مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
تحصیل در لهستان

تحصیل در لهستان

تحصیل در لهستان

تحصیل در لهستان و شرایط تحصیل در لهستان چگونه است؟راه های مهاجرتی به لهستان کدام اند؟ما در اینجا به تحصیل در لهستان هزینه های تحصیلی در لهستان  و مهاجرت به لهستان میپردازیم

 

کشور لهستان از جمله ، بزرگترین و پر چمعیت  کشور های اروپایی شرقی که تا به امروز با بیش از 1000 سال قدمت در سرزمین اروپا ، قدم علم کرده است ، پایتخت کشور لهستان شهر ورشو نام دارد و قسمت اعظم جمعیت کشور لهستان را در خود جای داده است .

کشور لهستان کشوری بسیار امن می باشد حتی از کشور های موجود در شمال اروپا که به عنوان کشور های امن معرفی شده است نیز ، امن تر .

واحد پولی کشور لهستان زلوتی نام دارد ، اما چون کشور لهستان در منطقه یورو قرار دارد ، تمام معاملات بزرگ تجاری در کشور لهستان بر اساس یورو انجام می پذیرد و به همین دلیل دانشگاه های کشور لهستان نیز برای پذیرش دانشجو های خارجی و تحصیل در لهستان ، از واحد پولی یورو استفاده می نمایند .

سیستم تحصیلی در لهستان بسیار قدرتمند و حرفه ای در زمینه های مختلف رشته ای عمل می کند و از برترین دانشگاه های کشور لهستان که در رشته IT مقام برتری را در بین دیگر کشور های اروپایی کسب نموده است می توان به دانشگاه ورشو کشور لهستان اشاره نمود .

کیفیت بالای دانشگاه های کشور لهستان باعث شده است ، فارغ التحصیلان دانشگاه های لهستان با قدرت فراوان و شگفت انگیز وارد بازار کار رقابتی شوند و این ، به دلیل این است که نظارت بر دانشگاه های کشور لهستان توسط کمیته اعتبار بخشی دولتی با کیفیت بالایی صورت می پذیرد و به جرات می توان گفت که بیش از 80% دانشگاه های کشور لهستان در مقام و رتبه بالا و عالی تحصیلی قرار دارند .

دانشجویانی که تمایل به تحصیل در لهستان را دارند قبل از ورود به کشور لهستان باید برای اخذ ویزای تحصیلی در لهستان اقدام نمایند و به مدت دو سال اجازه اقامت موقت و تحصیل در لهستان را داشته باشند و بعد از اتمام ، در جهت تمدید ویزای تحصیل در لهستان ، اقدام نمایند و بعد از اتمام تحصیل خود می توانند به اداره مهاجرت کشور لهستان مراجعه و برای اخذ ویزای کاری کشور لهستان نیز اقدام به عمل آورند .

لازم به ذکر است ، وجود و ارائه مدرک زبان انگلیسی برای پذیرش در دانشگاه های کشور لهستان برای متقاضیان تحصیلی در لهستان ، الزامی می باشد و از مزایای دانشگاه های کشور لهستان این است که دانشجویان دغدغه تسلط داشتن بر زبان لهستانی را  ندارند و از همان مقاطع آغازین تحصیل در دانشگاه های کشور لهستان ( دوره کارشناسی ) ، تدریس به دو زبان انگلیسی و لهستانی انجام می گیرد .

شرایط زندگی در کشور لهستان

کشور لهستان در بین دیگر کشور حوزه ی اتحادیه اروپا از هزینه های زندگی پایین تری بر خوردار هستند و می توان گفت با هزینه ای معادل 300 تا 550 یورو می توانند هزینه های همچون مسکن ، غذا ، حمل و نقل و هزینه های جانبی دیگر را پوشش دهند و اما در صورتی که این مبلغ ممکن است در دیگر کشور های اتحادیه اروپا ، فقط هزینه اجاره مسکن را ساپورت نماید و همین امر باعث شده است که اشتیاق دانشجویان بسیاری را جهت تحصیل در لهستان افزایش دهد و                     آن ها را برای مهاجرت به کشور لهستان سوق دهد .

اما به طور کلی می توان گفت که هزینه تحصیل در لهستان برای دانشجو های بین المللی و خارجی مبلغی حدود 230 تا 350 یورو می باشد اما هزینه های تحصیل در لهستان و هزینه های زندگی در کشور لهستان برای افراد دانشجو بسته به نوع زندگی افراد نیز دارد و امکان صرفه جویی در این مبالغ نیز برای افراد وجود خواهد داشت .

سیستم تحصیلی در لهستان

سال تحصیلی در لهستان بر پایه دو ترم می باشد ترم اول از اکتبر تا اواسط فوریه و ترم دوم از اواسط فوریه تا ژوئن برگزار می گردد و هر ترم با برگزاری امتحان پایان ترم در بین دانشجویان ، به اتمام می رسد .

دانشجویان در مقطع لیسانس وارد دو مدرک انتخابی می شوند و از نظر دانشجویان هر کدام که مورد پسند و پر کاربرد تر در بازار کار می باشد  ، گزینه انتخابی دانشجویان خواهد بود .

مدرک لیسانس کارشناسی که بیشتر در بین دانشجویان مورد علاقه به رشته های فنی و حرفه ای به چشم می خورد و مورد گزینش می باشد و تقریبا به مدت سه سال و نیم به طول می انجامد .

مدرک لیسانس مهندسی هم در بین دانشجویان مشتاق به تحصیل رشته های اقتصاد و علوم فنی و کشاورزی پر طرف دار می باشد و اخذ مدرک لیسانس مهندسی تقریبا به مدت 4 سال برای دانشجویان به طول می انجامد .

مدرک فوق لیسانس مستر به دانشجویانی اعطا می شود که علاقمند به تحصیل رشته های مهندسی ، هنر ، پزشکی و دندان پزشکی و دارو سازی و رشته های از این دست ، در کشور لهستان می باشند و با اخذ مدرک کارشناسی ارشد به مدت 6 سال انجام می گیرد .

مدرک دکتری در کشور لهستان به این صورت است که فرد دانشجو باید به هنگام بالا بردن سطح تحصیل دانشگاهی خود از کارشناسی ارشد به دکتری در بعضی از رشته های تحصیلی در لهستان ، آزمون ورودی بدهد و مورد سنجش قرار گیرد ، دانشجویان برای شرکت کردن در مقطع دکتری ، نیازمند مدرک زبان انگلیسی تافل یا آیلتس می باشد و باید مدرک کارشناسی ارشد و یا معادل آن را نیز دارا باشند و به دانشگاه مورد نظر خود ارائه دهند .

دانشجویان به هنگام قبولی در آزمون ورودی دکتری می توانند به صورت آن لاین دانشگاه و رشته تحصیلی مورد نظر خود را در کشور لهستان انتخاب نمایند .

دانشجویان در انتها بعد از گذراندن مدت تحصیل مقطع دکتری در دانشگا های تحصیلی در لهستان ، می توانند با ارئه مقالات و پژوهش های تحقیقاتی و در نهایت دفاعیه خود از پایان نامه ارائه داده شده به استادان ، مدرک دکتری (PHD ) خود را از دانشگاه های مورد نظر کشور لهستان اخذ نمایند .

از جمله دانشگاه های برتر کشور لهستان :

دانشگاه ورشو : دانشگاه ورشو واقع شده در شهر ورشو و بیش از 20 رشته تحصیلی به زبان انگلیسی را در خود جای داده است . رشته های تحصیلی موجود در دانشگاه ورشو :علوم اقتصاد ، شیمی ، زیست شناسی ، حقوق ، مدیریت ، ریاضیات و …

دانشگاه صنعتی ورشو : یکی از برترین دانشگاه های تحصیلی در لهستان در زمینه فنی می باشد و دانشجویان در این دانشگاه در رشته های تحصیلی مربوط به علم وفناوری مشغول تحصیل می باشند .

دانشگاه یاگیلونیااین دانشگاه دارای دانشکده های معماری ، علوم اجتماعی ، مهندسی شیمی ، شیمی ، مهندسی عمران ، مهندسی برق ، فناوری اطلاعات ، مدیریت ، فیزیک و … می باشد .

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی در لهستان :

  • نامه پذیرش رسمی از دانشگاه های تحصیلی در لهستان
  • فرم درخواست ویزای تحصیلی در لهستان
  • پاسپورت
  • عکس
  • مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی و ریز نمرات ترجمه شده توسط دارلترجمه های رسمی کشور و مورد تایید وزارت امور خارجه
  • مدرک زبان انگلیسی برای تحصیل در لهستان

 

به پایان مقاله در باب تحصیل در لهستان رسیدیم . امیدواریم مقاله فوق و اطلاعات ان برایتان مفید واقع شده باشد.

 

سازمان مهاجرتی آوات با همکاری موسسه حقوقی مهاجرتی لتس مایگریت آماده ارائه خدمات ویژه در خصوص تحصیل در لهستان به شما عزیزان متقاضی مهاجرت به اروپا خواهد بود.

همچنیین شما عزیزان میتوانید سوالات خود را در خصوص تحصیل در لهستان در پایان همین مقاله برای ما ارسال نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت نسبت به پاسخگویی شما عزیزان اقدام نمایند.

 

 

  • سپتامبر 22, 2018
  • بازدید : 116
  • تحصیلی,لهستان