روش های اقامتی

اقامت فرانسه

اقامت فرانسه

در این مقاله به بررسی راه های دریافت اقامت فرانسه می پردازیم. در این مقاله بهترین روش های 2021 برای ایرانیان توضیح داده شده است. اگر به دنبال این هستید که برای مدت طولانی به صورت دائم در فرانسه زندگی کنید، پس از گذشت 5 سال واجد شرایط درخواست اقامت به طور دائم در فرانسه خواهید بود.

اگر اقامت دائم این کشور را اتخاذ کنید به شما فرصت و امکان ادامه زندگی به مدت طولانی در این کشور را می‌دهد. در ذیل به شرایط و مواردی که درمورد گرفتن اقامت و یا شهروندی فرانسه وجود دارد، آورده شده است.

اخذ اقامت دائم در فرانسه

اگر به مدت پنج سال در فرانسه به طور دائم زندگی کرده‌اید این امکان برایتان فراهم می‌شود که درخواست کارت اقامت دائم فرانسه بدهید. این اجازه نامه دائم قابل تمدید شدن است. به شما اجازه زندگی به مدت ده سال در این کشور را می‌دهد. اینکه شما واجد دریافت این موقعیت شوید به دلیل اقامت، اشتغال و ثبات مالی، میزان ادغام در جامعه فرانسه و توانایی زبانی شما دارد. به این نکته نیز توجه داشته باشید که ترک فرانسه به مدت دو سال متوالی این موقعیت را از شما می‌گیرد و شما دیگر اقامت دائم را از دست می‌دهید.

 • شهروندان غیر اتحادیه اروپا یا سوئیس

این شهروندان نیز می‌توانند بعد از پنج سال درخواست اقامت دائم در کشور فرانسه را داشته باشند. ‌در این حالت حتی بعد از طلاق یا مرگ همسر هنوز اقامت فرانسه را خواهید داشت و آن را از دست نخواهید داد.

 • معافیت برای اعضای خانواده یا شرکا

اگر یکی از اعضای خانواده شما قبلا اقامت فرانسه را اتخاذ کرده باشد و شما قصد ملحق شدن به وی را داشته باشید، ‌یا حتی اگر والدین فرزندی هستید که اقامت موقت فرانسه را دارد، مدت زمان مجاز شما به دلیل الحاق به خانواده سه سال خواهد بود. اگر به واسطه تولد فرزند در این کشور شرایط تابعیت فرانسه را داشته باشد این حق اقامت دائم خواهد بود.

نحوه درخواست اقامت دائم فرانسه

یکی از راه‌های اتخاذ تابعیت فرانسه یا اقامت دائم در دفتر فرانسه (تالار شهر) ارائه دادن درخواست است. اطلاعات مربوط به اسناد مورد نیاز شما با توجه به شرایط شخصی شما برای اقامت فرانسه ارائه داده خواهد شد. این اطلاعات شامل اسناد محل اقامت شما، قرارداد کاری، اظهارات بانکی، گواهی‌های تولد یا ازدواج و گواهی پزشکی است.

بسته به شرایطی که دارید، می‌توانید برای اقامت دائم فرانسه یا اقامت طولانی مدت اتحادیه اروپا اقدام کنید. انتخاب شهروند فرانسه شدن مزایای دیگری را برای جابجایی و زندگی در سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا برایتان به ارمغان می‌آورد. هزینه ای که برای درخواست اختصاص داده می‌شود به دلیل درخواست بستگی دارد. این مبلغ کاملا متفاوت است. از 269 یورو برای پیوستن به خانواده (250 یورو به اضافه 19 یورو برای تمبر) تا 19 یورو برای پناهجویان و کهنه سربازان. اگر قبلا کارت اقامت یک ساله داشتید و در زمان درخواست آن را ارائه ندهید، باید 9 یورو اضافی پرداخت کنید.

مقاله پیشنهادی: شرایط خرید ملک در فرانسه

راه های دریافت اقامت فرانسه در سال 2021

دو حالت برای دریافت اقامت در فرانسه وجود دارد:

 • اقامت موقت

در ابتدای ورود به شما اقامت موقت داده خواهد شد.

 • اقامت دائم

بعد از گذشت 3 تا 5 سال از اقامت موقت، امکان درخواست اقامت دائم را خواهید داشت.

اجازه اقامت به شما اجازه می دهد 10 سال در فرانسه بمانید. شما می توانید این مجوز را پس از زمان مشخص تمدید کنید و می توانید سال های طولانی تری در فرانسه بمانید. با در دست داشتن اجازه اقامت، می توانید بسیاری از حقوق قانونی که برای شهروندان فرانسه مثل تحصیلات، حقوق کارمندان و مراقبت‌های بهداشتی اولیه است، را دشته باشند.

در زیر بهترین روش‌های اخذ اقامت فرانسه آورده شده است:

1. دریافت اقامت فرانسه از طریق تحصیل

به طور کلی، یک فارغ التحصیل کارشناسی ارشد می تواند در طول یک سال پس از فارغ التحصیلی به دنبال کار باشد. هنگامی که فارغ التحصیل موفق شد طبق قراردادی CDI شغلی پیدا کند، می تواند درخواست تابعیت دهد. دانشجویانی که می خواهند ویزای کار یا اجازه اقامت بگیرند باید مصاحبه کنند.

در بعضی موارد متقاضی باید مهارت زبان فرانسه خود را ثابت کند. در حقیقت این فرآیند حدود 12 تا 18 ماه به طول می انجامد. علاوه بر دانشجویان کارشناسی ارشد و تحصیلات تکمیلی، دارندگان مدرک لیسانس نیز می توانند درخواست اجازه اقامت دهند. اما مقامات فرانسوی معمولاً دانشجویانی را ترجیح می دهند که دوره 5 ساله خود را با سطح 1 درجه از Grand Ecoles گذرانده باشند یا مدرک لیسانس خود را در یک دوره حرفه ای به دست آورده باشد (به عنوان مثال پزشکی و مهندسی).

مجوز کار تحقیقاتی

دانشجویان یا معلمان تحقیقاتی بین المللی در دانشگاه های فرانسه می توانند برای اجازه اقامت موقت “فعالیت علمی” درخواست کنند. این اجازه کار به مدت یک سال معتبر است اما می تواند سالانه تا چهار سال تمدید شود.

2. دریافت اقامت فرانسه از طریق کار

دریافت ویزای کار یا اجازه اقامت به عنوان کارمند برای دانشجوی خارجی آسان تر است. علاوه بر این، اگر کارفرمای شما از کار شما راضی باشد، به شما اجازه می دهد یا شخصاً مراحل اخذ ویزای کار طولانی مدت با اجازه اقامت را انجام دهید. و با این مجوز کار می توانید یک کار تمام وقت در فرانسه انجام دهید. گذرگاه های بین المللی، که با قرارداد فصلی بیش از سه ماه کار می کنند، می توانند برای اجازه اقامت معتبر برای سه سال درخواست دهند. این اجازه کار فصلی برای دوره های سه ساله بیشتر قابل تمدید است.

 • اسناد مورد نیاز برای درخواست اقامت

اگر می خواهید اقامت فرانسه را بدست آورید، مطمئناً باید در برخی از مراحل و ارسال اسناد در استان محلی فرانسه قرار بگیرید. برخی از آنها به شرح زیر است

 1. کپی رسمی شناسنامه.
 2. شناسنامه های والدین
 3. سند ازدواج والدین
 4. در صورت وجود سند ازدواج متقاضی
 5. فتوکپی شناسنامه همسر
 6. بررسی سوابق کیفری از کشور مبدا
 7. سندی که تأیید می کند شما در فرانسه سابقه کیفری ندارید
 8. عکسهای شناسنامه.
 9. کپی گذرنامه
 10. تمبرهای پستی به مبلغ 55 یورو روی پاکت چسبانده شده است
 11. اثبات دانش B1 از زبان فرانسه
 12. اثبات اقامت در 3 ماه گذشته
 13. کپی از قبض های آب و برق
 14. گواهی استخدام
 15. صورتحساب های مالیاتی

3. دریافت اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری

برنامه اجازه اقامت فرانسه به کارآفرینان خارجی (غیر شینگن) اجازه می دهد با انجام سرمایه گذاری های بلند مدت و غیر سوداگرانه در فرانسه بدون نیاز به اقامت قبلی، اقامت فرانسه، مهارت های زبان، یا تجربه خاص حرفه ای، اجازه اقامت اقتصادی 10 ساله را دریافت کنند. حداکثر زمان پردازش 2 ماه برای صدور مجوز اقامت است. سرمایه گذاری در این کشور می تواند به تنهایی، با دوستان یا شرکا در سرمایه گذاری های “سفارشی” انجام شود، یا به عنوان بخشی از یک برنامه سرمایه گذاری از پیش انتخاب شده توسط استان مربوطه انتخاب و تأیید شود.

 • حداقل سرمایه گذاری

برای رسیدن به معیارهای دریافت اجازه اقامت اقتصادی فرانسه ، کارآفرین باید: حداقل 10 میلیون یورو در دارایی های صنعتی یا تجاری در فرانسه سرمایه گذاری بلند مدت و غیر سوداگرانه انجام دهد. سرمایه گذاری ممکن است شخصی یا از طریق شرکت باشد که وی حداقل 30٪ از سرمایه آن را در اختیار دارد. از حق رأی اختصاص داده شده به شخص عضو هیئت مدیره برای ارزیابی اینکه آیا این شخص 30٪ از یک شرکت فرانسوی یا خارجی را در اختیار دارد استفاده می شود.

اگر شرکت هیئت مدیره نداشته باشد، متقاضی باید به هر روشی ثابت کند که حداقل 30٪ سهام شرکت را در اختیار دارد. توجه داشته باشید که شخصی که در فرانسه سرمایه گذاری می کند (و فقط چند هفته در فرانسه اقامت خواهد داشت) به دلیل اینکه مرکز منافع حیاتی وی (دارایی های شرکت، روابط خانوادگی، محیط – باشگاه، گلف، تئاتر، در خارج از فرانسه باقی می مانند.) بنابراین توجه به این نکته مهم است که اجازه اقامت اقتصادی فرانسه هیچ نتیجه ای در قبال مالیات ندارد. فقط مالیات برای سود حاصل از سرمایه گذاری انجام شده در فرانسه دریافت می شود.

با این حال، در صورت تصمیم به اقامت دائم در فرانسه، از ذینفع در فرانسه و از سایر منابع درآمد وی در سراسر جهان مالیات گرفته می شود.

4. دریافت اقامت فرانسه از طریق ثبت شرکت

یکی دیگر از راه های اخذ اقامت فرانسه از طریق ثبت شرکت است. برای این کار اولین قدم ثبت نمایندگی یک شخصیت حقوقی است. همراه با درخواست اجازه اقامت، یک بسته کامل از اسناد را به اداره مهاجرت ارسال کنید. بررسی اسناد در چندین مرحله انجام می شود. پس از پاسخ مثبت از هر دو بخش، ویزای D برای مدت سه ماه صادر می شود. پس از ورود فرد از این طریق به فرانسه، در اداره مهاجرت اجازه اقامت صادر می گردد. این روش اقامت قانونی در کشور از این جهت قابل توجه است که می توان برای مدت سه سال صادر کرد. “کارگر اعزامی” حق انتقال فرزندان زیر 25 سال و والدین بالاتر از 65 سال را دارد تا در طول سال در کشور باشند و فعالیتهای حرفه ای انجام دهند.

برای آگاهی بیشتر به مقاله ثبت شرکت در فرانسه مراجعه کنید

5. دریافت اقامت فرانسه از طریق ازدواج

اقامت از طریق ازدواج با یک تبعه فرانسه: اگر با یک تبعه فرانسه ازدواج کرده اید می توانید پس از گذراندن سه سال مستمر به عنوان همسر، درخواست تابعیت کنید. در این حالت لازم نیست که متقاضی برای مدت کل سه سال در فرانسه بماند.

6. اجازه اقامت فرانسه برای بازنشستگان

یکی دیگر از راه های اخذ اقامت از طریق بازنشستگان است. مدارکی مثل  گواهی پزشکی ، گواهی عدم سو پیشینه، اسناد مربوط به خانه شخصی یا خانه اجاره شده ، گواهی منبع درآمد دائمی برای این آیتم مورد نیاز است.

7. اجازه اقامت فرانسه برای پیوستن به خانواده

اتباع خارجی که بیش از 1.5 سال در فرانسه اقامت قانونی داشته و برای تمدید اجازه اقامت تأیید شده اند، حق پیوستن به همسر و فرزندان خردسال را دارند.

شرایط شهروندی فرانسه

اکنون زمان درخواست شهروندی فرانسه است؟

در فرانسه اجازه تابعیت مضاعف وجود دارد؛ از این رو شهروندان بریتانیا که واجد چنین شرایطی هستند برای ادامه زندگی در کشور فرانسه می‌توانند درخواست تابعید این کشور را داشته باشند. با این حال این پروسه زمانبر بوده، حداقل دو سال زمان می‌برد و در این بازه زمانی این افراد محدودیت‌های بسیاری پیش روی خود دارند تا به شهروند فرانسه تبدیل شوند.

اقامت دائم را انتخاب کنیم یا تابعیت فرانسه را؟

اگر اقامت فرانسه را اتخاذ کنید این امکان برایتان فراهم می‌شود که 10 سال در فرانسه زندگی کنید. البته از منظر تئوری شرایطی قابل تمدید است و به راحتی می‌توان گفت با انتخاب این گزینه توانایی ماندن به طور نامحدود در این کشور برایتان فراهم می‌گردد. در این شرایط شما حقوقی برابر حقوق شهروندان فرانسوی خواهید داشت. اما این شرایط انقدر هم مشابه نیست! برای مثال شما در این حالت حق شرکت در انتخابات را ندارید، حتی در مناصبات عمومی نیز نمی‌توانید اختیار امور آن مراسم را در دست بگیرید!

اگر انتخابتان شهروندی فرانسه باشد، شهروند اتحادیه اروپا نیز خواهید شد. مطابق با این شرایط، آزادی حرکت در سراسر کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیز برایتان فراهم می‌گردد. اگر شهروند فرانسه شوید تابعیت خود را نیز از دست نمی‌دهید و تابعیت مضاعف پیدا می‌کنید.

با انتخاب هر دو گزینه اقامت دائم را اتخاذ خواهید کرد و شهروند فرانسه به حساب خواهید آمد. اما به این نکته توجه کنید که اگر بیش از 6 ماه متوالی در 10 ماه اخیر فرانسه را ترک کنید، اقامت شما باطل خواهد شد. اما در این موارد استثنائ هایی نیز وجود دارد. در این شرایط باید از مقامات محلی یا استانی خود (دفاتر اداری به نمایندگی از دولت در سطح محلی) سوال کنید. برای مثال بیماری جدی، زایمان، خدمت سربازی، تحقیق یا تحصیل نمونه‌هایی از این استثناءها هستند.

نحوه اخذ تابعیت فرانسه

برای اتخاذ تابعیت فرانسه راه‌های بسیار پیش روی شما است مثل اخذ تابعیت از طریق ازدواج یا تولد. برای استفاده از این گزینه نیاز است سن شما 18 سال به بالا باشد و در فرانسه نیز اقامت داشته باشید. زمانی که برای تابعیت فرانسه با این شرایط اقدام می‌کنید نیاز نیست تابعیت خود را مخفی کنید زیرا امکان تابعیت مضاعف برایتان ممکن است.

اگر موارد زیل شامل حالتان باشد می‌توانید تابعیت فرانسه را اتخاذ کنید:

 1. به طور مداوم در فرانسه و به مدت پنج سال زندگی کرده باشید و اقامت فرانسه را داشته باشید. (تحت شرایط خاص مانند دو سال تحصیل در دانشگاه فرانسه، کمک به درخشش فرانسه، یا داشتن “دوره استثنایی ادغام” در اقدامات مدنی، علوم، اقتصاد، فرهنگ یا ورزش، در این صورت این مدت زمان دو سال است)؛ دانش زبان فرانسوی داشته باشید و بتوانید در اجتماعات آاین کشور فعالیت داشته باشید.
 2. اگر از طریق تابعیت یا ازدواج به یک شهروند فرانسه تبدیل می‌شوید، باید قرارداد پذیرش و ادغام (CAI) را امضا کنید. این فرم به مدت 12 ماه اعتبار دارد و پس از آن ارزیابی می‌شوید که آیا شما الزامات CAI را برآورده کرده اید یا خیر، به عنوان مثال در زبان فرانسه مهارت کافی داشته اید یا در یک کلاس مدنی شرکت کرده اید. هزینه برنامه CAI 55 یورو است.
 3. در صورتی که بیش از 4 سال از ازدواجتان در فرانسه گذشته باشد و همسر شما تابعیت فرانسوی خود را حفظ کرده باشد. دانش زبانی خوبی داشته باشید. اگر در خارج از فرانسه ازدواج کرده‌اید باید ازدواجتان در ثبت احوال فرانسه ثبت گردد.
 4. اگر در فرانسه متولد شده باشید یا پدر و مادر فرانسوی دارید. کودکانی که از شهروندان خارجی در خاک فرانسه متولد می‌شوند می‌توانند در شانزدهمین سالگرد تولد خود از تبار تابعیت فرانسه را بگیرند. آنها اگر از 11 سالگی به مدت پنج سال متوالی در فرانسه زندگی کرده باشند، در 18 سالگی تابعیت دریافت می‌کنند. اصلاح قانون فرانسه در سال 2015 این امکان را برای کودکان فراهم می‌کند که در صورتی که از شش سالگی در فرانسه زندگی کرده باشند، در یک مدرسه فرانسوی تحصیل کرده و خواهر و برادری داشته باشند که تابعیت فرانسه را داشته باشند، تابعیت فرانسه را در سن 18 سالگی بدست آورند. اگر والدین کودک حداقل 13 ساله باشید و از هشت سالگی فرزندتان ساکن فرانسه هستید، می‌توانید از طرف کودک تابعیت فرانسه را درخواست کنید. همچنین اگر یکی از والدین تابعیت فرانسوی داشته باشید و بیش از پنج سال در فرانسه زندگی کرده باشید، فرزندتان نیز تابعه فرانسه می‌شود. فرزندخوانده نیز در صورتی که سرپرست آنها شهروند فرانسه باشد می‌توانند تابعیت فرانسه را درخواست کنند.

موارد استثنایی برای تابعیت فرانسه

مواردی وجود دارد که نیاز به زندگی به صورت 5 سال در خاک کشور فرانسه نیست. در این شرایط که به تفصیل به آنها پرداخته شده است بلافاصله می‌توانید درخواست تابعیت فرانسه را بدهید.

 • در زمان جنگ در ارتش فرانسه خدمت کرده یا در ارتش‌های متفقین یا فرانسوی به طور داوطلبانه عضو شده باشید.
 • شرایط پناهندگی را داشته باشید.
 • خدمات استثنایی ارائه داده باشید که به فرانسه کمک کننده بوده اند.
 • از کشوری باشید که فرانسه زبان رسمی آن است و حداقل به مدت پنج سال تحصیلات خود را در یک مدرسه فرانکوفون گذرانده باشید.
 • اگر پدر و یا مادر فرزند فرانسوی باشند، می‌توان با درخواست دادخواست دریافت گواهی تابعیت فرانسه، حق شهروندی را اخذ کرد.

نحوه درخواست تابعیت فرانسه

بعد از انجام موارد فوق می‌توانید برای تابعیت فرانسوی در استان محلی خود اقدام کنید. برای انجام این کار نیاز است که اظهارنامه یا اعلامیه درخواست تقاضا را با موارد ذیل ارسال کنید:

 • دو نسخه از فرم درخواست ملیت فرانسه
 • کپی شناسنامه متقاضی و همسر
 • اثبات آدرس
 • شناسنامه (با ترجمه تایید شده اگر به زبان فرانسه نباشد)
 • سند ازدواج
 • گواهی” sur l’honneur des 2 époux ” که اعلامیه افتخاری است و هر دو همسر باید آن را در استان یا کنسولگری امضا کنند.
 • شواهدی از رابطه مانند گواهی تولد فرزندان همسران، قرارداد رهن، اخطار مالیاتی مشترک، اسناد مالکیت یا حساب بانکی مشترک
 • اثبات تابعیت فرانسه بودن همسر در زمان ازدواج
 • اثبات اینکه متقاضی دانش کافی از زبان فرانسه را کسب کرده است
 • شواهدی مبنی بر اینکه سابقه کیفری ندارید
 • گواهی ازدواج از هرگونه ازدواج قبلی و اوراق رسمی طلاق
 • اثبات این که شما از زمان ازدواج خود حداقل سه سال در فرانسه زندگی کرده اید (اگر در خارج از کشور زندگی می‌کردید، سندی مبنی بر اقامت شما در فرانسه برای حداقل سه سال پس از ازدواج یا سندی برای اثبات ثبت همسرتان در ثبت فرانسه در مدت زمان خارج از کشور )
 • اثبات اشتغال یا حمایت مالی

در ادامه

بعد از ارائه این موارد پلیس، دفتر شهردار و سایر ادارات دولتی برنامه‌ها را ارزیابی می‌کنند. به علاوه ممکن است مصاحبه ای با پلیس برایتان در نظر گرفته شود. البته این روند طولانی است و ممکن است دو سال طول بکشد.

در رابطه با دانش زمانی نیز استثناهایی وجد دارد مثلاً تا زمانی که مدرک زبان رسمی ارائه ندهید، ازکارافتادگی یا سن بالای 60 سال نداشته باشید، برای تأیید مهارت زبان فرانسه نیاز به مصاحبه دارید.

در صورت موفقیت، در یک مراسم تابعیت شهروند فرانسه را کسب می‌کنید. کارت شناسایی ملی و گذرنامه فرانسوی دریافت خواهید کرد. البته اعضای خانواده شما کا با شما زندگی می‌کنند در حکم تابعیت گنجانده می‌شوند و به طور خودکار فرانسوی می‌شوند.

این مقاله را هم مطالعه کنید: مهاجرت به فرانسه

سوالات متداول:

1. برای مدت زمان مشخصی برای اجازه اقامت در فرانسه می توانید چه مدت در این کشور بمانید؟

 • به مدت یک سال

2. اقامت دائم فرانسه چقدر طول می کشد؟

 • با داشتن مجوز اقامت از این نوع، پس از پنج سال اقامت در کشور، می توانید برای ده سال و پس از ده سال اقامت موقت، درخواست اقامت دائم دهید.

3. آیا می توان برای اعضای خانواده یک فرد مقیم درخواست اجازه اقامت در فرانسه را داد؟

 • بله، چنین فرصتی برای همسر ساکن و همچنین فرزندان خردسال و والدین 65 سال به بالا فراهم شده است.

4. آیا فرزندان من می توانند بر اساس این اجازه اقامت در فرانسه در این کشور تحصیل کنند؟

 • بله، فرزندان ساکن از این فرصت برخوردار می شوند.

5. آیا هنگام درخواست مجوز اقامت در فرانسه باید در آزمون دانش زبان فرانسه قبول شوم؟

 • نه، چنین الزامی وجود ندارد.

6. برای چه مدت مجوز اقامت فرانسه برای استقلال مالی صادر می شود؟

 • سند برای مدت یک سال صادر می شود و سپس می توان آن را تمدید کرد.

7. چه هزینه هایی برای درخواست مجوز اقامت در فرانسه مورد نیاز است؟

 • هزینه اجباری کنسولی (100 یورو) ، پرداخت برای قرارداد بیمه درمانی اجباری (تقریباً 300 یورو) و پرداخت برای صدور کارت (180 یورو).

8. صدور مجوز اقامت فرانسه برای افراد مستقل مالی چقدر طول می کشد؟

 • مدت زمان بررسی برنامه معمولاً دو ماه بیشتر طول نمی کشد.

9. چه مدت برای اقامت فوق الذکر در فرانسه به اقامت در این کشور نیاز دارید؟

 • اقامت در خاک این کشور حداقل 182 روز در سال ضروری است.

10. آیا می توانم با اجازه اقامت در فرانسه به کشورهای دیگر اتحادیه اروپا سفر کنم؟

 • بله، در صورت تمایل می توانید آزادانه در سراسر اتحادیه اروپا سفر کنید.

11. در صورت داشتن اجازه اقامت در فرانسه آیا می توانم گواهینامه رانندگی بگیرم؟

 • بله، چنین فرصتی وجود دارد.

12. آیا برای گرفتن این وضعیت اجازه اقامت در فرانسه شرایط ملکی وجود دارد؟

 • برای دریافت اجازه اقامت برای افراد مستقل مالی ، خرید یا اجاره مسکن به مدت یک سال ضروری است.

13. آیا می توان از راه دور برای این اجازه اقامت در فرانسه اقدام کرد؟

 • نه، برای این کار شما باید برای ارسال شخصی مدارک به فرانسه مراجعه کنید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *