مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
تحصیل داروسازی در دانشگاه مهسا مالزی

تحصیل داروسازی در دانشگاه مهسا مالزی

تحصیل داروسازی در دانشگاه مهسا مالزی
Rate this post

تحصیل داروسازی در دانشگاه مهسا مالزی

تحصیل داروسازی در دانشگاه مهسا مالزی- تحصیل در دانشگاه های مالزی تحصیل در مالزی اقامت مالزی از طریق تحصیل تحصیل در مالزی در مقاطع مختلف

یکی از راه های اقامت در کشور مالزی قطعا اقامت از طریق تحصیل میباشد.

هرساله به دلیل ارزان بودن تحصیل در دانشگاه های کشور مالزی دانشجویان متقاضی بسیاری به این کشور سفر میکنند و درخواست اقامت تحصیلی مالزی را دارند. یکی از دانشگاه های مهم مالزی دانشگاه مهسا در مالزی است که در ادامه در خصوص تحصیل داروسازی در دانشگاه مهسا مالزی خواهیم پرداخت

مالزی در نگاه آواتی

کشور مالزی کشوری با نژاد و دین و مذاهب مختلف و بطور کلی آزادی بر مذاهب در این کشور حکم فرمایی می کند   نژاد هایی همچون ملایو با دین اسلام ، هندی با هندوئیسم و چینی با بودیسم و کنفوسیوئیسم وجود دارند . کشور مالزی به دلیل نزدیکی با خط استوا ، کشوری گرم و استوایی به حساب می آید و معروف به کشور آب و آفتاب است وتنوع میوه های خوشمزه به دلیل نزدیکی به خط استوا در کشور مالزی زیاد است .

به طور کلی کشور مالزی از دو ایالت غربی و شرقی تشکیل شده است و جز ایالت های بزرگ قاره آسیا به شمار می رود. در ایالت شرقی کشور مالزی با جزیره کالیمانتان کشور اندونزی هم مرز و ایالت غربی مالزی از شمال با تایلند و از جنوب با سنگاپور هم مرز می باشد .

ایالت غربی مالزی متشکل از کوالامپور ، ایالت صباح ، ساراواک و جزیره کوچک به نام لابوان است .

پایتخت کشور مالزی شهر کوآلالامپور و زبان رسمی کشور مالزی مالایی می باشد .

کشور مالزی در حال حاضر قصد دارد بدون در نظر گرفتن آزمون ورودی ، کنکور و مدرک زبان  و شهریه بالا و معدل اقدام به پذیرش دانشجو کند و از این رو ما ، کشور مالزی را با داشتن دانشگاه های سطوح بالا و در حداستاندارد های جهانی به شما معرفی می کنیم .البته در دانشگاه های کشور مالزی استادان با زبان انگلیسی با دانشجویان ارتباط برقرار و تدریس می کنند و می توان به جرات گفت که دانشگاه های کشور مالزی مورد تایید وزارت علوم ایران می باشد اما کشور مالزی عیب نه چندان بزرگی که دارد این است که کشور مالزی با اجازه اخذ اقامت دائم کشور مالزی موافقت نمی کند و افراد بعد از گدراندن دوره تحصیل خود کشور مالزی را باید ترک کنند و به خاک کشور خود باز گردند اما این افراد در حین به اتمام رساندن دوره تحصیلی خود اگر دوره زبان خود را نیز تکمیل کنند شانس این افراد برای گرفتن ویزای کاری برای کشورهایی همچون امریکا ، استرالیا و بسیاری از کشورهای مهم بسیار زیاد است .

هزینه تحصیل در کشور مالزی بسیار کم و پایین است و به همین دلیل از نظر بورسیه  در مقطع کارشناسی ، بورسیه ای وجود ندارد اما می توان گفت که در برخی از زمان ها تخفیفاتی برای دانشجویان دوره کارشناسی قائل می شوند ، در مقطع کارشناسی ارشد اگر نوع تحصیل آن ها براساس تحقیقات باشد فقط ممکن است به یک یا دونفر بورسیه تعلق بگیرد و اما در مقطع دکتری چون تمام دروس این دانشجویان بر پایه پژوهش و تحقیقات است به آن ها بورسیه تعلق می گیرد و ماهانه مبلغ مشخص شده ای را به حساب آنان به عنوان بورسیه واریز می کنند .

معرفی دانشگاه  دارو سازی مهسا در کشور مالزی :

در کشور مالزی (شهر کوآلالامپور) دانشگاهی به نام دانشگاه مهسا مالزی در سال 2005 توسط پروفسور محمد حنیف متخصص بالینی به جهت ورود دانش آموزان برتر و آینده نگر و پیشرفت و توسعه و تکامل کشور مالزی از نظر تحصیل و تجزیه و تحلیل کیفیت زندگی و به طور کلی به جهت پیشرفت تحصیل در کشور مالزی  تاسیس گردید .

رشته های تحصیلی در دانشگاه مهسا کشور مالزی :

رشته های تدریسی در دانشگاه مهسا کشور مالزی که توسط استادان مجرب داخل و خارج از کشور مالزی تدریس             می شوند شامل فارماکولوژی ، مدیریت دارو سازی ، اقدامات جامعه داروخانه ، فارماکوپیدمیولوژی ، مشاوره درمانی و مدیریت بیمه های کوچک پوست می باشند .

تحصیل داروسازی در دانشگاه مهسا مالزی :

همان طور که گفته شد دانشگاه داروسازی مهسا کشور مالزی توسط پروفسور محمدحنیف تاسیس گردید هدف از تاسیس این پروفسور بزرگ و شناخته شده از دانشگاه مهسا کشور مالزی آموزش و پرورش عالی دانشجویان در جهت مراقبت های بهداشتی است و ایجاد برنامه هایی که مسیر دانش اموزان و دانشجویان برتر و نابغه را در کشور مالزی در جهت پژوهش و تحقیقات و آموزش تغییر می دهد . در دانشگاه  دارو سازی مهسا کشور مالزی مقطع کارشناسی برگزار           می گردد که این مقطع یک دوره 4 ساله و دارای 169 واحد برای دانشجویان رشته داروسازی می باشد . فارغ التحصیلان بعد از گذراندن دوره 4 ساله مقطع کارشناسی می توانند به عنوان دارو ساز در بیمارستان ها و مراکز پزشکی شروع به فعالیت کنند و به گذراندن مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه دیگری در کشور مالزی ادامه تحصیل داده و با اتمام رساندن پایان نامه در زمینه تحقیق و پژوهش در زمینه میکروبیولوژی دارویی و شیمی دارویی و بافت شناسی و داروخانه و مراقبت از بیمار و … مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد خود را دریافت نمایند.

ملزومات تحصیل در رشته دارو سازی کشور مالزی :

قبولی برجسته در  SPM) یا معادل آن) در زبان مالزی یا مالایی

الزام خاص دوره

STPM  / نام نویسی در دانشگاه / پایه

حداقل 3/50 در  CGPA  با حداقل B در:

شیمی

بیولوژی

ریاضیات / ریاضیات T / ریاضیات پیشرفته ی T

و حداقل B در 5 موضوع SPM از جمله:

شیمی

بیولوژی

ریاضیات / ریاضیات مازاد

فیزیک

یک موضوع دیگر

و…

قبولی با حداقل C در SPM زبان مالزی یا مالایی و انگلیسی

و…

دریافت حداقل گروه 3 در آزمون انگلیسی دانشگاه کشور مالزی (MUET)

در برنامه یکساله تحصیل در رشته داروسازی کشور مالزی داوطلبان همچنین ملزم به قبولی در هر مصاحبه یا آزمون تعیین شده توسط دانشکده می باشند.

کار داروسازی در کشور مالزی :

دانشجویان داروسازی در دانشگاه مهسا کشور مالزی توانایی شناخت و تمایز میان داروهای گوناگون و تولیدات دارویی در بازار را برای خود فراهم می کنند ، با آماده سازی داروها و نسخه های دارویی و تفسیر نسخه پزشک، تشخیص ناسازگاری های درمانی، نظارت و مدیریت توزیع داروهای کنترل شده و دیگر وظایف مهم که برای آنها باید پاسخگو باشند.

فرصت های شغلی رشته داروسازی در کشور مالزی به قرار زیر می باشد:

داروساز جامعه / دارو ساز بیمارستان / فارماکولوژیست / محقق پژوهش / کارخانه داروسازی / تحقیق و توسعه / مدیرتولید/ دانشمند توسعه محصول / مدیر QC / لوازم آرایشی و بهداشتی / فروش و بازاریابی / مشاوره و …

 

 

پیشنهاد میکنیم پیش از هرگونه اقدامی در خصوص امر مهاجرت حتما تحقیقات لازم را بعمل بیاورید … ویدیوهای مناسب در خصوص کشور مورد نظر خود حتما ببینید و از مشاوران عالی رتبه و بین المللی بهره مند شوید.

شما عزیزان میتوانید سوالات ذهنی خود را در زمینه  تحصیل داروسازی در دانشگاه مهسا مالزی    در زیر همین مقاله برای ما مطرح نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت نسبت به پاسخگویی شما اقدام نمایند.

همچنین جهت کسب اطلاعات بشتر در زمینه  تحصیل داروسازی در دانشگاه مهسا مالزی  میتوانید از طریق شماره های وبسایت آوات با کارشناسان سازمان مهاجرتی آوات (موسسه مهاجرتی لتس مایگریت ) تماس گرفته و درخواست مشاوره حضوری دهید.

سازمان مهاجرتی آوات ( موسسه مهاجرتی لتس مایگریت ) با بهره مندی از برترین وکلا و مشاورین بین المللی آماده هرگونه خدمات مهاجرتی به شما عزیزان و همراهان گرامی خواهد بود.

به امید زندگی بهتر و جدید با آرامش خاطر .

 

 

 

 

 

 

  • آگوست 24, 2018
  • بازدید : 133
  • تحصیلی,مالزی