مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
اخذ ویزای تحصیلی ترکیه

اخذ ویزای تحصیلی ترکیه

اخذ ویزای تحصیلی ترکیه
Rate this post

اخذ ویزای تحصیلی ترکیه

اخذ ویزای تحصیلی ترکیه اقامت تحصیلی ترکیه ویزای تحصیلی ترکیه شرایط اخذ ویزای تحصیلی ترکیه مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی ترکیه
یکی از راه های اقامتی ترکیه ویزای تحصیلی ترکیه میباشد. اخذ ویزای تحصیلی ترکیه یکی از مهم ترین اقدامات مهاجرت به ترکیه خواهد بود

در این مقاله و نوشته قصد داریم در خصوص   اخذ ویزای تحصیلی ترکیه مطالب و اطلاعات مختصری را به اشتراک بگذاریم * امیدواریم اطلاعات فوق برای شما عزیزان متقاضی مهاجرت مثمــر ثــمر واقع باشد.

در ادامه میپردازیم به بحث اخذ ویزای تحصیلی ترکیه

اخذ ویزای تحصیلی ترکیه

تحصیل در ترکیه تحت نظارت نظام ملی که بعد از جنگ های استقلال ترکیه توسط آتاتورک بنیان نهاده شد اداره می شود. نظام ملی یک سیستم تحت نظارت دولتی است که به منظور تربیت یک طبقه حرفه ای و با مهارت برای موسسات اقتصادی و اجتماعی جامعه تنظیم شده و توسعه یافته. با وجود موسسات بین المللی در ترکیه، و وجود آموزش به زبانهایی غیر از زبان ترکی، بهترین راه برای افزایش شانس تحصیل در ترکیه فراگیری زبان ترکی استانبولی است.

12 سال اول تحصیل در ترکیه

در قانون اساسی جمهوری ترکیه دریافت تحصیلات به عنوان یک حق برای همه شهروندان تعریف شده. تا 1997 مدت تحصیلات اجباری رایگان فقط 5 سال بود. اصلاحات 1997 تحصیلات اجباری را به 7 سال افزایش داد. تا سال 2012 تحصیل در ترکیه از سن 6 تا 14 سالگی برای همه اجباری و در مدارس دولتی رایگان بود. اکنون طبق قانون 2012 مدت تحصیلات اجباری برای هر فرد 12 سال ذکر شده است.

سیستم اجباری تحصیل در ترکیه به اصطلاح 4-4-4 هم نامیده می شود. تمامی مدارس ابتدایی، بجز موسسات دارای مجوز ویژه و موسسات خارجی، موظفند زبان ترکی را به عنوان زبان مادر مبنای تدریس خود قرار دهند.

 

چهار سال اول تحصیل در ترکیه، مقطع ابتدایی یا در اصطلاح ترکی مدرسه اول یا سطح اول نامیده می شود. در سالهای اولیه آموزش تاکید اصلی بر آموزش چهار درس است: ریاضی، ادبیات ترکی، زبان خارجی، دانش زندگی. در سال چهارم درس دانش زندگی با علوم و مطالعات اجتماعی جایگزین می شود.

 

چهار سال دوم سیستم تحصیل در ترکیه، مقطع متوسطه اول یا در اصطلاح ترکی مدرسه اول یا سطح دوم نامیده می شود. در چهار سال دوم هم مدارس دولتی دانش آموز می پذیرند که شهریه آنها رایگان است و هم مدارس خصوصی وجود دارند که شهریه آنها در مدارس مختلف متفاوت است.

 

زبان خارجی ای که در مدارس تدریس می شود از مدرسه ای به مدرسه دیگر متفاوت است. رایج ترین زبان خارجی انگلیسی است اما زبانهای آلمانی، فرانسوی، اسپانیایی و دیگر زبانها هم در بعضی مدارس به جای انگلیسی آموزش داده می شود. بعضی مدارس خصوصی دو زبان را همزمان تدریس می کنند. سطح زبان آموزشی در مدرسه های دولتی نامناسب است اما مدرسه های خصوصی آموزش زبان قوی تری دارند و بعضا از معلمان بومی هر زبان استفاده می کنند.

چهار سال سوم دوره تحصیل در ترکیه، مدرسه دوم یا سطح سوم در اصطلاح ترکی نامیده می شود. نحوه پذیرش در دبیرستان ها تقریبا هر سال تغییر می کند. گاهی مدارس خصوصی امتحان ورودی ویژه خود را برگزار می کنند. گاهی برای سه سال اول دبیرستان سه امتحان مجزا برگزار می شود. گاهی فقط یک امتحان برای هر سه سال برگزار می شود. گاهی فقط نمرات امتحانات مقطع قبلی دانش آموز ملاک ورود قرار می گیرد. این تغییرات همیشه در جریان است. هدف دبیرستان آموزش دانش عمومی کافی برای ورد به دانشگاه، زندگی حرفه ای، زندگی شخصی و عرصه تجارت است. در سال نهم هر دانش آموز بر اساس علاقه، مهارت و استعداد خود وارد رشته خاص و نوع خاصی از دبیرستان می شود.

دروس دبیرستان همه ی آموزش های عمومی، فنی و حرفه ای لازم برای ادامه تحصیل در ترکیه را شامل می شود. در کلاس نهم دروس مشترکی در تمام دبیرستان های کشور تدریس می شود. اما در کلاس دهم و یازدهم دانش آموزان یکی از چهار رشته: زبان ترکی و ریاضی، علوم، علوم اجتماعی و زبانهای خارجی را انتخاب می کنند.

 

تحصیل در ترکیه در مقطع دبیرستان

برای ادامه تحصیل در ترکیه سه نوع دبیرستان وجود دارد: مدارس عمومی (دانشگاهی)، مدارس علمی، مدارس حرفه ای. دو نوع اول دوره هایی هستند که برای ادامه تحصیل در ترکیه باید با آزمون ورودی دانشگاه دولتی تکمیل شوند. در پایان دبیرستان به فارغ التحصیلان دیپلم اعطا می شود.

اما مدارس فنی و حرفه ای افراد را برای ورود به بازار کار آماده می کنند و برنامه ای برای ورود به دانشگاه ندارند. یک شبکه از مراکز آموزشی تحت نظارت کلی وزارت آموزش که استانداردها را تعیین می کند آموزش حرفه ای را در اختیار افراد قرار می دهد. طول دوره آموزش در مدارس فنی و حرفه ای از دو سال تا چهار سال متفاوت است.

موسسه های فنی و حرفه ای انواع مختلفی مثل مدارس اختصاصی دختران، مدارس اختصاصی پسران، مدارس تجارت و گردشگری، مدارس دینی و انواع دیگری دارد. این مدارس هم به هر دو شکل دولتی و خصوصی فعالیت می کنند. این مدارس مدارک لازم برای ورد به کار را به فارغ التحصیلان اعطا می کنند. همچنین برخی امتیازات برای شروع کسب و کار نیز به فارغ التحصیلان این مدارس اعطا می شود.

تحصیل در ترکیه در رشته های دانشگاهی مرتبط

دانش آموزانی که دیپلم خود را گرفته اند یک امتیاز برای ورود به دانشگاه به دست آورده اند. برای ورود به دانشگاه نیز دانش آموزانی که در رشته های دانشگاهی مرتبط با رشته دبیرستانی خود آزمون دهند مزیت بیشتری نسبت به سایر دانش آموزان دارند. مثلا برای پذیرش در رشته پزشکی دانش آموز دارای دیپلم علوم شانس بیشتری از دانش آموزان رشته ریاضی دارد.

برای هر رشته دبیرستانی رشته های دانشگاهی خاصی وجود دارد اما همانطور که گفته شد انتخاب رشته دانشگاهی منحصر به همین رشته ها نیست و فارغ التحصیلان می توانند برای ادامه تحصیل در ترکیه، در هر رشته دانشگاهی از هر شاخه ای آزمون ورودی بدهند.

دارندگان دیپلم ریاضی-زبان ترکی برای ادامه تحصیل در ترکیه می توانند در رشته های روابط بین الملل، حقوق، تعلیم و تربیت، روانشناسی، اقتصاد، مدیریت تجارت و رشته های مشابه وارد شوند.

دیپلمه های رشته علوم برای ادامه تحصیل در ترکیه می توانند برای رشته های مهندسی، علوم کامپیوتر، پزشکی و سایر حرفه های مرتبط با علوم درخواست دهند.

فارغ التحصیلان علوم اجتماعی برای ادامه تحصیل در ترکیه می توانند در رشته های تاریخ، جغرافی، تعلیم و تربیت ادامه تحصیل دهند.

افراد با دیپلم زبانهای خارجی برای ادامه تحصیل در ترکیه در رشته های زبان، زبانشناسی، دبیری زبان شانس بیشتری برای پذیرش خواهند شد.

 

تحصیل در ترکیه در دانشگاه

پس از پایان دوره دبیرستان، دانش آموزان میتوانند برای ادامه تحصیل در ترکیه در هریک از 118 دانشگاه ترکیه درخواست خود را ارائه کنند. قدیمی ترین دانشگاهی که هنوز در حال کار است دانشگاه فنی استانبول است که در 1773 به عنوان مدرسه مهندسی نیروی دریایی تاسیس شد و تا امروز هنوز تمرکز این دانشگاه بر رشته های فنی و مهندسی است.

بعضی از دانشگاه ها عمومی و دولتی و بعضی خصوصی هستند. شهریه در دانشگاه های دولتی به طور قابل توجهی کم است. در حالیکه شهریه دانشگاه های خصوصی برای دانشجویان کم بضاعت بومی که موفق به اخذ بورسیه نشده اند غیرقابل دستیابی و بسیار گزاف است. البته شهریه دانشگاه های ترکیه برای متقاضیان خارجی ادامه تحصیل در ترکیه در مقایسه با شهریه دانشگاه های کشورهای دیگر در رنج قابل قبول قرار دارد.

 

پیشنهاد میکنیم پیش از هرگونه اقدامی در خصوص امر مهاجرت حتما تحقیقات لازم را بعمل بیاورید … ویدیوهای مناسب در خصوص کشور مورد نظر خود حتما ببینید و از مشاوران عالی رتبه و بین المللی بهره مند شوید.

شما عزیزان میتوانید سوالات ذهنی خود را در زمینه  اخذ ویزای تحصیلی ترکیه    در زیر همین مقاله برای ما مطرح نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت نسبت به پاسخگویی شما اقدام نمایند.

همچنین جهت کسب اطلاعات بشتر در زمینه اخذ ویزای تحصیلی ترکیه   میتوانید از طریق شماره های وبسایت آوات با کارشناسان سازمان مهاجرتی آوات (موسسه مهاجرتی لتس مایگریت ) تماس گرفته و درخواست مشاوره حضوری دهید.

سازمان مهاجرتی آوات ( موسسه مهاجرتی لتس مایگریت ) با بهره مندی از برترین وکلا و مشاورین بین المللی آماده هرگونه خدمات مهاجرتی به شما عزیزان و همراهان گرامی خواهد بود.

به امید زندگی بهتر و جدید با آرامش خاطر .

 

  • آگوست 24, 2018
  • بازدید : 148
  • تحصیلی,ترکیه