مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
تحصیل در اسلواکی

تحصیل در اسلواکی

تحصیل در اسلواکی
5 (100%) 2 votes

تحصیل در اسلواکی

تحصیل در اسلواکی نسبت به سایر کشورهای اروپایی کم هزینه‌تر است؛ بنابراین متقاضیان زیادی سالیانه جهت پذیرش در دانشگاه‌های این کشور اقدام می‌کنند. تا بتوانند وارد یک کشور اروپایی زیبا و آرام شوند.

این کشور اروپایی عضو پیمان شنگن است و با تحصیل در اسلواکی و دریافت ویزای این کشور آزادانه می‌توانید به سایر کشورهای اروپایی همانند آلمان، هلند، فنلاند و… رفت و آمد کنید؛ بنابراین افرادی که علاقه‌مند هستند اقامت یک کشور اروپایی را به دست بیاورند و در شرکت‌های معتبر این منطقه مشغول به کار شوند، جهت اخذ ویزای تحصیلی اسلواکی اقدام می‌کنند.

قوانین تحصیل در اسلواکی که توسط دانشگاه‌های این کشور وضع شده است نسبت به سایر دانشگاه‌های مطرح اروپایی منعطف‌تر است. بنابراین سالیانه دانشجویان بین المللی زیادی وارد دانشگاه‌های اسلواکی می‌شوند و در رشته‌های فنی مهندسی، پزشکی، دندانپزشکی، هنر و… ادامه تحصیل می‌دهند.

 

تحصیل در اسلواکی در مقطع لیسانس

تحصیل در اسلواکی در مقطع لیسانس دارای شرایط مشابهی با سایر کشورهای اروپایی است. دانشگاه‌های این کشور درس‌ها را در این مقطع تحصیلی تنها به زبان اسلواکی که زبان اصلی این کشور است ارائه می‌کنند. بنابراین کلیه متقاضیان علاقه‌مند به ادامه تحصیل در کشور اسلواکی در مقطع لیسانس باید به این زبان مسلط باشند. تا بتوانند دروس دانشگاهی را با موفقیت پشت سر بگذارند.

از مهم‌ترین شرایط تحصیل در اسلواکی در مقطع لیسانس می‌توان به دارا بودن شرایط سنی کمتر از 25 سال و سپری کردن دوره ابتدایی و متوسطه اشاره کرد.

با توجه به این که دانشجویان دوره لیسانس شخصاً باید شهریه دانشگاه و هزینه زندگی در اسلواکی را پرداخت کنند و امکان دریافت کمک هزینه تحصیلی را ندارند؛ بنابراین مطابق قانون این کشور دانشجو اجازه کار به مدت 10 ساعت در هفته را خواهد داشت و درآمد هفتگی وی در حدود 80 تا 100 دلار خواهد بود.

هزینه تحصیل در دانشگاه‌های اسلواکی در مقطع تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و دکتری در حدود 2000 تا 5000 یورو می‌باشد. علاوه بر این متقاضی باید مبلغی در حدود 600 تا 800 یورو برای تأمین هزینه‌های جانبی زندگی در اسلواکی مد نظر داشته باشد.

بنابراین دانشجویان دوره لیسانس که امکان دریافت بورسیه تحصیلی را ندارند، باید مدارک نشان دهنده تمکن مالی سرپرست خانواده را هنگام اخذ ویزای تحصیلی اسلواکی ارائه کنند.

 

تحصیل در اسلواکی در مقطع فوق لیسانس

امکان ادامه تحصیل در اسلواکی در مقطع فوق لیسانس به دو زبان اسلواکی و انگلیسی برای علاقه­مندان فراهم شده است؛ بنابراین افرادی که نمره آیلتس بالای 6.5 داشته باشند نیز می‌توانند جهت اخذ پذیرش از دانشگاه‌های این کشور اقدام کنند.

شرایط سنی که برای دانشجویان جهت ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در نظر گرفته شده کمتر از 35 سال می‌باشد. همچنین متقاضی باید دوره کارشناسی را با موفقیت و با معدل بالای 13 سپری کرده باشد تا بتواند جهت تحصیل در اسلواکی در مقطع فوق لیسانس اقدام کند.

دانشجویان این مقطع نیز جهت تأمین شهریه دانشگاه و هزینه‌های جانبی زندگی همانند هزینه خورد و خوراک، حمل و نقل، اجاره خوابگاه و… اجازه کار به مدت 20 ساعت در هفته را خواهند داشت؛ که میزان درآمدن دانشجویان مقطع فوق لیسانس در هفته در حدود 160 تا 200 یورو خواهد بود؛ بنابراین مابقی هزینه‌ها را دانشجو یا سرپرست وی باید تأمین کنند تا امکان ادامه تحصیل متقاضی در این کشور اروپایی وجود داشته باشد.

با توجه به این که ارائه مدرک آیلتس با نمره بالای 6.5 هنگام ثبت نام در مقطع فوق لیسانس الزامی است؛ بنابراین متقاضیان باید از تسلط کافی به زبان انگلیسی برخوردار باشند؛ اما در صورتی که متقاضی نمره کمتر از 6.5 را در آزمون آیلتس کسب کرده باشد می­تواند در مراکز آموزشی معتبر تحت نظر دانشگاه ثبت نام کند و دوره‌های زبان انگلیسی را جهت کسب نمره حد نصاب سپری کند.

 

تحصیل در اسلواکی در مقطع دکتری

تحصیل در اسلواکی در مقطع دکتری برخلاف دو مقطع قبلی دارای محدودیت سنی نمی‌باشد؛ بنابراین کلیه افرادی که از شرایط مناسب برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری در اسلواکی برخوردار هستند می‌توانند جهت اخذ ویزای تحصیلی این کشور اروپایی اقدام کنند.

ادامه تحصیل در دوره دکتری بین 4 تا 5 سال زمان می‌برد و هزینه‌ای که دانشجویان برای ادامه تحصیل در این مقطع باید پرداخت کنند به نسبت سنگین‌تر از دوره‌های قبلی است؛ بنابراین دولت اسلواکی بورسیه‌های تحصیلی برای دانشجویان نخبه در نظر گرفته است، تا افرادی با توانایی مالی متوسط نیز امکان ادامه تحصیل در دانشگاه‌های رده بالای این کشور را دارا باشند. در ادامه مدارک مورد نیاز جهت اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری جهت آشنایی بیشتر بیان شده است:

  • مدرک اتمام دوره فوق لیسانس با معدل بالای 16 به همراه ریز نمرات و کپی آن‌ها
  • پاسپورت با اعتبار 6 ماهه
  • مدارک شناسایی متقاضی همانند شناسنامه و…
  • مدرک آیلتس با نمره بالای 6.5
  • نامه انگیزه ادامه تحصیل در مقطع دکتری
  • توصیه نامه‌های اساتید
  • رزومه قوی (چاپ کتاب، چاپ مقالات در ژورنال‌های معتبر و…)

دانشجویان دوره دکتری علاوه بر دریافت بورسیه تحصیلی، امکان کار کردن به مدت 40 ساعت در هفته را خواهند داشت؛ که با وجود دریافت دستمزدی در حدود 320 تا 400 دلار می‌توانند بخشی از هزینه‌های زندگی در اسلواکی را تأمین کنند.

 

تحصیل در اسلواکی در رشته پزشکی و دندانپزشکی

تحصیل در اسلواکی در رشته پزشکی و دندانپزشکی از طرفداران زیادی برخوردار است؛ زیرا دانشگاه‌های پزشکی اسلواکی از اعتبار جهانی برخوردار هستند و امکان ادامه تحصیل به زبان انگلیسی برای علاقه‌مندان جهت ادامه تحصیل در کلیه گرایش‌های رشته پزشکی فراهم شده است.

طول مدت زمان تحصیل در اسلواکی در رشته پزشکی و دندانپزشکی در حدود 6 سال می‌باشد و دانشجو جهت ادامه تحصیل باید مبلغی در حدود 8000 تا 10000 یورو را به عنوان شهریه سالیانه دانشگاه مد نظر داشته باشد.

علاوه بر این مبلغ متقاضیان باید هزینه‌ای در حدود 600 تا 800 یورو را برای تأمین هزینه‌های جانبی زندگی همانند اجاره مسکن، خورد و خوراک و … در نظر بگیرند.

از برترین دانشکده‌های پزشکی در کشور اسلواکی می توان به دانشگاه کامینوس واقع در براتیسلاوا و دانشگاه مارتین جسینیوس اشاره کرد؛ که هر ساله دانشجویان بین المللی زیادی موفق به اخذ پذیرش از آن‌ها جهت ادامه تحصیل در اسلواکی در رشته پزشکی و دندانپزشکی می‌شوند.

 

دریافت راهنمایی جهت تحصیل در اسلواکی

اگر با فرآیند تکمیل مدارک لازم جهت تحصیل در اسلواکی آشنایی کافی ندارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم از وکلای متخصص در این زمینه کمک بگیرید. تا بتوانید ویزای تحصیلی اسلواکی را هر چه سریع‌تر به دست بیاورید و وارد دانشگاه‌های این کشور اروپایی شوید.

  • جولای 16, 2018
  • بازدید : 178
  • اسلواکی,تحصیلی