مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم

تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم

تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم
5 (100%) 2 votes

تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم

تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم نیز جهت افرادی که علاقه‌مند هستند کلیه مقاطع تحصیلی را در این کشور پشت سر بگذراند فراهم شده است. شاید بسیاری از افراد تصور کنند که ایالات متحده آمریکا که از برترین تکنولوژی‌های روز دنیا برخوردار است، تنها از بین دانشجویان نخبه مقطع فوق لیسانس یا دکتری دانشجو می‌پذیرد.

اما افرادی که دوره دیپلم را با موفقیت پشت سر گذرانده باشند و نمرات درخشانی در این مقطع کسب کرده‌اند، نیز می‌توانند جهت ادامه تحصیل به آمریکا مهاجرت کنند.

دانشجویان بسیاری رؤیای زندگی در آمریکا و تحصیل در دانشگاه‌های درجه یک آن را در سر می‌پروانند؛ بنابراین در ادامه شرایط تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم به طور کلی مورد بررسی قرار گرفته است.

تا تمامی علاقه‌مندان بتوانند با توجه به مقررات این کشور فوق مدرن و متمدن ویزای تحصیلی آمریکا را به دست بیاورند.

 

شرایط تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم

تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم همانند سایر مقاطع تحصیلی دارای شرایط و قوانین مخصوص به خود است؛ بنابراین قبل از ارسال مدارک لازم باید شرایط فردی مورد بررسی قرار بگیرد.

قبل از این که ویزای تصحیلی این کشور را دریافت کنید، باید کلیه مقاطع 12 ساله تحصیلی را با موفقیت و کسب نمرات درخشان پشت سر گذاشته باشید.

با وجود دارا بودن مدرک دیپلم شما می‌توانید وارد دانشگاه‌های آمریکا شوید و در مقطع لیسانس ادامه تحصیل دهید، انتخاب دانشگاه و نوع رشته تحصیلی بنا بر علاقه‌مندی دانشجو و پیشینه تحصیلی او تعیین می‌شود.

بنابراین اگر علاقه‌مند هستید که در یکی از رشته‌های پزشکی یا مهندسی در آمریکا مشغول به تحصیل شوید، باید لیست مناسبی از دانشگاه‌های مد نظرتان تهیه کنید تا بتوانید در اسرع وقت از آن‌ها پذیرش بگیرید.

با توجه به این که کلیه دروس ارائه شده در دانشگاه‌های کشور آمریکا به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند، بنابراین قبل از دریافت پذیرش باید به این زبان مسلط باشید.

اما در صورتی که دانش انگلیسی متوسطی دارید می‌توانید در مراکز آموزش زبان شرکت کنید و مدرک زبان را با بالاترین نمره جهت ارائه به دانشگاه دریافت نمایید.

 

مزایای تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم

از مزایای تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم می‌توان به این نکته اشاره کرد که زبان اصلی این کشور انگلیسی می‌باشد؛ بنابراین هنگام تحصیل می‌توانید به کلیه منابعی که در زمینه‌های گوناگون ارائه شده‌اند دسترسی داشته باشید.

همچنین با توجه به این که پس از اتمام تحصیل شما به عنوان یک شهروند آمریکایی در نظر گرفته می‌شوید، امکان اشتغال به کار در شرکت‌های مطرح این کشور برای دانشجو فراهم خواهد بود.

شما تنها باید در طول مدت زمان تحصیل یک رزومه قابل قبول جمع‌آوری کنید، تا بتوانید پس از اتمام تحصیلاتتان بلافاصله در یک شرکت معتبر استخدام شوید.

همچنین در صورتی که علاقه‌مند باشید در مقاطع تحصیلی بالاتر در این کشور ادامه تحصیل دهید، به راحتی می‌توانید از دانشگاه مربوطه پذیرش بگیرید؛ زیرا دانشگاه‌های مطرح آمریکا، بیشتر دانشجویانی را پذیرش می‌کنند که مقاطع قبلی را نیز در این کشور گذرانده باشند.

در آمریکا فرصت‌هایی پیش روی شما قرار می‌گیرد که در کشورهای دیگر امکان دست‌یابی به آن‌ها را ندارید؛ بنابراین پس از اتمام تحصیلاتتان می‌توانید ایده‌های نوینی که در ذهن دارید را به خوبی پیاده‌سازی کنید.

 

هزینه تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم

با توجه به این که جهت تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم امکان پذیرش بورسیه تحصیلی بسیار ضعیف است، بنابراین دانشجو باید شرایط تأمین هزینه‌های تحصیل در این کشور را داشته باشد.

هزینه­های که جهت پرداخت به دانشگاه‌های آمریکا در نظر گرفته شده است به صورت سالیانه از دانشجو دریافت می‌شود. همچنین با وجود پرداخت این هزینه، دانشجو باید مبلغی در حدود 600 تا 800 دلار در ماه جهت هزینه‌های جانبی زندگی در نظر داشته باشد.

هزینه حمل و نقل، هزینه اجاره خانه، هزینه‌های پزشکی، هزینه خورد و خوراک و… تنها بخشی از هزینه‌هایی هستند، که یک دانشجو باید جهت ادامه تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم به آن‌ها توجه داشته باشد.

با توجه به این که دانشجویان مقطع لیسانس تنها اجازه کار کردن به مدت 10 ساعت در هفته را دارند و به ازای هر ساعت کار دستمزدی در حدود 13 تا 15 دلار در نظر گرفته شده است.

بخشی از هزینه‌های جانبی زندگی را می‌توانید از این طریق تأمین کنید؛ اما بقیه هزینه‌ها تنها از طریق پس‌انداز شخصی یا کمک والدین قابل پرداخت خواهد بود.

بنابراین در صورتی که درخواست ویزای تحصیلی آمریکا را داشته باشید، باید مدارک لازم را جهت اطلاع از وضعیت مالی خانواده به سفارت این کشور تحویل دهید.

 

مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم

جهت ادامه تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم باید گواهی پایان تحصیلات متوسطه را به همراه ترجمه آن به دانشگاه مربوطه ارسال نمایید. دانشگاه پس از بررسی شرایط لازم ممکن است با درخواست فرد مورد نظر موافقت کند یا آن را به طور کامل رد کند.

جهت ادامه تحصیل با مقطع دیپلم شرایط سنی وجود دارد و معمولاً افرادی که دارای سنی کمتر از 21 سل هستند می‌توانند با در دست داشتن مدرک دیپلم وارد دانشگاه‌های این کشور شوند.

کلیه مدارک تحصیلی، ریزنمرات، مدارک شناسایی و مدارک نشان دهنده استطاعت مالی جهت تأمین هزینه‌های ادامه تحصیل را باید به صورت اصل و ترجمه شده، به سفارت این کشور تحویل دهید. سفارت پس از بررسی مدارک ارائه شده، سفارت ویزای تحصیلی را جهت ورود دانشجو به خاک آمریکا صادر می‌کند.

این ویزا تا زمان اتمام تحصیلاتتان معتبر خواهد بود و پس از به اتمام رسیدن آن باید ویزا را به ویزای کاری تبدیل کنید یا در مقاطع بالا‌تر مشغول به تحصیل شوید.

 

راهنمایی جهت تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم

با توجه به این که تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم نسبت به سایر مقاطع تحصیلی مشکل‌تر و پیچیده‌تر است، به شما توصیه می‌کنیم از وکلای متخصص در این زمینه کمک بگیرید تا بتوانید در بهترین دانشگاه مشغول به تحصیل شوید.

زیرا وکلای متخصص در زمینه دریافت ویزاهای تحصیلی، به خوبی به مراحل قانونی ادامه تحصیل در این کشور واقف هستند، بنابراین شرایطی را فراهم می‌کنند که بتوانید به بهترین نحو ممکن وارد این کشور شوید و به ادامه تحصیل بپردازید.

اما در صورتی که به تنهایی بخواهید تمامی راه را طی کنید، ممکن است نتوانید مراحل را به درستی پشت سر بگذارید و از ادامه تحصیل به طور کامل منصرف شوید.

  • ژوئن 17, 2018
  • بازدید : 183
  • آمریکا,تحصیلی