مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری

اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری

اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری
5 (100%) 4 votes

اخذ اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری

یکی از کشورهای برتر اروپایی، فرانسه است. اخذ اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری دارای طرفداران بی‌شماری است. یکی از روش های ورود به خاک کشور فرانسه، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری است. امروزه کشورهای اروپایی و کشورهای تحت اتحادیه اروپا تصمیم دارند اشتغال زایی کنند. در این کشور از بیزینس پلان های مناسب استقبال خوبی می شود. یکی از معروف ترین کشورهای اروپایی فرانسه است که پایتخت آن پاریس است. در این کشور تنوع زیادی وجود دارد، این تنوع ها شامل دشت، کوهستان و ساحل می شود. سواحل بسیار زیبایی در این سرزمین وجود دارد که آب و هوای آن معتدل و چهار فصل است.

فرانسه در اروپای غربی قرار دارد و سطح رفاه در این سرزمین نسبت به دیگرکشورهای اتحادیه اروپا عالی می باشد. در سال 2010 در فرانسه طرحی اقتصادی بزرگ برای جذب سرمایه گذاران خارجی به این کشور اجرا شد و به همین دلیل این کشور در بالاترین سطح رفاه اقتصادی قرار گرفته است. متقاضیان اخذ اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری می توانند سرمایه خود را در این کشور به کار گیرند و مجوز اقامت متقاضیان و خانواده آن ها را بگیرند. در این مقاله قصد داریم تا روش اخذ اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری به طور مختصر مورد بررسی قرار خواهیم داد.

 

شرایط اخذ اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری

در مرحله نخست سرمایه گذار در فرانسه، ویزای کوتاه مدت کشور فرانسه را درخواست می کند و پس از اینکه توانستند این ویزا را دریافت کنند وارد این کشور می شوند و متخصصان تعدادی مغازه و شغل را به آن ها پیشنهاد می دهند. در این فرآیند برای متقاضی حساب بانکی باز می شود و در مرحله بعد فرد به کشور ایران بازمی گردد و ویزای اقامت موقت برای 6 ماه خود را درخواست می کند.

پس از تائید سرمایه پذیری، از طریق وکیل فرد به حساب او در فرانسه پولی واریز می شود و شروع به سرمایه گذاری در زمینه مورد نظر می نماید. سپس باید مدارک و اسناد سرمایه گذاری خود را به سفارت فرانسه ارائه کند، در نهایت ویزای یک ساله برای فرد صادر می شود. به مدت 5 سال باید هر سال این ویزا تمدید شود و پس از گذشت 5 سال این ویزا به ویزای اقامت ده ساله تبدیل می شود.

پس از گذشت سه سال از اخذ اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری برای متقاضی و خانواده او، در صورت دارا بودن شرایط شهروندی مثل فراگیری زبان فرانسه و قبولی در آزمون شهروندی، پاسپورت صادر می شود.

مزایای اخذ اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری

 • با اخذ اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری فرد متقاضی می‌تواند بدون نیاز به ویزا به تمام کشور های حوزه شنگن و اتحادیه اروپا سفر کند.
 • فرد می‌تواند به بیش از 145 کشور دنیا سفر کند.
 • اخذ اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری شامل محدودیت سنی نمی شود.
 • برای این امر نیازی به دانستن زبان انگلیسی احساس نمی شود.
 • با داشتن این ویزا فرزندان فرد متقاضی می توانند به صورت رایگان در کشورهای حوزه شنگن و اتحادیه اروپا تحصیل کنند.
 • از امکانات رفاهی مثل امکانات بهداشتی درمانی رایگان در کشورهای شنگن اتحادیه اروپا بهره مند می شوند.
 • می توانید از زندگی امن و با ثبات اقتصادی در این کشور بهره مند شوید.
 • متقاضی می‌تواند پس از گذشت چند سال تابعیت و پاسپورت کشورهای شنگن را دریافت کند.

میزان سرمایه گذاری جهت اخذ اقامت فرانسه

 • میزان سرمایه گذاری اولیه باید حدوداً 120 هزار یورو باشد. این مبلغ در فعالیت های تجاری و صنعتی به کار گرفته می شوند.
 • با مبلغ های پایین تر از 120 هزار یورو فرد متقاضی می‌تواند یک واحد صنفی خریداری کند.

تعداد متقاضیان اخذ اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری سالانه رو به افزایش است. از آنجا که فرانسه دارای شرایط بسیار مناسب می باشد امروزه به عنوان گزینه ای ایده آل برای افراد متقاضی از طریق سرمایه گذاری در نظر گرفته می شود.

انواع روش های سرمایه گذاری در فرانسه

متقاضیان سرمایه گذاری در فرانسه می توانند از طریق اخذ ویزای تجاری این کشور کار خود را آغاز کنند. این افراد می توانند بین کشور خود و فرانسه به سفر بروند. متقاضیان می توانند در این سرزمین شغلی را به مبلغ 100 تا 200 هزار یورو خرید نمایند. در مرحله ابتدایی فرد باید به این کشور سفری توریستی داشته باشد.

چرا سرمایه گذاری در فرانسه

رقابت و جهانی شدن

اکثر افراد فرانسه را به عنوان مقصد خود برای سرمایه گذاری انتخاب می کنند زیرا واحد پولی این کشور یورو است که در 18 کشور مختلف در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می گیرد. این کشور دارای 65 میلیون نفر جمعیت است و پس از آلمان به عنوان دومین بازار مصرف کننده شناخته می شود و اقتصاد این کشور پنجمین اقتصاد بزرگ در سراسر جهان است. میزان تولید ناخالص داخلی در فرانسه در سال 2012 به 6132 هزار دلار رسید. این کشور یکی از جذاب ترین کشورهای اروپایی برای سرمایه گذاری است. در سال 2012، 693 پروژه سرمایه گذاری خارجی در این سرزمین ایجاد شد.

اولویت در فرانسه نوآوری است

فرانسه دارای 71 مجموعه نوآوری می باشد، شرکت ها، موسسات آموزشی دولتی و آزمایشگاه های تحقیقاتی در این پروژه ها روی نمونه های بازار تمرکز می کنند. در سال 2011 بودجه عمومی این کشور با افزایش 554 میلیارد دلاری روبرو شد. از سال 2005 بیش از 5700 پروژه تحقیقی و توسعه در این کشور اجرا شد.

 

اهداف اصلی پیمان ملی فرانسه برای رشد سرمایه گذاری

 • کاهش مالیات و هزینه های کسب و کار
 • دسترسی به بودجه مؤثر و مناسب
 • انگیزه های بزرگ و حمایت از نوآوری
 • ایجاد محیطی ساده و باثبات نظارت، اداری و مالیاتی

 

در راستای نحوه سرمایه گذاری در فرانسه در سال 2013 بانک سرمایه گذاری عمومی جدید ایجاد شد. این بانک دارای بودجه 56 میلیارد دلاری بود، هدف آن بهبود دسترسی به تأمین مالی برای کسب و کار مجاز و پاسخ به نیازهای نقدینگی شرکت ها در اندازه های متوسط و کوچک مورد استفاده قرار گرفت. امیدواریم این مقاله شما را جهت اخذ اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری بتواند کمک کند.

 • جولای 1, 2018
 • بازدید : 524
 • سرمایه گذاری,فرانسه