مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
بورسیه تحصیلی سوئیس

بورسیه تحصیلی سوئیس

بورسیه تحصیلی سوئیس

آن دسته از دانشجویانی که قصد تحصیل در سوئیس را دارند اگر شرایط مورد نیاز بورسیه تحصیلی سوئیس را داشته باشند از این طریق می توانند از هزینه های بسیار سنگین تحصیل و زندگی در این کشور تا حد قابل قبولی بکاهند . موسسه حقوقی آوات در زمینه اطلاع رسانی در خصوص شرایط مورد نیاز برای اخذ بورسیه تحصیلی در سوئیس در خدمت شما متقاضیان گرامی می باشد. در این مقاله سعی می شود اطلاعات اولیه و همچنین سازمان ها و دانشگاه های ذیربطی که شرایط کمک هزینه تحصیلی در سوئیس را برای دانشجویان خارجی فراهم می نمایند و شرایط بورسیه تحصیلی در سوئیس ، مهاجرت تحصیلی به سوئیس ، اخذ بورسیه تحصیلی کشور سوئیس ، کمک هزینه تحصیلی کشور سوئیس معرفی گردند .

بورسیه تحصیلی سوئیس

بیشتر دانشگاه های سوئیس از حمایت مالی دولتی برخوردار هستند که این نکته یک امتیاز برای دانشجویان خارجی نیز محسوب می شود . همچنین دولت سوئیس و بعضی از دانشگاه های این کشور کمک هزینه های تحصیلی متنوعی را ارائه می دهند. با این حال شما باید از پس هزینه های زندگی در سوئیس در طی دوران تحصیلی خود برایید .

زمانی که شما به عنوان یک دانشجوی خارجی در  سوئیس حضور دارید ، اجازه کار تا 15 ساعت در هفته را خواهید داشت  که به نقل از روزنامه رسمی 20 minuten با این میزان ساعت کارحداقل از بابت خرید شکلات مشکلی نخواهید داشت.

هزینه های ماهانه مانند اجاره بهای 700 الی 1100 فرانک ، بیمه تا سقف 400 فرانک ، هزینه خورد و خوراک 600 فرانک ، هزینه حمل ونقل که بسته به شهر مورد نظر از 60 تا 77 فرانک که این مبالغ غیر قابل مقایسه حتی با ثروتمندترین کشورها می باشد.

بورسیه تحصیلی سوئیس در دانشگاه های دولتی

این بورسیه را برای دانشجویانFCSدولت سوئیس از طریق کمیسیون فدرال اعطای بورسیه به دانشجویان خارجی از بیشتر کشور ها فراهم می نماید.

– بورسیه تحصیلی دانشگاهی که شامل دانشگاه های سوئیس ، موسسات فناوری فدرال و دانشگاه های علوم تجربی می شود

– بورسیه هنر که شامل مدارس موسیقی و هنرهای زیبا می باشند که البته محدود به کشورهای خاصی می شوند.

بورسیه تحصیلی سوئیس تا مقطع دکترا در تمامی رشته ها امکان تحصیل و پژوهش را برای دانشجویان در یکی از دانشگاه ها و یا موسسات معتبر سوئیس فراهم می آورد. این کمک هزینه تحصیلی هزینه های ماهیانه ، معافیت شهریه ، تامین بیمه بهداشتی ، هزینه پرواز  و کمک هزینه زندگی را شامل می شود

 

ERASMUS– طرح دانشجوی سیار

،  سوئیس یکی از 32 کشوری است که در طرح دانشجوی (EHEA)در محدوده سیستم تحصیلات عالی اروپا خود می دهد که حتی تا یک سال تحصیلی کامل  شرکت دارد . طرح مذکور این اجازه را به دانشجویان  ERSMUSسیار را بتوانند در یکی از دانشگاه های عضو این سیستم در اتحادیه اروپا به عنوان مهمان ادامه تحصیل دهند و بعد به دانشگاه اولیه خود در برای مثال سوئیس بازگردند .

بورسیه تحصیلی سوئیس دانشگاه های خصوصی

دانشگاه های بسیاری بورسیه های داخلی متفاوتی را به دانشجویان خارجی اعطا می کنند. دپارتمان مرکزی امور خارجه  سوئیس اطلاعات کاملی را در  زمینه تمامی دانشگاه ها و فرصت های مطالعاتی آن ها در اختیار شما قرار می دهد.

دانشگاه هایی که در سوئیس بورسیه تحصیلی ارایه می دهند به شرح زیر می باشند:

 

بورسیه تحصیلی سوئیس ETH بورسیه عالیه

زوریخ دانشجویان ممتازی که خواهان تحصیل در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه ETH هستند را به دو طریق حمایت می کند:

ESOPبورسیه عالیه و طرح فرصت ها  که به صورت کامل هزینه های تحصیل و زندگی را پوشش می دهد

MSPو طرح بورسیه تحصیلی برتر که در آن به دانشجویان مستمری جزئی و پیشنهادات دستیاری ارائه می شود

 

University of Lausanneبورسیه تحصیلی سوئیس  

این بورسیه تحصیلی مختص دانشجویان خارجی  متقاضی شرکت در دوره فوق لیسانس می باشد  . میزان این کمک هزینه 1600 فرانک سوئیس در هر ماه از 15 سپتامبر تا 15 جولای که همان طول دوره می باشد را پوشش می دهد.

 دانشجویان ممتاز خارجی :  برایUniversity of Bernبورسیه تحصیلی

این بورسیه تحصیلی نیز در مقطع فوق لیسانس به دانشجویان برتر و مبلغ 1600 فرانک سوئیس برای هر ماه تحصیلی اعطا می شود

 

 ( دانشگاه پلی تکنیک فدرال لوزان )EPFLکمک هزینه آموزشی ممتازان

کمک هزینه های آموزشی محدودی را در مقطع فوقEPFLیا همان   Ecole Polytechnique Federale de Lausanne

لیسانس به دانشجویان برتری که از نظر ثوابق تحصیلی برجسته هستند ارائه می دهد. ثبت نام برای درخواست این کمک هزینه تحصیلی برای تمامی افراد آزاد است. برای متقاضیان خارجی ، بسته ارائه شده شامل مبلغ 16 هزار فرانک سوئیس جهت یک سال تحصیل به علاوه رزرو محل سکونت دانشجو می باشد.

بورسیه تحصیلی سوئیس موسسات آموزشی عالی

هر ساله تعداد چشم گیری از بورسیه های تحصیلی این موسسات به دانشجویانی تعلق می گیرد که در مقاطع فوق لیسانس و مشغول به تحصیل می شوند. تمامی کاندیداهای متقاضی در این مقاطع مجاز به درخواستGenevaدکترا در  موسسه می باشند.

بورسیه کامل تحصیلی به صورت کلی مبلغی در حدود 1800 فرانک سوئیس برای هر سال بوده و شامل معافیت پرداخت شهریه و هزینه های جانبی دوره می باشد. برخی بورسیه های کامل تحصیلی در سوئیس با شروط خاص و اهداف مشخصی ارایه می شوند. بورسیه های مکمل نیز که هزینه های تحصیل سالانه را پوشش می دهند به صورت آکادمیک به دانشجویان ممتاز بدون در نظر گرفتن شرایط اقتصادی ایشان ، اعطا می گردد.

 

 در مقطع فوق لیسانس:University of Genevaکمک هزینه تحصیلی عالیه

با همکاری حامیان مالی متعدد ، کمک هزینه تحصیلی University of Geneva دانشکده علوم دانشگاه

به دانشجویان برتر و همچنین کاندیداهای با انگیزه که قصد ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در رشته های مورد ارائه دانشکده علوم این دانشگاه را دارند را اعطا می نماید. میزان این کمک هزینه تحصیلی در حدود 10 الی 15 هزار فرانک سوئیس برای هر سال تحصیل می باشد.

 

 :IMD در دانشگاه MBAبورسیه های تحصیلی

IMD بورسیه های تحصیلی مختلفی را به دانشجویان خارجی از سراسر جهان و با سوابق تحصیلی متفاوت ارائه می دهد.

تعدادی از این بورسیه ها به شرح زیر می باشند:

بورسیه تحصیلیJim Alert  بورسیه تحصیلی مختص دانشجویان محروم آفریقا ، اروپای مرکزی ، اروپای شرقی

در مقطع فوق لیسانس که مختص بانوان می باشند.Nestleو شرق آسیا و در نهایت بورسیه برند

حدود مبالغ اعطایی در بورسیه های فوق الذکر بین 25 هزار تا 50 هزار فرانک سوئیس می باشد.

 

US Fulbright-Swiss طرح کمک هزینه تحصیلی

این طرح به دانشجویان آمریکایی اجازه اخذ بورسیه و تحصیل در  سوئیس را می دهد.

با توجه به این واقعیت که زبان رایج بیش از دو سوم جمعیت سوئیس زبان آلمانی می باشد و در نظر گرفتن هزینه های بسیار بالای زندگی و بعضاً تحصیل در سوئیس در نتیجه گیری نهایی مطمئناً کشوری نظیر اتریش که در همسایگی سوئیس بوده و سیستم تحصیلی تقریباً رایگان را در دانشگاه های معتبر خود دارا می باشد از نظر دانشجویان یک اولویت متمایز و البته مقتضی حتی به لحاظ سطح کیفی بالای زندگی به شمار می آید.

 

 

  • اکتبر 23, 2018
  • بازدید : 88
  • تحصیلی,سوئیس