مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
تحصیل در ایتالیا

تحصیل در ایتالیا

تحصیل در ایتالیا
Rate this post

تحصیل در ایتالیا

قوانین تحصیل در ایتالیا * پذیرش و تحصیل در ایتالیا * ویزای تحصیل در ایتالیا * اخذ اقامت تحصیلی ایتالیا * اقامت ایتالیا از طریق تحصیل در ایتالیا

یکی دیگر از روش های اقامت و مهاجرت به ایتالیا مهاجرت از طریق تحصیل در ایتالیا میباشد. که در این مقاله و نوشته قصد داریم در خصوص  تحصیل در ایتالیا  مطالب و اطلاعات مختصری را به اشتراک بگذاریم * امیدواریم اطلاعات فوق برای شما عزیزان متقاضی مهاجرت مثمــر ثــمر واقع باشد.

در ادامه میپردازیم به بحث تحصیل در ایتالیا

تحصیل در ایتالیا

مشهورترین و ممتازترین دانشگاه ها از نظر سطح علمی در سراسر دنیا در ایتالیا قرار دارند. از جمله این دانشگاه ها، دانشگاه های میلان، بولونیا، سایپینزا و پلی تکنیک می باشند. از این رو تحصیل در ایتالیا مورد توجه بسیاری از متقاضیان ادامه تحصیل در خارج از کشور قرار گرفته است. در این مقاله سعی شده است شرایط تحصیل در ایتالیا به طور خلاصه مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

 

ایتالیا در بخش جنوبی قاره اروپا قرار گرفته است و پایتخت آن رم است. کشورهای فرانسه، اتریش، سوئیس، اسلوونی، واتیکان، سان مارینو در همسایگی این کشور قرار دارند. دین اکثر مردم در این کشور مسیحیت است و آب و هوای آن نیز مدیترانه ای است. از روش های مختلف می توان به این سرزمین مهاجرت نمود و یکی از مهمترین روش هایی که اخیراً مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است تحصیل در ایتالیا است. اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور بسیار ساده است. دولت ایتالیا به دانشجویان بین المللی که سطح علمی آن ها در سطح بالایی قرار داشته باشد جهت کاهش هزینه های زندگی و تحصیل در ایتالیا بورسیه و کمک هزینه تحصیلی اعطا می کند. کیفیت زندگی نیز در این کشور دارای سطح بالایی است.

 

شرایط تحصیل در ایتالیا در مقطع کارشناسی

طول دوره کارشناسی در ایتالیا عموماً 3.5 تا 4 سال است. زبان آموزشی اکثر رشته های تحصیلی در دانشگاه های برتر این سرزمین ایتالیایی است. جهت اخذ پذیرش در رشته های تحصیلی مدیریت، مهندسی مکانیک خودرو و علوم مهندسی متقاضیان ابتدا باید در آزمون ورودی قبول شوند، البته در برخی از دانشگاه های این کشور بدون شرکت در آزمون ورودی می توان پذیرش شد و ادامه تحصیل داد. در تعداد زیادی از دانشگاه های برتر در ایتالیا به دانشجویان بین المللی حقوق پرداخت می شود تا هزینه تحصیل و زندگی در این کشور کاهش پیدا کند.

 

شرایط تحصیل در ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد

به طور معمول طول دوره کارشناسی ارشد در ایتالیا 2 تا 3 سال است. زبان آموزشی در این مقطع در ایتالیا انگلیسی و ایتالیایی می باشد. یکی از مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در ایتالیا ارائه مدرک کارشناسی و کارنامه آن و همچنین ارائه مدرک زبان با نمره 6 می باشد. در این مقطع تحصیلی در ایتالیا دانشجویان بین المللی می توانند جهت کاهش هزینه های زندگی دانشجویی خود بورسیه تحصیلی به مبلغ 500 یورو در سال دریافت کنند.

 

شرایط تحصیل در ایتالیا در مقطع دکتری

طول دوره دکتری نیز در این کشور به طور معمول 3.5 تا 4 سال است. زبان آموزشی این مقطع نیز همانند دوره کارشناسی ارشد انگلیسی و ایتالیایی است. مهمترین مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش در این دوره تحصیلی در ایتالیا ارائه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی، کارشناسی و کارشناسی ارشد به همراه کارنامه آن ها است. اگر مایل به ادامه تحصیل در مقطع دکتری در ایتالیا هستید علاوه بر مدارک ذکر شده باید مدرک زبان خود را با نمره 6 ارائه دهید. در این مقطع تحصیلی نیز به دانشجویان بین المللی جهت کاهش هزینه های تحصیلی و زندگی دانشجویی کمک هزینه های تحصیلی و بورسیه به ارزش 13000 یورو اعطا می شود.

 

مزایای تحصیل در ایتالیا

رتبه بالای علمی دانشگاه های ایتالیا

دانشگاه های مختلف موجود در این کشور دارای شاخص بالای علمی در سطح جهان هستند. بر اساس آمار ارائه شده حدود 34 دانشگاه در این کشور بین 900 دانشگاه برتر در سطح جهان قرار دارند. رشته های تحصیلی معماری، مهندسی، هنر، باستان شناسی، تاریخ و علوم اجتماعی در دانشگاه های مختلف این کشور به شهرت جهانی دست یافته اند.

 

هزینه تحصیلی مناسب در ایتالیا

هزینه تحصیلی در دانشگاه های مختلف این کشور همواره در حال تغییر است. به طور میانگین هزینه تحصیل در این کشور سالانه 320 تا 3200 یورو است. شهریه سالانه دانشگاه های مختلف در این سرزمین چیزی حدود 2000 یورو است که می توان با دریافت کمک هزینه تحصیلی و بورسیه این مبلغ را به 500 یورو کاهش داد.

عضویت در اتحادیه اروپا

از آنجا که این کشور به عنوان یکی از اعضای اتحادیه اروپا شناخته می شود در زمینه بهداشت، خدمات اجتماعی و پوشش بیمه دارای استانداردهای بالا می باشد.

 

تضمین آینده شغلی فرد

از آنجا که دانشگاه های مختلف کشور ایتالیا دارای قدمت و اعتبار بالاست. به طور مشترک با دیگر دانشگاه های برتر در سراسر دنیا دوره هایی را برگزار می کنند که با شرکت در این دوره ها علاوه بر اینکه زندگی و تحصیل را در دو کشور با سطح علمی بالا تجربه می کنید، باعث می شود دانشجویان بین المللی به طور همزمان از چند دانشگاه مدرک تحصیلی خود را دریافت کند و این امر باعث می شود در آینده به راحتی کار مناسب با رشته تحصیلی خود پیدا کند.

 

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای دانشجویی

 • متقاضی ادامه تحصیل در ایتالیا باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود را همراه با کارنامه این مقاطع به زبان ایتالیایی ترجمه کند و تأییدیه مورد نظر را از طرف وزارت خارجه و دادگسنری دریافت کند.
 • اگر قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را دارید باید مدرک کارشناسی خود را به همراه کارنامه آن که به زبان ایتالیایی ترجمه شده باشد و مورد تائید وزارت خارجه و دادگستری قرار گرفته باشد را به دانشگاه مورد نظر ارسال کنید.
 • اصل پاسپورت خود را ارائه کنید.
 • فرم درخواست روادید خود را تکمیل نموده و آن را ارائه دهید.
 • ارائه 5 قطعه عکس که به زبان انگلیسی پشت نویسی شده باشد.
 • نامه اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر در ایتالیا را به صورت دو نسخه ارائه دهید.
 • شما باید مدرک زبان در سطح b2 را ارائه دهید و در صورت نداشتن مدرک زبان باید از دانشگاه مورد نظر نامه ای دریافت کنید مبنی بر اینکه جهت پذیرش تحصیلی در این کشور نیازی به ارائه مدرک زبان ندارید.
 • شناسنامه ی خود که به زبان ایتالیایی ترجمه شده است را ارائه دهید.
 • باید حداقل 50 یورو به صورت نقد به همراه داشته باشید.
 • پرینت بانکی مربوط به سه ماهه آخر خود را ارائه دهید.
 • ارائه کپی و اصل بلیط های ایتالیا
 • متقاضیان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد باید شرح درس های مقطع تحصیلی لیسانس را به زبان ایتالیایی یا انگلیسی ارائه دهید.

سخن پایانی

پیشنهاد میکنیم پیش از هرگونه اقدامی در خصوص امر مهاجرت حتما تحقیقات لازم را بعمل بیاورید … ویدیوهای مناسب در خصوص کشور مورد نظر خود حتما ببینید و از مشاوران عالی رتبه و بین المللی بهره مند شوید.

شما عزیزان میتوانید سوالات ذهنی خود را در زمینه   تحصیل در ایتالیا   در زیر همین مقاله برای ما مطرح نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت نسبت به پاسخگویی شما اقدام نمایند.

همچنین جهت کسب اطلاعات بشتر در زمینه  تحصیل در ایتالیا  میتوانید از طریق شماره های وبسایت آوات با کارشناسان سازمان مهاجرتی آوات (موسسه مهاجرتی لتس مایگریت ) تماس گرفته و درخواست مشاوره حضوری دهید.

سازمان مهاجرتی آوات ( موسسه مهاجرتی لتس مایگریت ) با بهره مندی از برترین وکلا و مشاورین بین المللی آماده هرگونه خدمات مهاجرتی به شما عزیزان و همراهان گرامی خواهد بود.

به امید زندگی بهتر و جدید با آرامش خاطر .

 

 • آگوست 15, 2018
 • بازدید : 148
 • ایتالیا,تحصیلی