مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
انواع ویزای دانشجویی آمریکا

انواع ویزای دانشجویی آمریکا

انواع ویزای دانشجویی آمریکا
5 (100%) 4 votes

انواع ویزای دانشجویی آمریکا

علاقه‌مندان به تحصیل در کشور فوق پیشرفته آمریکا باید با انواع ویزای دانشجویی آمریکا و چگونگی دریافت آن‌ها آشنایی کافی داشته باشند؛ زیرا تمام ویزاهای تحصیلی به عنوان ویزای مهاجرت قلمداد نمی‌شوند.

آمریکا جهانی مدرن است که تمام علاقه‌مندان به علم و تکنولوژی آرزوی دست یابی به آن را دارند؛ زیرا بیشتر شرکت‌های جهان در این کشور واقع شده‌اند، بنابراین دانشجو پس از اتمام فرآیند تحصیلاتش می‌تواند در حوزه‌ای که به آن علاقه­مند است مشغول به کار شود.

در این کشور هیچ محدودیتی جهت بارور کردن ایده‌های خلاف و نوآورانه مشاهده نمی‌شود، بنابراین بیشتر افراد نخبه با ورود به این کشور می‌توانند رؤیاهایی که در سر دارند را عملی کنند و دریچه جدیدی از علم و دانش را پیش روی همگان به نمایش بگذارند.

در ادامه انواع ویزای دانشجویی آمریکا و چگونگی دریافت آن‌ها بیان شده است. تا قبل از مراجعه به سفارت این کشور اطلاعات کافی در این زمینه را داشته باشید.

 

F1 اولین نمونه از انواع ویزای دانشجویی آمریکا

F1 اولین نمونه از انواع ویزای دانشجویی آمریکا است که معمولاً بیشتر افرادی که علاقه‌مند هستند در این کشور ادامه تحصیل دهند، آن را دریافت می‌کنند.

کلیه افرادی که علاقه‌مند به تحصیل در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس، دکتری و حتی تحصیل در کالج‌های زبان این کشور هستند، از این ویزای تحصیلی استفاده می‌کنند.

مدت زمان اعتبار ویزا بنا بر مقطع تحصیلی متفاوت خواهد بود، به عنوان مثال این ویزا برای دانشجویان لیسانس و دکتری به صورت 4 ساله و برای دانشجویان فوق لیسانس به صورت دو ساله صادر می‌شود.

این ویزا صرفاً جهت تحصیل فرد در کشور آمریکا می‌باشد و تا زمان پایان اتمام تحصیلات وی اعتبار خواهد داشت، اما پس از پایان تحصیلاتتان نیز می‌توانید ویزا را به مدت 12 تا 17 ماه تمدید کنید.

در مدت زمان تمدید ویزا می‌توانید در شرکت‌های معتبر مشغول به کار شوید یا در مقاطع دیگر تحصیلی پذیریش بگیرید، زیرا در صورت عدم تبدیل ویزای F1 به ویزاهای مرتبط دیگر مجبور هستید که خاک این کشور را ظرف مدت زمان تعیین شده ترک کنید.

زمانی که در بین انواع ویزای دانشجویی آمریکا این ویزا را دریافت می‌کنید می‌توانید بخشی از هزینه‌های تحصیل را، از طریق ساعت کاری تعیین شده جهت دانشجویان هر مقطع تأمین کنید.

همچنین امکان دریافت بورسیه تحصیلی یا کمک هزینه نیز برای دانشجو وجود خواهد داشت؛ بنابراین افرادی که از لحاظ مالی وضعیت متوسطی دارند نیز با دریافت این ویزا می‌توانند جهت ادامه تحصیل وارد کشور آمریکا شوند.

 

J1 دومین نمونه از انواع ویزای دانشجویی آمریکا

این نمونه از ویزای تحصیلی بیشتر جهت تبادل دانشجو بین دانشگاه‌های کشورهای دیگر با کشور آمریکا صادر می‌شود. افرادی که این نمونه از ویزای تحصیلی را دریافت می‌کنند تا پایان فعالیتشان تحت حمایت کامل دولت آمریکا خواهند بود.

در میان انواع ویزای دانشجویی آمریکا دریافت این نمونه از ویزا مشکل‌تر است؛ زیرا دانشجو به عنوان پژوهشگر یا محققی که دارای مقطع تحصیلی فوق لیسانس به بالا باشد می‌تواند از این طریق وارد کشور آمریکا شود.

با دریافت ویزای J1 دانشجو می‌تواند مقطع فوق لیسانس، دکتری و… را در آمریکا بگذراند و با دریافت شماره ملی ایالات متحده در مراکز معتبر مشغول به کار شود.

مدت زمان اعتبار این ویزا از زمان صدور دو سال است که پس از اتمام تاریخ اعتبار درج شده دانشجو ملزم است هر چه سریع‌تر خاک کشور آمریکا را ترک کند.

 

M1    سومین نمونه از انواع ویزای دانشجویی آمریکا

ویزای M1 جهت افرادی که وارد مدرسه‌های فنی حرفه‌ای در کشور آمریکا می‌شوند و خارج از دوره‌های آکادمیک حرفه‌ای را در این کشور آموزش می‌بینند، صادر می‌شود. در این دوره دانشجو می‌تواند در مراکز معتبر کشور آمریکا تخصص لازم را کسب کند.

این ویزا نیز مشابه سایر ویزاهای آمریکا دارای تاریخ اعتبار مشخصی است و تا پایان دوره مد نظر اعتبار خواهد داشت.

 

انواع ویزای دانشجویی آمریکا و اقامت خانواده دانشجو

با دریافت هر یک از انواع ویزای دانشجویی آمریکا می‌توانید درخواست ویزای اقامتی برای خانواده‌تان را نیز داشته باشید. به عنوان مثال پس از دریافت ویزای F1 که متداول‌ترین ویزای تحصیلی است، دانشجو می‌تواند جهت اقامت همسر یا خانواده‌اش درخواست ویزای F2 را داشته باشد.

بنابراین در طول مدت تحصیل دانشجو در آمریکا خانواده وی نیز می‌توانند با دریافت ویزای مرتبط با نوع ویزای دانشجو وارد خاک این کشور شوند.

 

انواع ویزای دانشجویی آمریکا جهت دانشجویان کشورهای هم مرز

افرادی که در کشورهای هم مرز با آمریکا زندگی می‌کنند می‌توانند از ویزای به خصوصی که تنها جهت این دانشجویان صادر می‌شوند استفاده کنند.

به عنوان مثال ویزای F3 که زیرمجموعه ویزای F1 است، تنها جهت دانشجویان ساکن در کشورهایی مانند مکزیک و کانادا که با آمریکا دارای مرز مشترک هستند صادر می‌شود.

این ویزا نیز از قوانین و مقررات به خصوصی تبعیت می‌کند و دارندگان آن باید مطابق شرایط درج شده در ویزا در آمریکا حضور داشته باشند.

 

رایج‌ترین نمونه از انواع ویزای دانشجویی آمریکا

با توجه به این که در بین انواع ویزای دانشجویی آمریکا دریافت ویزای F1 ساده‌تر است. بیشتر دانشجویانی که از کشورهای مختلف به آمریکا مهاجرت می‌کنند، این نمونه از ویزای تحصیلی را دارند.

هنگام دریافت این ویزا باید ابتدا وقت سفارت آمریکا را دریافت کنید، سپس کلیه مدارک شناسایی، مدرک زبان، ریز نمرات تحصیلی، مدارک نشان دهنده وضعیت مالی و … را به صورت ترجمه شده تحویل دهید.

همچنین در صورتی که نامه پذیرش بورسیه تحصیلی از دانشگاه معتبری را دریافت کرده‌اید، باید آن را ضمیمه پرونده کنید.

پس از بررسی مدارک ارائه شده، سفارت به وضعیت دانشجو جهت دریافت ویزای تحصیلی رسیدگی می‌کند و در صورت پذیرش می‌توانید وارد این کشور افسانه‌ای شوید.

 

راهنمایی جهت دریافت انواع ویزای دانشجویی آمریکا

با توجه به این که دریافت انواع ویزای دانشجویی آمریکا در مقاطع تحصیلی مختلف متفاوت است، بنابراین بسیاری از افراد در رابطه با مدارک مورد نیاز و چگونگی ارائه آن‌ها به سفارت آشنایی کافی ندارند.

وکلای متخصص دریافت انواع ویزای دانشجویی آمریکا به کمک شما آمده‌اند تا بتوانید به راحتی ویزای مد نظرتان را دریافت کنید و وارد کشور آمریکا شوید.

با وجود راهنمایی‌هایی که افراد متخصص در اختیار شما قرار می‌دهند می‌توانید اطلاعات کاملی درباره دانشگاه‌های آمریکا و چگونگی فرآیند ادامه تحصیل در آن‌ها به دست بیاورید و یک دانشگاه منتخب را جهت ادامه تحصیل در نظر بگیرید.

  • ژوئن 17, 2018
  • بازدید : 181
  • آمریکا,تحصیلی