مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
تحصیل در پرتغال

تحصیل در پرتغال

تحصیل در پرتغال
5 (100%) 1 vote

تحصیل در پرتغال

پرتغال در بخش جنوب غربی قاره اروپا قرار گرفته است. این کشور یکی از اعضای اتحادیه اروپا است که به عنوان یکی از کشورهای توسعه یافته اروپایی شناخته می شود. از آنجا که تعداد زیادی از دانشگاه های معتبر و پیشرفته در سراسر جهان در این کشور قرار دارند سالانه تعداد متقاضیان ادامه تحصیل در این کشور در حال افزایش است. در این مقاله قصد داریم شرایط تحصیل در پرتغال را به طور خلاصه مورد بررسی قرار دهیم. اگر شما نیز یکی از متقاضیان ادامه تحصیل در این کشور توسعه یافته و پیشرفته هستید تا پایان مقاله همراه ما باشید.

با استفاده از روش های مختلف می توان به اروپا مهاجرت کرد و جهت اخذ اقامت این قاره و کشورهای توسعه یافته آن اقدام کرد. یکی از سریع ترین و ساده ترین روش ها جهت اقامت در اروپا تحصیل در پرتغال است. این کشور علاوه بر اینکه برای ادامه تحصیل مقصدی ایده آل است برای زندگی نیز مکانی عالی است زیرا قیمت ها در این کشور بسیار مقرون به صرفه هستند. امکان ادامه تحصیل در اکثر رشته ها در مقاطع بالاتر از کارشناسی نیز برای دانشجویان بین المللی وجود دارد. در ادامه این مقاله با شرایط ادامه تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی پرتغال و مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش از این دانشگاه ها آشنا خواهید شد.

 

شرایط تحصیل در پرتغال

اکثر دانشگاه های پرتغال مورد تائید وزارت علوم ایران هستند. در بسته بندی جدید دانشگاه های مختلف در سراسر جهان سه دانشگاه از دانشگاه های این کشور در سطح ممتاز، 4 دانشگاه در سطح خوب، 3 دانشگاه در سطح متوسط و 3 دانشگاه نیز در سطح ضعیف قرار گرفته اند. زبان آموزشی در دانشگاه های مختلف این کشور توسعه یافته پرتغالی و انگلیسی است. اگر قصد دارید در رشته های تحصیلی ادامه تحصیل دهید که زبان آموزشی آن ها پرتغالی است می توانید در دوره های پیشرفته و نیمه پیشرفته این زبان که در کشور پرتغال برگزار می شوند شرکت کنید.

هزینه این دوره ها مستقل از شهریه دانشگاه است؛ اما اگر قصد ادامه تحصیل در رشته های تحصیلی که زبان آموزشی آن ها انگلیسی است را دارید باید مدرک زبان انگلیسی خود را ارائه دهید و در صورت نداشتن مدرک زبان باید در دوره های زبان انگلیسی در این کشور شرکت کنید. شهریه دوره های زبان انگلیسی نیز همانند دوره های زبان پرتغالی باید به طور جداگانه توسط دانشجو پرداخت شود. یکی از مزیت های تحصیل در دانشگاه های این کشور این است که در هیچ مقطع تحصیلی محدودیت سنی وجود ندارد.

 

شرایط تحصیل در پرتغال در مقطع دبستان و دبیرستان

شما می توانید در بهترین مدارس خصوصی و دولتی این کشور آموزش ببینید و لازم به ذکر است که سن آغاز تحصیلات مدرسه در این کشور 6 سالگی است و طول دوره آن 9 سال می باشد. پس از اتمام دوره 9 ساله دانش آموزان موفق به اخذ مدرک دیپلم می شوند و پس از اخذ مدرک دیپلم می توانند در بهترین و معتبرترین دانشگاه های این کشور به تحصیلات خود ادامه دهند. پس از اینکه تحصیلات دانشگاهی خود را نیز به اتمام رساندند می توانند گرین کارت پرتغال خود را دریافت کنند و پس از گذشت 5 سال به راحتی یکی از شهروندان پرتغالی به حساب خواهند آمد. اگر قصد تحصیل در پرتغال را دارید می توانید اقامت خانواده خود را نیز دریافت کنید.

 

تحصیل در پرتغال در مقطع کارشناسی

طول دوره کارشناسی در پرتغال 4 سال است. زبان آموزشی نیز در این مقطع تحصیلی پرتغالی و انگلیسی است. یکی از مهمترین مدارک لازم جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های پرتغال در مقطع کارشناسی ارائه مدرک پیش دانشگاهی است، اگر مدرک پیش دانشگاهی نداشتید جای نگرانی نیست زیرا می توانید این دوره را در خود کشور پرتغال پشت سر بگذارید. امکان پذیرش از دانشگاه های پرتغال در برخی از رشته های تحصیلی بدون مدرک زبان نیز امکان پذیر است اما اگر مدرک زبان خود را ارائه دهید می توانید کارهای اخذ پذیرش را با سرعت بیشتری پشت سر بگذارید. همزمان با تحصیل در این مقطع تحصیلی در پرتغال می توانید به کاری نیز مشغول شوید.

 

تحصیل در پرتغال در مقطع کارشناسی ارشد

طول این دوره تحصیلی در دانشگاه های مختلف پرتغال 2 سال است. در طول این دوره دانشجو باید 90 تا 120 واحد درسی را با موفقیت پشت سر بگذارد. زبان آموزشی اکثر رشته های تحصیلی در پرتغال انگلیسی است. در این مقطع تحصیلی نیز همانند دوره کارشناسی دانشجویان بین المللی می توانند جهت کاهش هزینه های زندگی دانشجویی خود به کاری مشغول شوند. دانشجویان می توانند به ازای هر ساعت کار خود چیزی حدود 10 تا 12 یورو درآمد کسب کنند. از مهمترین مدارک لازم جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های پرتغال در این دوره تحصیلی ارائه مدرک کارشناسی به همراه کارنامه آن، ارائه مدرک زبان انگلیسی، رزومه علمی، انگیزه نامه و توصیه نامه می باشند.

 

تحصیل در پرتغال در مقطع دکتری

طول دوره دکتری در کشور توسعه یافته پرتغال 3 تا 5 سال است. یکی از شرایط دریافت مدرک دکتری ارائه پایان نامه در پایان این دوره تحصیلی می باشد. اگر دانشجویان بین المللی بتوانند با تحصیل در این مقطع نمرات عالی کسب کنند، به آن ها بورسیه تحصیلی اعطا می شود. مهمترین مدارک لازم جهت اخذ پذیرش در مقطع دکتری در پرتغال ارائه مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد به همراه کارنامه آن، ارائه مدرک زبان انگلیسی، ارائه چند توصیه نامه از اساتید در کشور مبدأ، ارائه رزومه علمی قوی و انگیزه نامه هستند.

 

چرا در کشور پرتغال تحصیل کنیم؟

با تحصیل در پرتغال می توانید از برخی از مزایا نیز بهره مند شوید که در این بخش به معرفی برخی از آن ها به طور خلاصه خواهیم پرداخت.

  • هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویی در این کشور در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی کمتر است.
  • در صورت داشتن سابقه تحصیلی عالی می توانید جهت کاهش هزینه های زندگی دانشجویی در این کشور بورسیه تحصیلی از دانشگاه های مختلف این کشور دریافت کنید.
  • شما می توانید بدون ارائه مدرک زبان انگلیسی در برخی از رشته های تحصیلی در مقاطع مختلف تحصیلی مشغول به تحصیل شوید.
  • مدرک تحصیلی ارائه شده توسط دانشگاه های مختلف این کشور مورد تائید وزارت علوم ایران می باشد.
  • شما می توانید جهت اخذ پذیرش در دانشگاه های مختلف این کشور توسعه یافته در تمام طول سال اقدام کنید.
  • با اخذ ویزای دانشجویی پرتغال می توانید به تمامی کشورهای حوزه شنگن سفر کنید.
  • آب و هوای کشور پرتغال بسیار متعادل و مناسب است.
  • جولای 16, 2018
  • بازدید : 172
  • پرتغال,تحصیلی