مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
اقامت اتریش

اقامت اتریش

اقامت اتریش
5 (100%) 2 votes

اقامت اتریش

یکی از کشورهای اروپای غربی که پایتخت آن شهر وین است، اتریش می باشد. اتریش از سمت شمال با آلمان و جمهوری چک، از شرق با اسلواکی و مجارستان، از جنوب با ایتالیا و اسلوونی، از غرب با سوییس و لیختنشتاین هم مرز است. کوه های آلپ و سایر کوهستان ها در غرب و جنوب بخش زیادی از این کشور را فرا گرفته است. قسمت های شمالی و شرقی این کشور کم ارتفاع می باشند. آب و هوای این کشور در فصل زمستان بسیار سرد و در تابستان ها ملایم و بارندگی زیاد است. این کشور به عنوان مقصد اغلب افراد که دوست دارند در خارج از کشور مشغول به کار شوند شناخته می شود. از این رو روش های مختلف اقامت اتریش را در این مقاله به طور مختصر مورد بررسی قرار خواهیم داد.

از طریق چند روش امکان پذیر است که هر یک از این روش ها دربردارنده موضوعاتی دیگر می باشد. افراد متقاضی مهاجرت به اتریش و اخذ اقامت اتریش با توجه به الزامات و شرایط خاص هر روش، روش مورد نظر خود را انتخاب کرده و جهت اقامت اتریش اقدام می کنند. این کشور یکی از کشورهای مهاجرت خیز است و ایرانیان زیادی متقاضی مهاجرت به اتریش هستند. در این مقاله اطلاعاتی مختصر در رابطه با روش های مختلف اقامت در کشور اتریش در اختیار شما قرار می گیرد.

 

اقامت اتریش از طریق تمکن مالی

افرادی که در ایران تمکن مالی خوبی دارند در صورت داشتن شرایط مناسب می توانند جهت اقامت اتریش از طریق تمکن مالی اقدام کنند. سرپرست خانواده باید ثابت کند که ماهانه 1800 یورو برای خود، 900 یورو برای همسر، 300 یورو برای هر یک از فرزندان بالای 18 سال درآمد ثابت دارد. سرپرست خانواده می تواند درآمد خود را با استفاده از روش های سود سپرده بانکی، اجاره نامه ملک، حقوق بازنشستگی، سود سهام شرکت با صورت دارائی نشان دهند. مبلغ درآمد ماهانه توسط متقاضی برای یک سال، باید در حساب بانکی سرپرست خانواده در ایران وجود داشته باشد. برای اقامت دو نفر باید مبلغی معادل 32400 دلار در حساب سرپرست خانواده وجود داشته باشد. پس از گذشت 5 سال از زمان دریافت اقامت، می توانید طبق قوانین مهاجرتی اقامت دائم خود را درخواست داده و پاسپورت دوم خود را دریافت کنید.

 

اقامت اتریش از طریق ثبت شرکت

در صورت ثبت شرکت در اتریش می توانید اقامت دو خانواده را به طور همزمان بگیرید. در صورت ثبت شرکت، مدیر عامل و سهامدار شرکت می توانند به همراه خانواده هایشان به اتریش مهاجرت کنند. داشتن مدارک دانشگاهی کارشناسی یا بالاتر برای سهامداران ضروری است. سرمایه اولیه شرکت باید 35000 یورو باشد و نصف آن به حساب اتریشی واریز شود که پس از مهاجرت به اتریش قابل برداشت است. با توجه به شرایط مساعد اقتصادی و سطح مالیاتی پایین یکی از بهترین گزینه ها برای متقاضیان مهاجرت به اروپا می باشد. با مهاجرت چند خانواده از طریق ثبت شرکت می توان در هزینه های اقامت و اداره شرکت صرفه جویی کرد.

 

اقامت در اتریش از طریق ازدواج

جهت اخذ ویزای مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج باید سند ازدواج و مدارک مورد نیاز سفارت اتریش را فراهم کرده و به اداره مهاجرت ارائه داد. ویزای نامزدی با ویزای ازدواج دارای تفاوت های قابل توجهی می باشد یکی از تفاوت ها این است که از طریق ویزای نامزدی احتمال اخذ اقامت دائم در اتریش کمتر می باشد و به دلیل در دسترس نبودن سند ازدواج باید عکس ها و پیامک های ارسالی بین دو طرف را ارائه داد سن مناسب ازدواج در اتریش برای زن و مرد 18 سال اعلام شده است. جهت اخذ این ویزا باید ازدواج شما در کنسولگری به ثبت برسد. در این کشور نیز اخذ اقامت دائم در صورت ازدواج با فردی با تبعه اتریشی برای همسر او امکان پذیر است.

 

اقامت در اتریش از طریق کار

یکی دیگر از روش های اقامت اتریش کار می باشد. از سال 2011 برای افراد متقاضی مهاجرت به اتریش از کشورهای غیر از اتحادیه اروپا کارت قرمز_سفید_قرمز صادر می شود. این نوع ویزا دارای امتیازبندی ویژه است. افراد متخصص در برخی زمینه های کاری می توانند بدون داشتن پیشنهاد کاری به این کشور مهاجرت کنند، البته در این روش مدت اقامت مجاز برای آن ها شش ماه است. متقاضیان مهاجرت از طریق کار می توانند با استفاده از روش های تحصیلات، تخصص، تجربه کاری، آشنایی به زبان، سن 70 امتیاز کسب کنند و جهت اخذ اقامت اتریش اقدام کنند.

 

مهاجرت و اقامت در اتریش از طریق پناهندگی

متقاضیان مهاجرت به اتریش می توانند از طریق پناهندگی نیز اقدام کنند. این روش نسبت به سایر روش ها کمی دشوار است. اگر قصد اقامت در اتریش از این طریق را دارید باید خود را برای یک زندگی سخت آماده کنید. جهت اخذ اقامت دائم از این طریق باید چند سالی صبر کنید و در این مدت تحت نظر دولت اتریش برای خواب و غذا مکانی برای خود فراهم کنند. اجازه کار از این طریق به افراد داده نمی شود و برای اخذ تابعیت باید 6 سال در اتریش زندگی کنند.

 

اقامت اتریش از طریق تحصیل

تحصیل در دانشگاه های برتر جهان همواره متقاضیان خود را دارد. برترین دانشگاه های دنیا در این کشور قرار دارند و علاوه بر رنکینگ بالا می توان در این کشور به صورت رایگان تحصیل کرد. دوره کارشناسی در این کشور 4 سال، کارشناسی ارشد 2 سال و دکتری 4 سال است. دانشجویان علاوه بر تحصیل می توانند 20 ساعت در هفته مشغول به کار شوند. پس از فارغ التحصیلی به دانشجویان کارت قرمز_ سفید_قرمز داده می شود و در این مدت زمان دارند تا ویزای خود را تمدید کنند. دانشجویان بین المللی می توانند کاری پیدا کنند یا تجارتی را راه اندازی کند تا بتواند مجوز اقامت دائم اتریش را به دست آورد.

 

اقامت اتریش اتریش از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از روش های اقامت اتریش، مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری است. در این روش افراد ابتدا از طریق کشور ثالث متقاضیان وارد این کشور می شوند و شرکتی به ثبت می رسانند. پس از ثبت شرکت طرح توجیهی ارائه می شود. شخص سرمایه گذار در مدت 5 سال اقامت خود باید نشان دهد که مالیات را پرداخت کرده و حقوق مدیر عامل و همکاران بدون مشکل برداشت شده سپس در نهایت اقامت موقت به اقامت دائم تبدیل می شود.

  • جولای 1, 2018
  • بازدید : 143
  • اتریش,اقامت