مرکز تماس 02144493790 | 02144453273 | 02144477129 | 02146041967

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
بازگشت مهاجران از یونان به کشورهایشان

بازگشت مهاجران از یونان به کشورهایشان

بازگشت مهاجران از یونان به کشورهایشان

از ابتدای سال ۲۰۱۸ بازگشت مهاجران از یونان به کشورهایشان تا کنون حدود ۲هزار و ۳۰۰ نفر گزارش شده است. در حال حاضر در جزیره های کشور یونان در حدود ۱۳ هزار نفر در وضعیت نا مساعدی زندگی می کنند. بخاطر بد بودن وضعیت مهاجران در یونان تعداد افرادی که به کشورشان باز می گردند در حال افزایش است.

سازمان بین المللی مهاجرت ” آی او ام ” آماری را منتشر کرد که بر اساس آن از در سال ۲۰۱۷ تعداد ۲۰ هزار و ۲۲۵ نفر از پناهجویان مستقر در یونان با کمک این سازمان به کشورهای خود بازگشته اند. بر اساس این گزارش بیشتر این پناهجویان از کشورهای افغانستان، پاکستان، آلبانیا، بنگلادش و کشورهای شمال آفریقا بوده اند. بر اساس این گزارش که از سوی پلیس یونان منتشر شده است کسانی که به کشورهایشان بازگردانده شده اند افرادی بودند که شانسی برای بدست آوردن پناهندگی در قاره اروپا نداشته اند.

بازگشت مهاجران به کشورهایشان تحت حمایت امنیتی سازمان بین المللی مهاجرت صورت می پذیرد. سازمان مذکور شرایط بازگشت و هزینه های آن را تقبل کرده و همچنین بین ۵۰۰تا ۱۵۰۰ یورو به پناهجویان برای امرار معاش در کشورشان پرداخت می کند.

برآوردها نشان می دهد که یونان بدلیل قرار گرفتن در جنوب اروپا و همچنین مسیر مهاجرت پناهجویان، میزبان بیش از یک میلیون مهاجر بوده است. بیشتر این مهاجران یونان را به عنوان یک توقفگاه برای ادامه مسیر به سمت کشورهای اروپای مرکزی انتخاب کرده اند.

در پی قراردادی که بین اتحادیه اروپا با کشور ترکیه مبنی بر مسدود کردن مسیرهای مهاجرت امضاء شد تعداد مهاجران به اروپا کمتر شده و موج مهاجرت با کاهش شدیدی همراه شد.

بر اساس گزارش های سازمان های حقوقی بشری مهاجران در جزایر یونان در وضعیت اسفباری زندگی می کنند. این سازمان ها خواستار حمایت بیشتر از پناهجویان شدند.

  • اسفند ۱۶, ۱۳۹۶
  • بازدید : 62
  • اخبار و اطلاعیه ها