مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
اخذ اقامت فرانسه

اخذ اقامت فرانسه

اخذ اقامت فرانسه
5 (100%) 3 votes

اخذ اقامت فرانسه

فرانسه در اروپای غربی قرار دارد و این کشور دارای سواحل مدیترانه ای و اقیانوس اطلس است. آب و هوای این کشور در نواحی شمالی و شمال شرقی معتدل، بخش های جنوبی مدیترانه ای و بخش های غربی آن اقیانوسی است. از آنجا که بارش در این کشور زیاد است دارای زمستان معتدل و تابستان های گرم می باشد. این کشور بزرگترین کشور اروپای غربی و اتحادیه اروپاست و جمعیت آن از 67 میلیون نفر گذر کرده است. مرکز این کشور پاریس، مرکز اصلی تجارت و فرهنگ مردم فرانسه است. امروزه تعداد متقاضیان مهاجرت به فرانسه در حال افزایش است، از این رو در این مقاله اطلاعاتی مختصر در رابطه با اخذ اقامت فرانسه در اختیار شما قرار می دهیم.

 

با استفاده از روش های مختلف می توان به فرانسه مهاجرت کرد و تابعیت این کشور را به دست آورد. از جمله روش های مختلف اخذ اقامت فرانسه اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی، ثبت شرکت و سرمایه گذاری، تحصیل، کار، ازدواج و ویزای توریستی است. جهت آشنایی با انواع روش های اقامت فرانسه و شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت فرانسه تا پایان مقاله همراه ما باشید.

شرایط و قوانین اخذ اقامت فرانسه

 • فرزندان فرد متقاضی مهاجرت به فرانسه باید کمتر از 18 سال سن داشته باشند.
 • همسر فرد متقاضی باید از روش های قانونی و به همراه فرد متقاضی وارد خاک این کشور شود.
 • فردی که از 15 سالگی در فرانسه زندگی می کند.
 • اگر یکی از زوجین تابعیت فرانسوی داشته باشد همسر او می تواند به طور قانونی وارد این کشور شود.
 • یکی از والدین کودک تابعیت فرانسوی داشته باشد و کودک از لحاظ مالی به او وابسته باشد.

مدارک لازم برای اخذ اقامت فرانسه

 • اصل و فتوکپی گذرنامه به همراه ویزای معتبر طولانی مدت
 • گواهی تولد به همراه گواهی ترجمه شده به فرانسه. این گواهی باید در کشور مبدأ توسط مترجم رسمی مورد تائید سفارت فرانسه در کشور شما ترجمه شده باشد.
 • اصل و کپی ضمانت اقامت( بیانیه اقامت یا رسید اجاره)
 • اثبات درآمد( کارمندان باید گواهی اشتغال خود و افراد مشغول به کار باید مدارک خود را ارائه دهند. بازنشستگان و افرا د بیکار باید مدارک مالی لازم خود برای زندگی در فرانسه را ارسال کنند.
 • بیمه درمانی
 • دو قطعه عکس 3*4

ارسال درخواست اقامت فرانسه

برای اخذ اقامت فرانسه در رابطه با مدارک مورد نیاز به شمال اطلاعاتی داده می شود. شما باید در این مرحله محل زندگی خود، قرارداد کاری، صورتحساب بانکی، مدارک تولد و ازدواج و مدارک پزشکی را به اثبات برسانید. با توجه به شرایط شما اجازه سکونت دائم یا بلند مدت در کشورهای اروپایی به شما داده می شود. سکونت بلند مدت در کشورهای اروپایی مزایای بیشتری دارد و یکی از مزایا اجازه حضور شما در تمام کشورهای عضو شنگن می باشد.

هزینه ارسال مدارک مورد نیاز برای اقامت در فرانسه

هزینه ارسال مدارک به علت درخواست شما وابسته می باشد. خانواده ها 269 یورو، پناهجویان و سربازان 19 یورو باید پرداخت کنند. در صورت داشتن کارت اقامت یک ساله و عدم ارائه آن باید 9 یورو اضافه تر پرداخت کنید.

اخذ اقامت فرانسه از طریق ازدواج

اگر همسر شما ملیت فرانسوی دارد و از ازدواج شما سه سال گذشته باشد، می توانید جهت دریافت اقامت دائم اقدام کنید. حتی اگر در طول سه سال پس از ازدواج خود در فرانسه زندگی نکرده باشید.

 

اخذ اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی

این روش در سال های اخیر دارای جذابیت های فراوان است. امروزه این روش در بین متقاضیان مهاجرت به فرانسه طرفداران زیادی پیدا کرده است و با استفاده از این روش نیازی به مدرک زبان احساس نمی شود. اقامت فرد با استفاده از طریق تمکن مالی به راحتی قابل تمدید است. در این روش در مقایسه با دیگر روش ها که فرد باید دارایی خود را از کشور خارج می کرد، نیازی به خروج دارایی فرد از کشور مبدأ احساس نمی شود. تنها در این روش کافی است فرد ثابت کند تمکن مالی در داخل کشور را دارد. در این روش داشتن سند ملکی و سپرده بانکی کمک شایان توجهی به شما می کند.

 

اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

اگر قصد سرمایه گذاری و ثبت شرکت در فرانسه را دارید می توانید از طریق اخذ ویزای تجاری فرانسه این کار را بکنید. امکان مسافرت بین کشور خود و فرانسه در این روش وجود دارد. یکی از نکات مهم این روش استخدام اتباع فرانسوی و پرداخت حقوق 2000 تا 2500 یورو به آن هاست. همچنین شما می توانید از طریق خرید شغل به این کشور مهاجرت کنید که هزینه خرید آن معمولاً بین 100 تا 200 هزار یورو است. در این مورد متقاضی ابتدا باید به عنوان توریست به این کشور سفر کند. امروزه ویزای سرمایه گذاری و کارت اقامت سبز در کشور فرانسه وجود ندارد.

اخذ اقامت فرانسه از طریق تحصیل

تحصیل در فرانسه اغلب رایگان است. زبان آموزشی کشور فرانسه، فرانسوی است؛ اما در برخی دانشگاه ها از جمله دانشگاه تولوز دروس به زبان انگلیسی نیز تدریس می شوند. متقاضیان تحصیل در دانشگاه های فرانسه باید به زبان فرانسوی مسلط باشند.

 

اقامت در فرانسه از طریق کار

متقاضیان اخذ اقامت فرانسه از طریق کار باید از طریق کارفرما، دعوت نامه ای دریافت کنند. کارفرما ابتدا باید کار مورد نظر را در کشور فرانسه برای سه ماه آگهی کند و اگر در طول این مدت کسی برای این کار پیدا نشد، اتحادیه اروپا آگهی را برای سه ماه دیگر تمدید می کند و در این مدت اگر کسی برای کار پیدا نشد، سپس کارفرما می تواند فرد را استخدام کند. پس از اقامت کاری فرانسه، متقاضی می تواند پس از گذشت سه تا پنج سال برای اخذ اقامت فرانسه اقدام کند.

در صورت اقامت فرانسه از طریق تحصیل امکان کار قانونی برای متقاضی وجود دارد و به صورت نیمه وقت می تواند مشغول به کار شود. اگر فردی از طریق تحصیل یا کار به صورت متوالی 7 سال در فرانسه حضور داشته باشد می تواند اقامت دائم فرانسه را اخذ کند. اگر کارفرما فرد را بیمه کند سپس اخذ اقامت فرانسه برای فرد راحت تر می شود و می تواند به طور دائم در فرانسه اقامت کند.

 • جولای 1, 2018
 • بازدید : 160
 • اقامت,فرانسه