مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
اقامت بعد از تحصیل در کانادا

اقامت بعد از تحصیل در کانادا

اقامت بعد از تحصیل در کانادا
5 (100%) 5 votes

اقامت بعد از تحصیل در کانادا

اقامت بعد از تحصیل در کانادا هدف بسیاری از دانشجویان متقاضی تحصیل در این کشور است٬ دانشگاه های کانادا دارای سیستم آموزشی قوی می باشد که این مهم در امر اقامت بعد از تحصیل در کانادا دانشجویان را یاری می دهد. ولی اقامت بعد از تحصیل در کانادا خود مستلزم شرایط و ضوابطی است که آگاهی از آن در زمان مناسب سبب انتخاب های درست و قدم نهادن در مسیر صحیح برای رسیدن به هدف بعدی که همان اقامت بعد از تحصیل در کانادا ست می گردد.

آنچه در این مقاله می خوانید:

اقامت بعد از تحصیل در کانادا

سیستم اکسپرس اینتری

روش های عمومی اخذ اقامت بعد ازتحصیل در کانادا

اخذ اقامت بعد از تحصیل در کانادا از طریق تجربه کانادایی

روش های استانی اخذ اقامت بعد از تحصیل در کانادا

 

شرایط اقامت بعد از تحصیل در کانادا

اداره مهاجرت این کشور شرایط اقامت بعد از تحصیل در کانادا را برای دانشجویان مهیا نموده و شما با استفاده از یکی از روش های زیر قادر خواهید بود تا از شرایط اقامت بعد از تحصیل در کانادا بهره مند شوید .

توجه داشته باشید علاوه بر روش های ذکر شده ٬ شما می توانید با بررسی شرایط اقامت دائم در ایالتی که تحصیل کرده اید از روش های مرتبط با استان محل تحصیل خود نیز اقامت بعد از تحصیل در کانادا را مورد پیگیری قرار دهید.

 

سیستم اکسپرس اینتری

در سیستم اکسپرس اینتری ٬ فارغ التحصیلان بین المللی که در واقع سیستم مدیریت جذب پویا می باشد از جمله برنامه های مشهور اقتصادی جهت مدیریت مهاجرت کانادا می باشد . اکسپرس مونتری سه گروه را شامل می شود ٬ گروه اول شامل برنامه های تجربی کانادا یا CEC و گروه دوم برنامه نیروی متخصص فدرال  یا FSWC و گروه سوم برنامه مربوط به نیروی فنی و حرفه ای فدرال یا FSTC می باشد. چنانچه شما واجد شرایط یکی از سه گروه اکسپرس اینتری باشید می توانید پروفال خود را در اکسپرس اینتری  بسازید و امتیازی تحت عنوان CRS دریافت نمایید.

این امتیاز شامل فاکتور های بسیاری از جمله آموزش ٬ مهارت های زبان و سابقه کاری و بسیاری موارد دیگر می باشد  متقاضیانی که بر اساس رتبه بندی در بانک دیتای اکسپرس اینتری رتبه بالاتری کسب کرده اند اکنون موفق می شوند دعوت نامه های ITA را برای اخذ اقامت بعد از تحصیل در کانادا از سازمان IRCC دریافت کنند. برنامه CEC در این میان بر مبنای امتیاز بندی نیست و به همین دلیل بین دانشجویان فارغ التحصیل که قصد اخذ اقامت بعد از تحصیل در کانادا را دارند از شهرت بیشتری برخوردار است ٬ در برنامه CEC متقاضیان پس از یکسال کار در کشور کانادا می توانند تحت عنوان نیروی ماهر واجد شرایط CEC شوند ٬ از این رو فارغ التحصیلان با اخذ مجوز یکساله کار در کانادا واجد شرایط CEC می گردند.

 

روش های عمومی اخذ اقامت بعد ازتحصیل در کانادا

روش های عمومی دریافت اقامت بعد از تحصیل در کانادا شامل مواردی چون تجربه کانادایی ٬ PEQ یا تجربه کاری کبک و نیروی کارمتخصص فدرال می باشد .

 

اخذ اقامت بعد از تحصیل در کانادا از طریق تجربه کانادایی

اخذ اقامت بعد از تحصیل در کانادا از طریق تجربه کانادایی یا Canadian Experience Class یا CEC ٬ این برنامه برای متقاضیانی که در ابتدا برای ورود سریع در اداره مهاجرت کانادا اقدام می کنند در نظر گرفته شده است تا از این طریق برای دریافت اقامت دائم درخواست نمایند .  این روش متقاضیانی را شامل می شود که تجربه کار حداقل به مدت یکسال در کانادا را داشته باشند و از این طریق اقدام به اخذ اقامت دائم  برای خودشان و اعضای درجه یک خانواده خود نمایند ٬ در این برنامه حداقل شرایطی که مد نظر اداره مهاجرت کانادا می باشد به شرح زیر است :

دارای حداقل یکسال سابق کار تمام وقت و یا سه سال تجربه کار نیمه وقت و حضور در کشور کانادا

حداقل مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی

هدف  زندگی خارج از ایالت کبک

و سایر شرایط مورد قبول اداره مهاجرت کشور کانادا

نکته : برای اخذ CEC تجربه کاری دانشجویان تمام وقت و مشاغل آزاد مورد قبول نمی باشد. و متقاضی می بایست یکسال بصورت تمام وقت و یا سه سال نیمه وقت در کانادا مشغول بکار بوده و حضور داشته باشد.

منظور از کار تمام وقت ٬ سی ساعت اشتغال در هفته به مدت یکسال می باشد.

منظور از کار نیمه وقت ٬ پانزده ساعت اشتغال به کار برای مدت دو سال  می باشد.

بنابراین سوابق کاری باید با مدارک مکفی ارائه شود.

 

مهاجرت به کانادا از روش PEQ

اقامت بعد از تحصیل درکانادا  از طریق PEQ ٬ ایالت کبک برای اقامت بعد از تحصیل در کانادا در این استان فرصت بسیار خوبی برای دانشجویان قرار داده است و این در حالی ست که شرایط اقامت  بعد از تحصیل در کانادا در سایر ایالت های این کشور بسیار سخت شده است ولی همچنان ایالت کبک درهای خود را بروی دانشجویان خارجی برای اقامت بعد از تحصیل در کانادا گشوده است .

 

فرصت های اقامت بعد از تحصیل در کانادا ایالت کبک

درخواست گواهی CSQ و اقامت دائم کانادا از روش PEQ

روش PEQ برای اخذ سریع CSQ  می باشد برای کارگران و دانشجویان فارغ التحصیل که آن را درخواست نموده اند و واجد شرایط می باشند.  در روش CSQ تقاضانامه برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال نیز قابلیت صدور دارد . بد از اخذ CSQ متقاضی قادر خواهد بود برای PR یا اقامت دائم درخواست خود را ارائه دهد.

مدارک قابل ارائه برای برنامه PEQ

متقاضی می بایست ظرف سه سال گذشته یکی از مدارک زیر را اخذ و یا در صورت تحصیل ظرف ۶  ماه آینده فارغ التحصیل گردد.

مدرک DEP دیپلم مطالعات شغلی ٬ با هزار و هشتصد ساعت مطالعه

مدرک DEC دیپلم مطالعات دانشگاهی ٬ دوره های فنی

مدرک لیسانس

مدرک فوق  لیسانس و (MBA)

مدرک دکتری

در عین حال باید توجه داشته باشید که  شش ماه پیش از تمام شدن تحصیل  خود تقاضای CSQ خود را ارائه دهید و در نظر داشته باشید که گواهی CSQ ملزم به ارائه ریز نمرات نهایی است.

با خواندن این مقاله شما با شرایط اقامت بعد از تحصیل در کانادا آشنا شدید ولی باید توجه داشته باشید که اگر قصد اقامت بعد از تحصیل در کانادا را دارید باید پیش از ورود به دانشگاه های کانادا از مشاورین حقوقی مجرب مشاوره بگیرید تا از اتلاف وقت و هزینه خود جلوگیری نموده و در انتخاب های خود با آینده نگری بیشتر از مشکلات احتمالی پیشگیری نمایید.

 

روش های استانی اخذ اقامت بعد از تحصیل در کانادا

روش های استانی دریافت اقامت بعد از تحصیل در کانادا علاوه بر برنامه های ذکر شده هر یک از ایالات کانادا برنامه های ویژه ای برای مهاجرانی که در آن ایالت تحصیل کرده باشند دارند که مطابق با آن متقاضی واجد شرایط می تواند اقامت بعد از تحصیل در کانادا و اقامت دائم خود را دریافت نماید.

  • ژوئن 30, 2018
  • بازدید : 151
  • اقامت,کانادا