مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
تحصیل در مالزی

تحصیل در مالزی

تحصیل در مالزی
Rate this post

تحصیل در مالزی

تحصیل در مالزی * اقامت مالزی از طریق تحصیل در مالزی * مشاوره در خصوص تحصیل در مالزی * مدارک مورد نیاز برای تحصیل در مالزی * سوالات ذهنی متقاضیان اقامت مالزی میباشد . ما سعی داشتیم در این مقاله اطلاعات مختصری در خصوص تحصیل در مالزی برای متقاضیان عزیز اقامت مالزی آماده نماییم.

تحصیل در مازی

مالزی کشوری است که ازنظر جذب توریست یکی از پیشتازان در قاره کهن محسوب می‌شود. دانشگاه‌های معتبر این کشور روزانه تعداد زیادی از دانشجویان جهان را برای تحصیل در مالزی جذب خود می‌کند. دین رسمی مردم مالزی اسلام است. آب‌وهوای معتدل، نظم و سبک زندگی مردمان مالزی شبیه به کشورهای اروپایی است. کشور مالزی با کشورهای تایلند، سنگاپور و اندونزی دارای مرز دریایی هست. پایتخت کشور مالزی شهر کوالالامپوراست.بااینکه این شهر پایتخت مالزی است اما سازمان‌های دولتی و وزارتخانه‌ها در شهر پوتراجا واقع‌شده‌اند. تحصیل در مالزی به‌واقع یک تجربه‌ی درجه‌یک بین‌المللی با هزینه‌هایی تقریباً تا نصف هزینه‌های تحصیل در اروپا است.

 

تحصیل در مدارس مالزی

تحصیل در سطوح مختلف مثل پیش‌دبستانی ابتدایی دوره‌های متوسط

تحصیل در مدارس بین‌المللی و مدارس شخصی در کشور مالزی

مدارس غیرانتفاعی نیز قدرت تحصیل در 3 مقطع پیش‌دبستانی، دبستان و دوره‌ی متوسطه را برای شما فراهم کرده که این امر مهم با استقبال چشمگیری از سمت متقاضیان خارجی روبرو شده است. این مؤسسات برای تحصیل در مالزی، دوره‌های آموزشی متنوعی برای متقاضیان فراهم آورده‌اند. به‌طوری‌که مدارس خارج از وزارتخانه‌های علمی مالزی مثل مدارسی از چین و مدارس متفرقه مذهبی نیز را تحت حمایت خود قرار داده است. نظارت و استانداردهای زیادی برای دوره‌های تحصیلی در مدارس غیرانتفاعی وجود دارد.

مدارس ابتدایی  KSSR

مدارس متوسطه KSSM

مزایای این دوره‌ها یادگیری بهتر و به‌روزتر برای دانش‌آموزانی است که می‌خواهند به درجات بالای موفقیت برسند.

با پیشنهاد شورای علمی و وزارت آموزشی کشور مالزی کسانی که قصد تحصیل در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی را دارند می‌توانند از راه دور به‌صورت غیرحضوری این‌گونه تحصیل را تجربه کنند.

شماتیک جالبی در مدارس کشور مالزی پیاده‌سازی شده است.در مقطع پیش‌دبستانی مراتب نمره بندی متنوع است. فقط افراد 3 تا 6 سال می‌توانند وارد این مقاطع بشوند این مقطع امتحانات بین‌المللی ندارد.

ابتدایی استاندارد 6 سال تحصیلی است که سن افراد بایستی میانگین 6 تا 12 سال باشد،آزمون‌پذیرشی که در نام دارد که برای این مقطع در نظر گرفته‌شده است. Upsr این دوره

دوره‌ی راهنمایی 3 سال به طول می‌انجامد که مدرک تحصیلی این مقطع ای پی‌ام مدرک است. سن ورود به این مقطع 13 تا 15 سال است.

دوره متوسطه و بعدازآن با مدرک مرتبط ای پی‌ام (مدرک تحصیلی کشور مالزی) که سن واجد شرایط برای متقاضیان 16 تا 17 سال هست.

پیش‌دانشگاهی برای کسانی که قصد ادامه‌ی تحصیل در مالزی و پذیرش را از دانشگاه‌های این کشور دارند، 1 ساله است. افراد می‌توانند با حداکثر سن 19 سال و با مدرک معتبر ای تی پی‌ام که بالاترین مدرک دبیرستانی محسوب می‌شود به تحصیل بپردازند.

نکته جالب این است که افرادی که دوره‌های 3 ساله دیپلما را با 100 واحد به‌طور کامل گذراندند و یا سرتیفیکیت از کالج یا پلی تکنیک های مالزی اخذ کرده‌اند می‌توانند مستقیم وارد دانشگاه شوند.

روابط مؤثر و خوب آموزشی بین دو کشور ایران و مالزی تبلیغی بزرگ و پایدار بوده تا ایران برآن شود که مدارسی را در مالزی تأسیس کند و به ترویج علم و دانش کمک بسزایی کند.

بدین گونه ایران مدرسه‌ای بانام امام خمینی در کشور مالزی تأسیس کرده است که این مدرسه را می‌توان ازنظر سبک آموزشی کاملاً ایرانی دانست.

شروع این مدارس شروع از ماه مهر و خاتمه آن خردادماه است.

البته چون این مدرسه در کشور مالزی است طبق قوانین ثبت‌نامی این کشور چند بند به این سبک آموزشی اضافه‌شده است.

والدین دانش‌آموز باید ویزای اقامت مالزی را داشته باشند تا بتوانند برای ایشان هم ویزای همراه تحصیلی اخذ نمود.

ازاین‌رو اگر شما جزو خانواده‌های دانشجو، خانواده‌های فرهنگی شاغل به کار در کشور مالزی و یا جزو خانواده‌های جانبازان یا شهدا باشید از تخفیفات 50 تا 70% می‌توانید استفاده کنید. همین شرایط استثنای  نیمی از خانواده‌های واجد شرایط را درصدد قرار داده است تا فرزندان خود را برای تحصیل ابتدایی به کشور مالزی بیاورند و در کنار تحصیل فرزندانشان از طبیعت بکر و مناظر گردشگری مالزی استفاده کنند.

کیفیت بالای زندگی، اعتبار جهانی دانشگاه‌های مالزی، تنوع رشته‌ها، تدریس به زبان انگلیسی، شهریه‌های ارزان، هزینه‌ی پایین زندگی که بین 500 تا 600 دلار در ماه است که شامل تفریحات، غذا، هزینه‌ی مسکن، حمل‌ونقل هم می‌شود.

 

 

هزینه‌های تحصیل در مالزی به‌اختصار

هزینه‌ی 1 ساله ثبت‌نام در مقطع دبستان 2800 رینگت مالزی

هزینه‌ی 1 ساله ثبت‌نام در مقطع راهنمایی 3700 رینگت مالزی

هزینه‌ی 1 ساله ثبت‌نام در مقطع دبیرستان 4800 رینگت مالزی

و هزینه‌ی 1 ساله در مقطع پیش‌دانشگاهی 5600 رینگت مالزی هست

 

هزینه‌ی 1 سال ثبت‌نام در مقطع دبستان 3973200

هزینه‌ی 1 ساله ثبت‌نام در مقطع راهنمایی 5250300

هزینه‌ی 1 ساله ثبت‌نام در مقطع دبیرستان 6811200

و هزینه‌ی 1 ساله در مقطع پیش‌دانشگاهی 7946400 میلیون تومان است.

 

تحصیل در مالزی در کالج و مؤسسات زبان

سالانه هزاران دانشجو برای یادگیری زبان انگلیسی به کشور مالزی می‌آیند که جزو یکی از شرایط ایده آل تحصیل در این کشور است.

یادگیری زبان پلی را برای ورود شما به بازار جهانی ، ورود به کشورهای انگلیسی‌زبان و حتی کشورهای درحال‌توسعه اروپایی برای تحصیل ، زندگی ، بیزینس و هزاران امکانات دیگر مهیا می‌سازد.

 

چند مزیت دیگر تحصیل در مالزی را در کالج‌های زبان با یکدیگر مرور می‌کنیم:

ارائه ویزای تحصیلی برای فراگیری دوره‌های زبان انگلیسی

هزینه‌ی پایین زندگی فردی و دانشجویی در کشور مالزی

 

در کشور مالزی می‌توان با هزینه‌های بسیار پایین در بهترین و پیشرفته‌ترین کالج‌ها ثبت‌نام و شروع به تحصیل کرد.

کالج بریتیش کانسیل ، الس ، ای مث

هزینه‌ی تقریبی ثبت‌نام در این کالج‌ها 400 تا 800 دلار هست. و مدت‌زمانی که باید برای تحصیل سپری کنید تقریباً 12 ماه هست. برای گرفتن پذیرش لیسانس نمره 5.5 در دوره‌ی آیلتس و برای فوق‌لیسانس نمره 6 در دوره‌ی آیلتس الزامی است. مدت ویزاها نسبت به کالج موردنظر از 6 ماه تا 1 سال است که هر 6 ماه یک‌بار می‌توان ویزا را تمدید کرد.

 

مقطع تحصیلی کاردانی به کارشناسی در کشور مالزی

مالزی به یک از معدود کشورهایی بدل شده است که مدرک فوق‌دیپلم ایران را تائید می‌کند.

البته بایستی اضافه کرد که 2 تا 3 دانشگاه مالزی مدرک کاردانی ایران را با شرایط خاص قبول دارند.

برای مثال در دانشگاه لجندا مدرک فوق‌دیپلم کشور ایران مورد تائید است.

در این دانشگاه شما اگر قصد تحصیل در مقطع لیسانس را دارید می‌توانید به‌جای دوره‌ی تحصیلی 4 ساله باوجود مدرک فوق‌دیپلم خود این دوره را به 2 ساله کاهش دهید.

البته چند دانشگاه دیگر هم هستند که فوق‌دیپلم را 1 سال می‌دانند و شما برای دوره‌ی تحصیلی مقطع لیسانس بایستی 3 سال درس بخوانید.

یکی دیگر از مزایای دانشگاه لجندا این نکته هست که این دانشگاه زیر نظر کشور انگلستان است و بر کسی پوشیده نیست که انگلستان کشوری است در رده‌ی یک جهانی ازنظر سطح تحصیلات و ارزش مدرک و این مهم یعنی  تحصیل در مالزی اما در یک دانشگاه بریتانیایی با هزینه‌ای بسیار پایین‌تر از شعبه واقع در انگلستان برای شما متقاضی عزیز امکان‌پذیر هست.

مزیت دیگر دانشگاه لجندا گرفتن مدرک از خود کشور انگلستان است.

 

تحصیل در مقطع لیسانس (کارشناسی) Bachelor

تحصیل در مقطع لیسانس 3 تا 4 سال به طول می‌انجامد. برای گرفتن این مدرک بایستی 150 تا 180 واحد را پاس کنید که در دانشگاه‌های مختلف این تعداد واحد متغیر است. هزینه‌ی تحصیلی مقطع لیسانس در کشور مالزی 12000 دلار در سال است که البته این مبلغ به همراه خوابگاه و اقامت شماست.تمامی دانشجویان در تمامی مقاطع بیمه هستند که هزینه‌ی سالانه‌ی خدمات بیمه در مالزی 50 دلار هست.

برای آشنایی بیشتر با رشته‌های ارائه‌شده در دانشگاه‌های مالزی و تصمیم برای تحصیل در مالزی به چند رشته دریکی از دانشگاه‌های معتبر بین‌المللی اشاره می‌کنیم:

دانشگاه east London : مهندسی برق و الکترونیک در 3 گرایش، مهندسی عمران در تمامی گرایش‌ها، حسابداری و امور مالی در تمامی گرایش‌ها، علوم تجارت، مهندسی نرم‌افزار که همه 3 سال به طول می‌انجامند.

 

کارشناسی ارشد در مالزی (دوره مستر) در مالزی

تحصیل در مالزی در مقطع فوق‌لیسانس برای شما که مدرک قابل تائید و معتبر از کشور خود در دست دارید نیاز به یک پروسه پذیرشی مشخص دارد که در ادامه این نوشتار به آن می‌پردازیم

معرف آکادمیک شما با همان توصیه‌نامه‌ی اساتید نقش مهمی را در پروسه‌ی پذیرش شما بازی می‌کنند.

  • Taught course 30 تا 33 واحد در دوره‌ی آکادمیک مستر با 6 واحد پروژه‌ی پایان‌نامه و دفاع تا اخذ مدرک مستر
  • Taught Course and Research گذراندن 36 واحد که 18 واحد آن پژوهش هست
  • By Research کلاسی در این دوره وجود ندارد و تنها ارائه پایان پژوهش لازم است که تمامی 36 واحد نیز مربوط به همین پایان‌نامه پژوهشی است.

 

تحصیل در مالزی در دوره‌ی دکترا PHD

معدل بالا درگرفتن پذیرش دوره‌ی دکترا در مالزی شرط اصلی و سپس  داشتن پروپوزال قوی است. دانشجو در این دوره می‌بایست 90 واحد را بگذارند که 30 واحد از این تعداد در بحث پژوهش و مابقی در قالب پایان‌نامه دکترا می‌باشد. اگر شما با معدل درجه‌یک فارغ التحصیل شوید در بیشتر دانشگاه‌های جهان مجاز به ورود مستقیم به پست دکترا خواهید بود. نکته‌ای که نشان از کیفیت و اعتبار مدرک دکترا در دانشگاه‌های مالزی دارد.

تحصیل در مالزی برای شما که به تحصیل به زبان انگلیسی علاقه‌مند هستید و همچنین زندگی در محیطی زویایی، می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌ها در فهرستتان باشید

پیشنهاد میکنیم پیش از هرگونه اقدامی در خصوص امر مهاجرت حتما تحقیقات لازم را بعمل بیاورید … ویدیوهای مناسب در خصوص کشور مورد نظر خود حتما ببینید و از مشاوران عالی رتبه و بین المللی بهره مند شوید.

شما عزیزان میتوانید سوالات ذهنی خود را در زمینه   تحصیل در مالزی   در زیر همین مقاله برای ما مطرح نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت نسبت به پاسخگویی شما اقدام نمایند.

همچنین جهت کسب اطلاعات بشتر در زمینه تحصیل در مالزی   میتوانید از طریق شماره های وبسایت آوات با کارشناسان سازمان مهاجرتی آوات (موسسه مهاجرتی لتس مایگریت ) تماس گرفته و درخواست مشاوره حضوری دهید.

سازمان مهاجرتی آوات ( موسسه مهاجرتی لتس مایگریت ) با بهره مندی از برترین وکلا و مشاورین بین المللی آماده هرگونه خدمات مهاجرتی به شما عزیزان و همراهان گرامی خواهد بود.

به امید زندگی بهتر و جدید با آرامش خاطر .

 

  • آگوست 18, 2018
  • بازدید : 109
  • تحصیلی,مالزی