مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
اقامت تحصیلی بلژیک

اقامت تحصیلی بلژیک

اقامت تحصیلی بلژیک

شرایط اقامت تحصیلی بلژیک و قوانین اقامت تحصیلی بلژیک در سال 2018 میلادی چگونه است؟ اطلاعات در خصوص اقامت تحصیلی بلژیک برای متقاضیان مهاجرت به کشور بلژیک بسیار حائز اهمیت است.

در این مقاله سعی داریم در خصوص اقامت تحصیلی بلژیک اطلاعاتی را برایتان به اشتراک بگذاریم و امیدواریم مثمر ثمر واقع شود . پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

کشور بلژیک و نیم نگاهی به آن

کشور بلژیک در غرب قاره ی ارو پا واقع شده است  و جزو 28 کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا و عضو شنگن می باشد .پایتخت و قلب کشور بلژیک ، بروکسل می باشد . کشور بلژیک از شمال با هلند و از جنوب با فرانسه                              هم مرز می باشد .  نوع حکومت کشور بلژیک مشروطه ی سلطنتی می باشد .

طبق آخرین سر شماری آماری از سوی کشور بلژیک ، جمعیت این کشور به 10 میلیون نفر رسیده است .

واحد پول رایج کشور بلژیک مانند  دیگر کشور های اروپایی ، یورو می باشد .  زبان اکثریت مردمان کشور بلژیک  هلندی ست و زبان بقیه ی مردمان این کشور بر اساس نوع ناحیه جغرافیایی ، متفاوت و گوناگون می باشد .

مهاجرت به کشور بلژیک  از روش های گوناگون و مختلفی امکان پذیر است .

 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به بلژیک و اخذ اقامت سرمایه گذاری و ثبت شرکت بلژیک .
 • مهاجرت از طریق تحصیل به بلژیک و اخذ اقامت تحصیل بلژیک
 • مهاجرت از طریق کار به بلژیک و اخذ اقامت کاری بلژیک .
 • اخذ تابعیت از طریق تولد در بلژیک

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی بلژیک

 • ارائه فرم مکتوب شده ی درخواست اخذ ویزای تحصیلی بلژیک
 • ارائه عکس
 • پرداخت و تایید هزینه ی در خواست ویزای تحصیلی بلژیک
 • ارائه اصل و کپی برابر اصل پاسپورت
 • ارائه اصل و کپی برابر اصل مدارک شناسایی
 • ثبت کردن زمان مهاجرت و زمان خروج از بلژیک
 • اثبات و در اختیار داشتن مدارکی که ثابت کند فرد دارای تمکن مالی می باشد و می تواند از تمامی مخارج تحصیلی خود بدون گرفتن هیچ تسهیلاتی از سوی کشور بلژیک  بر آید .
 • داشتن بیمه ی درمانی در طول سفر
 • داشتن رزومه ی کاری معتبر

کشور بلژیک یکی از کشور هایی می باشد که از مناظر  زیبا و از آثار باستانی کهنی بر خوردار می باشد و همین امر سبب شده است مردمان زیادی از سراسر جهان به عنوان توریست به کشور بلژیک سفر نمایند  . دانشگاه ها و مراکز آموزشی کشور بلژیک از کیفیت آموزشی بالایی بر خوردار  هستند  و هر ساله شاهد رشد روز افزون در سیستم آموزشی کشور بلژیک هستیم و تمامی این عوامل سبب شده است که متقاضیان ، تحصیل در بلژیک را مقصد و هدف نهایی خود برای تحصیل و ادامه تحصیل انتخاب نمایند  .

کشور بلژیک از معدود کشور هایی می باشد که  جهت کمک به دانشجویان خود اقدام به ارائه ی مزایای                               بورسیه ی تحصیلی به دانشجویان می نماید . برای تحصیل در کشور بلژیک دانشجویان عزیز نیاز به                                          اخذ ویزای تحصیلی دارند در غیر این صورت  نمی توانند در کشور بلژیک به تحصیل بپردازند .  البته لازم به ذکر می باشد دانشجویان  که عضو یکی از کشور های عضو اتحادیه اروپایی می باشند بدون نیاز به ویزای تحصیلی                           می توانند برای تحصیل در بلژیک اقدام و به ادامه تحصیل در بلژیک بپردازند . دانشجویان عزیز  قبل از  اقدام به                    اخذ ویزا تحصیلی بلژیک و اقامت تحصیلی بلژیک باید از سوی یک دانشگاه یا موسسه ی معتبر آموزشی در                                       کشور بلژیک درخواست پذیرش داشته باشند و در صورت قبول پذیرش از سوی دانشگاه ها و موسسات معتبر بلژیک می توانند نسبت به اخذ ویزای تحصیلی بلژیک و اقامت تحصیلی بلژیک خود اقدام فرمایند . زبان تدریسی در                          دانشگاه ها و موسسات آموزشی کشور بلژیک  به زبان انگلیسی ، هلندی ، آلمانی ، فرانسوی می باشد ، که اگر فرد در هر کدام از این زبان ها تسلط  کافی داشته باشد می تواند برای تحصیل در بلژیک اقدام نماید .  البته فرد متقاضی برای تحصیل در بلژیک ، به هر زبانی باید دارای مدرک معتبر زبان خود را در اختیار  داشته باشد و در غیر این صورت فرد متقاضی برای پذیرش دانشگاهی خود در کشور بلژیک با مشکل مواجه می شود .  مثلا اگر فردی به قصد                       تحصیل به بلژیک ، مهاجرت می کند ، باید به زبان انگلیسی مسلط باشد و یکی از مدارک زبان آیلتس  یا تافل را کسب کرده باشد .  دانشجویانی که اقدام به تحصیل در بلژیک می نمایند ، می توانند از مزایایی از سوی دولت بلژیک برخوردار شوند این مزایا مانند تحصیل همراه کار و … می باشد .

تحصیل  در بلژیک همراه با کار ، بنا بر مقطع تحصیلی ، ساعات کاری متفاوتی را در هفته  دارا می باشد .  دانشجویان همراه با تحصیل خود در مقطع کارشناسی می توانند 10 ساعت در هفته به صورت نیمه وقت به کار بپردازند . دانشجویانی که مقطع کارشناسی خود را به اتمام رسانده اند ، می توانند جویای کار در بلژیک  باشند و در صورت پیدا کردن کار معتبر خود می توانند  تحصیلات خود را ادامه دهند و  بعد از گذ شت 3 سال اقامت موقت ، برای در خواست اقامت دائم بلژیک اقدام نمایند .

دانشجویانی که در مقطع کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل هستند می توانند در هفته 20 ساعت مشغول به کار باشند در کنار تحصیل خود .

دانشجویانی که در مقطع دکترا به تحصیل می پردازند می توانند از مزایای بورسیه ی تحصیلی بلژیک استفاده نمایند و ماهانه حقوقی به معادل 2200 یورو دریافت نمایند  . البته لازم به ذکر می باشد که بورسیه تحصیلی در بلژیک در مقطع دکترا به همه ی دانشجویان تعلق نمی گیرد و دانشجویان دکتری برای اخذ بورسیه ی تحصیلی باید رزومه ی علمی بالایی از خود نشان دهند .  در مقطع دکترا دانشجویان عزیز می توانند بعد از سه سال از اتمام تحصیل خود اقدام به اخذ اقامت و شهروندی بلژیک نمایند .

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی بلژیک از سوی یکی از دانشگاه های معتبر

پر کردن فرم در خواست پذیرش تحصیلی بلژیک

ارائه اصل و کپی برابر اصل پاسپورت

ارائه مدارک و اسنادی که نشان دهد شما از تمکن مالی خوبی در کشور بلژیک بر خوردار هستید .

گواهی پزشکی که ثابت کند شما دارای بیماری های واگیر دار نمی باشید  .

اسنادی که ثابت کند شما  از هیچ سابقه ی کیفری بر خوردار نیستید  .

ارائه اصل و کپی برابر اصل مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی به صورت ترجمه شده

ارائه ی تمامی ریز نمرات قبولی مدارک تحصیلی به صورت ترجمه شده

ارائه مدرک زبان تافل یا آیلتس

شما عزیزان میتوانید جهت اطلاعات بیشتر در خصوص اقامت تحصیلی بلژیک از طریق شماره های درج شده در وبسایت آوات با کارشناسان ما تماس گرفته و درخواست مشاوره حضوری نمایید.

 • اکتبر 17, 2018
 • بازدید : 90
 • بلژیک,تحصیلی