مرکز تماس 02122038837 | 02122038935 | 02122038481 | 02122038131

ایمیل info@letsmigrate.org

مشاوره اولیه رایگان

اطلاعات بیشتر

خدمات بصورت کاملا تضمینی

اطلاعات بیشتر

انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اطلاعات بیشتر
انجام امور مهاجرتی توسط وکلای رسمی

اخذ اقامت در سریع ترین زمان

اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اطلاعات بیشتر مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند

مشاوره و بررسی رایگان
اخذ اقامت اروپا

اخذ اقامت اروپا

اخذ اقامت اروپا

اخذ اقامت اروپا و مهاجرت به اروپا مزایای متعدد و مخصوص به خود را دارد. زمانی که شما موفق به اخذ اقامت اروپا و ویزای شینگن می شوید می توانید به تحصیل ارزان و رایگان در اروپا بپردازید. علاوه بر تحصیل در اروپا می توانید به دیگر امکاناتی که برای شهروندان اروپایی مقرر شده مانند بازار کار در اروپا دسترسی داشته باشید. از راه های اخذ اقامت اتحادیه اروپا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • اخذ اقامت اروپا از طریق کار
  • اخذ اقامت اروپا از طریق تحصیل
  • اخذ اقامت اروپا از طریق ازدواج
  • اخذ اقامت اروپا از طریق تمکن مالی
  • اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک
  • اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری
  • اخذ اقامت اروپا از طریق خرید پاسپورت

همان طور که از عنوان مقاله پیدا است این مقاله در مورد اخذ اقامت اتحادیه اروپا است که شرایط خاص خود را دارد. مواردی را که در بالا نام بردیم در ادامه برای شما توضیح می دهیم. در این مقاله با توجه به موضوع آن بهتر است برای اینکه درک خوبی از این اتحادیه و شرایط اخذ اقامت آن پیدا کنید در مورد آن توضیحاتی داده شود. این توضیحات شامل کشورهای عضو این اتحادیه و قوانین کلی و مزایای آن می شود.

از موضوعات مهم مربوط به اتحادیه اروپا پیمان شینگن است که در اینجا لازم است درمورد آن قبل از هر موضوعی توضیحاتی خدمت شما عزیزان ارائه دهیم.

اخذ اقامت اروپا یکی از حوزه های فعالیت موسسه حقوقی مهاجرتی آوات می باشد. موسسه حقوقی مهاجرتی آوات یکی از با سابقه ترین و متعهدترین موسسات در زمینه اخذ اقامت اروپا و سایر امور مهاجرتی می باشد. در صورتی که تمایل به اخذ اقامت اروپا دارید ما را در کنار خود داشته باشید و با خیالی آسوده به ساختن رویاهای خود فکر کنید.

 

پیمان شنگن

حدود 32 سال پیش در شهر کوچکی به نام شنگن از کشور لوکزامبورگ توافق نامه ای بین 5 کشور فرانسه، هلند، بلژیک، آلمان غربی و لوکزامبورگ به امضاء رسید. توافق نامه مذکور به توافق نامه شنگن، نام شهری که در آن منعقد شده بود مشهور شد. بر اساس توافقنامه شنگن، از آن زمان به بعد مردم کشورهای امضاء کننده شنگن می توانند بدون هیج گونه محدودیتی به کشورهای عضو این پیمان سفر کنند. این آزادی مرزی فقط محدود به تردد افراد نمی شود و شامل حمل و نقل کالا و همچنین اشتغال در کشورهای عضو می باشد.

از سال 1985 به بعد بیشتر کشور های اروپایی به این پیمان پیوستند و منجر به ایجاد حوزه شنگن شد. در حال حاضر 26 کشور از اتحادیه اروپا به پیمان شینگن ملحق شده اند. بنابراین هر شخصی که موفق به اخذ اقامت و پاسپورت یکی از این 26 کشور عضو شنگن شود می تواند بدون هیچ گونه محدودیتی تردد نماید. البته برای ماندن در کشورهای عضو شینگن هم از لحاظ زمانی با محدودیت روبرو هستید و در سال 90 روز در هر یک کشورهای دیگر اقامت داشته باشید.

در ادامه به توضیح راه های اخذ اقامت اروپا می پردازیم.

 

اخذ اقامت اروپا از طریق کار

اخذ اقامت اروپا از طریق کار

اخذ اقامت اروپا از طریق کار همواره در ایران بخصوص در چند سال اخیر متقاضیان زیادی داشته است که این مساله به نرخ بالای بیکاری در کشور باز می گردد. برای اخذ اقامت از طریق کار باید شرایط لازم را داشته باشید و همچنین به قوانین کشورها در زمینه پذیرش نیروی کار خارجی توجه داشته باشید. شرایط کار در اتحادیه اروپا تقریبا به یک شکل است اما دیگر کشورها شرایط متفاوت تری دارند. اعضای اتحادیه اروپا و کشورهای دیگر که متقاضی کار زیادی دارند تقریبا در قوانین کلی یک شکل هستند.

گرفتن اقامت از اتحادیه اروپا به سه روش امکان پذیر است. که در پایین شرح خواهیم داد.

روش اول

تقریبا هیچ کاری از دست شما بر نمی آید و باید منتظر بمانید که یک کارفرمای اروپایی آگهی استخدام بدهد و در صورتی که موفق به استخدام از کشور خود نشد آنگاه آگهی استخدام را در اتحادیه اروپا منتشر کند. بعد از انتشار آگهی دوم در صورتی که کسی برای استخدام از سرتاسر اتحادیه پیدا نشود آنگاه مجوز جذب نیرو از خارج اتحادیه اروپا دریافت می کند.

روش دوم

روشی که در بالا توضیح داده شد در عمل بسیار سخت و حتی شاید ممکن نباشد. اما راه های دیگر هم برای اخذ اقامت از طریق کار وجود دارد. روش دوم این است که شما ابتدا اقدام به تحصیل در کشور مورد نظر بکنید. در این روش که در اتحادیه اروپا یک شکل است دانشجو بعد از اتمام تحصیلات به مدت یک سال اجازه خواهد داشت در کشوری که در آن تحصیلات را به پایان رسانده، به جست و جوی کار بپردازد.

در صورتی که شما موفق به پیدا کردن کار شوید ویزای خود را از تحصیلی به کاری تبدیل می کنید. پیدا کردن کار در اتحادیه پایان راه نیست. بعد از تبدیل ویزا بسته به کشور مقصد حدود 3 تا 5 سال طول می کشد شما موفق به اخذ اقامت شوید. برای اخذ اقامت اروپا باید در مدت حداکثر 5 سالی که طول می کشد موفق به اخذ اقامت شوید مالیات خود را به دولت بپردازید و همچنین سابقه کیفری نداشته باشید.

این روشی که در مورد آن نکاتی را بیان کردیم مناسب ترین و راحت ترین نوع اخذ اقامت اروپا است. در این روش در طول مدت تحصیل می توان با شرایط زندگی، زبان و فرهنگ مردم کشور محل اقامت آشنا شد و بعد از آن برای پیدا کردن کار مسیر آسانی را پیش رو داشت.

روش سوم

روش آخر پیدا کردن کار یک روش ویژه می باشد. علت ویژه بودن این روش این است که فقط مربوط به کشورهای آلمان، اتریش و بلژیک است. سه کشور نام برده شده برای پیدا کردن کار توسط اتباع کشورهای خارجی شرایط خاصی را مد نظر قرار داده اند. راه پیدا کردن کار در این روش بدین صورت است که برای فرد متقاضی، ویزای جست و جوی کار صادر می شود. این ویزا شش ماه اعتبار دارد که شخص در این شش ماه فرصت دارد در کشور میزبان کار پیدا کند. بعد از پیدا کردن کار و سپری کردن مدت زمان بین 3 تا 5 سال و داشتن شرایط اخذ اقامت، می توان درخواست اقامت دهد.

 

اخذ اقامت اروپا از طریق تحصیل

اخذ اقامت اروپا از طریق تحصیل

اخذ اقامت اروپا از طریق تحصیل یکی از روش های آسان و محبوب، مخصوصا بین دانشجویان است. در مبحث اخذ اقامت از طریق کار توضیحاتی در مورد اقامت از طریق تحصیل داده ایم. بنابراین توضیحات زیادی در مورد این نوع اقامت باقی نمانده است. در اخذ اقامت از طریق تحصیل شما ابتدا در یکی از دانشگاه های کشور عضو اتحادیه پذیرش بگیرید.

تحصیل در اروپا مزایای زیادی برای دانشجویان دارد. یکی از این مزایا داشتن سطح بالای علمی دانشگاه های اروپایی است که بر کسی پوشیده نیست. مهم ترین مزیت برای تحصیل در اروپا را می توان امکان اخذ اقامت کشور متبوع دانست که موضوع اصلی ما در این مبحث است.

در تمام کشورهای اروپایی به دانشجویان خارجی این اجازه داده می شود که بعد از اتمام تحصیلات مدتی را به جست و جوی کار بپردازند. مدت جست و جوی کار یک سال بعد از پایان تحصیلات دانشگاه است. در صورتی که شخص موفق به پیدا کردن کار شود برای وی ویزای کاری صادر می شود. بعد از استخدام در صورتی که به صورت تمام وقت در شغل مورد نظر اشتغال داشته باشید و همچنین مالیات خود را به موقع پرداخت کنید می توانید بعد از حداکثر 5 سال موفق به اخذ اقامت کشور محل تحصیل تان شوید.

 

اخذ اقامت اروپا از طریق ازدواج

اخذ اقامت اروپا از طریق ازدواج

اخذ اقامت اروپا از طریق ازدواج یکی از راه های اخذ اقامت کشورهاست. با توجه به نزدیکی فرهنگ ها و گسترش ارتباطات بین ملیت های مختلف مطمئنا در این بین علاقه مندی هایی بین افراد با ملیت های مختلف به وجود می آید. بر همین اساس سیاست دولت ها بر این است که اگر دو نفر از دو ملیت با هم ازدواج کردند دچار مشکل نشوند و بتوانند در کشور مورد نظر خود به صورت مشترک زندگی کنند.

در این مبحث قصد داریم اخذ اقامت اروپا از طریق ازدواج را شرح دهیم و بنابراین در مورد سایر کشورهای خارج از اتحادیه بحثی به میان نمی آوریم.

شروط لازم

برای اخذ اقامت از طریق ازدواج دولت ها یک سری شروط لازم را مقرر کرده اند. مهم ترین علت وجود مقررات برای این روش از اخذ اقامت این است که از ازدواج های صوری جلوگیری شود. از قوانینی که در کشورهای اروپایی در رابطه با ازدواج بین دو نفر از دو ملیت می توان دید این است که حداقل سطح شناختی از زبان و فرهنگ طرف مقابل داشته باشند.

شروط دیگری برای این نوع اقامت وجود دارد که چند مورد آنها را مورد اشاره قرار می دهیم. طرفینی که قصد ازدواج و اخذ اقامت دارند باید طی یک مدت خاص قبل ازدواج نسبت به همدیگر شناخت داشته و حتی با هم در ارتباط بوده باشند. برای این امر شما باید مدارکی مانند عکس دو نفره و یا موارد دیگر را که اثبات کننده ارتباط قبلی و عدم صوری بودن ازدواج را ثابت می کند ارائه کنید.

برخی دیگر از قوانین، شرط زندگی مشترک دو طرف با هم برای مدت زمانی خاص (مثلا دو سال) و در مکانی مشترک و حتی اثبات داشتن رابطه زناشویی هستند. بدین معنا که بعد از ازدواج فورا مجوز اقامت صادر نمی شود و باید شرایطی که توضیح داده شد وجود داشته باشد.

 

اخذ اقامت اروپا از طریق تمکن مالی

اخذ اقامت اروپا از طریق تمکن مالی

اخذ اقامت کشورهای خارجی راه های مختلفی دارد. اخذ اقامت اروپا از طریق تمکن مالی یکی از راه های موجود می باشد. برای دریافت این نوع از اقامت همان طور که از ظاهر آن پیدا است شخص باید دارای درآمد خوبی باشد به گونه ای که بتواند مخارج زندگی خود را در کشور مورد تقاضا تامین کند.

اقامت از طریق تمکن مالی در هر کشور با یک نام شناخته می شود. کسانی که موفق به اخذ این نوع اقامت می شوند می توانند خانواده خود را همراه داشته و برای آنها نیز اقدام به اخذ اقامت کنند. خانواده در اینجا شامل همسر و فرزندان زیر 21 سال می شود.

بعد از اینکه شما موفق به اخذ اقامت شوید خودتان و فرزندانتان همچون سایر شهروندان کشوری که مقیم آن هستید می توانند تحصیل کنند و حتی به کار مشغول شوند.

البته ذکر این نکته ضروری است تا زمانی که اقامت شما موقت است و هنوز به دائم تبدیل نشده نمی توانید در کشور مورد نظرتان به استخدام هیچ کارفرما یا شرکتی در بیایید. کار آفرینی به صورتی که شما کارفرما باشید و باعث ایجاد اشتغال شوید هیچ مانعی ندارد. در هر صورت در صورتی که اقامت شما از موقت به دائم تبدیل شد می توانید به استخدام شرکت یا کار فرماهای مختلف در بیایید.

 

اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک

اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک

اخذ اقامت از طریق خرید ملک هم یکی از روش های اخذ اقامت کشورهای اروپایی است. اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک فقط در کشورهای معدودی از اتحادیه اروپا ممکن است. برای اینکه از کشورهایی که این امکان را فراهم کرده اند بهتر است با افراد با تجربه و مطمئن مشورت کنید.

بر اساس این روش شما باید بتوانید یک خانه در کشور مورد نظرتان خریداری کنید. قیمت مسکن در کشورهای اروپایی نسبتا بالاست اما به نسبت درآمد مردم جامعه در سطح مناسب و قابل دسترسی است. اگر موفق به خرید ملک در یک کشور اروپایی شوید می توانید علاوه بر اخذ اقامت برای خودتان می توانید برای همسر و فرزندان زیر 21 سال هم اقامت آن کشور را بگیرید.

از مزایای خرید ملک و اخذ اقامت از این روش می توان این موارد را نام برد: اول اینکه شما نیازی به یادگیری زبان ندارید. دوم اینکه برای این مورد نیازی به داشتن مدرک تحصیلی و یا سابقه کاری ندارد. بر همین اساس شما به راحتی فقط با خرید یک ملک در اروپا، اقامت این اتحادیه را می گیرید و می توانید بعد از اخذ اقامت دائم کشور متبوع تان از تمام امکاناتی که برای شهروندان آن وجود دارد بهره مند شوید.

موسسه حقوقی مهاجرتی آوات در زمنیه اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک آماده هرگونه راهمایی و مشاوره به هموطنان عزیر می باشد.

 

اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری می تواند روش مناسبی برای مهاجرت باشد. در این روش شخص باید مبلغی را در کشور مقصد سرمایه گذاری کند و یک تجارت را راه اندازی کند و تعدادی از شهروندان آن کشور را به استخدام در بیاورد.

روش سرمایه گذاری یک روش توام با ریسک است و برای کسانی مناسب است که سابقه خوبی در تجارت و کار آفرینی دارند. بنابراین اگر شما تا بحال در کارهای تجاری اشتغال نداشته اید به شما توصیه می کنیم از این روش برای اخذ اقامت اروپا استفاده نکنید چون هر کار تجاری نیاز به تجربه کافی دارد.

در صورت عدم توانایی شما در اداره بیزینس ممکن است سرمایه خود را از دست بدهید. بنظر ما بهتر است از سایر روش های مهاجرتی استفاده کنید. برای اینکه بدانید کدام روش برای شما مناسب است می توانید از مشاوره موسسه حقوقی مهاجرتی آوات بهره ببرید.

سرمایه گذاری در کشورهای با ثبات اقتصادی بالا مانند کشورهای عضو اتحادیه اروپا به شما توصیه می شود. تجربه ثابت کرده است که بیشتر سرمایه گذاران تلاش می کنند سرمایه خود را به کشورهای با ثبات انتقال دهند تا آینده تجارت و همچنین انتقال آن را به فرزندانشان را تا حد زیادی تضمین کنند.

 

مزایای اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری مزایای زیادی دارد. یکی از این مزایا امکان اخذ اقامت برای همسر و فرزندان زیر 21 سال می باشد. در صورتی که شما موفق به مهاجرت از این روش به اروپا شوید می توانید بدون محدودیت با کشورهای عضو اتحادیه تجارت داشته یا حتی خودتان یا خانواده تان به تحصیل و کار مشغول شوید.

مبلغ لازم برای سرمایه گذاری در کشورهای مختلف، متفاوت است که در این مبحث جزئیات آن برای جلوگیری از طولانی شدن مبحث بیان نمی شود. به هر حال در بسیاری از کشورها در صورت اقدام به مهاجرت از طریق سرمایه گذاری قوانینی وجود دارد. به عنوان مثال تا زمانی که ویزای اقامت دائم صادر نشده شخص سرمایه گذاری نمی تواند به استخدام کسی یا شرکتی در بیاید و باید خود کار آفرینی کند و اشخاصی را استخدام کند.

 

اخذ اقامت اروپا از طریق خرید پاسپورت

اخذ اقامت اروپا از طریق خرید پاسپورت

گرفتن اقامت اروپا روش های متفاوتی دارد. اخذ اقامت اروپا از طریق خرید پاسپورت یکی از روش های جالب برای اخذ اقامت قاره سبز است. البته این نوع اخذ اقامت مختص اروپا نیست و سایر کشورها هم این چنین برنامه هایی دارند اما هدف ما در این مقاله اخذ اقامت اروپا از طریق خرید پاسپورت است.

خرید پاسپورت در اتحادیه اروپا فقط از طریق 6 کشور ممکن است. 6 کشور شامل یونان، پرتغال، قبرس، گرانادا، دومینیکا و سنت لوسیا می شود. حداقل مبلغ برای خرید پاسپورت اروپایی از 100 هزار دلار آمریکا (که مربوط به سنت لوسیا است) شروع می شود. در سه کشور اول که نام برده شد شما فقط با سرمایه گذاری در املاک می توانید اقدام کنید اما در سه کشور بعدی باید برای کشورهای دومینیکا و سنت لوسیا 100 هزار دلار و برای گرانادا 200 هزار دلار به دولت این کشورها اهدا کنید.

ذکر این نکته برای هموطنان عزیز ایرانی که این مقاله را مطالعه کرده اند ضروری است در حال حاضر بخاطر تحریم های بین المللی علیه کشورمان، اقدام برای خرید پاسپورت فقط از طریق گرانادا ممکن است و ایران از طرف سایر کشورها تحریم می باشد. امیدواریم این مقاله مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته و باعث راهنمایی و تصمیم گیری درست شما هموطنان عزیز شده باشد. در صورت وجود هر گونه سوال می توانید با مشاوران موسسه حقوقی مهاجرتی آوات تماس گرفته و از آخرین و کامل ترین قوانین و شرایط مهاجرتی به اروپا آگاهی یابید.

 

  • مارس 11, 2018
  • بازدید : 253
  • اقامت