی برگزار می گردد و به عنوان یک موسسه عالی توسعه یافته در نظر گرفته می شود. دانشگاه فناوری برنو در حدود 24000 دانشجو و 8 دانشکده دارد. این دانشگاه همکاری های گسترده ای با سایر دانشگاه های اروپایی جهت کار بر روی پروژه هایی مانند: اراسموس، Tempus و لئوناردو و … داشته است. تحصیل در چک، در دانشگاه های شهر برنو (برای مقاطع فوق لیسانس تا دکتری) به زبان انگلیسی است.

 

سیستم آموزش عالی تحصیل در چک

آموزش عالی در این کشور در  سطوح زیر صورت می گیرد.

تحصیل در چک در مقطع لیسانس که سه تا چهار سال به طول می انجامد و شامل گذراندن  ۱۴۰- ۱۸۰ واحد درسی است. دانشجویان این مقطع اگر در رشته های هنری فارغ التحصیلان  شده باشند، مدرک BCE و اگر در دیگر رشته ها فارغ التحصیلان  شده باشند، مدرک BC دریافت می نمایند. در انتهای دوره لیسانس، تمامی دانشجویان باید در آزمون نهایی دولتی شرکت می نمایند و پایان نامه ای ارائه دهند و از آن دفاع کنند. دانشجویان مقطع لیسانس می توانند بعد از فارغ التحصیلی وارد بازار کار شده و یا تحصیلات عالیه خود را در مقطع فوق لیسانس ادامه می دهند.

تحصیل در چک در دوره فوق لیسانس دو تا سه سال زمان می برد و نیازمند گذراندن ۱۸۰- ۶۰ واحد درسی می باشد. دوره فوق لیسانس به دو شکل برگزار می گردد:

  • دوره پیوسته که 2 الی 4 سال به طول می انجامد و باید در این مدت 60 الی 180 واحد درسی پاس شود.
  • دوره پیوسته ای که 4 الی 6 سال به درازا می کشد و در این مدت دانشجو باید 240 الی 360 واحد درسی را پای نماید.

در مقطع فوق لیسانس دانشجویان بر روی کاربرد های عملی از دانش خود و توسعه خلاقیت و استعداد هایشان کار می کنند.

فارغ التحصیلان  موظف‌اند بعد از اتمام مقطع فوق لیسانس در آزمون نهایی دولتی شرکت کرده و از پایان نامه خود دفاع کنند. همچنین دانشجویان رشته های پزشکی، دامپزشکی و بهداشت باید مانند سایرین، در آزمون های دولتی شرکت کرده، که این آزمون ها شامل سخنرانی و دفاع از پایان نامه می شود.

 

پیشنهاد میکنیم پیش از هرگونه اقدامی در خصوص امر مهاجرت حتما تحقیقات لازم را بعمل بیاورید … ویدیوهای مناسب در خصوص کشور مورد نظر خود حتما ببینید و از مشاوران عالی رتبه و بین المللی بهره مند شوید.

شما عزیزان میتوانید سوالات ذهنی خود را در زمینه  تحصیل در چک    در زیر همین مقاله برای ما مطرح نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت نسبت به پاسخگویی شما اقدام نمایند.

همچنین جهت کسب اطلاعات بشتر در زمینه  تحصیل در چک  میتوانید از طریق شماره های وبسایت آوات با کارشناسان سازمان مهاجرتی آوات (موسسه مهاجرتی لتس مایگریت ) تماس گرفته و درخواست مشاوره حضوری دهید.

سازمان مهاجرتی آوات ( موسسه مهاجرتی لتس مایگریت ) با بهره مندی از برترین وکلا و مشاورین بین المللی آماده هرگونه خدمات مهاجرتی به شما عزیزان و همراهان گرامی خواهد بود.

به امید زندگی بهتر و جدید با آرامش خاطر .

  • آگوست 13, 2018
  • بازدید : 169
  • تحصیلی,جمهوری چک