مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
تحصیلات دوره دکتری در آمریکا

تحصیلات دوره دکتری در آمریکا

تحصیلات دوره دکتری در آمریکا

تحصیلات دوره دکتری در آمریکا به چه صورت است؟اخذ اقامت تحصیلی آمریکا چقدر طول میکشد؟تحصیلات دوره دکتری در آمریکا چقدر طول میشکد؟ تحصیل در آمریکا و اخذ بورسیه تحصیلی آمریکا چگونه است؟برای یافتن پاسخ تا انتها با ما همراه باشید.

ایالات متحده آمریکا:

ایالات متحده آمریکا دارای بیشترین جمعیت دانشجویی بین المللی در سطح جهان با بیش از هشتصد هزار نفر دانشجو می‌باشد.

تحصیلات دوره دکتری در آمریکا:

بیشتر این دانشجویان خارجی در سطوح بالای آموزشی تحصیل می کنند و بیشترین دانشگاه‌های معتبر جهان در ایالات متحده می‌باشد. در دانشگاه‌های ایالات متحده دوره‌های مختلف آموزش زبان انگلیسی، رتبه‌های تخصصی علوم مختلف و تحقیقات عالی در یک محیط کاملاً علمی و متنوع بین المللی انجام می پذیرد.

ایالات متحده در سراسر کشور دارای 1700 مؤسسه علمی دولتی و 2500 مؤسسه علمی خصوصی می باشد.

دانشگاه‌های آمریکا از نظر تصمیم­ گیری و اختیارات، به شدت (نسبت به دولت فدرال) غیر متمرکز عمل می‌کنند.

با این­حال، دولت فدرال با اعطای مبالغ بودجه (federal grants) قابلیت تأثیرگذاری بر روند تصمیم­گیری های این مؤسسات را دارند.

تحصیلات دوره دکتری در آمریکا:

مانند آموزش و تحصیلات در سطوح مدرسه‌ای و متوسطه، در ایالات متحده برخی دانشگاه‌ها «عمومی» هستند که اکثر هزینه‌هایشان توسط دولت ایالتی و یا فدرال پرداخت می‌شود و برخی دیگر از دانشگاه‌ها خصوصی و با سرمایه‌های اهدایی توسط مردم اداره می‌شوند.

با این­حال در سطوح دانشگاهی بودجه‌های دولتی درصد کمتری از منبع خرج‌های یک دانشگاه را تشکیل می‌دهد و دانشگاه‌ها مدام در جستجوی منابع گوناگون دیگر برای تأمین مخارج خود می‌باشند.

یکی از دلایل مهم موفقیت دانشگاه‌های آمریکایی در سالیان اخیر، حمایت روزافزون نهادهای غیر دولتی، شرکت‌ها و افراد نیکوکار آمریکایی از نظام آموزش عالی کشورشان بوده‌ است.

 

مؤسسات آموزش عالی در ایالات متحده آمریکا

اخذ پذیرش برای دوره‌های دکتری از دانشگاه‌های آمریکایی با کمک هزینه مناسب برای دانشجویان خارجی که مدارک دوره لیسانس (Bachelor) و یا فوق لیسانس (Master) خود را از دانشگاه‌های غیر آمریکایی دریافت کرده‌اند به آسانی امکان پذیر نیست.

برای این کار ابتدا باید دانشگاه و دانشکده مناسبی را برای تحصیل خود به دقت انتخاب کنید تعداد زیادی از پرونده‌های دانشجویان به دلیل عدم انتخاب درست و دقیق محل تحصیل خود توسط هیأت اجرایی و علمی دانشگاه مورد نظر حذف می‌شوند در دوره دکتری تمرکز بسیاری از دانشگاه‌ها متمرکز بر روی فعالیت‌های اجرایی و تحقیقاتی می‌باشد و اساتید دانشگاه‌ها بر روی این موضوع حساسیت خاصی دارند پس اگر بیشینه تحصیلی و تحقیقاتی شما متناسب با تخصص دانشکده و اعضای هیأت علمی دانشگاه مورد نظر نباشد، پرونده شما ارجاع داده خواهد شد.

حال پس از اینکه دانشگاه محل تحصیل خود را با اطمینان خاطر انتخاب کردید؛ باید حداقل شرایط زیر را نیز داشته باشید:

مدرک کارشناسی با چهار سال تحصیلی

مدرک کارشناسی ارشد با چهار سال تحصیلی

دارا بودن سه توصیه نامه از اساتید قبلی یا مرکز پژوهشی که در آن مشغول به کار بوده‌اید که صلاحیت و علاقه شما را تأیید کنند.

تهیه عنوان رساله دکتری که (statement of interest) که متناسب با رشته تحصیلی شما باشد.

داشتن مدرک زبان انگلیسی (IELTS) و یا (TOFEL, IBT: 100; CBT:250; PBT:600)

مدرک GRE با نمره 700  (Quantitative: 700, Verbal: 350, Writing: 3.5)

مدرک GMAT برای رشته‌های مالی، بیزینس، مدیریت و حسابداری.

تحصیلات دوره دکتری در آمریکا:

مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش در مقطع دکتری

 1. ترجمه رسمی از کلیه مدارک دانشگاهی لیسانس و فوق لیسانس به همراه ریز نمرات آنها
 2. کپی از مدرک زبان انگلیسی
 3. کپی از مدرک GMT/GRE (در صورت داشتن این مدرک)
 4. داشتن حداقل ۴ توصیه نامه تحصیلی از اساتید ، مدیران همکار و محققان همکار
 5. پروپوزال تحقیقاتی در مورد رشته مورد نظر برای تحصیل در مقطع دکتری
 6. ترجمه رسمی از صفحه آخر پایان نامه‌های لیسانس و فوق لیسانس با ذکر نمره
 7. رزومه و سوابق کاری (Resume/CV)
 8. تأییدیه مقالات علمی منتشر شده (در صورت وجود)
 9. ترجمه رسمی کلیه مدارک مثبتتحصیلی، تحقیقاتی، کاری، سمینارها، تشویق نامه‌ها و … (در صورت وجود)
 10. کپی از صفحه اول گذرنامه (ترجمه شناسنامه برای کسانی که در حال حاضر دارای گذرنامه نمی‌باشند).
 11. انگیزه نامه تحصیلی (Statement of Purpose)
 12. در صورت نیاز ممکن است دانشگاه از شما درخواست مقالهنماید.

برخی از دانشگاه‌ها مدرک فوق لیسانس دانشجویان را در نظر نمی‌گیرند بنابراین دانشجو مجبور است این دوره را دوباره بگذراند تا بتواند وارد مقطع دکتری دانشگاه شود.

تحصیلات دوره دکتری در آمریکا:

شرایط بورسیه

همان طور که بیان شد دانشجویان می توانستند برای ورود به خاک کشور آمریکا سه نوع ویزایی که با شرایط آنها سازگاری داشت را انتخاب کنند که شامل سه نوع ویزای F1، M1 و J1 می‌باشند.

امکان دریافت کمک هزینه تحصیلی و همچنین کمک هزینه برای دانشجویان مقطع دکتری در دانشگاه‌های آمریکا وجود دارد بعضی از رشته‌ها از سوی دانشگاه‌ها و یا مراکز تحقیقاتی همکار با دانشگاه حمایت مالی می‌شوند که در این صورت هزینه زندگی و تحصیل شما به طور کامل پرداخت می‌شود.

بورسیه‌های تحصیلی معمولاً از دانشگاه‌ها و مؤسسات خارج از دانشگاه برای تشویق در اختیار دانشجویان مستعد قرار می‌گیرد برای برخوردار شدن از این نوع بورس لازم نیست که در قبال دریافت آن کاری انجام بدهید برای کسب بورسیه مورد نظر نمره  GRE و معدل دوره لیسانس و فوق لیسانس و توصیه نامه‌های اساتید مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و این امر توسط اداره تحصیلات تکمیلی دانشگاه بررسی می‌شوند و به خاطر همین موضوع حالت رقابتی خیلی زیادی در آن موجود هست.

همان طور که می دانید ویزای J1 شرایطی را برای شما ایجاد می‌کند که می‌توانید برای کسب تجربه و فعالیت‌های تحقیقاتی و آموزشی، نشان دادن مهارت‌های خاص و یا دریافت آموزش‌های شغلی برای مدت زمان چند هفته الی چند سال  به آمریکا سفرکنید و شما دارای یک حمایت کننده مالی می‌باشید و زمانی که ویزای شما منقضی شد در صورتی می‌توانید در ایالات متحده بمانید که باز همان شرایط سابق را داشته باشید.

معمولاً حمایت‌های مالی (بورسیه) نیز از طرف دانشگاه‌های آمریکا صورت می‌گیرد که به همه رده‌های دانشگاهی و همه رشته‌های درسی داده می‌شود.

Fellowship:

Fellowship  و هم Scholarship را در مواردی به جای هم به کار می‌برند این نوع کمک مالی به کسانی اعطاء می‌شود که روی موضوع یا رشته خاصی تمرکز کرده باشند که بیشتر به دانشجویان دوره کارشناسی ارشد و دکتری داده می‌شود و اگر دانشجویان دوره لیسانس هم یک کار تحقیقی متمرکز داشته باشند این کمک مالی به آنها تعلق می‌گیرد.

Award:

Award به معنی جایزه و یا پاداش است. معمولاً مبالغ این جایزه بالا نمی‌باشد و نمی‌تواند هزینه‌های دانشگاه را تأمین کند که به صورت مبلغ نقدی به حساب دانشجو واریز می‌گردد.

گاهی هم این جوایز نقدی نمی‌باشند به عنوان مثال هزینه خرید کتاب، بلیط سفر، هزینه برای شرکت در یک دوره تخصصی، هزینه برای ارائه یک مقاله در یک کنفرانس و … معمولاً یکبار به هر نفر تعلق می‌گیرد و قابل تمدید نیستند.

Tuition:

Tuition  فقط شامل شهریه دانشگاه (هزینه واحدهای درسی) می‌شود ممکن است به طو کامل از پرداخت شهریه معاف شوید یا به صورت 25% یا 50% و … معمولاً به عنوان تخفیف در شهریه نام برده می‌شود.

Waiver:

Waiver این کمک مالی برای پرداخت هزینه خوابگاه یا هزینه یک بازدید علمی می‌باشد و میزان آن از طرف دانشگاه به شخص اطلاع داده می‌شود.

TA:

Teaching Assistant (TA) مانند استاد حل تمرین در ایران می‌باشد در واقع نوعی کار و فعالیت دانشجویی محسوب می‌شود که از طرف استاد به دانشجو داده می‌شود و بورس نیست.

شما می‌توانید حقوقتان را از استادتان دریافت کنید که شامل جلسه رفع اشکال، تصحیح برگه‌ها و … است که اینگونه کارها را به دانشجویان دکتری و ارشد می‌دهند.

برای گرفتن این شغل باید مهارت speaking شما عالی باشد.

RA:

Research Assistnt  (RA) با عنوان دستیار آزمایشگاه معروف می‌باشد در حقیقت افراد در آزمایشگاه به فعالیت مشغول نمی‌باشند بلکه در نوشتن مقاله و یا کتاب به استاد خود کمک می‌کنند در اینجا اولویت ابتدا دانشجویان دوره دکتری بعد ارشد نمی‌باشد بلکه به این موضوع بستگی دارد که دانشجو چقدر به این فعالیت علاقه دارد.

معمولا کسانی که TA یا RA می‌شوند از پرداخت یک سری هزینه ها معاف می‌شوند مثلا ًشهریه دانشگاه یا خوابگاه یا بیمه و …  که تمامی این موار د به دانشگاهی که در آن تحصیل می‌کنند بستگی دارد.

 • اکتبر 6, 2018
 • بازدید : 97
 • آمریکا,تحصیلی